Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 14:56
Előzmény: #19446  csendben
#19460
Igazad van, h nem kellene csodát várni a maszkviseléstől, de elbagatellizálni sem kellene a hiányát...Elmegyek pl. vásárolni, kb 30 ember van a boltban, ebből kb.5 normálisan viseli a maszkot, orr, száj takarva. 15-nek orr alatt van, a maradék meg állon vagy sehogy sem használja. Pl. ma a postán egy 50-es pasi maszk nélkül cseverészett a postással, de senkinek sem jutott eszébe szólni, h bmeg...voltak benn kb 50-en, sok idős semmitérő államilag osztogatott 1 rétegű konyharuha  maszkban, meg kb ugyanennyire hatékony sebészmaszkban. Ilyen mentalitással pár hét, és rommá fertőzhetik az időseket, telítődhetnek az eü intézmények, aztán az se biztos, h kap ellátást, akinek más probléma miatt lenne rá szüksége. Nem értem, miért akkora megpróbáltatás egyeseknek(sajnos a többségnek, ahogy látom), h zárt térben, főleg ahol elő is van írva, normálisan viselje azt a kib..ott maszkot.Nem hal bele, de így más lehet, h igen.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 04. 14:56
Előzmény: #19453  dmz
#19459
A magad szubjektív világából kitekintve, indulatos minősítések és vádló hangnem mellett. Szerintem minimum maradjunk annyiban hogy vagy jól látod a dolgokat vagy nem, akkor viszont kicsit legyél nyitottabb és vagdalkozz kevesebbet.
csendben 2020. 09. 04. 14:55
Előzmény: #19457  dmz
#19458
"legalább engedik nyilatkozni azokat, akik tudják miről beszélnek." :-)
dmz 2020. 09. 04. 14:52
Előzmény: #19455  csendben
#19457
Az, hogy milyen minőségű politikusok jutottak nekünk, aligha jelenthet meglepetést. Ettől még van egy értelmes, szakmai iránymutatás, ami sokkal összeszedettebb, mint tavasszal. Akkoriban még megkérdőjelezték a gyakori tesztelések és a maszkviselés hatásosságát, ma viszont szerintem ilyen téren jobb a helyzet és legalább engedik nyilatkozni azokat, akik tudják miről beszélnek.
dmz 2020. 09. 04. 14:46
Előzmény: #19446  csendben
#19456
A maszk orrot is elfedő, nem állra tolt viselése töredékére csökkenti a kockázatát annak, hogy egy fertőzött továbbfertőzzön.  Egy jobb minőségű maszk pedig az egészségesek fertőzését is csökkenti. A járvány lefutása semmi más, mint matek. Nem kell tökéletesre lőni, sokkal kevesebb is elég, ha konzisztensek vagyunk. Helyzettől függően a potenciális fertőzések 50-60%-át ha elkerüljük, akkor 1 alatti effektív továbbadási rátával néhány hét alatt vissza lehetne szorítani. Ha felnőtt módjára viselkedne a lakosság döntő többsége. De itt a fórumon is látszik, hogy néhány ember egója és butasága ezt akadályozza.
csendben 2020. 09. 04. 14:46
Előzmény: #19452  dmz
#19455
"Ez nem ilyen egyszerű": dehogynem! A vírus ügyben megszólalók elvesztették a szavahihetőségüket! Ennyire egyszerű... A "nép" meg megunta,hogy hülyének nézik. Minek a maszk,amikor a vezetőink ott ülnek a templomban,zárt tömött alakzatban,maszk nélkül. Őket szelektíven nem veszélyezteti a vírus?
Vagy Horvátország: csúcson a fertőződés,de Peti ott "dolgozik" azon a jachton,melynek tulaja 800 milliárdos állami megbízást nyert el... Persze nem zárjuk le a határt,mert akkor,mi is lenne velük? Vagy ott a fő tiszti orv asszonyság: újságrói kérdésre nem mondta meg,hogy melyik megyében hány fertőzött van (személyiségi jogokat sértett volna!), de a pesi időse k otthonának (az ott dolgozóknak,nem is beszélve Pest főpolgármesteréről!)nem volt személyiségi joga. A kórházak élére kivezényelt katonai parancsnokok,akiknek más dolga nem volt,mint hogy megakadályozzák,hogy bárki,bármit nyilvánosságra hozzon. Hogy a Pécs főterén sétáló gépfegyveres katonákról ne is beszéljünk....
Szóval történtek más Covid ügyben érdekes dolgok..
De ezt a videót érdemes megnézni. A nyilatkozó orvos nem fenyeget (minek is tenné Arizónából),nem rémisztget,csak tényeket és számokat közöl. Megtetézve azzal,hogy néhány érdekes dolgot is elmond. Szánjatok rá néhány percet:
https://www.youtube.com/watch?v=KWnQ4EQ07_c&list=PLLbVIN5-thkpgFo7X3BV6HSF-6JZLhtbe&index=10&t=0s
plumoza 2020. 09. 04. 14:35
Előzmény: #19447  Törölt felhasználó
#19454
Hú, ne haragudj de nálad baj van a gondolkodásba.Nézd jogodban áll így gondolkodnod,csak arra kérlek ezt ne terjeszd. Én személy szerint azért járok külföldre nyaralni mért ár -érték arányban többet kapok a pénzemért. Nem vagyok én jobb módú mint aki teszi a dolgát nap mint nap. Külföldre menni nyaralni nem feltétlen jobb módúság kérdése.
Viszont ha ilyen megnyilatkozást olvasok egy honfitársamtól talán el kellene gondolkodnom nem-e kúlföldön is kellene maradnom.
 
dmz 2020. 09. 04. 14:33
Előzmény: #19442  PusztaPutyin
#19453
Nem ismerlek, tehát nincs semmilyen irányú elfogultságom. Amit láttam, arra reagáltam.
dmz 2020. 09. 04. 14:30
Előzmény: #19444  csendben
#19452
Ez nem ilyen egyszerű, mert sokan passzívan olvasnak és emiatt minden dezinformáció mellé helyben elkél egy helyreigazítás. Mint ahogyan a portfólión ma megjelent cikk is írja, elsősorban az emberek viselkedésén múlik, hogy mekkorát fogunk szívni ezzel a járvánnyal. A legtöbb ember azt adja tovább, családban, baráti körben, amit utoljára olvasott és elhitte. Sajnos a legtöbb esetben ennek kicsi a realitástartalma, ezért kell a hülyéket helyre tenni.
signal2
signal2 2020. 09. 04. 14:22
Előzmény: #19447  Törölt felhasználó
#19451
Itthon bizonyosan jóval többen fertőződtek meg a magyarok közül, mint külföldön. MI az, hogy fizessék azok, akik behozták? Már bocsánat, de felelőtlenebb viselkedés elmenni itthon egy strandra, mint túrázni az Alpokban vagy bungalózni a Maldív-szigeteken. Ha a nyarat nézzük, kb irreleváns, hogy valaki itthon volt vagy külföldön. Bárhol elkaphatta a fertőzést.
apocca
apocca 2020. 09. 04. 14:15
Előzmény: #19442  PusztaPutyin
#19450

és rommá mutálódott IQ:):)
hiába mindig gond volt, ha valaki gondolkodott, saját magának analizálja a dolgokat, összefüggéseket keres, stb. Szavalni kell az aktuális alap álláspontot, és ez még nem is fárasztó, ellenben a gondolkodással.
maxwax
maxwax 2020. 09. 04. 14:11
Előzmény: #19446  csendben
#19449
Mi magyarok nem szeretjuk, ha megmondjak, mit tehetunk es mit nem. A vezetoink sem mutatnak jo peldat nem csak a virus, hanem egyeb teruleteken sem. Nalunk mindenszabad, ami nem tilos, meg amugy is, nekunk mindent szabad.
maxwax
maxwax 2020. 09. 04. 14:07
Előzmény: #19446  csendben
#19448
Tavolsagtartas es maszk viselese is boven eleg lenne, hogy kevesebben legyenek betegek, de ezeket nalunk nagyon sokan tagadjak. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 13:48
#19447
Szerintem az elvégzett teszteket fizessék azok, akik külföldről behozták a vírust az országba. Ők általában jobb módúak, ha a drágább utazást fizetni tudták, akkor fizessenek minimum 1 tesztet a szegényebbeknek. A határzár a levegőben volt, akár már évekkel ezelőtt is. Szerintem Orbánnak nem tetszett, hogy itt vannak a multik, és nincs elég dolgozójuk, mert az emberek Ausztriában dolgoznak. Szerintem a multik és általában a magyar cégvezetés érdeke a határzár : nem tudsz hazalátogatni rendesen a karantén vagy a teszt ára miatt, gyere haza inkább, várnak a cégek.
csendben 2020. 09. 04. 13:46
Előzmény: #19445  maxwax
#19446
Tiszteletben tarva a nyilatkozó vélemény nyilvánítási jogát és hitét csak csendben jegyezném meg,hogy:" az alapvető, bizonyítottan működő védelmi stratégiák és eszközök alkalmazására" : na ilyen stratégia és védelmi eszköz per pill még nincs,illetve,ha lenne,akkor most nem tartanánk itt.....Ez nem jelent azt,hogy a nem értek egyet a maszk viseléssel,csak azt,hogy ettől nem kellene csodát várni!
maxwax
maxwax 2020. 09. 04. 13:35
#19445
kezdodik: https://infostart.hu/belfold/2020/09/04/megjelent-a-koronavirus-egy-fovarosi-idosottonban
es meg annyit, Kemenesi Gabor - szakember a szo igazi ertelmeben - pontosan kimondta, amit en is gondolok:
 "Kemenesi Gábor ütős válasszal szolgál:A szkeptikusok, maszk-, vírus- és miegyéb tagadói személyes szabadságjogaik korlátozására hivatkoznak. Nekem viszont az jelenti szabadságjogaim korlátozását, hogy a hanyagok miatt féltenem kell a szeretteimet és mindenki mást.Ha valaki nem hajlandó járvány idején az alapvető, bizonyítottan működő védelmi stratégiák és eszközök alkalmazására, az alapjaiban rendíti meg, hogy adott helyzetből kihozhassuk a maximumot. Munkanélküliség, szorongás, félelemérzet, minden negatív hatás a vírus legyőzésével orvosolható, a tagadással viszont épphogy ezeket segítjük – ez a hozzáállás talán a legelkeserítőbb az egész helyzetben."
csendben 2020. 09. 04. 13:23
Előzmény: #19440  dmz
#19444
Annak örülj,hogy amíg itt ülnek a gép előtt,addíg legalább nem fertőznek meg senkit (mint ahogy Te sem védesz meg senkit!). :-)
csendben 2020. 09. 04. 13:21
Előzmény: #19438  dmz
#19443
Ez a "zéró tolarencia" ez bizony megfontolandó dolog. Pl. abban az esetben,amikor a 10.000 emberből 3 -azaz:három!- esetben igazoltak Covid-ot,akkor hónapokra lezárták az országot (júliusi,hivatalos adat!). Most, napi sok száz esetnél meg ue. szakértő azt mondja,hogy a maszk a megoldás.... Csak,hogy értsd a dolgot ("azt beszéli már az egész város"):három hétig kezelik a beteget kórházba.Mielőtt kiadnák az otthonnak,Covid teszt. Teszt:pozitív! Osztály dolgozóit csak szűk körben szűrik,mert ha kiderülne hogy mind pozitív,be lehetne zárni az osztályt. Osztályt? Hiszen ezek az emberek szabadon mozogtak az egész épületben... Érintkeztek másokkal (eü. személyzettel,betegekkel,stb...).Vagy: mentőszolgálat egy telephelyén 15 Covid pozitív! A többieket le sem merték szűrni.... És ezek az emberek mentek menteni....Szóval: tényleg el kellene gondolkozni a "zéró tolarencián".....
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 04. 13:20
Előzmény: #19438  dmz
#19442
Suttyó, sötét, szarkeverés. Gratulálok.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 04. 13:18
Előzmény: #19439  Törölt felhasználó
#19441
Az se rossz, homokzsák helyett gondoltam, vagy mobilgátnak.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek