Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
maxwax
maxwax 2020. 09. 02. 18:25
Előzmény: #19318  maxwax
#19320
Miert emlekeztem, hogy 396, holott "csak" 365" a fertozottek szama. 
Viszont ez a konok hallgatas a korman yreszerol vicc. Ja, elfelejtettem, meg tart a konzultacio es mi lesz, ha olyat lep a kormany, ami a "zembereknek" nem tetszene. Nekem ez a jarvany nem jo gazdasagilag, nagyon nem jo. 
maxwax
maxwax 2020. 09. 02. 15:08
#19318
Nem igazan tudom kezelni ezt a mai 396 megbetegedest es azt a rohadt nagy csendet, ami a kormanyazati kommunikaciot jellemzi. Ennyi aktiv fertozott nem volt  tavasszal, es mar sajnos halnak is meg.
dmz 2020. 09. 02. 11:43
Előzmény: #19311  infin
#19317
Szándékosan olyan betegség példáját írtam, amiben a beteg is nagyon gyorsan legyengül és elveszíti a mobilitását, illetve a környezete is látja, hogy nem nagyon kellene tapogatni. Az átlagos koronavírusos beteget viszont jellemzően nem gátolja meg a továbbadásban az állapota,  nem ritka a továbbfertőzés bármilyen tünet megjelenése előtt. Itt jóval kevésbé működik a versengő változatok egymást kiszorító hatása, pláne hogy ha nagyon eltérő változatokról van szó, akkor elvileg nincs garantálva a teljes keresztimmunitás sem. 
cintanyer 2020. 09. 02. 10:12
Előzmény: #19315  Törölt felhasználó
#19316
Ha valamire ráhúzható a " Btk. 337. § (2) bekezdés", akkor az ilyen eszmék terjesztése.
Törölt felhasználó 2020. 09. 02. 08:47
Előzmény: #19313  gazmber
#19315
virus bevezeti az oltást az oltás meg a betegséget aztán a halált
Törölt felhasználó 2020. 09. 01. 23:28
Előzmény: #19313  gazmber
#19314
gazmber 2020. 09. 01. 22:32
Előzmény: #19299  Törölt felhasználó
#19313

ez ebben a konsztenzusban sztem marhaság... hogy a vírusnak nem érdeke vmi...
a vírus csak egy kód, ami a saját maga sokszorosítására programozza a fertőzőtt sejtet, nem hinném, hogy intelligenciával bírna és azt mondaná, hogy --ajaj sokan halnak meg - mutálódjunk..
mutálódik, de ez csak sztem a gazda szerencséjén múlik, hogy rossz, v jó irányban...(?)
ha van 'visszacsatolás', a jobb irány felé terelődés, az sokkal inkább az intelligens gazdatesti immunrendszer által 'kikényszerített' változások/mutációk okozhatják...szvsz

badsector1
badsector1 2020. 09. 01. 21:56
Előzmény: #19309  Törölt felhasználó
#19312
"most mondták a rádióban,h néhény megyeszékhelyen a szennyvízben megemelkedett a vírus örökítőanyag koncentrációja, ami 1-2 héttel megelőzi az betegszám emelkedését."
  
Gondolom állami laborokban mérik a sz@rban, a vírus örökítőanyagát. Innentől bármi lehet, még az is, hogy már régen megemelkedett az örökítőanyag koncentráció.
infin 2020. 09. 01. 21:32
Előzmény: #19208  dmz
#19311
Ez nemcsak ebolára igaz. Spanyolnátha is így olvadt be. Igen egyszerű kéne legyen a dolog, bár nem vagyok járványügyi szakértő: tegyük fel, az adott vírus esetében pl ez a koronavírus, adott fertőzött ember x emberre tudja továbbadni a fertőzést ha hosszabb időre ágynak dőlt az enyhénél komolyabb tünetekkel. Ahol x nem egy rémesen nagy szám. A vele versengő mutáció pedig x*1,01 emberre képes tovább adni mert enyhébbek a tünetek és nem marad annyi ideig otthon az illető. Az x*1,01 egy elég kis szám, tehát igen megengedően írtam, hogy őszinte legyek. Na egynéhány iteráció - ez sem lesz olyan nagy szám - után elég szépen el fog húzni az x*1,01 is, hát még ha ennél nagyobb értéket használunk kezdetben. És nyilván ez számítani fog.
infin 2020. 09. 01. 21:25
Előzmény: #19272  dmz
#19310
Én hordom a maszkot, mert valamit biztos segít, feltéve ha gyakorlatilag mindenkin van maszk. (Ha nem, akkor kevésbé bízom benne.)De leírom a véleményem én is a vírusról és hogy milyen intézkedéseknek van értelme szerintem.Jelenleg nagyon ellene vagyok a gazdaság leállításának. Inkább a néhány száz vagy ezer halott az idősotthonokban (bár ott is miért nem lehetett-lehetne jobban kezelni a dolgokat?!), mint hogy globálisan összeomlik a gazdaság mindenhol az első nagy rúgás után, amit már kapott, és jön a rettentő nagy munkanélküliség még jobban, és így gyakorlatilag már éhezni kezdenek egyes rétegek, főleg a szegényebb országokban -  aminek sokkal nagyobb hatása van, mint a vírusnak. A korlátozósdi az sajnos már tavasszal is a gazdagabb országok kiváltsága volt (köztük mi is viszonylag gazdagok vagyunk sok harmadik világbéli országhoz képest nyilván). A szegényebb országokban nevetséges ötletnek számított csak gyakorlatilag az erre vonatkozó ajánlások. Túlságosan mások ott a viszonyok, és gazdaságilag sem engedhetik meg maguknak a szegények.
Viszont azzal tavasszal is úgy voltam, hogy az öregeket nagyon hatékonyan el kell különíteni (és nemcsak az idősotthonokban!!). De ezt meg sem próbálták. Pedig már akkor is világos volt, hogy csak rájuk veszélyes a vírus. Mivel ezt meg sem próbálták, örültem neki, hogy legalább átmenetileg voltak szigorú korlátozások, amivel védték őket is. Addig, amíg a gazdaság még bírta. Azon túl nem éri meg, SENKINEK .....
Ráadásul most már van pár gyógyszer, vakcina is mindjárt (nemcsak az orosz), több lélegeztetőgép, több kezelési protokoll, több kórházat vagy ideiglenes kórházat felhúztak, több ágy van összességében, felkészültünk, a maszkviselés és a kézmosás is sokat segít, meg hogy egyesek megengedhetik home office-ot, ilyesmik. Ezen túl felesleges bármiféle, a gazdaságot leállító korlátozás, a határok lezárását beleértve, legalábbis az EU-n belül nagyjából felesleges. Csak az öregek maradjanak otthon, akik aktívan dolgoznak és idősebbek, azok is különítsék el magukat (használják a netes lehetőségeket valódi találkozók helyett, helyettesítse őket más stb), vigyünk nekik ennivalót stb, az önkormányzatok, a kormány is megszervezheti ezt. No meg ugye nekik nem kell dolgozniuk, mégsem halnak éhen, hiszen nyugdíjuk az van - mások sem függenek tőlük annyira.
Remélhetőleg igaz az is, hogy terjed a gyengébb de fertőzőképesebb mutáció. Én ezzel is számoltam eredetileg is, hogy ez a lehetőség bejön, bár biztos nem lehettem benne.
És én nem vagyok egy tüntető típus, sőt nagyon nem, de ha most tüntetni kéne ilyen extrább korlátozó intézkedések ellen, megtenném. Ez tőlem nagy szó.
Törölt felhasználó 2020. 09. 01. 17:56
Előzmény: #19307  Törölt felhasználó
#19309
most mondták a rádióban,h néhény megyeszékhelyen a szennyvízben megemelkedett a vírus örökítőanyag koncentrációja, ami 1-2 héttel megelőzi az betegszám emelkedését.
süveg
süveg 2020. 09. 01. 17:42
#19308

Két EU-s biztos bírálja keményen magyar határok lezárását
https://index.hu/belfold/2020/09/01/eu/
Az eddigieket figyelembe véve azt jelenti, hogy ha most bírálják, akkor október 1-től az EU több állama is ezt fogja csinálni. :)
Törölt felhasználó 2020. 09. 01. 15:34
Előzmény: #19306  Törölt felhasználó
#19307
az orbáni univerzumban megfér a maximális védekezés és a tömegnyomor fogalma. a lényeg,hogy neki van igaza. ha nincs ,életbe lép az 1-es pont.
ettől függetlenül én is kiváncsi vagyok a mai tömegnyomor,ami az első tanítási napon tapasztaltam a városban, milyen következményekkel fog járni. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 01. 15:29
#19306

Akkora volt a dugó a határzár miatt, hogy a rendőrök inkább mindenkit beengedtek Magyarországra
na látják nem hisz ebbe már senki mo gon csak a vezetök akik parancsokat osztogatnak ,levelük
dmz 2020. 09. 01. 14:39
Előzmény: #19301  Törölt felhasználó
#19305
Inkább téged kell kukába dobni a korlátoltságaiddal együtt. 
WLM 2020. 09. 01. 14:18
Előzmény: #19300  valoigaz
#19304
És ez nem tetszik az exportbirkáknak.
cintanyer 2020. 09. 01. 10:52
Előzmény: #19294  euler
#19303
Undorító!
Ilyen nyíltan politikai célokra használni a járványkezelést, miközben a tesztek spórolásával remekül lehet manipulálni a statisztikát. (Ezt a mai nap remekül mutatja.)
Kunetz Zsombor után szabadon Mo. egy kifordított görögdinnye, ami kívül piros és belül éretlen tök.
 Azt nem tudom mások észrevették-e már, hogy a szakemberek mostanában az orvosi esküjüket tartják "vezérnek" (a kivételektől eltekintve). 
valoigaz 2020. 09. 01. 08:22
#19302

A külföldön dolgozó magyarokat is jól megszívatták, nem tudnak haza ugrani egy-egy hétvégére.
Ezzel még a magyar fogyasztásnak is odavágtak, hiszen azok a magyarok akik haza jöttek volna, azok itthon is többet költenek általában, arról nem is beszélve, hogy devizájukat is át kellett váltaniuk forintra, így még deviza kiesésük is lesz.
Törölt felhasználó 2020. 09. 01. 08:19
Előzmény: #19298  dmz
#19301
pcr tesztet kukába kell dobni a masszkal együtt,aki kitalálta meghalt de elötte elmondta ne használják virustesztre mert nem ér semmit,nem is arra csinálta,a hamis ember megtéveszt és megtéveszthetö,az igaz ember az nem téveszt meg és nem téveszthetö meg.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek