Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 04. 12:55
Előzmény: #18919  PusztaPutyin
#18920
Azon gondolkoztam közben hogy van-e még esti tapsolás? Az egészségügyisek akik megfeszített munkával hét embert ápolnak országszerte ami miatt mások ellátása sajnos akadozik, mindenképp nagy tapsot érdemelnének. Egy ismerősöm apja kórházban fekvőbeteg, az első napján szólt neki a nővér hogy a hívó csengő nem azért van hogy csengessen, cserébe azonban hagyták kiszáradni, nem látják el semmivel, többek között nem tud szerezni egy pohár vizet. Látogatási tilalom van, ezért a lánya palackonként 2000 forint jattért viteti be a jeges teát az éjjeli szekrényére. Amíg nem lobogtat pénzt a nővér csak néz de nem jön ki az üvegajtón. Így oldja meg ő, hogy ne kelljen a nővért ugráltatnia az apjának. Még a végén csengetne és megint lebasznák. Azt nem tudom, esténként tapsol-e.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 04. 12:46
Előzmény: #18918  Peterbond
#18919
az is lehet hogy valamelyik fürkészportyázó olyan teszteket vett az ebayen ami mindenre pozitívat mutat és azzal tesztelték végig a bandát. Az egész egy szürreális bohózat.
Peterbond 2020. 08. 04. 12:40
Előzmény: #18916  PusztaPutyin
#18918
"Persze, elképzelhető hogy egy csoportos fertőzés volt az egész országban és sehol máshol semmi nem történt, bárki el tudja képzelni. Csak hát kizárt."
.
Az kizárt hogy csak az volt. Azt mondtam hogy el tudom képzelni hogy csak ennyit MUTATUNK ki mivel nagyon keveset tesztelünk és csak azokat az eseteket térképezzük fel ahol ilyen nagyobb fertőzések alakulnak ki. 1 komolyabb eset felmerül és az visszakövethető egy nagyobb rendezvényre. De más esetben nem mennek részletesen utána és nem is találnak meg amúgy létező fertőzéseket. Ezért tudom elképzelni azt hogy nem letagadják az eseteket hanem egyszerűen nem kerülnek felderítésre és be se kerülnek a napi statisztikába. A lenti esemény meg valószínűleg tényleg szétosztódott több napra.
.
De mondom még így is furcsállom a dolgot mivel volt egy mezőkövesdi eset is 24 fővel, illetve ez 30 fővel. Ennyire tényleg nem találunk semmi más esetet csak ha egy nagyobb fertőzés kialakul azokat? Ez esetben tényleg nagyon gyenge a felderítésünk? Ha viszont így van akkor a gyorsabb terjedésnek köszönhetően egyre több ilyen "szuper fertőzőnek" kéne lennie hisz keveset derítünk fel és teszünk karanténba így sokkal több ember lesz potenciális szuper fertőző. Még sincsenek ilyenek amire már nincs magyarázatom.
cintanyer 2020. 08. 04. 12:36
Előzmény: #18914  Peterbond
#18917
Közben megtaláltam a magyarázatot. A történet kb. 2 hetes volt.
Hajdúböszörmény polgármesterének július 21-i posztjából:
...a vírusról annak ellenére sikerült tudomást szerezniük, hogy az önkormányzat „nem kap hivatalos értesítést a városunkban lévő, koronavírussal fertőzött betegek számát illetően”. 
Ezek után a hivatalos információ augusztus 2-án megszületett.
Bezzeg a Pesti úti öregotthon még mindig top információ. (Kíváncsi vagyok, hogy hány otthon teljesíti a 20%-os ápolási személyzetet?)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 04. 11:11
Előzmény: #18914  Peterbond
#18916
Én a csillámfaszlámát is könnyen el tudom képzelni, viszont egészen kizártnak tartom hogy szembejöjjön a körúton. Persze, elképzelhető hogy egy csoportos fertőzés volt az egész országban és sehol máshol semmi nem történt, bárki el tudja képzelni. Csak hát kizárt.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 04. 11:08
Előzmény: #18913  badsector1
#18915
Na igen, nekem egyébként a tegnapi adatokból az a kedvencem hogy tegnap éppen 7 (hét) ember volt lélegeztetőgépen. Hányat vettünk erősen túlárazva? Abból mi mindent lehetett volna helyretenni például az egészségügyben? Vagy ha ezeknek a felesleges kiadásoknak egy kis töredékéből felfestenek pár útburkolati jelet amik hiányoznak országszerte, ha kiraknak pár hiányzó kresz táblát, ha néhánnyal több embernek adnak sorszámot a rendelőben, vajon mennyi életet sikerülne megmenteni? Hét ember lélegeztetőgépen. Egy erősebb hétvégén többen halnak meg csak autóbalesetben. Egy nagy semmi ellen "küzdünk" ész nélkül, pöcsig letolt de kötelezően és büszkén viselt maszkban. Van még itt a fórumon aki szerint ennek van bármi értelme? Most a politikai és gazdasági nyerészkedésen túl persze.
Peterbond 2020. 08. 04. 11:03
Előzmény: #18912  cintanyer
#18914
Lehetséges hogy különböző napokon jöttek elő a fertőzések és később lehetett egy eseményhez kötni őket. De ez esetben is fura hogy pl majdnem 1 hét összes esete szinte csak ebből következett be és más fertőzés nem volt ami kicsit fura lenne de elképzelhető, különösen ha nagyon keveset tesztelünk.
badsector1
badsector1 2020. 08. 04. 10:34
Előzmény: #18912  cintanyer
#18913
Ne zavard meg a fityesz agyakat.
cintanyer 2020. 08. 04. 10:10
#18912
euler 2020. 08. 03. 22:18
Előzmény: #18908  euler
#18911
Az adatokból pedig mutatókat számolnak, az európai gyakorlatnak megfelelően (!).
Egy ilyen mutató, hogy a vizsgált két hét alatt 30 % alatt legyen az új betegek számának növekedése, ez a feltétele a zöld besorolásnak, stb., ebbe nem fértünk bele.
https://hu.euronews.com/2020/08/03/koronavirus-ukrajna-voros-zonaba-sorolta-magyarorszagot 
.
Ezzel szemben nálunk: ahol a fertőzöttség mértéke súlyos az piros, ahol kevésbé súlyos az sárga, a többi zöld. Így szerepel a tisztifőorvos határozatában. Korrekt ugye? (Norvégiára besorolására emlékszünk még? :)
https://koronavirus.gov.hu/cikkek/terkepen-piros-sarga-es-zold-jelzesu-orszagok
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 03. 18:47
Előzmény: #18909  Törölt felhasználó
#18910
Hát ha ez a vidék ahol mi élünk Európa segge, akkor Ukrajna a lyuk rajta, az már biztos. De ez nem kisebbíti a mondandóm igazságát.
Törölt felhasználó 2020. 08. 03. 18:45
Előzmény: #18905  PusztaPutyin
#18909
hegyeshalomtól keletre kevés országot tudok mondani, amit úgy európainak tudnék nevezni az ország demokratikus, logikus műkődése alapján. sztem ukrajna még annyira se európai ,mint mi. de lehet tévedek...
euler 2020. 08. 03. 18:01
Előzmény: #18906  Phylaxa
#18908
A besorolást hetente fogják felülvizsgálni, az elmúlt két hét adatai alapján. Világos?
maxwax
maxwax 2020. 08. 03. 18:00
#18907
Nem tul jo hir a kozelgo tanev elott: https://nepszava.hu/3087054_a-gyerekek-minden-korcsoportja-fogekony-az-uj-koronavirusra
Phylaxa 2020. 08. 03. 17:01
Előzmény: #18903  maxwax
#18906
Tehát ha nincs beteg, holnap reggel pedig előkerül egy, akkor piros. Világos.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 03. 16:03
Előzmény: #18904  Törölt felhasználó
#18905
a vendégmunkás migráncs mondjuk haza akar jutni a hét végére
Törölt felhasználó 2020. 08. 03. 15:46
Előzmény: #18902  Shortelek
#18904
ki akar oda menni? főjenek meg a saját levükben. 
maxwax
maxwax 2020. 08. 03. 15:41
Előzmény: #18902  Shortelek
#18903
Nem pofatlansag, igazuk van, hiaba tesztelnek itthon keveset - napok ota szajkozzak a szakemberek, hogy szorozni kell minimum tizzel a szamokat: "Változtatott az ukrán kormányzat az európai gyakorlathoz igazodva a külföldi országok vörös, illetve zöld besorolásán is, emiatt augusztus 1-jétől Magyarországot a zöldből a vörös zónába sorolta át. Zöld zónába ugyanis ezentúl azokat az országokat sorolják, ahol az elmúlt két hét alatt nem haladta meg az adott országban a 30 százalékot a betegek számának növekedése, illetve a százezer lakosra eső betegek száma az ukrajnaiét. Az adatokat hetente fogják felülvizsgálni. Magyarországon az egészségügyi tárca által a honlapján közzétett táblázat szerint százezer lakosra csak 2,26 beteg jutott, ami jóval jobb az ukrajnai adatnál, amely jelenleg most 33,02 beteg, de az új esetszám növekedése 108,5 százalékos volt az elmúlt két hét alatt."
butan
butan 2020. 08. 02. 22:34
Előzmény: #18897  Törölt felhasználó
#18901
Sajnos nem vagyok olyan helyzetben hogy bizonyítékot szállítsak számodra. Talán valaki megteszi, talán nem.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek