Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2020. 07. 30. 09:38
Előzmény: #18858  butan
#18860
harlem
harlem 2020. 07. 30. 00:00
#18859
A mai 248000 új fertőzöttel 17,1 milliónál járunk.
Halott szám 5900, összesen 668000.
Komoly és kritikus állapotban 66500 ember.
Magyarország a 100. helyen napi 10 körüli bevallott új fertőzöttel és hetek óta nincs újabb halott.
butan
butan 2020. 07. 29. 22:56
#18858
Ma nem volt rémhír?
butan
butan 2020. 07. 29. 08:03
Előzmény: #18856  euler
#18857
Köszönöm, hogy elérted, hogy mégis megnézzem. Most már tudom, hogy a covid halálozások száma az elmúlt hónapokban meghaladta az öngyilkosságok számát. Bele is szartam a gatyámba.
euler 2020. 07. 28. 23:25
Előzmény: #18853  butan
#18856
És így?
Azoknak, akik szerint csak felfújták a járványügyet 
(Hogy ne maradj "butan" - még 1 napig se ;)
butan
butan 2020. 07. 28. 22:26
Előzmény: #18848  algore
#18855
Van egy ilyen covidos egyház és elítélik meg megcímkézik az eretnekeket akik nem gyakorolják a vallást. Tök olyan mint a globálmeleg egyház.
butan
butan 2020. 07. 28. 22:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#18854
Pontosan. Az allergia megfelelő diétával és életmóddal kezelhető, nem ilyen kémiai szarságokkal. Utóbbiak arra vannak hogy a gyógyszergyárak fancy helyeken tudjanak konferenciázgatni. Most egy darabig persze nem, pech.
butan
butan 2020. 07. 28. 22:20
Előzmény: #18836  euler
#18853

" sokkoló grafikon mutatja be a koronavírus pusztító erejét"
 
A bulvárgépezet kimaxolja a hatásvadászatot a témában. Soha nem kattintok semmire ami ennyire kényszeresen hatásvadász. Még sose bántam meg. Nyilván ha belekattintanék nem lenne ott semmi sokkoló meg pusztító.
ujonc 2020. 07. 28. 21:04
Előzmény: #18842  maxwax
#18851

Aha! Szóval vannak fiatal áldozatok, de eltitkolják!
A magyar mutató attól is lehet rossz, hogy kevés embert teszteltek, nem gondolod? Csak azokat akik eleve súlyosabb tünetekkel jelentkeztek vagy a közvetlen közelükben élnek.                   
 Jelentem alapos voltam és ahogy te is írtad a betegek kis százaléka lesz igazán beteg. Csak úgy, mint az influenzánál(?). És ott ők akkor bele is szoktak halni. Arról hallottál már, hogy a stressz, a félelem gyengíti az immunrendszert? Szerintem túl spirázod a dolgot. Hallottál már azokról a baktériumokról, amik immunissá váltak a kórházi fertőtlenítőkkel szemben? Kérdezd meg egy intenzív osztályon dolgozó ismerősödet (ha van). Na ott az szépen szedi az áldozatait. Amikor rákérdeztem az orvosnál, azt mondta nem is nagyon foglalkoznak a kutatók vele mostanában (ez 6 éve volt). Túl kevés ez az esetszám. A cukorbetegek gyógyszer fejlesztéseiben sokkal nagyobb pénz van és ez az ami meghatároz.
 Ha gyenge az immunrendszered megértelek, hogy félsz, amint lentebb is írták lehet erősíteni. A vírus feladata egy populáció létszámának korlátozása a túlszaporodás ellen. Ugyan úgy, ahogyan a ragadozó a beteg, gyenge állatot a vírus is a beteg, gyenge szervezetet győzi le. Ez tragédia az egyednek, de a faj hosszú távon profitál belőle, mert a szaporodásig a fiatal ámde gyenge egyed már el sem jut. Így örökítve tovább az életképesek tulajdonságait. Az orvosok a kutatásaikkal ebbe a természeti törvénybe piszkálnak bele. De a számlát egyszer benyújtja a természet. Az egyed megmenekül, de a faj egyre életképtelenebb lesz. Láthatod én nem tagadom a vírus létezését. Hiszem, hogy létezik, de nem gondolom, hogy annyira veszélyes lenne, ahogyan beállítják.  Azt mondom valami más is van a háttérben a vírus csak egy eszköz a tömegek kontroll alatt tartásához. És nem ez a kontroll a cél, ez csak egy eszköz.
signal2
signal2 2020. 07. 28. 20:48
#18850
"Merkely Béla: 20-szor annyi koronavírus-fertőzött lehet, mint amit az adatok mutatnakA Semmelweis Egyetem rektora szerint sokkal több tesztet kéne csinálni, azoknál is, akik csak enyhe tünetet mutatnak, vagy ősszel például a tanárokat is meg kéne szűrni."
Ezt pofázza kb mindenki, amióta járványhelyzet van. Vö. sikerpropaganda.
maxwax
maxwax 2020. 07. 28. 19:07
Előzmény: #18848  algore
#18849
Mondtam, emberkiserlet reszesei vagyunk. Amikor februarban eloszor hallottam a virusrol, a kinai lezarasokrol, akkor ugy voltam vele, jon egy jo kis gazdasagi valsag, Kina borsot tor mindenki orra ala. Azota  tanacstalan vagyok, mert vannak betegek, halottak, es akik korhazba kerultek es sulyos volt az allapotuk, azok nagyon megszenvedtek. A boncolasok soran pedig orvosok  eddig nem latott elvaltozasokat lattak az emberi szervezetben. Mindenkinek kell legyen velemenye, de ne bagetellizaljuk el politikai hovatartozas szerint es igen, azert nem art a hattertdas. Ezert nem ertem a szakembereket, miert nem kiabalnak a konzultacion feltett kerdesek miatt. 
algore 2020. 07. 28. 18:01
Előzmény: #18840  maxwax
#18848
nem értem. Neked minden kérdésedre igen a válaszod? Vagy csak azoknak lehet háttértudástól függetlenül véleménye, akik szerint a járvány kellően súlyos és veszélyes?
Nekem igen a válaszom minden kérdésedre és mégis hülyeségnek tartom a járvány túlreagálását.
Isten tudja, de te például mire alapozod a saját véleményedet?
Noire
Noire 2020. 07. 28. 17:42
Előzmény: #18846  Phylaxa
#18847
Szlávik nem először mond hülyeséget. Jobb lenne, ha inkább a kezelésre fókuszálna, mert elég gyengén muzsikálunk benne.
Phylaxa 2020. 07. 28. 17:35
Előzmény: #18844  _Macika_
#18846
"A szakember beszélt arról is, hogy a legújabb kutatások szerint hiába tűnnek el az antitestek a gyógyultak testéből pár hónap alatt, ezután is védve maradnak a koronavírus ellen, ami jó hír."
     
Ez érdekes. Hogy a fenébe kapták meg akkor másodszor többen is?
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 17:18
Törölt hozzászólás
#18845
_Macika_
_Macika_ 2020. 07. 28. 16:44
Előzmény: #18843  maxwax
#18844
így van
mikor megjelent mindenki lebagatellizálta - ez csak egy influenza
nyáron nem is lesz stb
márpedig ez örökre itt fog maradni velünk .- és van másik 
maxwax
maxwax 2020. 07. 28. 16:33
Előzmény: #18842  maxwax
#18843
A covid19 okozta megbetegedesek igazabol minden esetben uj tapasztalatok, mert elozmenye az orvosoknak nincs. Fogamuk sincs, milyen terapiat, gyogyszert  alkalmazzanak. Ha jolbelegondolunk valojaban egy oriasi emberkiserlet reszesei vagyunk, amelyben "termeszetesen" vannak aldozatok. Bizonyos ido mulva - nem vagyok jos - talan okosabbak leszunk, es mondhatjuk, tulreagaltuk, de mondhatjuk,, teheteltenek vagyunk a virussal szemben. Remelhetoleg kepesek lesznek vakcinat kifejleszteni, de lehet, a virus olyan furmanyos, hogy nem lesz hatasos ellene semmi, mert az orvostudomany sem fog vele megbirkozni.  1985 ota nem kepesek a hivvel sem mit kezdeni, pedig probalkoznak - jo, ma mar hosszabb a varhato elettartamuk. 35 ev nem volt eleg a vakcina kifejlesztesere. 
En ovodas korom ota kora tavasztol keso oszig allergias vagyok. Nem kicsit, nagyon. Van fogalmad, hany gyogyszert szedtem mar? Megkuzdott vele a tudomany? Folyamatosan. Egy allergologus/borgyogyasz mondta, inkabb enegedjenek egy tigrist a rendelobe, mint egy allergiast. Legalabb oszinte volt. 
maxwax
maxwax 2020. 07. 28. 15:57
Előzmény: #18841  ujonc
#18842
Azert nincsenek "aldozatok", mert mar nem lehetne azt mondani, hogy nalunk 70+ az atlageletkora az elhunytaknak. Oly egyszeru, a fertozottek szamat es az elhunytak szamat aranyitva nagyon rossz a magyar mutato, ezt tudjuk. 
Ha alaops lennel, olvastad volna, a betegek kis szazaleka lesz igazan beteg. Amugy ebben az orszagban ki jar rendszeresen orvoshoz? Egy natha, par nap laz eseten bekapunk egy rakat gyogyszert - termeszetesen veny nelkuli -, es megyunk dolgozni. 
Most fiatalabbak a fertozottek mar valoszinuleg, es szerencsere, mert igy javul a halalozasi rata. 
Mondon, tagadd ennek a virusnak letezeset, de ezt mondd azoknak, akik hozzatartozoja gepen van/volt vagy elhunyt. 
Kerdes: Miert tagadjatok ennek a virusnak a letezeset? Igazabol mi a bajotok vele? 
ujonc 2020. 07. 28. 15:30
Előzmény: #18840  maxwax
#18841

"Ja, elfelejtem, itthon kamu minden kimutatas, mert elvegre ahol nincs teszteles, ott nem talalnak ujabb fertozottet."
 Ezzel azt akarod mondani, hogy a valóságban terjed a járvány idehaza csak mivel nem tesztelnek, papíron nincs új megbetegedés? Ebben az esetben hol vannak az áldozatok? Aminek ugye lennie kell egy ilyen súlyos, ismeretlen járvány esetén.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek