Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
arabka 2020. 07. 16. 11:16
#18740
Az utolsó 2 heti adatok " tényleges vérveszteség " . Az 1 millió lakosra eső halálozás számában történt változás .
                             A - B                    A                B
Ország            Változás               Friss          Előző
Peru                      82                         376            294     Dél - Am
Panama               81                         227            146     Észak - Am
Chile                     78                        376             298     Dél - Am
Brazília                 74                        355             281     Dél - Am
Mexikó                 72                        282             210     Észak - Am
Bolívia                  67                        163               96     Dél - Am
Örményország    51                        200             149    
Kolumbia             48                        114               66     Dél - Am 
Irak                       37                           85               48
Ecuador               35                         292            257     Dél - Am
Guatemala          33                           75               42     Észak - Am
Honduras            32                           81               49     Észak - Am
Irán                       31                         160            129
USA                      30                         423            393     Észak - Am
Dél - Afr.  közt.    30                           75               45
Svédország         24                         552             528
Egyesült Kir.        20                         664             644
Szaúd - Arábia    20                            67               47
Oroszország       17                            81               64
Argentína            16                            45                29     Dél - Am
Románia             15                           101               86
Fehérorosz.        10                             51               41
Föld ( átlag )      9.4                           75.2            65.8
Afganisztán         9                             28               19
Bulgária                9                             42               33
Ukrajna                 6                             33               27
India                      5                             18               13
Belgium                3                           844             841
Lengyelország     3                             42               39
Magyarország      1                            62                61
cintanyer 2020. 07. 16. 10:44
#18739
Borítékolható volt:
"Elmarad a tűzijáték."
A haza megmentői léptek.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 16. 10:23
Előzmény: #18736  badsector1
#18738
Jé, vannak kirgiz barátaink? De jó!
maxwax
maxwax 2020. 07. 16. 10:03
#18737
"16 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak Magyarországon az elmúlt 24 órában, ilyen magas számra június 7-e óta csak egyszer, július 7-én volt példa. 7 Csongrád-Csanád megyei, 5 Borsod-Abaúj-Zemplén megyei és 4 budapesti fertőzést regisztráltak, haláleset ezúttal sem volt."
Napok ota olvasom,hogy "valamennyi" megyeszekhelyen merik a szennyvizben  a virus nyomait. A kimutatas hibas, mert pont Szeged hanyzik rola napok ota - itt elek, erdekelt volna az adat. Amugy nem csodalom az emelkedest, hiszen ingaznak Szerbiabol es Romaniabol naponta sokan munkaba. A kormanyzati kommunikacionak koszonhetoen mar nem viselik sokan zart terben a maszkot, nem tartjak be a tavolsagot. Az egyetem rektora elzarkozott a orvosavatastol, meg szabad levegon sem engedelyezi! 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 15. 23:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#18735
Ha esetleg visszaolvasol én megtettem.
ostoba-rackszekreny 2020. 07. 15. 23:25
Törölt hozzászólás
#18734
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 15. 21:42
Előzmény: #18732  Törölt felhasználó
#18733
Köszi.
Törölt felhasználó 2020. 07. 15. 21:29
Előzmény: #18727  PusztaPutyin
#18732
Persze. Egy eternit gyár volt ott. Óriási botrány volt belőle 2015 környékén. 
badsector1
badsector1 2020. 07. 15. 21:07
#18731
"Öt nap alatt kisöpörte a koronavírust egy koleszterincsökkentő gyógyszer"
"Hatékony lehet a Covid-19 betegség kezelésében egy koleszterincsökkentő gyógyszer – állapították meg a Jeruzsálemi Héber Egyetem (HU) és a New York-i Mount Sinai Egészségközpont szakemberei.A kutatók azt vizsgálták, hogy a betegséget okozó koronavírus miként módosítja a páciens tüdejét, hogy reprodukálhassa önmagát. A legfőbb megállapítás az volt, hogy a vírus megakadályozza a szénhidrátok elégetését, aminek eredményeként nagy mennyiségű zsír halmozódik fel a tüdő sejtjeiben, megteremtve a vírus sokszorozódásához szükséges feltételeket.A kutatók szerint mindez segíthet magyarázatot adni arra, hogy a magas vércukorszinttel és koleszterinszinttel küzdő páciensek esetében miért magas gyakran a fertőzés kockázata. Mivel a vírusok paraziták, önmagukban nem képesek szaporodni, csak ha átveszik az irányítást a gazdaszervezet sejtjei felett.A szakemberek szerint ha sikerül megismerni, hogy a vírus miként kontrollálja a fertőzöttek anyagcseréjét, akkor „visszaszerezhetjük tőle az irányítást és megfoszthatjuk a túléléséhez szükséges kulcsfontosságú forrásoktól”.Az amerikai élelmiszer- és gyógyszerfelügyelet (FDA) által engedélyezett készítményeket tanulmányozva a kutatók megállapították, hogy a koleszterincsökkentők közé tartozó fenofibrát nagy reményekkel kecsegtet a vírus szaporodási képességének blokkolását illetően.Azáltal, hogy lehetővé teszi a tüdősejtek számára a több zsír elégetését, a fenofibrát „lazít” a vírus szorításán és megakadályozza szaporodását.A Cell Press kiadó Sneak Peek nevű szolgáltatásán elérhető tanulmány szerint mindössze öt napnyi kezeléssel a vírus csaknem teljesen kimutathatatlanná vált."
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 15. 13:00
Előzmény: #18729  Törölt felhasználó
#18730
pacsi
Törölt felhasználó 2020. 07. 15. 12:51
Előzmény: #18728  PusztaPutyin
#18729
Oké zárjuk le.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 15. 12:42
Előzmény: #18725  Törölt felhasználó
#18728
Hát, lehet hogy nem egzakt a módszerem, de én arra jutottam hogy ez a koronavírus kurvanagy globális parasztvakítás és néphülyítés, valamennyi valós hatással, de az nagyjából a katonadolog nagyságrendbe esik. Nem népszerű álláspont, lehet érte elítélni, nem gond, ez a véleményem, az enyém. És természetesen a tévedés jogát mint halandó ember fenntartom. Na de nem vagyok én ennyire izgalmas személy, szerintem ezt körüljártuk, zárjuk le, nem?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 15. 12:39
Előzmény: #18723  Törölt felhasználó
#18727
Mennyire komoly? Itt lakom Bp agglomerációban, ha kimegyek futni a városban vagy körülötte, akkor azt látom, hogy lakóházakon, sufnikon stb fenn van az azbesztpala, vagy ami nincs fenn, az a fagyasztóláda és kanapé mellett halomban ki van baszva a szántóföld melletti dűlőútra. Ez nyilván a jéghegy csúcsa, hiszen itt van egy valag barna zóna, volt ipari és katonai objektum, és azok mindenféle veszélyesanyag lerakatai, ezek általában körülveszik a fővárost. Ennél nagyobb azbesztszennyezéssel küzdenek a bergamoiak?
Törölt felhasználó 2020. 07. 15. 12:38
Előzmény: #18723  Törölt felhasználó
#18726
New Yorkban is, Vuhanban is, francia idősotthonokban is?
Törölt felhasználó 2020. 07. 15. 12:36
Előzmény: #18722  PusztaPutyin
#18725
Ha neres göbbelsi valóságteremtés lenne, én sem foglalkoznék vele, viszont az olaszoknál, franciáknál, stb. nem Viktor uralkodik és nem Cecília osztja az észt. Gondolod, hogy Bergamóban combosabb mutáció volt, szép gondolat, csak hol van a bizonyíték (a Pesti úton is combosabb volt?)? Ha mindenhol külföldön komolyan veszik, akkor miért gondolod, hogy neked van igazad ? Hiszel a saját szemednek oké, de vajon a saját környezeted mérvadó, le lehet abból vonni következtetéseket az egész országra vagy világra, mennyire reprezentatív a mintavételed, mennyire egzakt a kiértékelési módszered, stb.?
badsector1
badsector1 2020. 07. 15. 12:29
#18724
"Bubópestisben meghalt egy 15 éves fiú Mongóliában, közölte az ország egészségügyi minisztériuma a Sky cikke szerint.A TÁRCA KÖZLÉSE SZERINT MORMOTAHÚST EVETT A FIÚ, ÉS AZ OKOZTA A BETEGSÉGET.A Góbi-Altáj nevű tartomány öt kerületében is karantént vezettek be a bubópestis miatt.Július elején két ember került kórházba bubópestissel, ők szintén mormitahúst ettek. A pestist bakteriális fertőzés okozza, a kórokozót pedig rágcsálókon élősködő bolhák terjesztik. A kór kezelés nélkül akár 24 órán belül halálos lehet."
Törölt felhasználó 2020. 07. 15. 12:18
Előzmény: #18722  PusztaPutyin
#18723
Ott komoly azbezszt szennyezés is fennállt.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 15. 12:17
Előzmény: #18721  Törölt felhasználó
#18722
Hát nem szép tőled hogy egy kalap alá veszed a valóságérzékelésemet a neres göbbelsi valóságteremtéssel, de nem haragszom érte, és jaja, persze, természetesen hiszek a saját szememnek a továbbiakban is. Egyébként nyilván tudom, hogy Bergamoban az átlagnál súlyosabb formában zajlott le a járvány, ennek a tudásához nem kell ott lenni és tapasztalni, a statisztikák viszonylag kielégítő adatot szolgáltatnak hozzá. Gondolom, az egy combosabb mutáció lehetett. Volt olyan is a médiában, hogy az ottani szennyezett levegő miatt volt súlyos a járvány, na azon jót derültem, ha ez igaz lenne, akkor a budapesti sugárutak mentén mindenkinek rég meg kellett volna halnia, mert ahhoz képest Bergamo és vidéke igazi tüdőszanatórium. Megfigyeltem a hozzászólásodban hogy dühös vagy azokra akik nem viselik rendesen a maszkot, természetesen ehhez jogod van. Nekik meg ahhoz.
Törölt felhasználó 2020. 07. 15. 12:02
Előzmény: #18720  PusztaPutyin
#18721
De azt gondolom el tudod képzelni, hogy ha ott laknál, akkor nem csak két tapasztalatod lenne arról, hogy gyenge a vírus, hanem egy csomó olyan is, hogy az öregek és betegek nagy része beledöglik. De igazad van, a te dolgod, írd csak tovább, hogy ez semmi és csak a politikusok és média fújja fel, minél többen írjátok, annál többen hiszik el (meg ugye Viktor is mondja, hogy győztünk), aztán szép lassan eljutunk majd oda, hogy a kutya sem hordja majd a maszkot, a második hullámnál meg majd megint megy a nyávogás, hogy miért kell megint lezárni mindent, stb.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek