Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 14. 18:52
Előzmény: #18678  badsector1
#18680

Gondolj bele, egy megyére jut úgy ezer fertőzött, ebből a tizede nyilván is van tartva, a háromnegyede észre se veszi hogy beteg volt, miért fossanak? Persze, nagyon erőteljes a pánikkeltés, de egy idő után tök mindegy mit találnak ki, ha nem találkozik a fosatás és a valóság, akkor le fog peregni.
 
Korábban meséltem, hogy a 80+-os apámnak milyen lazán lezajlott a koronája, most meg képzeljétek, az egyik ismerősömmel találkoztam ma, neki pár hete volt egy szívproblémás kórházi sürgősségi afférja, aminek kapcsán megnézték és kiderült hogy vannak korona antitestei, azaz lezajlott nála a fertőzés. Fingja nincs hogy mikor, semmi észlelése nem volt. Na ilyen veszélyes ez a korona, úgyhogy továbbra is mindenki nagyon legyen szíves erősen fosni :)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 14. 16:25
Előzmény: #18677  Törölt felhasználó
#18679
Aaaaaazta. Nem semmi.
badsector1
badsector1 2020. 07. 14. 16:12
#18678
Törölt felhasználó 2020. 07. 14. 16:02
Előzmény: #18676  PusztaPutyin
#18677
A múltkori országos felmérés tapasztalatai szerint a fertőzötteknek kb. 10 %-át ha regisztrálják, szorozd be tízzel, tehát kb. 900 fertőzött mászkálhat ott még úgy, hogy nem tudja magáról.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 14. 15:35
Előzmény: #18674  cintanyer
#18676
Sok? Kétharmad milliós lakossága van a megyének. Száz regisztrált. Sok. Neked. Te tudod.
cintanyer 2020. 07. 14. 15:33
Előzmény: #18674  cintanyer
#18675
Kis határ menti seft?
Ezek után keresd a kontaktot.
cintanyer 2020. 07. 14. 15:22
Előzmény: #18673  PusztaPutyin
#18674
Az utolsó hétre vetítve nekem ez sok.
A lazítás dátuma is itt van:
"A külgazdasági és külügyminiszter 9/2020 (VI.17.) KKM rendelete szerint Ukrajna állampolgárai Magyarország területére legfeljebb 24 óra időtartamra ugyancsak beléphetnek, de kötelesek az államhatártól számított 30 kilométeres távolságon belül tartózkodni."
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 14. 14:35
Előzmény: #18672  cintanyer
#18673
Száz regisztrált egy egész megyére. Na mindenki gondoljon amit akar.
cintanyer 2020. 07. 14. 14:18
Előzmény: #18671  maxwax
#18672
Az ukrán 24 órás szabad átjárást leállították már?  (A BAZ megyei  stabil 62-es regisztrált szám mára 100 lett.)
maxwax
maxwax 2020. 07. 14. 11:07
Előzmény: #18669  badsector1
#18671
Fogalmam sincs, mire alapozza. Annyira nem tudnak errol az atkozott virusrol semmit. Belenezett a varazsgomjebe es ezert josolja szeptembert? ahoyg nezem a friss adatokat, most ujabb teruleteken tor elore a virus itthon es ez nem tul biztato. Eddig azokon a teruleteken nagyon alacsony volt a fertozottseg azaz szabad a palya a virus elott. Amugy is nem tipikusan juliusi az idojaras, szoval hamarabb kezd az uj esetek szama emelkedni. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 14. 11:03
Előzmény: #18649  Törölt felhasználó
#18670
https://index.hu/techtud/2020/07/13/kinai_koronavirus_karositas_szerv_verrog/
Sajnos nincs nálam a bölcsek köve, de ehhez nem is kell...
badsector1
badsector1 2020. 07. 14. 07:47
#18669
"Merkely Béla: Szeptember után jöhet a második hullám"
  
No akkor már meg is van, hogy mikortól szeretne orbány újra teljhatalmat.
algore 2020. 07. 14. 00:28
Előzmény: #18664  Törölt felhasználó
#18668
gyakoriság szerint, leginkábbis nem érzel nagyon semmit
kicsit kevésbé gyakorta, lehet lázad, köhögsz, esetleg szaglásod megváltozik
a már ritkább eset, amit említesz, köhögés és/vagy láz egy darabig, aztán súlyosbodik légszomjba
badsector1
badsector1 2020. 07. 13. 22:32
#18667
"Az Apple beszállítója, a tajvani Foxconn egymilliárd dolláros beruházással bővíti az Apple számára iPhone-készülékeket összeszerelő indiai üzemét annak érdekében, hogy oda telepítse át kínai gyártását.
A beruházás része az Apple kínai beszállítói forrásokat fokozatosan leépítő és máshová áttelepítő stratégiájának az amerikai-kínai kereskedelmi ellentétekből származó hátrányok, valamint a koronavírus-válság során tapasztalt beszállítói fennakadások megismétlődésének az elkerülése érdekében."
  
Erre a koronavírusra nagyon rácseszhet a kínai gazdaság.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 13. 22:18
Előzmény: #18664  Törölt felhasználó
#18666
Az egy súlyossági fokozat. Nem minden koronással esik meg.
badsector1
badsector1 2020. 07. 13. 22:17
#18665
"A Covid-19 hosszú távú hatásai sokkal rosszabbak lehetnek, mint ahogy eddig gondoltuk – írja a Sky News. Északolasz kutatók és orvosok ugyanarra jutottak, mint a University College London kutatói: a koronavírus és az azzal járó betegség nemcsak a tüdőt károsítja, hanem az agyra és a test többi részére is kihathat – bármilyen enyhe is a lefolyása.
Lombardiában több korábbi koronavírusos betegnél pszichózist, inszomniát, gerincfertőzést, stroke-ot, krónikus fáradtságot, vesebetegséget és mozgásszervi nehézségeket diagnosztizáltak. Az orvosok szerint néhányan soha nem gyógyulnak majd fel teljesen, és a szövődmények minden korcsoportot érintenek. Azt mondják, hogy a vírus akár a test összes szervét is érintheti, nem csak a tüdőt és a légutakat, ahogy azt korábban feltételezték.
TÖBB BETEG IS AZT VEHETI MAJD ÉSZRE MAGÁN, HOGY ZUHAN A MUNKATELJESÍTMÉNYE, A KONCENTRÁCIÓJA, ÉS A FIZIKAI TEVÉKENYSÉGEK IS NEHEZEBBNEK TŰNHETNEK, MINT A VÍRUS ELŐTT.Az orvosok éppen ezért újra kihangsúlyozták, hogy az is vegye komolyan a járvány elleni intézkedéseket, aki nem tartozik a kiemelten veszélyeztetett korcsoportokba. Továbbra is szükségét látják a távolságtartásnak, a maszkviselésnek és az alapos, gyakori kézmosásnak.A Cremonai Kórház neurológiai osztályán már szorosan együttműködnek az infektológusokkal, így a beérkező betegeknél már nemcsak a légutakban keresik a vírus jeleit, hanem az idegrendszerben is. Súlyos neurológiai károsodást (delírium, agyvelőgyulladás, stroke, idegkárosodás) eddig 43 embernél találtak, akik között van 16 és 85 éves beteg is.Volt olyan beteg, akinél nem jelentkeztek súlyos légúti tünetek, nem volt légzési nehézsége, és csak a neurológiai tünetekből jöttek rá, hogy koronavírusos. Bergamóban jelenleg is folyik a túlélők vizsgálata.Azt kívánom azoknak, akik nem tartják be a szabályokat, hogy egy hétig tapasztalják meg azt, amit én éreztem, egy hétig legyenek olyan rosszul, mint én voltam. talán így megértenék, hogy nem szabad figyelmen kívül hagyni a figyelmeztetéseket és a kötelező szabályokat, amiket megszabtak– mondta Filippo Acaini a Sky Newsnak. A 65 éves férfi februárban betegedett meg, de túlélte a betegséget. A mai napig légzési nehézséggel és hirtelen megjelenő kimerültséggel küzd.Az orvosok attól tartanak, hogy a vírus azok életét is örökre megváltoztathatja, akik nem tartoznak a kiemelten veszélyeztetett korosztályba. Ez azonban lehet, hogy csak évek múltán fog kiderülni."
Törölt felhasználó 2020. 07. 13. 22:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#18664
nem influenzaszerű,mivel a tüdőt támadja közvetlenül, én így tudom. szóval nem csak köhögsz meg izzadsz,hanem nem kapsz levegőt, mellkasi nyomást érzel. de neten le van írva sztem minden. a lélegztető gép is ezért kell.
badsector1
badsector1 2020. 07. 13. 22:09
Előzmény: #18646  PusztaPutyin
#18663
Az a "szép" ebben a koronavírusban, hogy oroszrulettként működik, nem lehet előre tudni, hogy mely makkegészséges ember hal bele.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 13. 22:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#18662
Szomse tudja. Ha aggaszt menj dokihoz. De ha bekerülsz az eü rendszerbe, az lehet hogy akkor is megöl ha nem volt bajod. Úgyhogy döntsd el melyiktől félsz jobban.
koitopikgazda
koitopikgazda 2020. 07. 13. 22:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#18661
a szaglás a lényeg
dokit nézed
https://www.youtube.com/watch?v=xyvgtGUakhc

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek