Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
apocca
apocca 2020. 07. 13. 20:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#18640
nincs is jobb a trollkodásnál, ugye?
ostoba-rackszekreny 2020. 07. 13. 19:07
Törölt hozzászólás
#18639
Törölt felhasználó 2020. 07. 13. 16:35
Előzmény: #18637  kukker
#18638
kukker 2020. 07. 13. 10:17
Előzmény: #18620  Törölt felhasználó
#18637
"Es csupan Nemetorszagban meredeken novekedik azok szama, akik nem fogjak magukat beoltatni.
Holgyeim es uraim, beerett a tobb evtizedes oktatasrombolas, kerjuk doljenek hatra es elvezzek az ostobasak ujkori tombolasat. "
Ők meg ezzel szemben azt állítják, hogy vannak akik a médiamanipulációnak és minden egyéb elhitetett dolognak bedőlök vannak a másik oldalon.
Na, most egyél igazságot, igaz-e? :)
gazmber 2020. 07. 13. 09:19
Előzmény: #18634  maxhell
#18636

minden héten bejelentik 2x, hogy qrva jó hírek vannak a 'gyógyszerről' és már 'vakcina' is van legalább 2tucat..☺
a népek meg fejvesztve rohannak részvényeket venni...lassan az új ATH-kat ostromolva☺
Törölt felhasználó 2020. 07. 13. 09:09
#18635
Trump se vette komolyan a vírust.
Szerintetek jól tette?
maxhell 2020. 07. 13. 08:37
#18634
https://www.portfolio.hu/uzlet/20200713/jo-hir-erkezett-az-egyik-koronavirus-ellen-igeretes-gyogyszerrol-440930
Vicc a köbön. Most akkor minden ország elkezdi egyenként próbálgatni ezt a szerencsétlen remdesivirt? Már azt hittem ezen túl vagyunk, és ezer és ezer betegen letesztelték és eldöntötték végre, hogy ér-e valamit, vagy csak szeretnénk, hogy érjen.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 07. 13. 08:12
Előzmény: #18632  PusztaPutyin
#18633

Nem annak szántam, csak kielégítettem az írói lelkületű énem szükségletét, de értem - tekintsük üde színfoltnak a "Coronavirus" nevű szemetelősen szomorú topikban.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 13. 07:44
Előzmény: #18629  szarvasvadasz
#18632
Szerintem te kicsit dicsekedtél. De különben helyesen cselekedtél, mi is hasonlóan neveltük a mieinket, legfeljebb kevésbé kisherceges körítéssel.
Törölt felhasználó 2020. 07. 13. 00:06
Előzmény: #18613  szarvasvadasz
#18631
Igazad van, de ha kontinensenként rajzolnánk fel ezt a görbét nagyon eltérő képet mutatna. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 12. 23:48
Előzmény: #18629  szarvasvadasz
#18630
A saját vagy szeretteink komfortzónájának fenntartása miatt sokszor eltakarítjuk mások szemetét mind a szűkebb, mind a tágabb környezetünkben.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 07. 12. 23:41
Előzmény: #18627  PusztaPutyin
#18629
Legyen az, hogy a szemét szemét nem bántja a szemét, ezért a szemét szemtelen szemét.
harlem
harlem 2020. 07. 12. 23:29
#18628
Olyan sok önkéntes jelentkezett koronavírus megfertőzés tesztre, H a honlap összeomlott - mondja a magyar kutatónő, aki a legígéretesebb koronavírus-vakcinát fejlesztő amerikai cég alelnöke
https://index.hu/techtud/2020/07/12/magyar_kutato_a_legigeretesebb_koronavirus-vakcinat_fejleszto_ceg_alelnoke/
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 12. 23:25
Előzmény: #18626  szarvasvadasz
#18627
Mondanivaló?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 07. 12. 22:37
Előzmény: #18610  szarvasvadasz
#18626

Úgy látom, akadt pár "szemét -párti" rajongóm, csak nekik elmesélek akkor egy rövid történetet. 
 
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy négy éves kisfiú, aki egy szép nyári napon az édesapjával Lillafüreden kisvasúttal vonatozni indult. Nagy vihar és felhőszakadás volt az előző napokban, olyan nagy, hogy az újmassai őskohó és a pisztrángos közötti szakaszon a máskor szelíd kis patak fotelnyi sziklákat görgetve elmosta a vonatsínek alól a földet, tátongó „szakadékot” vájva a sínek alatt, pár méteren járhatatlanná téve a vágányt. A vonat ezért megállt, aki akart leszállt itt vagy ment vissza a vonattal.
 
A kisfiú sosem látott még ilyen félelmetes dolgot, amikor a sín csak úgy lebeg a levegőben és alatta csak úgy hömpölyög a még mindig megáradt patak.
 
- Apa, menjünk át a lebegő síneken, olyan izgalmas lenne, légysziiiii! – kérlelte az apukát csillogó szemekkel a gyerkőc. Nincs apa, aki nemet mondana, hiszen valójában a két ember között csak az a 30+ év és a fizikai méret a különbség, a lelkük egyformán örök gyermeki kíváncsisággal szemléli a világot.
 
- Hmmm, szerinted elég biztonságos? El fog ez minket bírni? – kérdezi az Apa.  
 
- Háááát, azt nem tudom, de Te vagy a felnőtt, azt Neked kell tudnod! – mondja kacagva.
 
- Tudod mit? Kitaláltam! Menj át Te, és ha nem esel bele, akkor visszajössz értem és akkor én is átmegyek, jó? – mondja nevetve a négyéves.
 
- Ravasz vagy, menjek én, aztán ha tuti a dolog, akkor jössz Te is, mi? Na jó, oké, „A” tervnek jól hangzik, de mi a „B” terved? Tudod, úgy értem, mit fogsz csinálni, ha esetleg belesem? Akkor nem tudok érted visszajönni és itt maradsz egyedül az erdőben a sínek mellett! – hűti picit lejjebb a lelkesedést az Apa.
 
-  Öööööö, mmmmmm, úgy érted, hogy bele esel és nem tudsz onnan kimászni? De Te mindig ki szoktál mászni, neeem? – kérdi a kisember vállát megvonva széttárt karokkal és némi bizonytalansággal a hangjában.
 
- Persze, kimászom, ha nem ütöm be a fejem vagy nem töröm el a lábam. De nézd csak meg innen, látod, milyen mély? És még a víz is hömpölyög alatta! Számítani kell erre is, úgy hogy mit csinálsz, ha mégsem tudok kimászni? Mit csinálsz, ha beütöm a fejem és utána még beszélni sem tudunk egymással? Látod, előfordulhat, ezért kell egy másik terv is. Úgy hogy találjuk ki, mit fogsz akkor csinálni? – teszi fel a kérdést ismét az Apa.
 
- Hááát, akkorrrr azt fogooom. hoooooooogy – megvan! Elindulok lefelé a síneken, visszafelé és ha jön a vonat, megállítom és a sofőr bácsinak szólok. Te úgyse mész addig sehová! Na? – mondja az ismét csillogó szempár.
 
- Értem, szóval a „B” terved az, hogy ha velem valami baj történne, akkor elindulsz a sínek mentén óvatosan lépkedve vissza, amerről jöttünk és szólsz az első felnőttnek, aki szembe jön veled, elmondod neki, hogy apa bajba került és visszajössz vele ide értem?  Erre gondoltál, ez a terved ? – kérdi az Apa.
 
- Igen, de csak vonattal! – mondja magabiztosan a gyerkőc. - Értem, jó terv, bátor terv, de működhet! De egy dolgot nem értek: miért mondod, hogy csak vonattal jönnél vissza? Gyalog nem is jönnél vissza értem? – kérdi csodálkozó érdeklődéssel az Apa.
 
- De, visszajönnék én gyalog is, de nézz csak oda, látod? Ott ni! Tele van „műanyag üveggel” az erdő a sínek mellett, én meg nem szoktam ilyen koszos erdőben sétálni! – mondja az őszinte emberpalánta.
 
- Áááá, már értem. Tudod mit? Kitaláltam valamit! Átmegyek a síneken és ha nem esem bele, akkor átmegyünk együtt is. Ha mindketten túléljük, akkor pedig együtt visszasétálunk az állomásig és közben összeszedjük együtt a sínek mentén a szemetet, mit szólsz?
 
- Jóóóóóó, de mi nem szemetelünk, Apa, ez nem a mi szemetünk. Akkor miért mi szedjük össze? – kérdezi tanácstalanul a gyerek.
 
- Hááát, ez valóban nem a mi szemetünk, nem mi dobtuk el, ebben teljesen igazad van. Nem várja tőlünk senki, hogy összeszedjük. De had’ kérdezzek valamit: azt mondtad az előbb, hogy ilyen koszos erdőben nem sétálnál vissza gyalog. Ha nem lenne ott a szemét, akkor visszajönnél? – kérdi az Apa.
 
- Akkor vissza! – vágja rá a gyerek.
 
- Oké. Akkor had’ kérdezzek még valamit. Emlékszel a múltkori „bulira” Ákoséknál? Tudod, amikor Gábor és Andris csatatérré változtatta Ákos szobáját, de a végén Te is segítettél elpakolni, emlékszel? – kérdi az Apa.
 
- Igen, emlékszem, én szedtem össze a matchboxokat meg az autópályát, pedig nem is én dobáltam el őket! – mondja a gyerek.
 
- És nem is a Te szobád volt, ahol rendet raktál. Ha lesz náluk ismét buli, szívesen elmennél hozzájuk újra? – kérdi az Apa.
 
- Igen! – vágja rá a gyerek.
 
- Miért mennél el újra, ha a végén mások eldobált dolgait össze kellet szedni?
 
- Mert jól éreztem ott magamat.
 
- Akkor is, ha újra segíteni kell majd elpakolni a barátaid által eldobált dolgokat Ákos szobájában? – kérdi az Apa.
 
- Akkor is – mondja a gyerek.
 
- Látod ez az erdő sem a Tiéd, de vonatozni szívesen eljössz ide újra. Akkor azt is megtehetjük, hogy összeszedünk pár szemetet, akkor is, ha nem mi dobtuk el, ugye? – kérdi az Apa.
 
- Igeeeen, megtehetjük. – mondja elgondolkodva a kisgyerek.
 
- És akkor végül is miért szedjük össze más szemetét? – kérdi újra az Apa.
 
- Azért, mert szívesen jövünk ide újra, és akkor ez kicsit olyan, mintha a mi erdőnk lenne, Apa, ugye? – kérdi a négy éves tekintet.
 
- Igen, kisapa, pontosan olyan, ha szeretjük, akkor kicsit a mi erdőnk is, és akkor megtesszük – mondja az Apa.
 
- Naa jó, akkor most már átmész a sineken?
 
;-)  
Törölt felhasználó 2020. 07. 12. 22:30
Törölt hozzászólás
#18625
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 12. 21:21
Előzmény: #18606  szarvasvadasz
#18624
Na igen, az általad listázott címek némi reményt adnak hogy maradtak még agytevékenységet mutató emberek, ez tök jó, remélem, kitartanak.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 12. 21:18
Előzmény: #18622  apocca
#18623
Gyönyörűen összefoglaltad a lényeget, 10/10
apocca
apocca 2020. 07. 12. 21:05
#18622

no ez a topik is felszinen van:):)
Nyugodjon meg mindenki (a rettegők is, a bagatellizálók is) a vírus (legfeljebb nem covid néven fog futni) az egész 2020-s évtized "sláger" témája lesz.  Miután rájöttünk, hogy a vírus velünk van és lesz is (a covidra eddig elvégzett 200 millió teszttel rettenet mennyiségű más virus is, hihetetlen sok emberben kimutatható lenne). A kormányok (mindegy hogy bal-jobb, demokratikus, diktatórikus) a zemberek egészsége védelmébe korlátlan eszközöket kaptak a kezükbe, 7 milliárd embert real time kussba lehet vágni. Sőt a jó nép maga követeli a mindenfajta antidemokratikus eszközök alkalmazását, korlátlan szabadságjog elvonásokat. Közben az évtized biznice is, nagyon sok embernek hatalmas pénzt jelent (úgyis szűkös volt már a javak felosztása), psze ez a "nagyon sok ember" nem vészes mennyiség, mert 7 milliárd állja a cechet (mint ahogy a világgazdaság lehűtése miatti ez évi cechet is).
Törölt felhasználó 2020. 07. 12. 20:42
Előzmény: #18619  morricone
#18621
"A halálozások száma ugyanakkor napi ötezer körül maradt."
Gondolkodj el ezen.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek