Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
algore 2020. 05. 19. 17:06
Előzmény: #18017  pitcairn2
#18020
könnyen utána tudsz nézni pl a guglin, nem bonyolultabb mint linkeket vadászni
Peterbond 2020. 05. 19. 17:06
Előzmény: #18018  pitcairn2
#18019
De nem mindenben, es foleg sok olyan esetben amit nagy mellenyel allit hogy bezzeg o mar mikor megmondta. Amiben igaza van azokat nem is firtattam sot en meg se szolitottam o irt nekem. En algore-nak kezdtem irni.
pitcairn2 2020. 05. 19. 17:01
Előzmény: #18010  Peterbond
#18018
attól, hogy öntelt sok tekintetben még lehet igaza...
pitcairn2 2020. 05. 19. 16:59
Előzmény: #18012  algore
#18017
nincs olyan hogy "braziloknál", az egy 210 milliós ország...
máskülönben:
nem lehet, hogy ott is csak azok körében "tombol" ez az izé aki 1.) önként bezárkóztak vmi lerobbant városi kecóba és már hónapok óta ott rettegnek, ill. 2. ) alapvetően vmi zárt intézményben éltek ahol elővigyázatosságból már hónapok óta be vannak zárva?!
Peterbond 2020. 05. 19. 16:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#18016
"gambadoro 2020. 05. 01. 13:03#16498
a legújabb kutatások szerint jó eséllyel el fog tűnni a covid 19 őszre
május tenger már vettem is jegyet
kicsit csalódtam nem 1 euró volt de kijön egy tatbányai vonatjegyből
azt tudja valaki, hogy mi most a magyar beutazási protokoll?
magyarnak van csak a két hét karantén vagy mindenkinek vagy elég egy negatív szero antitesttel?
magyar az állampolgár akkor is ha nincs magyar címe?"
NoiruaI 2020. 05. 19. 16:38
Törölt hozzászólás
#18015
algore 2020. 05. 19. 16:31
Előzmény: #18013  algore
#18014
lehet hogy nem egyértelmű, a helyzet az volt hogy csak a klorokinnal kezelt csoportban volt halálozás, a kontroll csoportban nem volt. Ebből hozták ki a fjansziák, hogy a klorokin az esetek 100%-ban gyógyít. (Mivel nem volt halálozás a kontrolloknál, értelemszerűen a kontroll csoportból tényleg felépült és meggyógyult mindenki, ellentétben a klorokin csoporttal)
Ezt olyan kreatívan oldották meg, hogy az orrból történt mintavétel volt a vizsgálati pont. A halottakból nem tudtak mintát venni, így őket diszkvalifikálták. Láss csodát, máris tudta hozni a klorokin az eredményt. Amit a kontrollcsoport is hozott, csak halottak nélkül. Nem csodás?
algore 2020. 05. 19. 16:20
Előzmény: #18012  algore
#18013
a teljesség kedvéért, a francia study, ami a kezdetekkor kihozta hogy a klorokin jó lesz, és amire az olaszok ráugrottak, hivatalosan vissza lett vonva mert "nem felelt meg a tudományosság követelményeinek"
ami érthető, mert azokat a betegeket akik meghaltak a kezelés során, egyszerűen utólag kihagyták a study-ból...
algore 2020. 05. 19. 16:14
Előzmény: #18008  gambadoro
#18012
a braziloknál, ahol éppen az UV közepette tombol a vírus, most állítottak le egy klorokin study-t azonnali hatállyal féltávnál, a klorokin által okozott magas halálozás miatt (az adott study-ban 2x-es volt a halálozás a klorokin csoportban)
Olvashatod a JAMA-ban
re UV meg klorokin gamba által ajánlva
algore 2020. 05. 19. 16:08
Előzmény: #18007  gambadoro
#18011
nagy szavak attól, aki otthon a konyhaasztalnál szerzi be a félinformációkat az orvos rokonától
Peterbond 2020. 05. 19. 15:45
Előzmény: #18007  gambadoro
#18010
Az egyedüli elborzasztó az a mérhetettlen önteltséged már bocs.
Peterbond 2020. 05. 19. 15:39
Előzmény: #18008  gambadoro
#18009
"aha
milyen nagyvonalúan szorzol
akkor sima mezei influenzában 1 millió felett lehetünk"
.
Tök érdekes akkor, hogy európában az elmúlt 5 évben nem volt egyszer se influenza járvány. Ahogy a svédeknél 23 éve az angoloknál 30 éve nem volt. Hisz halálozásban ilyen kiugrás mint most áprilisban messze nem volt sehol.
.
Tudod a baj az hogy már az anno bemondott 500 influenza halottad is a WHO felső becslése volt VILÁG szinten és ők is Délkelet ázsiára teszik a legtöbb halottat. De üsse kő jött már pitcairn is 152.000 európai influenza halottal ( ez alapján Ázsiában tényleg milliós halott lehetne ). azt is túlléptük. Találtam én 24.000 halottat csak olaszországra is mint a legdurvább influenza időszakot az elmúlt évekből. Azt még a hivatalos számok is túlnőtték már ott.
.
"azt tudtad egyébként, hogy amióta a covid fertőzést szinte minden esetben halálokként jelölik, alig szűrik a beteget szezonális influenzára?"
.
A vicc az hogy már hetek óta DIREKT az excess death számokat írogatom be hogy lásd pl te is és más kétkedő is nem arról van szó hogy minden halált most covidnak írnak és ezért olyan nagy a szám. gyakorlatilag még így is bőven alálőnek a halálozásoknak hogy tényleg vannak más okból kifolyólag elhalálozottak a hovatalos covid statisztikákban. Másoltam ide financiol times cikket de bele se néztél mert akkor nem szalmabábuval harcolnál most is. Ahogy az EuroMomo által linkelt staitsztikákat se amiket többször bemásoltam. Mindegyiken látszanak hogy egy egy influenza időszak mekkorát dobott a halálozáson és mennyit a mostani covid. Nem mellesleg idén télen ( amikor elvileg van influenza szezon nem ilyenkor tavasszal ) aalig nőtt meg a halálozás. 2017 telén látszik pl hogy nagyobb járvány lehetet. Na annak a növekedését bőven dupláztuk áprilisban.
.
De tessék szűrj rá Olaszországra és mutasd meg kérlek a grafikonon az elmúlt 5 évben mikor volt a legdurvább influenza szezon és mennyi halottal járt illetve a mostani hetekre:
.
https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/#
.
https://kepkuldes.com/image/K89NzN
gambadoro 2020. 05. 19. 15:23
Előzmény: #18006  Peterbond
#18008

aha
milyen nagyvonalúan szorzol
akkor sima mezei influenzában 1 millió felett lehetünk
és, mivel a covid és a szezonális influenza az esetek jelentős részében parallel így akár ide is oda is rakhatjuk
de ezek ne zavarjanak meg
azt tudtad egyébként, hogy amióta a covid fertőzést szinte minden esetben halálokként jelölik, alig szűrik a beteget szezonális influenzára?
mármint kezdetben
de, ha kiderül a párhuzamosság, akkor is a covid lesz a halálok
na ennyit az adatokról :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))9
italy uk kemény nehezedre esik magyarul írni? vagy ez valami allűr?
nekem nem kell kívánni semmit, megoldom magam parkinsonos állapot nélkül is :)))))))))))))))))))))))
gambadoro 2020. 05. 19. 15:20
Előzmény: #18006  Peterbond
#18007
nem olyan régen az itteni nagyérdemű előképzettséggel rendelkezők hada ezerszer leírta, hogy 5-10 százalék a halálozás
- hát nem
leírtátok azt is, hogy összeomlik a magyar egészségügy (meg az olasz stb.)
- hát nem
nyáron nem fog drasztikusan javulni az adatsor
- hát mégis
és hosszan sorolhatnám
oké, ez egy laikus fórum, de elborzasztó, ahogy a tömeg viselkedik
és nem a covid miatt, hanem azért, mert ez a viselkedés, a "hozzáértés" minden másban is igaz
szörnyű
na
strandolnak májusban az olaszok a tengeren?
I
G
E
N
köszönöm a lehetőséget, hogy leírhattam
további remegést kívánok, akinek ez a vágya, itt garantáltan megkaphatja
még annyit, hogy 444 meg ilyenek, index, porfolio olvassátok, SZAKMAI OLDAL MINDEGYIK!
kár, hogy nincs füles ezzel az erővel onnan is lehetne tájékozódni meg a piacon :))))))))))))
ősszel jön a VAKCINA majd megtárgyaljuk, megint kinek volt igaza - én belátom, ha tévedek, ti nem (tisztelet a kevés kivételnek)
Peterbond 2020. 05. 19. 15:12
Előzmény: #18005  gambadoro
#18006
A hivatalos 320.000. Az excess death valahol ennek a 1.5-2 szeresenel jarhat de nehezen becsulheto vilagszerte. Ha UK es Italy eseteben alulmerik a virust akkor nem csoda hogy Del amerikaban vagy delkelet azsiaban meg inkabb alulmerik.
.
Amugy nem tudom mire a sok smile. Anglia es svedorszagban mar 20-30 eves rekordok dolnek meg halalozasban. A svedeknel pl az aprilisi adat 93 ota a legrosszabb es a 1918 as spanyol natha ota a 2. legrosszabb.
.
Amugy elnezest hogy nem 2 naponta olyan fontos infot kozlok hogy "Majus tenger". En kivanok jo nyaralast neked.
gambadoro 2020. 05. 19. 14:42
Előzmény: #18004  Peterbond
#18005

mennyi is a covid haláleset éppen?
azt csináljátok, amit a média akar :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
gyönyörű tényleg
Peterbond 2020. 05. 19. 13:48
Előzmény: #18002  Peterbond
#18004
"There are concerns, however, that reported Covid-19 deaths are not capturing the true impact of coronavirus on mortality around the world. The FT has gathered and analysed data on excess mortality — the numbers of deaths over and above the historical average — across the globe, and has found that death tolls in some countries are more than 50 per cent higher than usual. In many countries, these excess deaths exceed reported numbers of Covid-19 deaths by large margins.
.
The picture is even starker in the hardest-hit cities and regions. In Ecuador’s Guayas province, there have been 10,000 more deaths than normal since the start of March, an increase of more than 300 per cent. London has seen overall deaths more than double, and New York City’s total death numbers since mid March are more than four times the norm."
.
https://www.ft.com/content/a26fbf7e-48f8-11ea-aeb3-955839e06441
kszsah1 2020. 05. 19. 13:47
#18003
nincs hir Mongóliárol hogy van e ott korona virus , igaz ök nem utazgatnak össze vissza
Peterbond 2020. 05. 19. 13:44
Előzmény: #18001  algore
#18002
Brazilia a méretéből kifolyólag is nagy számokat fog produkálni, ahogy az oroszok is. Azért egy 200 és egy 140 milliós országról beszélünk.
.
Viszont "kis" országokban is lehet durva ugrások amik a hivatalos statisztikában benne sincsenek. Korábban hoztam példának Ecuadort. Most is alig 2000 hivatalos Covid halottja van az országnak ( már ez is magas szám ) de közben a halálozási mutatója a fertőzött régiójában ( Guayas ) 500%-al nőt és 11.000-el több halottja volt mint átlagban szokott. Vagy Indonézia ahol elvileg 1200 halott van az egész országban, de csak Jakartában 50%-al ugrott a halálozások száma és 3200-al több mint az átlag.
.
https://www.ft.com/content/a26fbf7e-48f8-11ea-aeb3-955839e06441
algore 2020. 05. 19. 13:23
#18001
Re: uv megoldja
Brazília, 35-40 fok, 10-11-es UV
Már a 3. legfertözöttebb ország a világon, a leggyorsabban jelenleg Mexikóban és Peruban növekszik a járvány. 
UV pipa
Csak azért nem 2. a világon mert putyin még bolsonaronál is ügyesebben kezeli a járványt

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek