Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 17:25
Előzmény: #16059  Törölt felhasználó
#16060
Fehér Miki esete ugyanolyan ritka kivétel, mint ez. Sajnálom, ha nem érted.
Sok veszély leselkedik nap mint nap az emberre, de azért értelmesebb embereknek talán érdemes az esélyeket latolgatni és számba venni a valószínűségeket. Persze lehet otthon rettegni, mert megfertőződik kb 20-30%, ebből 70% tünetmentes, a tünetesek 20%-a igényel kórházi ápolást és ezek 3-5%-a kerül súlyosabb állapotba. Mindebből pedig 1-2% a 20-30 éves korosztály. Tehát szerinted kb mennyi lehet az esélye egy huszonévesnek, hogy belehaljon a vírusfertőzésbe? 
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 17:10
Előzmény: #16053  Törölt felhasználó
#16059
Hogy jön ide Fehér Mikinek az esete ?
Mindenkinek lehet valamilyen rejtett betegsége persze. Ez a játékos a koronavírus miatt került be a kórházba és nem azért, mert bármilyen rejtett betegsége lenne. Feltételezhetjük persze, hogy egyszer összeesett volna a pályán, de amit tudunk az az hogy koronavírussal fertőzött és hirtelen fordult rosszra az állapota, tüdőgyulladást kapott. Az hogy 10x és 80x annyi lehet a fertőzötteknek a száma, mint a tényleges adat ez egy feltételezés. Kontaktól veszik a mintákat általában és vizsgáljuk már azt meg, hogy ezeknek a kontaktoknak ha bebizonyosodik, hogy koronavírus fertőzöttek akkor hány százaléka kerül kórházba és lélegeztőgépre ! Nem 1-2 százalék ! Ennek a vírusnak nem 1-2 százalék a halálozási aránya erre akarok igenis rámutatni, mert sehogy sem jön ki egyébként a matematika !
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 17:08
Előzmény: #16057  Törölt felhasználó
#16058
ja látom már volt. elnézést
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 17:07
#16057
http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_foci/koronavirus-mesterseges-komaban-van-a-montpellier-jatekosa-2759299
A Montpellier labdarúgója, Junior Sambia koronavírustesztje pozitív lett, a francia élvonalbeli bajnokságból (Ligue 1) ő az első fertőzött játékos. A középpályás mesterséges kómában van, állapotáról ügynöke beszélt a Le Parisiennek.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 04. 25. 16:39
Előzmény: #16055  PusztaPutyin
#16056
SzedD
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 04. 25. 16:37
Előzmény: #16052  wyl
#16055
Vigyél konyharuhát, azt tedd a bevásárlókosárba, abba szed az árut. A zsemlét ne a boltban vedd meg, otthon süssed kovásszal, ahhoz csak lisztet vegyél, de azt otthon tedd kilencven fokos sütőbe fél napra mielőtt használnád. A konyharuhát már ne használd újra, mikor kimész a boltból tedd egy zacskóba, otthon pedig égesd el. Így nem támad meg a veszélyes vírus.
cintanyer 2020. 04. 25. 16:24
Előzmény: #16043  Törölt felhasználó
#16054
"- Mi olyan klorokvint tudunk csinálni, ami szív- és érrendszeri szempontból veszélytelen.
Ebből az is következik, hogy a világ legjobb klorokvinja a miénk, minket, magyarokat biztosan el tudunk látni megfelelő mennyiségű hatékony gyógyszerrel, és versenyelőnyünk van mindenki más klorokvinjával szemben is – mondta Szilvássy Zoltán.
Hozzátette, optimista forgatókönyv szerint akár két hónap múlva kaphatnak magyar klorokvint a betegek, de hangsúlyozta: ez az enyhe és a középsúlyos koronavírus betegség kezelésére alkalmas szer."
Elképesztő mondatok ezek egy világjárvány közepén, de a további videó anyagban ott van még az is, hogy lesz nemzeti vakcinánk ami már titkosítva vagyon.
Naivan úgy gondoltam, hogy ebben a válsághelyzetben minden kutató megosztja a tudományát másokkal.
Bocsánat, de az én szememben ez háborús bűn.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 16:12
Előzmény: #16041  Törölt felhasználó
#16053
És akkor mit gondolsz az olyan esetekről, mint Fehér Miki? 
Általános vagy sajnálatos kivétel? 
A fizikai állapot egy dolog, a vírust meg az immunrendszernek kell legyőznie. 
wyl 2020. 04. 25. 16:08
Előzmény: #16051  Törölt felhasználó
#16052
Egy bevásárló központban sem lehet betartani a 1,5 métert. Ezért is kellene legalább a maszk viselését kötelezővé tenni, mivel légúti fertőzésről szól ez a történet és senki sem tudja hogy ki fertőzött és ki nem. Úgyhogy nem kéne ezért egymást veszélyeztetni. De még nem láttam egy bevásárló központban sem , hogy fertőtlenítették volna a bevásárló kosarat, vagy kocsikat. Az még hagyján , hogy minden csomagolt élelmiszert jópáran összefogdosnak a pultokon a lejárati időt nézegetve és válogatva, de az már elég durva, amikor nincs csipesz, hogy a pékárút ne kézzel kellene megfogni, sokan abba is néhányan beletúrnak a retkes kezükkel rendesen. Ezt sem ártana szabályozni, hogy a pékárú ne legyen önkiszolgáló ilyenkor. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 15:54
Előzmény: #16049  Benzedrine
#16051
Igen, ez is jó, hogy pont másfél métert, zárt helyen kevés, utcán meg ugye lehet szélcsend és viharos szél, a metróban is érdekes lesz, hogy hogy lehet megoldani.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 15:52
Előzmény: #16048  PusztaPutyin
#16050
Igazából én elvagyok, mert home-office-ban nyomom és járok bringázni, stb., egyszerűen a logikátlanság zavar, ha a közértben úgyis mindenki meg tud fertőződni (és közértbe mindenki jár), akkor mi értelme az egésznek. Bajorok nyitnak jövő héten, maszk kötelező és bírságolnak, csináljuk mi is ezt és ne itthonról hallgassuk Cecíliát, aki már kb. egy hónapja mondja, hogy laposodik a görbe, de most lépünk át a tömeges megbetegedésekbe.
Benzedrine
Benzedrine 2020. 04. 25. 15:49
Előzmény: #16046  Törölt felhasználó
#16049
Nekem az az egy tetszik, hogy másfél métert kell tartani másoktól, én járvány nélkül is próbálom védeni az intim zónámat, nem sok sikerrel. A többivel egyetértek.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 04. 25. 15:34
Előzmény: #16046  Törölt felhasználó
#16048
jól van, látom nem csak én kezdek besokallni
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 04. 25. 15:32
Előzmény: #16041  Törölt felhasználó
#16047
Aha, egy fiatal focistát elkapott a vírus rendesen, gyorsan vonuljon fedezékbe az emberiség. Szerintem ezekre a túlkapásokra senki nem vevő mostanra. A fiatal focista így járt, jobbulást neki aztán lapozzunk. Van globálisan 200 000 koronás halottunk nyilvántartva, ebben az is benne van akit fertőzött állapotában ütött el a vonat. Ugyanezen idő alatt egyéb okokból meghalt a világon vagy 50 millió ember, aminek az említett módon nyilvántartott koronás áldozatai mintegy 4 ezrelékét teszik ki. És mondom, ebben benne van akit koronásan gázoltak el. Közben sikerült egy akkora gazdasági perecelést levágni, aminek a járulékos emberveszteségei fel fognak érni a koronáéval. De azért szörnyűlködjünk darabra minden fiatal koronás miatt, az nagyon kell, azzal sokra megyünk.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 15:25
#16046
Én speciel továbbra is azt látom, hogy senki nem tud igazából semmit, a halálozási arányról, tünetmentesek arányáról, fertőzési arányról, terjedésről, gyógyszerekről, stb. csak találgatások vannak, jobb esetben durva közelítések. Három dolog biztos csak szerintem, egy új vírus, tehát védettség hiányában nagyon sokan elkaphatják, kettő (következik az elsőből) túlterhelheti az eü-rendszert, három mivel légúti fertőzés úgy is terjed. Ergo francba a karanténnal meg az egyéb faszságokkal (a legjobb a tojás hipózása volt), mindenki hordjon maszkot (aki nem az kapjon helyszíni bírságot) és jó napot, legrosszabb esetben is lelassítja annyira, hogy bírja mindenhol az eü, legjobb esetben meg eltűnik egy-két hónap alatt. Mától elvileg kötelező Pesten a maszk az üzletekben, ma voltam sparban és lidlben is, mind a kettőben volt olyan pénztáros! is, akin nem volt maszk, a vásárlók egyharmadán szintén nem, akkor mi a francnak vagyunk itthon bezárva, semmi értelme. Ezek a pöcsök meg lélegeztetőgépek helyett osszanak mindenkinek maszkot, sokkal olcsóbb lenne, és hagyjuk már a faszomba ezt a katonáskodást (operatív törzs, kórházparancsnokok, stb.), tisztára a Kádár-rendszer jut eszembe, az akkori hadsereggel és az idióta hivatásosokkal.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 15:11
Előzmény: #16021  Heisenberg
#16044
Egyrészt ez Budapest, ahol eleve magasabb a fertőzöttségi arány, másrészt az önkormányzatoknál vannak ügyfélszolgálatok és rajtuk kívül még egy csomó ember, akik feladatukból adódóan közvetlen kapcsolatban állnak a lakossággal, így országos adatot ez alapján nem lehet számolni.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 14:16
Előzmény: #16041  Törölt felhasználó
#16043
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 13:11
#16042
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 12:45
Előzmény: #16027  Törölt felhasználó
#16041
pedig biztos azt gondoltam :), így lehet kb. levonni következtetéseket egy önkormányzat fertőzöttség százalékából is.Tessék egy újabb példa mennyire veszélytelen ez a vírus és hogy tényleg lehet-e Magyarországon 500.000 megbetegedés, mint ahogy az előttem író írta. :https://index.hu/sport/futball/2020/04/25/franciaorszag_koronavirus_montpellier_junior_sambia_mesterseges_koma/
Akkor én is hozzáfűzök ehhez egy dolgot. Akik itt azt írják, hogy ez az egész el van túlozva tegyék fel maguknak a kérdést, hogy ehhez a labdarúgóhoz képest ők milyen fizikai állapotban vannak ?

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek