Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2020. 04. 12. 23:13
Előzmény: #14279  badsector1
#14280
Kollott Nekik a sportot meg a dajmikolast kiemelt munkanak tekinteni.
badsector1
badsector1 2020. 04. 12. 23:11
#14279
"A folyamatos ápolásra szoruló betegeket is hazaküldik a járvány miatt"
"A Jahn Ferenc Kórház krónikus belgyógyászati osztályáról nagypénteken kaptak telefont a betegek hozzátartozói, hogy keddig haza kell vinniük javarészt idős, súlyos állapotban lévő rokonaikat."
  
Akkor most már nálunk is eljött, hogy el kell dönteni, hogy melyik beteget kezelik, és melyik kap a gyógyítás helyett ingyen jegyet egy sztadionba?
badsector1
badsector1 2020. 04. 12. 23:07
Előzmény: #14274  gombócból_is_sok
#14278
Jól kifogtad ezt a jehova hittérítőtt.
Kérdezd meg tőle, hogy mikorra tervezi a következő világvégét? :))
1kor13
1kor13 2020. 04. 12. 23:06
Előzmény: #14275  Törölt felhasználó
#14277
Miért tetőznénk bármikor is? Akkor tetőzénk, ha végre sok millió ember túlesne a fertőzésen, és ott lenne a vérében az antitest. A görbelaposítók (vö laposföldhívők) is úgy reklámozzák ezt a világmegváltó járványkezelési hadműveletet, hogy a sosöldisztenszinggel 2.5-re lehet csökkenteni a fertőzések számát. Tehát nem 1 alá csökkentik.  Tehát itttartjuk jó sokáig...
kukker 2020. 04. 12. 23:00
Előzmény: #14274  gombócból_is_sok
#14276

Meglehet, így van. :)
De azt hiszem - illetve remélem - nem kérek sokat, csak azt a pár percet áldozd rám illetve arra, amit leírtam lentebb.
Nem veszíthetsz semmit, "visszajössz ide" és megkérsz rá, hogy ne írjak neked címezve többet.
Én megígérem, hogy így teszek. És csak azt a pár percet - 4-5 szerintem maximum - kérem tőled csak cserébe, hogy a tanácsomat megfogadva tájékozódj a  helyzetet illetően.
Szerintem nem rossz "üzlet". :)
Törölt felhasználó 2020. 04. 12. 22:54
Előzmény: #14271  gambadoro
#14275
Miért kell még 2 hét a tetőzéshez? Március 11 óta vészhelyzet van.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 12. 22:51
Előzmény: #14272  kukker
#14274
“De ha esetleg megfogadod a tanácsom és jól figyelsz”
 
Amikor ezt megelőzően az első mondatodat olvastam, azt mondtam magamban, hogy baszki, ennyire nem figyeltél. Aztán leírtad a fentit. Hát mit is mondhatnék. Elsőnek magadon kell segítened, mielőtt másokat próbálnál megmenteni.
gambadoro 2020. 04. 12. 22:33
#14273
Veneto: 
A kórházi orvosoknak csak 1,30% -a  koronavírus-pozitív, a fertőző osztályokon dolgozók 3,6% -a
kukker 2020. 04. 12. 22:26
Előzmény: #14269  gombócból_is_sok
#14272

Megértem, hogy dühös vagy és, hogy dühöt érzel.
De ha esetleg megfogadod a tanácsom és jól figyelsz, akkor látod talán az egyenlet végét, ami talán segít egy jobb döntésben téged is a helyzetet illetően.
gambadoro 2020. 04. 12. 22:26
#14271

Conte ismét elmondta, hogy szerenének hamarabb nyitni, ha ezt a számok alátámasztják megteszik
májusban már menni fog az ipar
meg a tengerpart, mondjuk maszkban nem olyan vicces, de kibírjuk
amire nagyon érdemes figyelni: szűk 2 hét a magyar tetőzés
mivel az van ami, nem véletlen az ágyfelszabadítás
ettől nem kell megijedni, ha adják azokat a gyógyszereket, amiket kell
ha
gambadoro 2020. 04. 12. 22:24
Előzmény: #14246  badsector1
#14270

a jó hír megint nem ez
hanem:
"Az intenzív ápolásban részesülők száma a kilencedik egymást követő nap csökken"
illetve:
"Nyolcadik napja 2000 körüli az új gyógyultak száma, ezúttal 1700"
ezek a fontos adatok
a halálozás persze nagyszerű, ha kevesebb, de az nem mutatja meg a járvány lecsengését - majd a végén
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 12. 22:23
Előzmény: #14266  kukker
#14269
Válasszuk el a szart a májtól hogy a népi mondást idézzem ide. Az hogy megkérdezem hogy hogy a csába nincsenek még kiegyenesítve a kaszák, azt jelenti hogy megkérdezem hogy hogy a csába nincsenek még kiegyenesítve a kaszák. Attól nem vagyok indulat meg gyűlölet hatása alatt. És ha úgy adódna hogy én is egyenes kaszát ragadnék, azt csupa szeretettel a szívemben tenném. Fontos hogy legyen szeretet a szívedben azok iránt akiknek a védelmére kelsz.
badsector1
badsector1 2020. 04. 12. 22:23
#14268
"Boris Johnson: „A brit egészségügy mentette meg az életemet”"
"Külön köszönetet mondott két bevándorló ápolónak, akik akkor álltak mellette, amikor nem volt egyértelmű a túlélése."
  
Milyen gyorsan meg tud változni egy ember álláspontja a migránsokról
gambadoro 2020. 04. 12. 22:20
Előzmény: #14261  harlem
#14267

a jahnról ezt már sokkal korábban lehetett tudni
covid osztály sem ma lett ott
kukker 2020. 04. 12. 22:08
Előzmény: #14265  gombócból_is_sok
#14266
Írtam neked ma. Ne engedd eluralkodni magadon a dühödet, a haragod, az agressziót.
Tudom, hogy buta párhuzamokat mondhatok, de tényleg a "sötét oldal" hívása. :)
Lehet tájékozódni a dolgokról, hogy milyen információk vannak ez ügyben, hogy milyen dolgok vannak ilyen esetben esetleg - írja a cikk, hogy ki kell üríteni a kórházat - mondjuk ugyan így bárhol a világban.
Hogy ne legyünk dühösek, haragosak és ezáltal agresszívak, mert a helyzeten segíteni így nem lehet.
Sajnos ez előfordul, nem lehet ezt visszafordítani, inkább javítsunk valahogy a helyzeten, keressünk megoldást..
Mondjuk van lehetőség tájékozódni a világban egy esetleges megoldáson, például videómegosztókon - ugye Youtube- az első számú - azoknak keresőjében, mondjuk természetesen angol kifejezéssel esetleg így, hogy "empty hospital" - és esetleg a beállításokban a feltöltés dátumára állítva keresni -  és hátha segítségünkre lesz így majd egy-két videó mindenki számára, hogy mit tesznek most megoldásként mindenhol a világban, és hogy jobb legyen mindenkinek így.
Én ezt tenném, haraggal meg dühvel semmire nem megyünk.
Szerintem csak próbáld meg, ne dühöngj.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 12. 21:52
Előzmény: #14261  harlem
#14265
Csak most olvastam el hogy más is reagált rá. Hú hát ez katasztrófa, hogy juthattunk ide? Hogy nincsenek még kiegyenesítve a kaszák?
impudent 2020. 04. 12. 21:49
Előzmény: #14261  harlem
#14264
Kollet Nekik fityesz es stadijon
NoiruaI 2020. 04. 12. 21:38
Törölt hozzászólás
#14263
kukker 2020. 04. 12. 21:34
#14262
Ma már írtam erről  - 14247-ben - de megint eszembe jutott, remélem nem baj, ha megismétlem:
"Vannak célok az életben.
Vannak célok, amiknek úgy kell lennie, ahogy akarja az ember, ahogy akarják azt emberek. 
Mindenképpen megvalósítva azt a célt.
És van olyan, hogy ezekhez más embereken át, más embereket használva, irányítva kell elérni. Vagy éppenséggel más emberen való átgázolás, más ember használata, irányítása a cél.
És azok néha azt hiszik, ez már nincs így, hogy már nem sokig lesz így, mert olyan dolgot látnak, olyan hírt kapnak, olyan információt kapnak.
Reményt kapnak. Hamisat, mert a célnak teljesülnie kell.
ÉS sajnos persze majd egy idő múlva - ami lehet rövidebb, hosszabb idő, nap vagy hét, de év vagy évek is - kiderül, hogy újra ugyan az történik újra, és kezdődhet minden előröl."
Nem tudom miért jut ez eszembe megint, nem trollkodni akarok, Isten ments! :)
De akkor most más dolog, ez mondhatni akkor, hogy ON-téma,  ez is ma egy örömteli hír:
"USA: májusban egyes államokban megkezdhetik feloldani a korlátozásokat
Ezt mondta a járvánnyal foglalkozó munkacsoport tagja.
De hozzátette: megvan az esélye annak, hogy ősszel újra kitörjön a járvány".
Nagyon jó, hogy lehet majd esetleg feloldani.
Reményt kapunk így. 
És reméljük azt is, hogy nem jön vissza ősszel, ahogy írják.
harlem
harlem 2020. 04. 12. 21:27
#14261
Az emiatt esetleg meghaló embereket hova kell majd számolni?
https://24.hu/belfold/2020/04/12/koronavirus-jahn-ferenc-korhaz-kiurites-jarvany/

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek