Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 08. 15:15
Előzmény: #13139  Törölt felhasználó
#13140
számolják csak ki mennyi lélegeztetö gép és maszk jön ki ebböl,
Törölt felhasználó 2020. 04. 08. 15:14
Előzmény: #13138  Törölt felhasználó
#13139
szép kinával üzletelnek és kinek adják el nyilván duplaáron.
1kor13
1kor13 2020. 04. 08. 15:14
Előzmény: #13128  Peterbond
#13137
Nem, nem értettem, a "példád", mert egy hülyeség. A kérdés itt továbbra is az, hogy melyik ujjunkat harapjuk meg. A példádból látszik, hogy ezt még mindig nem érted. A kérdés tehát, hogy a gyerekeink fejét vágjuk le vagy az apáinkét. Nekem van gyerekem is meg apám is. Az apámért nagyon aggódom. De próbálok nem az én pozíciómból beszélni, hanem használni ezt az izét a fejemen, és alternatívákat próbálok mérlegelni.
Peterbond 2020. 04. 08. 15:13
Előzmény: #13123  kukker
#13136
Szóval egy gyerek levideózta hogy a főbejáratnál nincsenek ezrével feltorlódott emberek. Abból kiindulva amiket mond túl sok Hollywoodi 3. világbeli járványfilmet nézett. vagy azt várta hogy olyan lesz mit a filmekben a 2.vh-s fronton hogy percenként hoznak amputált lábú, vérző fejű embereket?
kukker 2020. 04. 08. 15:13
Előzmény: #13133  proximo
#13135

"Másrészt konteónak sem tartom a vírust. Azt elég blődség kijelenteni, hogy mindenütt fake news az egész, nem is létezik, csak kitalálták. Persze, mindenütt kitalálták...miközben igazából mindenki szív."
Ez nem igaz.
A kisember szív.
A politikusok hozzák a döntést, ők most osztják a lapokat meg a pénzt ebből a helyzetből.
A kisember szív, az fizeti ki az árat.
TBSC 2020. 04. 08. 15:13
Előzmény: #13127  kukker
#13134
Ha neked a YouTube-on bármilyen videó egyenértékű azzal, amit te a szemeddel látsz, akkor tényleg egy kategória vagy a laposföldhívőkkel.
proximo 2020. 04. 08. 15:11
Előzmény: #13112  gombócból_is_sok
#13133
Jelentősen másképp beszélsz ma, mint pár hete. Akkor úgy néztél hülyének sokakat, köztük engem is, mikor szóltam előre, Amerika éppúgy elesik...no mindegy.
Ezzel a kommenteddel nagyjából azonosulni is tudok. Se nem tartom akkora halálos kórnak a vírust (számszakilag elég egyértelmű), de komolyan veszem. A halálozottak között leginkább az amúgy is gyenge immunrendszerű emberek haltak meg. Másrészt konteónak sem tartom a vírust. Azt elég blődség kijelenteni, hogy mindenütt fake news az egész, nem is létezik, csak kitalálták. Persze, mindenütt kitalálták...miközben igazából mindenki szív. Mindezt arra alapozni, hogy nem látnak épp senkit egy kórházban - kívülről. Megnéztem vagy két videót a linkeltek közül.
Sokkal nagyobb problémának tartom a gazdaság teljes leállását, jóval több problémát generál, mint a vírus maga. Ha nyomtatják a pénzt, az infláció vág taccsra, ha nem teszik, éhen halunk. Valamelyik ujjunkba biztosan beleharapunk. Mindenkit megmenteni sosem fognak, és nem is lehet.
A bolttal kapcsolatban leírtakat én személy szerint nem tapasztalom. Az első két hétben valóban gázos volt, de múlt hét eleje óta tele vannak a boltok. Tesco, Lidl...ezekben nem láttam semmilyen gondot. Hús, zöldség, fagyasztott cuccok, minden volt. A hagyma is jó minőségű volt konkrétan.
A kérdésed teljesen jogos. Én is ezen gondolkozom legalább egy hete, és kíváncsian figyelem a svéd helyzetet. Van egy olyan sanda gyanúm, ők jártak jól, és hamarabb túl is lesznek rajta. Ez a teljes leállás nem maradhat sokáig. Hiába az a sok mentőcsomag, egy teljes leállást senki sem tud finanszírozni. Se itthon, se máshol. Sokkal több ember fog rámenni így, mint magára a vírusra.
TBSC 2020. 04. 08. 15:10
Előzmény: #13124  kukker
#13132
Az első 6 percből egyetlen másodpercben sem látható mi van belül a kórházban. A második 1 percből 30 másodpercig az látható, hogy feljött a díszburkolat a bejárat előtt (az utcán), aztán annyi, hogy a bejárattól 2 méterre éppen senki nincs belül. Mert amúgy gondolom ott lélegeztetik a legtöbb embert, meg a nyitott szívműtéteket is ott szokták csinálni, de most láthatóan egyik sincs, tehát kamu az egész vírus. Én már hiszek neked.
algore 2020. 04. 08. 15:09
Előzmény: #13124  kukker
#13131
Nagyon jó oknyomozás.
Már csak arra kellene valamit mondani, hogy miért várnák túlterbelt kórházakat.
Az intenzív és fertözö ellátás van túlterhelve, minden más területen, még a mütéteket is beleértve herevakarás és üres szobák, mütök, kórházak vannak. Rendelök zárva, alapellátás normál ellátás , további jelzésig elmarad.
Nem?
kukker 2020. 04. 08. 15:09
Előzmény: #13107  Törölt felhasználó
#13130

"Nézz utána a neten a h1n1 hisztinek hogy mi derült ki később. "
Én akkor is röhögtem rajta.
Az a gyógyszerlobbi volt akkor, el akarták adni - sikerült is nekik egyébként - a sok oltóanyagot.
Törölt felhasználó 2020. 04. 08. 15:08
Előzmény: #13124  kukker
#13129
Kész átverés ez az egész! csak  olcsón akartak bevásárolni valakik és pár száz  vagy millió embert akartak kiszolgáltatott helyzetben látni, mert túl jó világ volt kell egy kis alázat   és hogy minden szar munkát végre legyen ember olcsó pénzért aki elvállalja!
Peterbond 2020. 04. 08. 15:07
Előzmény: #13114  1kor13
#13128
Remélem értetted hogy túlzó példán keresztül próbálom bemutatni az érvelésedben azt hogy jaj hát nincs is annyi halott nem is ér semmit ez a vírus kár volt az intézkedés. Veszekedhetünk hogy mekkorára kellett volna húzni azt a gátat de te a felhúzott gát miatti eredményekre mondod hogy jaj hát itt nincs is semmi. Igen azért húztuk azt a kurva gátat. most meg úgy teszel mintha ugyanez lett volna gát nélkül is.
.
Lett volna itt nagy gebasz ha nem csinálunk semmit és akkor meg azon sírnánk hogy a kormányok nem tettek semmit és azért dől be a gazdaság mert senki se mer kimenni de cserébe meghalt még 3-4 szer ennyi ember. Szerintem. Hogy túlzóak az intézkedések? Lehet. Hogy a gazdaság nem bicsaklott volna meg egyébként is? Dehogynem. Nem lett volna sokkal több halott az intézkedéseknek nélkül? Dehogynem.
.
Most már csak az a kérdés hány embert áldoznál TE be ( mert magadat természetesen nem ) azért hogy visszatérj a kényelmes életedbe. Mivel engem kevésbé érint a gazdasági része most tőlem állságos lenne azt mondani, hogy folytassuk úgy ahogy eddig az intézkedésekkel. De mivel egészséges 30-as vagyok az is elég álságos lenne tőlem ha azt mondanám engedjünk mindenkit szabadon mászkálni hisz én biztos megúszom. Izguljon inkább a 40-es magas vérnyomásos meg a cukorbeteg hogy ő benne lesz e a 40-es 50-es korosztály 1%.-ába akinek lélegeztető gép kell majd.
.
Szóval szerinted nekem mit kéne mondanom? Tegyük hozzá amúgy tök mindegy mi lesz mert se nem rajtam se nem rajtad múlik hogy mi lesz mi csak véleményt cserélhetünk de ettől se előbb se később nem lesz a feloldás.
kukker 2020. 04. 08. 15:06
Előzmény: #13122  TBSC
#13127

"de attól még épeszű ember nem ilyenek alapján dönt."
Te épeszűnek tartod magad akkor, amikor elolvasol egy leírt adatot.
Amikor meg valaki hoz vagy tíz videót üres kórházról, amit a szemeddel látsz, az laposföldhívő.
Ügyi vagy te is, jól van.
kukker 2020. 04. 08. 15:05
#13126

Basszus, előszedem az össze kórházat, ahol világvégét nyomott a média, ahol most kiderül, hogy üresség van és semmi nincs, sőt, van ahol elzavarják, van ahol cenzúráznak - rendőr eltakarja a kamerát - és jön a rizsa, hogy máshol van a milliós halálraítélt tömeg.
Ja, mindig máshol vannak, logikus.
Bukó a propaganda elvtársak!
TBSC 2020. 04. 08. 15:04
Előzmény: #13120  kukker
#13125
Akinek cége van alkalmazottakkal, de nem tett annyit félre, hogy a 3. héten ne érezze magát nyomorgó ukrán parasztnak és ne érezze elviselhetetlennek a  száguldó inflációt, annál nagyobb a baj, mint mások shortja.
kukker 2020. 04. 08. 15:03
Előzmény: #13123  kukker
#13124
Itt a második része, bemegy a srác a kórházba , ami tök üres!
https://www.youtube.com/watch?v=cNVTNNmurgA
És a rendőr eltakarja a kamerát a végén!
kukker 2020. 04. 08. 15:01
Előzmény: #13106  Peterbond
#13123
"Vannak esetleg Alaskai kórházakról is képek? Bocs de ezek kicsit olyanok mint amikor havazik Márciusban és jönnek a posztok hogy nesze nektek nincs is felmelegedés. Meg bemész 5 üzletbe és megállapítod hogy ott van banán. akkor minden boltban van banán."
Elmhurst Hospital in Queens, New York City.
A média itt is nyomta a világvégét.
Nézd csak:
https://www.youtube.com/watch?v=K0z8NhxNTaU&feature=youtu.be
TBSC 2020. 04. 08. 15:00
Előzmény: #13119  kukker
#13122
Szerintem a huszadik youtube link után sem fog senki komolyan venni. Van fent 175 videó a chemtrail-ről, 950 Jézus születéséről 4K-ban és 1483 arról, hogy a holdraszállás hamis volt, de attól még épeszű ember nem ilyenek alapján dönt.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 08. 15:00
Előzmény: #13120  kukker
#13121
Arra gondoltam, hogy biztosan születnek érdemi válaszok is, csak azok még nem értek ide mert tovább tart őket leírni. Legalábbis még fél óráig bízhatok ebben.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek