Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2020. 04. 06. 18:23
#12780
"ORBÁN VIKTOR: TÖBB LÉPCSŐBEN VISSZAÉPÍTJÜK A 13. HAVI NYUGDÍJAT"
  
Hát orbán is tudja, hogy mitől döglik a vírus.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 18:18
Előzmény: #12776  Törölt felhasználó
#12779
Ők tünetmentes hordozók. Nem dől meg tőle semmi. 80 % tünetmentesen esik át a fertőzésen, ők semmilyen statisztikában nem lesznek benne.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 18:02
#12777
Leszarom svedek leszarom hozzaallas kezd nagyon nem bejonni. Lezart esetek 70%-a halal.
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/
Kozel 500 halott mar, kezd nagyon nem bejonni a sved modell..
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 17:53
#12776
badsector1
badsector1 2020. 04. 06. 16:27
#12775
"Tíz év megfeszített és szívós munkával már éppen egyenesbe jöttünk, amikor a koronavírus-járvány megérkezett Európába, és veszélybe sodorta mindazt, amiért eddig megdolgoztunk, közölte Orbán Viktor miniszterelnök hétfő délben a Facebookon közvetített beszédében.
A helyzet, amiben hirtelen találtuk magunkat, igazságtalan. Nem tehetünk róla, de ez nem változtat azon a tényen, hogy egy komoly kihívással kell szembenéznünk, mondta."
  
2008-ban gyurcsány idejében is pont ugyanilyen igazságtalan helyzetben találtuk magunkat.
És még azt is mondta valaki, hogy 300 feletti euró árfolyam melett a miniszterelnöknek le kell mondania a kisgömbőc javásra.
Phylaxa 2020. 04. 06. 16:07
Előzmény: #12750  pitcairn2
#12774
Majd a vírus megmutatja. A többi találgatás.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 06. 16:01
Előzmény: #12772  wyl
#12773
Azt nem értem hogy itt annyian elítélték már  a svédeket azért mert nem korlátozzák magukat, és elmondták hogy nem véletlenül rosszul is állnak koronavírusilag. Most meg vagyok zavarodva. Mégis korlátozzák magukat? És akkor miért marad el a statisztikájuk attól, amit a svédekkel szemben kritikusok kívánatosnak gondolnának?
wyl 2020. 04. 06. 15:43
Előzmény: #12770  kukker
#12772
Svédeknél is pl. zárva vannak a közép és felsőfokú iskolák. A legtöbb termelő üzem, gyár  gyár ott is leállt, pl a Volvo ápril 20-ig meghosszabította a leállást. Úgyhogy sok cég ott sem termel és a lakosság saját felelőségére van bízva, hogy ki mikor akar megfertőződni. Úgyhogy ezek is ugyanúgy gazdasági szarkupacba kerülnek, mint a többi ország. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 14:52
Előzmény: #12770  kukker
#12771
Nekem soha nem kellemetlen beismerni, ha másnak van igaza (már rég kinőttem ebből a kinek nagyobb a farka hülyeségből), csak nem látom, hogy hol van neked igazad. Tény, a svédeknél sok minden engedélyezett, ami az olaszoknál tiltott, meg az is tény, hogy ők nagyobb részben laknak egyszemélyes háztartásban, meg az is tény, hogy nem ölelgetik egymást nyakra-főre.
Mindenkitől elnézést kérek, hogy mostantól hanyagolom ezt az értelmetlen vitát, én kb. úgy látom mint a kínaiak, koreaiak, stb., a WHO, a brazil, türkmén és pár hülyét kivéve gyakorlatilag az összes politikai vezető, az epidemiológusok és orvosok túlnyomó része, stb, ez egy új vírus és mivel új, ezért sokkal nagyobb bajt okoz (okozhat) mint az ifluenza, ezért indokolt a fokozott védekezés. Szerintem elég lett volna a maszk, a járványügyi szakemberek szerint meg kellett a közösségi távolságtartás is, elfogadom, mivel ők jobban értenek hozzá. Ha szerintetek (akik gondolom komoly járványügyi tapasztalatokkal rendelkeztek) ez csak egy influenza, akkor kezeljétek úgy, én részemről örülök, hogy a boltban már kb. az emberek felén van valami maszk szerűség, talán ez az 50 % már elég lesz, hogy legyűrjük a járványt. Na léptem.
kukker 2020. 04. 06. 14:41
Előzmény: #12766  Törölt felhasználó
#12770
"Nem tudom, hogy mennyire vagy informált svéd ügyekben, de ők kb. úgy korlátozzák magukat önként, ahogy az olaszok utasításra."
Nem tudom miért kell párhuzamos dimenziót magyarázni, gondolom kellemetlen beismerni az igazat.És akkor kérem, hogy hozd ide azt, amit az olasz megtehet ebből száz százalékban:
- az iskolák, a vendéglátó- és szórakozóhelyek, valamint a sportlétesítmények egytől egyig nyitva maradtak
- bevezetett gyülekezési törvény tilalma pedig egyedül az 50 főt meghaladó csoportosulásokra vonatkozik
Ez az olaszoknál engedélyezett és így van-e:
- igen
- nem
?
pitcairn2 2020. 04. 06. 14:41
Előzmény: #12766  Törölt felhasználó
#12769
miért kell az olaszoknak "utasítás"?
pitcairn2 2020. 04. 06. 14:40
Előzmény: #12765  Törölt felhasználó
#12768
nekem úgy tűnik, hogy ennek kapcsán sincsen konszenzus, pl. lásd gamba kommentjeit az alul-hasznosított Lombardián kívüli észak-olasz ICU kapacitásokról
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 06. 14:30
Előzmény: #12763  kukker
#12767
Akkor érthető voltam szerencsére, pedig van benne elírás, a felesleges se helyesen úgy lett volna hogy feleslegesen.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 14:27
Előzmény: #12763  kukker
#12766
Nem tudom, hogy mennyire vagy informált svéd ügyekben, de ők kb. úgy korlátozzák magukat önként, ahogy az olaszok utasításra.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 14:25
Előzmény: #12750  pitcairn2
#12765
Persze sok minden vita tárgya, egyelőre egy biztos, még karantén intézkedések mellett is jobban megterhelte az intenzív-ellátást mint az influenza (új vírus, a lakosság még nem védett), tehát lassítani kellett a terjedését. Szerintem erre a maszk lett volna a legjobb megoldás, a politikusok szerint meg a leállás, bár most már egyre több helyen ők is a maszkot mondják. (A kicsi kínaiak a 3-as villamoson a Bihari út környékén már február közepén maszkban közlekedtek, otthonról leadhatták nekik a drótot, hogy gáz lesz, vigyázzatok.)
gambadoro 2020. 04. 06. 13:52
Előzmény: #12763  kukker
#12764

nem lesz azért egyenlő az influenzával
de sokkal rosszabb sem lesz
kukker 2020. 04. 06. 13:48
Előzmény: #12758  gombócból_is_sok
#12763

"Hát akkora mint eddig azaz semmi. Épp egy felesleges se költséges önszopatásban veszünk részt,"
Igen, de ezt mi itt páran sokszor leírtuk, de azt hiszem, most már a huhogóknak is kezd leesni.
Persze beismerni nem fogják, mert jönnek majd a kötőszavak a, "na de" meg az "azért nem annyira", stb-stb...
Apropó, Svédek, hogy állnak?
Vajon nem ugyan úgy, mint bárki más, akik taccsra tették a gazdaságukat?
Ők meg röhögnek a háttérben?
Beszédes egyébként a kommunikáció és a retorikai irány, ahogy elkezdi egy, ugranak rá, utána a többiek is, zéró lényege van itt bármilyen járványnak - ami a végén kiderül, hogy az influenzával lesz párhuzamban - a média és a politikai érdek figyelem, hatalom, pénz alapon ment és megy most is.
Most épít vissza a média is, ahogy jósoltuk.
gambadoro 2020. 04. 06. 13:38
#12762
Sebastian Kurz osztrák kancellár hétfőn rövid- és középtávú terveket jelentett be arról, hogyan enyhítik fokozatosan a korlátozásokat. A kisebb boltok már április 14-én újranyithatnak, május 1-től a nagyáruházak és a bevásárló központok is üzemelhetnek. Április végén döntenek arról, hogy a szállodák, éttermek kinyithatnak-e május közepén.
pitcairn2 2020. 04. 06. 13:34
Előzmény: #12736  Peterbond
#12761
jó néhány alternatív hipotézis van, a gugli a barátod:)

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek