Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2020. 04. 02. 14:30
Előzmény: #11675  Peterbond
#11680

"Ez maximum az elején lehetet jelllemző"
Megnéznéd a cikket?
Pár napos, tehát ez a prioritás és az eljárás a kórházakban.
Aztán nehogy csodálkozzunk azon, hogy mi van máshol is, ha Romániában ez a protokoll, akkor ugye a fejlett nyugaton nehogy már ne ez legyen.
Nekem az a furcsa továbbá, hogy ennek lehetőségének a figyelembe vétele nálad ignorálásra kerül - ez maximum az elején lehetett jellemző - mert nem fér bele a koncepciódba, mikor én meg - újfent - hozok egy tényt, ami megtörtén és elismert dolog és sokkalta biztosabban felveti a lehetőségét annak, hogy ez így van máshol is.
De nem vitatkozom, menjen az ötletelés meg éljük így az életünket, ami garantáltam összeomlik így fokozatosan világszinten.
lngnl 2020. 04. 02. 14:27
Előzmény: #11664  Peterbond
#11679
Mondok akkor egy hivatlaos szamot, a vilag fertozottjeinek 15% nak szuksege lesz korhazi kezelesre es 5% nak lelegezteto gepre. 
Leirtam mar neki korabban hogy ez az otlet hogy szabadon hagyjuk a virust terjedni egyszeruen nem megy. Ha bazarod a 65 ev folottieket akkor sem fogja a jo magyar egeszsegugyi rendszer birni, mert egyszeruen nem lesz annyi lelegezteto gep egyszerre.
kukker 2020. 04. 02. 14:23
Előzmény: #11674  Peterbond
#11678

"Lehet én maradtam le valamiről de MINDENHOL külön kiemelik és korlátozzák a veszélyeztetett korosztály mozgását."
Az nem korlátozás, hogy nem mondod meg nekik törvényileg, hogy: karantén.
No itt kezdődik az, hogy valóban akarnak tenni valamit az egész világon, nem pedig bedönteni a társadalmat a gazdaság által.
Megint egy ellentmondás az, hogy ez egy baromi komoly dolog, miközben az adatok alapján nem jár el komolyan a veszélyeztetettel szemben, hanem ideolóiát gyárt.
De semmiképpen sem konkrétumot tesz.
Ez a tény, ez a magatartás megy.
Peterbond 2020. 04. 02. 14:22
Előzmény: #11669  kukker
#11677
"Ez is tény, hogy ez vélhetőleg a prioritás, fekszik benn a nárcisztikus "mindjártmeghalok" mert a hírekben azt írták mentalitású emberke."
Minden bizonnyal így van. Az emberek 100 ával halnak meg az orvosok meg ápolgatják a kis betegek lelkét. Úgy basszák ki hogy a lába se éri a földet. Ahol azon megy a vita hogy melyik beteg ne kapjon lélegeztető gépet és melyik igen kötve hiszem hogy ilyenekkel foglalkoznak. Max jó ezt hinni de példát nem igen tudsz rá hozni és hidd el az első dolog lenne ez amire az ottani orvosok panaszkodnának ha tényleg így lenne hogy az erejüket az enyhe tünetesekre kell pocsékolni vagy az ágyakat.
wyl 2020. 04. 02. 14:19
Előzmény: #11665  kukker
#11676
Alul az orvos ellátottság térképen  Mo.-on 7,2 orvos jut 1000 lakosra. Ami kb 70.000 orvost jelentene Mo-ra. Hát sztem a fele sincs, max. 30 ezer orvos lehet lehet, de abba minden orvos bent van, mint pl 3-4 ezer fogorvos is, meg az egyéb magánpraxisok orvosai, aki nem áll egyáltalán az állami szektor, klinikák, kórházak alkalmazásában. 
Peterbond 2020. 04. 02. 14:19
Előzmény: #11674  Peterbond
#11675
"Szóval azzal terheljük végső soron az EÜ-t - gondolom Romániában, a "nemnyugaton" az a prioritás, hogy minden NEM súlyos esetet és az ENYHE tünetet is kórházba fektetjük meg lekötjük rá a kapacitást, akkor min csodálkozunk?"
Ez maximum az elején lehetet jelllemző. az olasz és spanyol kórházakban nem azért vannak a folyosón is fekvő betegek és húznak fel pótkórházakat mert taknyos orral is befektetik az embereket. Az intenzív osztályra azért nem kerülsz sima köhögéssel.
Peterbond 2020. 04. 02. 14:18
Előzmény: #11669  kukker
#11674
"Más kérdés, hogy ilyenkor megint elfelejtődik az, amit felhoztam:
Tény, hogy a veszélyeztetett és intenzívre kerültek többsége 60 év feletti."
.
A halottak esetében igaz. Mondom olaszoknál 64 volt az átlag életkor az intenzíven egy helyi orvossal készült report szerint. Amúgy igen lehet hogy az intenzíven lévőknek csak 20%-a 60 év alatti. Legyen annyi. Amikor megtelik a rendszer ők is lélegeztető gép nélkül már nem 0.4%-os meg 1%-os halandóságot fognak mutatni.
.
"Tény, hogy senkinek nem esik le, hogy inkább hagyjuk az egész világon nyugodtan flangálni ezt a korosztályt az utcán és vegyülni a lehető legnagyobb kockázattal fertőző élethelyzetben, mint sem bezárnánk otthon, mert az baromság."
.
Lehet én maradtam le valamiről de MINDENHOL külön kiemelik és korlátozzák a veszélyeztetett korosztály mozgását. Még nálunk is ahol még alig van halott és fertőzött már szinte sehova se mehetnének. Persze nincs Vuhan szintű lezárás de ez a hagyjuk őket flangálni dolog hülyeség szerintem.
Törölt felhasználó 2020. 04. 02. 14:17
Előzmény: #11637  memet
#11673

Lehet kövér vagy dohányos volt!
badsector1
badsector1 2020. 04. 02. 14:15
#11672
"Lezártak egy 600 ezer lakosú kínai megyét a második hullámtól tartva"
"Pekingben kötelező maszkot hordani, bezárták a már kinyitott mozikat."
  
Ennyit a kínai megoldott járványról.
badsector1
badsector1 2020. 04. 02. 14:13
Előzmény: #11662  kukker
#11671
Bmeg , minélt több teszthez, hogy a f@szobma jön ide a világtársadalom.
Nóóóómális?
Peterbond 2020. 04. 02. 14:13
#11670
Közben csak említés éppen de a svédek már 282 halottnál járnak ami 28 halott 1 millió főre. Norvégia 8-nál, finnek 3-nál járnak. mondjuk Dánia is közel 21-nél jár.
kukker 2020. 04. 02. 14:13
Előzmény: #11666  Peterbond
#11669
"Más kérdés hogy mi lenne egy agyonterhelt kórházi rendszer esetén ahol nincs lélegeztető gép"
Más kérdés, hogy ilyenkor megint elfelejtődik az, amit felhoztam:
Tény, hogy a veszélyeztetett és intenzívre kerültek többsége 60 év feletti.
Tény, hogy arról beszélünk, hogy ne legyen már több fertőzött, mert "terheli" a rendszert.
Tény, hogy senkinek nem esik le, hogy inkább hagyjuk az egész világon nyugodtan flangálni ezt a korosztályt az utcán és vegyülni a lehető legnagyobb kockázattal fertőző élethelyzetben, mint sem bezárnánk otthon, mert az baromság.
Az EÜ leterheléssel meg az adalék:
Miután az igazolt fertőzések száma meghaladta a kétezret, vagyis a Covid-19-es betegek fogadására alkalmas járványkórházak férőhelyeinek számát, Romániában az operatív törzs áttért az ún. negyedik forgatókönyv alkalmazására. Ez azt jelenti, hogy már csak a súlyos eseteket szállítják majd kórházba, az enyhe tüneteket mutató betegeket pedig otthonukban kezelik."
https://index.hu/kulfold/2020/03/31/kinai_koronavirus_kornyekbeli_orszagok/
Szóval azzal terheljük végső soron az EÜ-t - gondolom Romániában, a "nemnyugaton" az a prioritás, hogy minden NEM súlyos esetet és az ENYHE tünetet is kórházba fektetjük meg lekötjük rá a kapacitást, akkor min csodálkozunk?
És most ne kezdjük el boncolni, hogy mit jelent az "enyhe" szó, mert nem nyilván azt, hogy van láza meg köhög és megkapja a kis gyógyszerét meg fekszik egész nap az ágyában,  de ugráljon neki a nővér meg viziteljen, mert neki az "jár".
Ez is tény, hogy ez vélhetőleg a prioritás, fekszik benn a nárcisztikus "mindjártmeghalok" mert a hírekben azt írták mentalitású emberke.
badsector1
badsector1 2020. 04. 02. 14:11
Előzmény: #11661  kukker
#11668
"De a mindenkit napi 24 órában teszteljünk már le, az igen, kivitelezhető."
Minél többet tesztelsz annál több fertőzötte tudsz kiszűrni, ha 1-2%-ot tesztelsz akkor szabadon terjed a vírus, ha már 50%-t tesztelsz,akkor már jelentősen korlátoztad a vírus terjedését.
stolz
stolz 2020. 04. 02. 14:06
Előzmény: #11666  Peterbond
#11667
A papoknál azért lehet nagyobb a halálozási arány mert az állományukban az átlagnál magasabb az életkor és emellett java részt idősek lelki ellátásával is foglalkoznak...gondolok itt pl az utolsó kenet feladására, így könnyebben kapcsolatba kerülhetnek a vírussal...arról nem beszélve, hogy vannak olyanok is, mint például az az eset amikor egy idősebb pap átadta egy fiatalabb beteg számára a lélegeztetőgépet, nem mondom, hogy mind ilyen önfeláldozó halál miatt halt meg persze..
Peterbond 2020. 04. 02. 14:01
Előzmény: #11665  kukker
#11666
Továbbra is ezek a halálozási arány. Kórházba intenzívre ettől sokkal többen kerülnek de ők ezt túl is élik. Más kérdés hogy mi lenne egy agyonterhelt kórházi rendszer esetén ahol nincs lélegeztető gép. Nem véletlenül az olasz és a kínai adatnál 3-4 szeres számok vannak a többiekhez képest.
Amúgy meg csak érdekesség képpen de úgy 2 hete online misén imádkozott az atya az olaszországban meghalt papokért és sorolta őket név szerint és kor szerint. Volt 100 feletti is meg kell hagyni. De csak papból sorolt 3 60 év alattit akire én emlékszek és összesen 30-40 embert sorolhatott fel. Ez nem egy reprezentatív minta de gondoltam azért leírom.
Peterbond 2020. 04. 02. 13:50
Előzmény: #11661  kukker
#11664
"Leírom még egyszer: 60 év alattinak a világ egészének adati szerint 99,9 százalékban maximum influenzaszerű tünetei lesznek. Vagy el sem kapja vagy tünetmentes ezek mellé.
Ők élik az életüket."
Erre valami info? Egyenlore az olaszoknal halottam olyat hogy az intenziven levok atlag eletkora 64 ev. Ergo kb a fele ettol fiatalabb. Ez esetben a 99.9% od kicsit fura. Igen a halottak kozt "csak" par szazalek a 65 even aluli. Bar igy is tobb mint 0.1% amit csak ugy bemondtal.
Peterbond 2020. 04. 02. 13:46
Előzmény: #11655  kukker
#11663
"Most is látható, hogy értelmetlen meg beteg hisztéria ez a tesztelgetes, meg a média pánik miatti hiszti."
Szeretem hogy mindenki csak media paniknak hivja. Aztan a pot korhazakat meg a 10.000 lelegezteto gepeket luxusbol epitik msg gyartjak. Azok valojaban csak a raktarakba mennek a korhazak meg tok uresek. Ja megsem. Akkor meg talan megis kurva nagy teher nehezedik a korhazakra es az ellato rendszerre nem?
Van persze tulzott hiszti is benne de ne essunk mar at a lo tuloldalara.
A veszelyeztetett csoportrol meg annyit hogy 65 ev feletti rendben elzarod. Koronikus betegek elzarod. Na de magyarba is a 20 halottbol az egyik baja csak annyi volt hogy magas a vernyomasa. Akkor vegyuk ki oket is? Az eros dohanyosokat is? Kiket vegyunk meg ki? Es akkor nem itt tartunk ahol most is?
A gazdasagot meg pont hogy probaljak mukodtetni. Munkaba kb mindenhova kell menni ami termeles. Vuhan volt ahol lezartak mindent es meg elemiszerboltba se mehettel. Na az a durva. Ami most van az semmi ahhoz kepest. Na az lenne satufek a gazdasagnak.
kukker 2020. 04. 02. 13:45
Előzmény: #11660  badsector1
#11662

"Én a járvány megállításáról írtam, te meg a járvány terjesztéséről."
Ami itt van, aki ilyenek mellet van, az konkrétan a világ társadalmainak lezüllesztéséről és szétverésre mellett mantráz.
Ami most történik, ezek a döntések a katasztrófa.
Elvesz lehetőséget a működtetőtől és majdan többletet ró rá a jövőben azért, hogy az inaktívot is ugyan olyan előnyben részesítse majd és annak a jövőjét majd a működtetővel finanszíroztatja meg.
Ez a szemlélet érvényesül és ezzel romboljuk a társadalom működését.
Ez is arról szól, mint minden más a világban, hogy egyenlősdit játszunk és azt a leghatékonyabbal fizettetjük meg a végletekig terhelve, amíg az bele nem roppan, ezzel aztán persze beomlasztjuk az egészet és aztán meg próbáljuk oltani a tüzet valahogy.
kukker 2020. 04. 02. 13:38
Előzmény: #11660  badsector1
#11661

".Azért nem zárod el a veszélyeztetett csoportot , mert kivitelezhetetlen"
De a mindenkit napi 24 órában teszteljünk már le, az igen, kivitelezhető.
Ez az egész nem kivitelezhető, ami van, csak szólok.
Nekem nem kell a rizsa:
Egy normális világban a TÉNYSZERŰ(!) adatok alapján hoznának észerű döntéseket, de itt nem az megy és ez bűzlik.
Leírom még egyszer: 60 év alattinak a világ egészének adati szerint 99,9 százalékban maximum influenzaszerű tünetei lesznek. Vagy el sem kapja vagy tünetmentes ezek mellé.
Ők élik az életüket.
60 év felett meg bevágom házi karanténba, minimum.
Ez az észerű, nem a kinyírom a világgazdaságot meg anarchiát és káoszt okozok.
És nehogy megmagyarázd most ezek után, hogy az öregnek hazaviszem a fertőzést akkor, amikor most nyugiban flangálhatnak az utcákon, igazából akkor és oda mehetnek, amikor akarnak és ebben a helyzetben az általam felvázoltak ellenében többszöröse az esélye megfertőződni.
Szóval ezt légy oly kedves és hanyagold, mert bukó ez ami van.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek