Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gambadoro 2020. 03. 14. 22:50
Előzmény: #5836  wyl
#5860

érdekes, amikor a koreai adatokra hivatkoztam negligáltad
mi történt, megtaláltad a mélyedést a kiskanálban?
az igen
az olaszok 1 héten belül tetőznek
utána elkezd csökkenni
április közepéig lezárul
magyarországon lényegesen kevesebb lesz a fertőzött és a halott is + sokkal gyorsabban végigmegy
elég baj ez az ingyenmilliárdokat váró orbánnak de nem gond, már szólt h leáll a gazdaság
Törölt felhasználó 2020. 03. 14. 22:48
Előzmény: #5857  gambadoro
#5859
Az első józan hang.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 03. 14. 22:48
Előzmény: #5853  gambadoro
#5858
Na még nem minden nép hülyült el szerencsére. Hajrá svédek!
gambadoro 2020. 03. 14. 22:47
Előzmény: #5855  Törölt felhasználó
#5857

a lényeg az, hogy végre van egy ország, ahol azt csinálják, amit kell
időseket védik, a többi értelmetlen
gambadoro 2020. 03. 14. 22:46
Előzmény: #5843  harlem
#5856

hagyjuk már a mortalitási adatokat
ezt is sokszor elmagyaráztam
1, most minden halottat tesztelnek coronara, ha kimutatják, akkor abban halt meg (nyilván ha elütik akkor nem), de terminális rákosokat is a coronához számolják
2, máskor hiába szezonáls influenza okozta tüdőgyulladása van jó eséllyel ne ez lesz a statisztikában
3, fogalmad sincs és senkinek sem, hányan coronások
egyetlen mortalitási adat egzakt ez pedig a hospitalizált betegek halálozása
ebben messze nem akkora a corona túlsúlya, de ezt is bemásoltam (kanadai adatok szezonális influenza halálozás)
szóval talán a tényeknél kellene maradni
Törölt felhasználó 2020. 03. 14. 22:46
Előzmény: #5853  gambadoro
#5855
A svédek most azt csinálják, mint a lengyelek a H1N1 hisztéria idején. Megtagadják az engedelmességet.
gambadoro 2020. 03. 14. 22:43
Előzmény: #5815  kukacponthu
#5854
veled ellentétben nekem sok közöm van olaszországhoz te zseni
gambadoro 2020. 03. 14. 22:41
#5853
Miután Johan Giesecke, járványtani szakértő a televízióban arról beszélt, hogy Svédország kizárólag csak a súlyos állapotban lévő, rizikócsoporthoz tartozó betegeknél fog elvégezni a koronavírus kimutatására irányuló tesztelést, lavinaként érkeztek a televízió stúdiójába a felháborodással és pánikkal telítődött üzenetek. A szakértő azt is elmondta, hogy rossz ötletnek és feleslegesnek tartja az iskolák, óvodák bezárását, hiszen a gyerekek nem fognak így „eltűnni”, és a kb 1 millió 0 és 10 év közötti felügyeletet igénylő gyermek mellett kb 1 millió szülő fog otthon maradni, ami egyáltalán nem hangzik jól. Johan Giesecke reméli, hogy a hatóságoknak lesz bátorsága ellenállni a nyomásnak és nem fogják meghozni ezt a drasztikus döntést. Szerinte nem érdemes mindenkit letesztelni, mert nagyon sokan már eleve fertőzöttek és átfognak esni a betegségen, nem számít, hogy azt éppen a koronavírus vagy más fertőzés okozza. „Azok, akik betegek, maradjanak otthon, majd mikor meggyógyultak, menjenek vissza dolgozni. Nincs nagy jelentősége, hogy a koronavírus fertőzésen estek át vagy valami más fertőzésen. Az ember arra kéne gondoljon, hogy fiatal, egészséges, 50-60 év alatti, a szervezete megbírja a megfázást, még akkor is ha a koronavírus okozza ezt, és otthon marad, amíg elmúlik. Az időseket, krónikus betegségben szenvedőket kell védeni. Az egészségügyben dolgozók nem betegek, de fontos őket is védeni, hogy ne fertőzzék tovább a betegeket. A legnagyobb kihívás az lesz, hogy nagyon sokan fognak megfertőződni, de nagyon kevesen kerülnek majd súlyos állapotba.” – mondta. A felháborodott üzenetekre érkezett válaszként Jenny Leppänen Eriksson, egészségügyi dolgozó közösségi oldalán megosztott üzenettel próbálta józan észre téríteni a pánikolókat. „Svédország már nem fog több tesztet elvégezni, ami azt jelenti, hogy nem fogjuk többet tudni hány fertőzöttünk van. És a nép kezd bedilizni. Én ezt gondolom erről és a ti hozzászólásaitokról: MEGBOLONDULTATOK! MOST A VÍRUS FUTÓTŰZKÉNT FOG TERJEDNI!
– Már futótűzként terjed. Épp ezért hozták meg ezt a döntést. HONNAN FOGOM TUDNI, HOGY KORONAVÍRUSOM VAN VAGY CSAK EGY EGYSZERŰ MEGFÁZÁS?
– Hozzátartozol a rizikócsoporthoz? Ha nem: nem mindegy? Minden valószínűséggel meg fogsz gyógyulni. DE NAGYON JÓ LENNE TUDNI, HOGY AZ VAN-E, HOGY TUDJAM, HOGY FENNÁLL-E A VESZÉLY ANNAK, HOGY MÁSOKAT IS MEGFERTŐZÖK.
– Mivel a megfázás tüneteit mutatod, kövesd a hatóságok ajánlásait és maradj otthon. Így nem áll fenn a veszély, bármid is van. KÖHÖGÖK ÉS NEM LEHET ELÉRNI A SEGÉLYHÍVÓSZÁMOT!!
– Hozzátartozol a rizikócsoporthoz? Ha nem: miért is telefonálsz, ha köhögsz? Ezzel csak azt éred el, hogy azok, akiknek tényleg szükségük van a segélyhívóra, nem jutnak sorra. MIRŐL BESZÉLSZ!? IGENIS LEHET KORONAVÍRUSOM!!
– Hozzátartozol a rizikócsoporthoz? Ha nem: mit számít az? Minden valószínűséggel meg fogsz gyógyulni. AKAROM TUDNI HOGY HÁNY FERTŐZÖTT VAN, HOGY TUDJAM, HOGY KIMEHETEK-E VAGY SEM!
– Rendben, de ezt nem tudhatod. Akkor se tudtad, mielőtt eldöntötték, hogy nem végeznek el több tesztelést. Kövesd a hatóságok ajánlásait és így csökken a fertőzés rizikója. KÖVETELEM, HOGY MINDENKIT TESZTELJENEK, AKI TÜNETEKET MUTAT.
– Több ezer ember egy átlagos megfázáson esik át jelenleg. Több ezren influenzásak és több ezren koronavírusosak. Így összeszámolva milliókat kéne tesztelni, és ennyi teszt nincs is. Tényleg azt gondolod, teljes komolysággal, hogy minden torokfájásost, köhögőt (októl függetlenül) tesztelni kell, ahelyett, hogy a rizikócsoportot tesztelnék, akiknek tényleg szükségük van a korai diagnózisra, hogy ne haljanak meg? NEM TUDOM HOGY A RIZIKÓCSOPORTHOZ TARTOZOM-E VAGY SEM, LEHET VAN VALAMI BETEGSÉGEM, AMIRŐL NEM TUDOK!!
– Ha ezért aggódsz, vállalj felelősséget és izoláld magad. Kövesd a hatóságok ajánlásait. AKAROM, HOGY ELVÉGEZZÉK RAJTAM A TESZTET, HOGY TUDJAM, HOGY MEGLÁTOGATHATOM-E A NAGYMAMÁMAT! SENKI NE DÖNTSE EL, HOGY MEGLÁTOGATHATOM-E, CSAK AZÉRT MERT KAPAR A TORKOM!
– Ha aggódsz a nagymamádért akkor ne találkozz vele, ha vannak tüneteid. Ez a te felelősséged és nem az egészségügyé. HONNAN TUDOM, MIK A TÜNETEK ÉS MIT TEGYEK HA NEM ELÉRHETŐ A SEGÉLYHÍVÓSZÁM?
– Próbáld ki az internetet. Lehetetlen, hogy ne találj információt, ha rákeresel. Miért is terhelnéd az egészségügyet és követelnéd, hogy időt szánjanak a te informálásodra, ha te magad is nagyon egyszerűen megkeresheted a válaszokat? NÉGY NAPJA KÖHÖGÖK ÉS LÁZAS VAGYOK, AZ EGÉSZSÉGÜGY AZT MONDJA, HOGY VÁRJAK! BORZALMAS! FELELŐTLENSÉG!
– Az egészségügyben mindig meg van az elsőbbség. A súlyos beteg prioritást élvez. Ez az, amiért az ember most felelősséget vállal, hogy ezt az elkövetkezőkben is megtudja majd tenni. Ez minden csak felelőtlenség nem. EZEKET CSAK AZÉRT MONDOD, MERT TE IS A RIZIKÓCSOPORTBA TARTOZOL, IDIÓTA!
– Az egészségügyben dolgozom és láttam mekkora súlya van annak, hogy az ember prioritál mikor arról van szó, hogy életet kell menteni. De igen, természetesen féltem a saját gyerekem. Te nem ten
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 03. 14. 22:26
Előzmény: #5848  stolz
#5852
A konzervek bírnak 8-10 évet, a tészták, rizs, satöbbi is éveket, a fagyasztóban is évekig elvannak dolgok. Nekem legalább tíz éves lekvárjaim vannak, na az aztán a csúcs tartós élelmiszer. Háromezernyolcszázban is ehető lesz. Van pár húsz-harminc éves whiskym is, az se romlik. Kár hogy nem élek vele de ha már nem lesz más akkor esetleg meggondolom majd. Szóval egy csomó élelmiszer tovább bírja mint egy androidos telefon.
trader22 2020. 03. 14. 22:24
Előzmény: #5846  wyl
#5851
ez igaz is lehetne, ha hasonlo valaszokat latnak euba, usaba, mint azsiaba, de sajnos nem, a nyari kifutassal max abban bizhatunk ha a meleg, szaraz ido lelassitja, de ez is csak egy feltetelezes
stolz
stolz 2020. 03. 14. 22:22
Előzmény: #5849  gombócból_is_sok
#5850
Statisztikai hibahatár...ezért megéri bedönteni a gazdaságot...
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 03. 14. 22:22
Előzmény: #5844  stolz
#5849
Úgy saccoltam hirtelen hogy ebben az időszakban meghalt mindenféle módon úgy húszmillió ember. Egyszerű matek. Az 5800 ennek 0,029 százaléka. Ha úgy tetszik akkor egyharmad ezreléke. Nincs tanulság, csak érdekességképpen.
stolz
stolz 2020. 03. 14. 22:18
Előzmény: #5847  gombócból_is_sok
#5848
Szerencsére az élelmiszer nem tartós áru...
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 03. 14. 22:13
Előzmény: #5842  Törölt felhasználó
#5847
Most mindenki megvesz minden szart, aztán amikor kiderül hogy nem halnak éhen meg nem kellett a Bear Grylls túlélő kovakő meg fejlámpa amit szintén megvettek amikor még tartott a pénzük meg volt munkájuk, akkor nekiállnak kienni a fagyasztót, ha kiürül akkor felteszik azt is a vaterára, aztán mindjárt oda lesz a kezdeti kisker fellendülés.
wyl 2020. 03. 14. 22:09
Előzmény: #5839  signal2
#5846
A Kínai, D.Koreai és Japán eddigi adatai, ha irányadónak tekinthetők, akkor EU-ban kb. április közepe és vége között tetőzhet és május vége, június vége között kifuthat a fertőzés. Ez alapján talán a 2. félévtől mehetne minden a régi kerékvágásban. +/- pár hét. 
Zedisdead 2020. 03. 14. 22:04
Előzmény: #5839  signal2
#5845
Igen, ceteris paribus vissza kéne ugrania, de én egy kicsit félek attól, hogy a kereslethiány miatt a beruházások beesnek és lesz egy rendes recesszió.
stolz
stolz 2020. 03. 14. 22:03
Előzmény: #5843  harlem
#5844
5800 halott...ezalatt meghalt kb 190k tbc ben....
harlem
harlem 2020. 03. 14. 22:01
#5843
155845 / 5814 / 74438
+10731 ^ / +406 v / +3518 ^
mortalitás:  3,73%  ^
Olasz mortalitás: 6,81% v
gyógyultnak nyilvánítva: 47,7%  (-1,1%) v
Aktív fertőzött 75593 (+6807) v
Fertőzöttségi meccs: Kína : Egyéb - 81 : 74
Magyarország: 30/0/1
Törölt felhasználó 2020. 03. 14. 22:01
Előzmény: #5838  gombócból_is_sok
#5842
Netpincér meg épp futárokat keres. Cégek tönkremennek más cégek jönnek a munkavállalok meg átképzik magukat.
Megyek tanyára és annyit költök, mintha Rómába mentem volna.
Gyógyszertárak már is nem bírják, munkaerőt keresnek.
Márciusi kiskereskedelmi forgalom az egekben lesz.
Fogyasztói kosár átalakul, kereslet megváltozik a kínálat megjelenik.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 03. 14. 21:58
Előzmény: #5839  signal2
#5841
A 2008-as nálunk 8-10 évig tartott, kevésbé kleptokratikus országokban 4-6 évig. Őszintén szólva nem tudom hogy most mennyire szar az ország állapota, de szerintem eléggé, pár évet most is adok a dolognak.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek