Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 03. 12. 07:46
Előzmény: #4995  badsector1
#5000
O nem erdeklodott, nem kerdezett hanem hosszasan nyomta a liberalis propagandat kerdojel nelkul, en tobbet nem engednem be a sajtotajekoztatora. 2 nappal ezelott irtam itt errol, orulok hogy vegre hozzatok is eljutott. En elso kezbol levagtam, ti a ballib media felfujasos mantrat nyomjatok napokkal kesobb, sajat gondolatok mi?....
harlem
harlem 2020. 03. 12. 07:44
#4999
Az ilyen hír már paráztatás
https://m.origo.hu/filmklub/20200312-koranavirus-fertozott-lett-egy-hollywoodi-sztar.html
Miért kell nevesíteni?
Tény számok írása helyett elkezdték kikapni a tömegből a híres embereket sugallva ha Ő el tudta kapni, mi lesz veled árva közpolgár...
Törölt felhasználó 2020. 03. 12. 07:36
Előzmény: #4969  KKR13
#4998

"Na jó, erre még válaszolok, de engem biztos nem fizetnek ezért"
.
Nem hiszem hogy írtam volna ilyet.
.
"Egyrészt nem kell totál hülyének beállítani a vallásos embereket, nagyon jól tudod, hogy akkor bizonyos rituálékat majd mellőznek."
.
Ez a vírus attól lesz veszélyes, hogy tünet mentesen is fertőz. Ha valaki fertőző és leül, Te pedig utána ugyanoda, megvan a lehetősége hogy elkapd a vírust.
Milyen rituálét kell mellőzni, hogy ez ne történjen meg?
.
"Az pedig, hogy ugyanannyi ember összességében kisebb "sűrűséggel" van jelen, nem hiszem, hogy súlyosbítja a helyzetet."
.
Az nem. De az hogy gyakrabban cserélődnek az emberek pl. ugyanazon az ülőhelyen, az már igen, hiszen nagyobb a lehetősége, hogy akad köztük fertőző.
.
"Tudom, a kereszténység degradálása, szabadidős program egyeseknek,"
.
Gondolom itt a Pápára is gondolsz , mert ő is virtuális misét tartott.
Miért is nem lehet pl tv-n vagy interneten közvetíteni, és arra kérni az embereket hogy a
a fertőzéses időszakban ott kövessék a szertartásokat?
.
"Ahogy egy előző hozzászólásomban is leírtam, ennél sokkal komolyabb fertőző források (közös helyszínek) is vannak a hétköznapi életben, de ezt nagyon jól tudod és köztük vannak olyanok is, amelyek látogatás nem feltétlenül szükséges."
.
Én pedig azt írtam, hogy minden ilyet a minimálisra kellene csökkenteni.(az olasz példát is belinkeltem)
De senkitől nem olvastam, hogy arra biztatta volna az embereket hogy gyakrabban menjenek ilyen helyekre.
Erre csak a mi politikusaink képesek.
KKR13
KKR13 2020. 03. 12. 07:21
Előzmény: #4996  Törölt felhasználó
#4997
Igen, a jelenlegi krízist akár drasztikus lépésekkel is érdemes lenne megpróbálni orvosolni, bár szerintem az sem garantálná a totális sikert.
Azon is el kellene gondolkozni, hogy az urbanizált világunkban számos olyan ember csoport van, aki évtizedek alatt építette le az egészségét másoknak a felelőtlen fogyasztása, mértéktelen autózási szokása miatt. Ez a vírus pont a légzőszervi rendszert (is) támadja, így a felesleges kényelmi szempontú folyamatos környezeti terhelésből (jelen esetben légszennyezésből) adódó gyengébb "tüdő állomány" és immunrendszer sokkal kiszolgáltatottabb egy ilyen rizikóra. Természetesen emellett még egy teljesen felesleges katalizátor az éghajlat drasztikus változásának előidézéséhez, amelyhez minél nagyobb populációnak kellene alkalmazkodnia nagyon gyorsan.
Édesanyám kutatás és főként egészségügy területén dolgozta le az egész életét kb. éhbérért (nem parás szekció), mert a társadalmunk politikustól az egyénig bezárólag nem kezelte kellő preferenciaként az egészségügyet vagy akárcsak a megelőzését, az egészségesebb életmódot.
Itt a fejekben kellene először rendet tenni, mert a politikusok, aktivisták is az önző társadalomból kréméből termelődnek ki első sorban.
Törölt felhasználó 2020. 03. 12. 06:57
Előzmény: #4966  KKR13
#4996
Mindet bezárnám. Itt full zárás kéne az elején már és akkor hamarabb lenne kilábalás.
badsector1
badsector1 2020. 03. 12. 06:57
#4995
https://168ora.hu/itthon/rtl-mikrofon-molnar-eszter-operativ-torzs-182802
"Amikor arról próbált érdeklődni az RTL Klub riportere az Operatív Törzs keddi sajtótájékoztatóján, hogy miért kérték az egyik iráni beteget a karanténban arra, hogy ne mondja el a szobatársainak, hogy pozitív lett a tesztje, egy nő megjelent mellette és egyszerűen kitépte Molnár Eszter kezéből a mikrofont (éppen a „köhögőlázas” szónál). Az elképesztő jelenet az alábbi videóban 24:07-től látható:Ezek után Lakatos Tibor, az Operatív Törzs ügyeleti vezetője felhívta a figyelmet, hogy törekedjen mindenki a kérdések rövidségére – mint mondta, sok a kérdés, és társára, Müller Cecília tisztifőorvosra utalva hozzátette, „mindkettőnknek van más dolga is”. Müller közölte, természetesen minden kérdésre válaszol. Elméletileg csak két kérdést tehet fel minden újságíró, Molnár Eszter is éppen a másodikat tette fel, de még nem végzett vele.Nem sokkal később – írja a 444.hu – az ATV munkatársát, Zalavári Noémit is igyekeztek korlátozni munkája végzésében, ő azonban akkor, amikor kivették volna a kezéből a mikrofont, közölte, hogy eddig csak egy fél kérdést mondott el, neki nagyvonalúan megengedték, hogy befejezze a mondatot."
badsector1
badsector1 2020. 03. 12. 06:54
#4994
Járvány kezelés fidesz módra, a fityesz hívők is át vannak b@szva, talán most megértik:
"Kitépték a mikrofont az RTL riporterének kezéből, amikor arról kérdezett, miért kérték az egyik betegtől, titkolja el a többiek elől, hogy pozitív lett a koronavírus-tesztje"
Donqatto
Donqatto 2020. 03. 12. 06:54
#4993
Törölt felhasználó 2020. 03. 12. 06:48
Előzmény: #4990  Törölt felhasználó
#4992
Elgondolkoznak: Végre a nemzethy és hazaffy tőkésosztályba megy a pénz, amit nem visznek ki az országból. Taps. Persze, hogy nem viszik ki.
Törölt felhasználó 2020. 03. 12. 06:44
Előzmény: #4986  torony2
#4991
Cáfold akkor, várjuk. Lehet több infója van mint neked. Lehet több járványos szakemberrel beszélt előtte mint te. Látok ezekre elég nagy esélyt.
Törölt felhasználó 2020. 03. 12. 06:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#4990
Itt a pontos megfogalmazás: https://www.youtube.com/watch?v=f4YEYkIoVGI.
Úgy fogalmazott, hogy ha nem csinálunk semmit, akkor ez lesz. Ilyen számokat persze akkor sem szabad kimondani pont ezért, mert nagyon könnyen félreérthetőek.
A magyar kormány egészségügy- és sportpolitikája meg nagyon is idetartozik. Az összes fideszes szavazó gondolkozzon el az üresen álló stadionokon és az újgazdag Mészáros, Tiborcz féléken.
Most meg megy a könyörgés a kórházi alkamazottaknak, hogy maradjanak...
És mindezt a kereszténység nevében!
Ennél álszentebb, köpönyegforgatóbb társaságot még nem hordott a föld a hátán.
KKR13
KKR13 2020. 03. 12. 06:04
Előzmény: #4988  KKR13
#4989

Zsűri bizottságok országa.
Bírálat, okoskodás, a részletek kiragadása, manipuláció, az mindig pálya, a cselekedett az már nem.
Minimál TB-s "értelmiségi" attitűd, mindent jobban tudni, követelni, de a minimált adni bele, az már jól megy.
KKR13
KKR13 2020. 03. 12. 05:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#4988

Sajnos szerintem te annak szurkolsz, hogy itt is egyre nagyobb méreteket öltsön a probléma, hogy lehessen sározni. A lelked mélyén hihetetlen gonosz és önző ember lehetsz.
Azon egyszerű összefüggést is palástolod, hogy ha Magyarországon nagyobb méreteket ölt a probléma, az az aktuális kormánynak egyértelműen rossz, mint minden normális embernek.
Hiába melegíted fel a témát, már le lett írva, hogy nem kell debilnek beállítani a vallásos embereket és miről szólt is a felhívás, de te megint támadni akarsz és a legmocskosabb módon, manipulatív módon beállítva a dolgokat. Hiába ragaszkodsz a rögeszmédhez és egészíted ki mindig újabb logikai módozatatokkal, hogy igazold magad, attól a rossz szándékod még elég egyértelmű.
Neked nincs lelkiismereted, csak felelőtlen célod.
Nem tudtam sosem azonosulni teljesen semelyik politikai elittel, de ha ilyen lelkületű emberek szeretnék a változást és az irányítást, akkor van igazán nagy baj.
Remélem a megbízóidnak egyszer elfogy a muníciója.
dagobertbank 2020. 03. 12. 01:30
Törölt hozzászólás
#4987
torony2
torony2 2020. 03. 12. 01:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#4986

ez engem is felháborított, a Portfolió ennyire gagyi már, hogy óránként frissítésbe rakja ki elsőhelyre ezt a címet ?? mintha óránként találnának egy újabb beteget ???
-----------------   a másik ami érthetetlen számomra, h   Angela M. tesz egy olyan kijelentést,h a németek 2/3-a elkaphatja ezt a vírust.  ... és ezt a mondatát senki még csak meg sem kérdőjelezi ?  meg sem próbálják statisztikailag cáfolni ??   ennyire a lába előtt van mindenki Angéla M-nek hogy így benyelik a baromságait ??  Ez kb. olyan horderejű aljasság tőle mint mikor fotózkodott a migránsokkal és behívta őket.  Ez a nő tönkreteszi egész európát és a saját népét is. 
dagobertbank 2020. 03. 12. 00:20
Törölt hozzászólás
#4985
dagobertbank 2020. 03. 11. 23:50
Törölt hozzászólás
#4984
KKR13
KKR13 2020. 03. 11. 23:46
Előzmény: #4981  Törölt felhasználó
#4983

Semmi különös nincs emögött szerintem, csak az egyik vagy a másik kezemet harapjam effektus, és úgy sem tudja előre senki sem megmondani (utólag mindenki okos lesz), hogy összességben melyik fog nagyobb "áldozattal" járni és ki és kiket vagy mit tekint áldozatnak.
Évtizedek óta mondom - ismerve a magyar finanszírozási rendszert is -, hogy a "minimál TB" felfogás a legnagyobb gond, de mindig azok hőbörögnek legjobban, azoknak van a legnagyobb elvárása az egészségüggyel kapcsolatban, akik a valós jövedelmi lehetőségükhöz képest mindig a minimált szeretnék vele szembe beáldozni, akár közteherviselési oldalon. Egy komolyabb tetkó kb. az éves egészségügyi szolgáltatási járulékkal lehet egy szinten, de akár vehetünk egyéb havi havi szépészeti kiadásokat is:)
Nincs kellő preferenciája az egészségügynek, csak a papíron és a virtuális térben.
Jó éjszakát!
Törölt felhasználó 2020. 03. 11. 23:37
Előzmény: #4981  Törölt felhasználó
#4982
Es akkor most tenyleg jo pihit!
Törölt felhasználó 2020. 03. 11. 23:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#4981
Semmit nem vedek! Napok ota mondom hogy nem stimmelnek az adatok tobb orszagban, mi sem vagyunk kivetel. Csatar megoldasa tetszik, ha belegondolok mi is ezt alkalmazzuk, szulok, meg elo nagyszulok most hanyagolva, persze ok meg mozognak... mi (fiatalok ha meg mondhatom) nyugodtabban mozoghatunk. Elvben!

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek