Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gambadoro 2020. 02. 29. 12:18
Előzmény: #2618  babyboy
#2620

vicc az egész
majd megy a szemétbe az egész
vagy mi a koncepció? egy tonnát vesznek mindenből? mert kevesebbnek nincs értelme
gambadoro 2020. 02. 29. 12:17
Előzmény: #2615  wyl
#2619

a probléma az, hogy felesleges hisztériát kelt a sajtó
ennek egyetlen célzott oka lehet, a tőzsdék bedöntése
semmi más
ezt kellene elfogadni
minden szakember elmondja, hogy nem halnak meg többen ebben a vírusban sem, vagy legalábbis nem szignifikáns a különbség
de, mivel a nép már bepánikolt teljesen mindegy
akkor lesz vége, amikor a nagy sajtóügynökségek elkezdik közölni a tényeket
addig nem
különben nem értem, miért van róma tele még mindig
vagy budapest
ennyire felelőtlenek? otthon kéne ülni a konzerveken
aztán hazamegy mindenki és nem lesz víz, áram stb:)))))))))) mert ez a vége annak, miket írogattok és akkor teljesen mindegy hány konzervet vettél
babyboy 2020. 02. 29. 12:16
#2618
Most jöttem a bevásárlásból. Rengetegen vannak. Cukor, liszt, olaj egy szál sem. Legalább hagyhattak volna 1-2 db-ot azoknak, akik nem pánikolnak annyira... A bolt parkolójában rendőrök állnak, gondolom vigyáznak arra, nehogy a pánikvásárlás következtében legyen valami. Ez egy kisvárosban.
gambadoro 2020. 02. 29. 12:07
Előzmény: #2612  pomperj
#2617
A számok nyelvén: a jelenlegi influenzaszezonban csak az Egyesült Államokban 20 ezren haltak meg, míg a koronavírus áldozatainak száma világszerte 2700. Aláhúzta, a koronavírus is elsősorban az idős, beteg emberekre veszélyes, akiknek valamilyen kísérő betegségük van, például szívbetegek, daganatos betegek, vagy magas vérnyomással küzdenek.
gambadoro 2020. 02. 29. 12:05
Előzmény: #2612  pomperj
#2616
A megbetegedések száma azonban még mindig messze elmarad a szezonális influenzáétól, mely évente több tízmillió embert érint, a súlyos esetek száma 3-5 millió is lehet, és az influenzával összefüggő halálesetek száma is 700 000 körülre tehető. Ugyanakkor, a szakemberek szerint a koronavírus jobban fertőz, egy beteg átlagosan 3-5 másik embert fertőzhet meg, az influenza esetén ez csak 1-2. A koronavírus esetén a halálozási arány a becslések szerint 3-5%, ez valamivel magasabb, mint az influenzával kapcsolatos halálozási ráta, ám ne feledjük: az influenza ellen létezik védőoltás, a koronavírus ellen egyelőre nem.
wyl 2020. 02. 29. 12:05
#2615
A influenza vírus terjedése kb hetente duplázódik az esetek száma, viszont a gyógyulási tartam is kb. 1 hétre tehető. Jelenleg kb 37-40 ezren vannak a nyilvántartott influenza vírusban lévők. A tényleges megbetegedettek kb ötöde mehet orvoshoz. Tehát feltételezhetően, sacperkb  180-200 ezer influenzás lehet Mo-on.
Ezzel szemben a coronavírus  "nyilvántartott adatok alapján 86 ezer fertőzöttből 40 ezer (46%) kigyógyult 3 ezer (3,4%) elhunyt, tehát 43 ezren , azaz fele létszám kikerült a rendszerből, így maradt 40 ezer fertőzött. Ez így nyilván nem jelentene problémát. De természetesen világviszonylatban, ahol megjelenik a Covid19-es vírus, ott mindent megtesznek a vírus tovaterjedésére pl. karantén, titások, korlátozások, stb,Viszont ennek ellenére ez történik: https://postimg.cc/VSktMxNW  Szóval, ha az óvintézkedéseket nem tennék meg az illetékes szervek, akkor nem nehéz elképzelni, hogy mi is történne a világban. Szóval ennek a Cocid19-nek jelentősen gyorsabb, sokszorosa a terjedése az hagyományos influenza vírussal szemben és többszöröse a halálozási rátája, valamint a gyógyulási ideje és sok minden még ismeretlen is ebben a vírusban és egy darabig oltoanyag sem várható. Tehát pánikra nincs ok, de óvatosságra, megelőzésre mindenképp.
gambadoro 2020. 02. 29. 12:01
Előzmény: #2613  Deliver12
#2614

dehogy
az olasz orvosok nem tudnak semmit
te többet is tudsz
mondjuk  a zürichi egyetem is valami hasonlót ír
sebajhttps://parameter.sk/mar-november-elso-feleben-elindult-koronavirus-jarvany-egy-svajci-egyetem-kutatasa-szerint
Deliver12 2020. 02. 29. 11:58
Előzmény: #2605  Törölt felhasználó
#2613
Nem vagyok felsobbrendu. Ha ezt igy erezted elnezest kerek. Szarkasztikus probaltam lenni...
Ez egy abszolut nem igazolt velemenye par olasz orvosnak, akik szinten csak megemlitettek hogy lehet, de semmi igazolas nincs ra.
Mar tegnap mondtam hogy rendesen benne ulsz te egy confirmation bias-ban, amikor csak az olyan akar lenyegtelen/nem igazolt hireket veszed eszre, amit az elozetesen megalkotott, neked kedvezo allaspontot erositik.
pomperj
pomperj 2020. 02. 29. 11:56
#2612

Ajanlom tanulmanyozni ezt a 2 tablazatot,
a koronavirusban megbetegedettek eselyerol, 
konkretan a magad helyzeteere
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200229v00ra8y5t.jpeg
gambadoro 2020. 02. 29. 11:56
#2611

lesz valahol egy számoló, ahol a sima influ adatokat látjuk a halálesetekkel együtt?
hasznos lenne
érdekes, ezzel nem foglalkoznak
fúúúúú már 949,5 olasz fertőzött van jaaaaaaj
közben 100 ezer influenzás:))))))
ismét leírom: BÁRKIVEL fogadok, hogy több lesz a sima influenza miatti halál, mint ezzel a koronával
a nyereményem felajánljuk jótékony célra
pl. edukációra
gambadoro 2020. 02. 29. 11:52
Előzmény: #2574  TBSC
#2610

:))))))))))))))
tízmilliók
sőt százmilliók ez már biztos
ne zavarjanak a tények
mondjuk akkor felesleges volt konzervet venned
gambadoro 2020. 02. 29. 11:50
Előzmény: #2552  Törölt felhasználó
#2609

gazdaság összeomlasztás van éppen, ha nem tűnne fel :))))
ezerszer leírtuk itt is
egy sima szezonális influenza ennek a sokszorosát jelenti betegszámban, halálozási adatokban
hogy ez téged nem érdekel, az a te bajod
vegyél konzervet
gambadoro 2020. 02. 29. 11:49
Előzmény: #2555  Törölt felhasználó
#2608

olyan, hogy Olaszba nincsen
Olaszországban van
ezek után szerintem ennyi elég is :))))) olaszba kemény
TBSC 2020. 02. 29. 11:47
Előzmény: #2597  gombócból_is_sok
#2607
Ha megtalálsz, kapsz.
ujonc 2020. 02. 29. 11:41
Előzmény: #2604  ujonc
#2606
 Ezen felül nem tudom tisztában vagy-e egy hasonló helyzetben elszabaduló árakat illetően? nagyon kevesen bírnák tartani a tempót!
https://nepszava.hu/3068432_husszorosara-emeltek-az-egeszsegugyi-maszkok-arat-vizsgalatot-inditott-a-roman-versenytanacs
Törölt felhasználó 2020. 02. 29. 11:39
Előzmény: #2599  Deliver12
#2605

Nagyon jó, hogy te legalább mindent tudsz és felsőbbrendűséged tudatában gúnyolódsz.
"A milánói állami egyetem kutatói szerint Olaszországba nem az utóbbi hetekben, hanem jóval korábban érkezett meg a kornavírus-fertőzés, amely számításaik szerint Kínában ősszel ütötte fel a fejét. Az olasz vesztegzár térségeiben januárban rendkívül megugrott a tüdőgyulladások száma. A szakértők úgy vélik, a lombardiai és a venetói gócpont nem egymástól függetlenül alakult ki."
https://www.portfolio.hu/uzlet/20200228/osszeomlas-szelen-a-korhazak-lombardia-vesztegzar-teruleten-417585
ujonc 2020. 02. 29. 11:38
Előzmény: #2602  gombócból_is_sok
#2604
A "pöstieknek" viszont nincs. És talán lehetőségük sem lenne úgy beszerezni az élelmiszert, mint neked. Akkor tehát feleslegesen pánikolók vagy előrelátók?
Deliver12 2020. 02. 29. 11:38
Előzmény: #2597  gombócból_is_sok
#2603
Tőzsdén már megszoktam, hogy mindegy hogy kinek van igaza, alapvetően akkor jársz jól ha mész a tömeggel.
Ha kiürítik a boltokat, akár alaptalanul, akkor ha túlokoskodod és csak röhögsz rajtuk, neked nem lesz kajád otthon, nekik meg igen...
Ahol én lakom (távol Mo-tól) egyelőre bírják a boltok.
Kiürítették többször a konzerv cuccokat a héten meg tésztákat, rizst, de mindig újra tudták tölteni nagy részét, esetleg nem az összes márkát.
Max akkor tudom elképzelni a nagy szivást, ha mindenhol szerteszét karantén és ideiglenes gyárbezárás lenne, hasonlóan Kínához. Akkor valóban lehet para.
Kínának viszont az kellett hogy megfékezze a vírust. Miből gondoljuk hogy mi megússzuk anélkül?
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 02. 29. 11:33
Előzmény: #2600  ujonc
#2602
Ha azért nem lesz tésztaszósz mert mindenki mindent megvett, akkor lesznek emberek akiknek x összeg ellenében lesz tésztaszószuk eladó. Sőt, itt az agglomerációban lesznek kulákok akiknek lesz eladó krumplijuk meg csirkéjük, és nem kell pocsék barilla szószt nyelnünk mint a pöstieknek. Nekem ráadásul annyi szarság van a spájzomban, hogy ha egyszer kifogy, ünnepelni fogok.
ujonc 2020. 02. 29. 11:29
Előzmény: #2596  Tagore
#2601

 És mekkora helyeződne az egészségügyre?
Van valami adat az orvostársadalom életkor szerinti eloszlásáról?

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek