Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
wawa1 2020. 02. 21. 16:28
Törölt hozzászólás
#1040
babyboy 2020. 02. 21. 16:25
Előzmény: #1035  morricone
#1039
 Ezt kéne csinàlni orszàgszinten (is), és nem kéne  beengedni őket a hatàron! Ezzel nem csak a csalàdját óvja meg, hanem mindenkit, aki esetleg betér hozzàjuk. Én ma kissé ledermedtem, mikor egy ferde szemű (nem tudom, hogy milyen nemzetiségű) gyerek a szüleivel egy cukràszdàban volt, nem ültem le, és az egy embert sem vàrtam ki a pultnàl, azonnal kifordultam. Én nagyon paràs vagyok, de inkàbb ez...
Aki pedig leszavazta a hozzàszólàsod, annak csak gratulàlni tudok! 
wyl 2020. 02. 21. 16:25
Előzmény: #1036  Tapasz01
#1038
Iránban 18 fertőzöttből 4 halott a jelenlegi (hivatalos) adat, de kérdés ezek után, hogy ez mennyire lehet hiteles...... Sztem semennyire, sokkal több lehet ennél....    https://www.worldometers.info/coronavirus/
wyl 2020. 02. 21. 16:20
Előzmény: #1033  gazmber
#1037
Azt már megállapították, hogy tünetmentesen is fertőzőképesek a COVID-19 vírusok. Még az is elképzelhető, hogy a fertőzésből a jelenlegi  tesztek alapján gyógyultnak nyilvánított nem e marad örökre hordozó. Van jó pár vírus, amelyik egy fertőződés következtében (lappangva ) megmarad a gazdaszervezetben, amely továbbra is fertőzőképes marad és egy legyengült immunrendszer esetén ismét pedig a gazdaszervezet ellen ismételt támadást indít. Lásd:  Herpes , HIV, vagy a  HEPA C/B  https://tinyurl.hu/k8WR/ ;  A HEPA fertőződöttség következtében, ill szövődményeiben évente 600 ezer ember hal meg.  Szerintem sok mindent (még) nem tudnak a COVID-19 vírus terjedéséről, szaporulatáról, túléléséről, stb. De reméljük kiirtható lesz  záros határidőn belül .
Tapasz01 2020. 02. 21. 15:46
Előzmény: #1028  gilgalad
#1036

Ezt honnan szedted? 5 fertőzött és 2 halott van:https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
morricone 2020. 02. 21. 15:24
Előzmény: #1033  gazmber
#1035
Én ahol élek Budapesttől nem messze egy kisebb város,van itt egy étterem ami évek óta fogad ,koreai,japán csoportokat egy utazási irodával kötött szerződés értelmében.sokat beszélgettem a főnökkel ,nagyon jó bevételt hoztak,hetente jöttek 30-40 fős, jó magyaros ételek s jó magyar borok fogyasztása mellett.Több napot töltöttek nálunk,pozanyba szállt le a gépük onnan busszal Budapest,Visegrád,Esztergom,Bala ton az uticél és itt is szoktak ebédelni.Ez egy családi vállalkozás felesége,gyerekei unokái is dolgoznak.Na a lényeg most vasárnap is jönnének idén először japán vendégek, de azt mondja nem fogadja őket, 20fő lenne.Ezzel felbontja a szerződést az irodával,többet nem kap csoportot,pedig éves szinten nagyon jó bevételtől fog elesni.Nem kockáztatja a családját semmi pénzért.A kormány ezek szerint beengedi őket,hát kíváncsi lennék hogy ahol megfordulnak mi lesz a reakció. Szállásuk Budapest,általában 4 napot vannak nálunk.
kukker 2020. 02. 21. 14:58
Előzmény: #1033  gazmber
#1034

"sajnos még mindig nem veszi elég komolyan ezt a fenyegetést sok állam"
Szerintem minden vezető tisztában van azzal, hogy mi van igazából, de nem merik vagy nem mondhatják el.
Takargatása van a problémának minden szinten.
gazmber 2020. 02. 21. 14:50
Előzmény: #1032  totoro
#1033

sajnos még mindig nem veszi elég komolyan ezt a fenyegetést sok állam és polgárai...informálni kellene a zembereket , hogy - úgy néz ki - bárhol, bármikor felbukkanhat a vírus, és az előzményeket nem lesz könnyű felderíteni... vannak szakik akik a karantént inkább 21napra írnák elő, mert ha nincs pénz és lehetőség egy rendes teszt elvégzésére - a tünetek kialakulásáig akár ennyi időre is szükség lehet(?).
vannak akik tünetmentesen átesnek(?) a fertőzésen (v. akár szuperterjesztők lesznek?)...
tehát tessenek sokkal óvatosabban élni - gyakori, alapos kézmosás, archoz, szájhoz,szemhez nem nyúlkálni, tömegeket lehetőleg kerülni... 'worst-case' -re tervezni,stb. szvsz
totoro
totoro 2020. 02. 21. 14:16
#1032

"Az Észak-Lombardiában talált három beteg (egy házaspár és a barátjuk) nem jártak Kínában. A további fertőzések megelőzésére Codogno és Castiglione d’Adda városokban a hatóságok arra kérik a polgárokat, hogy maradjanak otthon és kerüljék a társas érintkezést. "
Ez azért mérföldkő, mert az első európai települések, ahol a hatóság kéri a polgárokat, hogy maradjanak otthon.
morricone 2020. 02. 21. 12:01
Előzmény: #1029  Zedisdead
#1030
Zedisdead 2020. 02. 21. 11:50
Előzmény: #1016  berlini
#1029
Ez nem igy van mert a mintat a torokbol veszij es ha tudoben van meg kis mennyisegu virus azt nem mutatja ki. Aztan az emberek lehet hetekig kohognek meg a gyogyulas utan is
gilgalad 2020. 02. 21. 11:36
#1028
Iránban 9 halott, és most jönnek a választások...
berlini
berlini 2020. 02. 21. 11:32
Előzmény: #1024  easyrider
#1027
Az űrállomáson hogyan nem halnak éhen az emberek, (pedig néha ott is eltölt egy ember egyévet.)
A karantén nem azt jelenti, hogy oda nem juthat be senki és semmi.
berlini
berlini 2020. 02. 21. 11:21
Előzmény: #1018  totoro
#1026
Ennél sokkal veszélyesebb virusfertőzéseknél is lecsengett a végső becsült szám 1% alá.
Szerintem itt is ez lesz.
Valamiért maga a virus is gyengül, az ellátás szinvonala pedig a csökkenő betegszám és a nyert tapasztalatok miatt nő.
Szerintem a végső mortalitás az 1% körüli lesz. 
Deliver12 2020. 02. 21. 11:10
Előzmény: #1023  Deliver12
#1025
Most látom Kína most megint visszaváltott a korábbi metódusra, és csak a teszttel igazoltat számolja betegnek, ezért pár napig nyilván alacsonyabb számok vannak, mivel korábban kifustolte a gyanús eseteket egyben mint már fertőzött, így most először felgyülemlik a gyanús esetek száma, aztán az új fertőzötteké... 
Elég zavaró hogy oda-vissza váltogatják. Alig lehet már követni mi az igazi trend. Napi 1000-1500 új beteg lehet most?
easyrider 2020. 02. 21. 11:09
#1024
Másik kérdés, ami fölmerült bennem, hogy a karanténban, hogy nem halnak éhen az emberek? Van nekik otthon hónapokra elég kaja? Csak nekem nincs? :)
Deliver12 2020. 02. 21. 11:03
Előzmény: #1016  berlini
#1023
Hat igen, az úgy lenne helyes, hogy azok is fertőznek akik már nem mutatnak tüneteket, de a vírus még megtalálható a szervezetükben. 
Legfeljebb ők hiszik magukról azt hogy gyógyultak/tünetmentesek.
De attól meg szívás hogy tünetek előtt és után is fertőzhetsz... ez a vírus nagyon szeret az emberi orrban élni....
gilgalad 2020. 02. 21. 10:59
Előzmény: #1017  kukker
#1022
Nekem az is elképesztő, hogy JP Morgan, és MS olyan jóslásokat ad, hogy Q1 ben még nő Kína 1%-al, meg éves szinten 5%-ot, úgy hogy a gyárak fele áll lassan egy hónapja... Q2 után behozzák... persze, úgy hogy a nép már lassan lázadozik, és a valós számok többszöröse a hivatalosnak. 
Sokkal nagyobb tovagyűrűző hatása lesz ennek a ki tudja milyen vírusnak! 
totoro
totoro 2020. 02. 21. 10:55
Előzmény: #1020  easyrider
#1021
Ez nem kérdés, a hivatalos adatok is azt mondják, hogy 15% intenzív kezelést igényel, nem is a halálozás, hanem ez az ami gond, hogy kb. összeomlik az egészségügyi ellátórendszer ha influenzaszerű mennyiségben felbukkan a a fertőzés. Ezért vannak a félelmek is és a látszólag indokolatlan karanténok, mert ha az ellátórendszer összeomlik, sokkal több a halott. Abban igaza van Berlininek, hogy amíg kevés a beteg látványosan kevesebb a halott, a Vuhanon kívüli halálozási arány sokkal kisebb, mert pár beteget lehet kiemelten kezelni, de nagy járványnál drasztikusan csökken az eredményesség, ezt kell elkerülni.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek