Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 02. 19. 17:53
Előzmény: #978  harlem
#979
Inkább azt ne feledd, hogy ez mekkora baromság. A hajó egy mesterségesen összezárt közösség közös szellőztető rendszerekkel, közös konyhákkal stb. Inkább hasonlít egy Petri csészéhez, mint a való élethez. Az is jó nagy fasz volt aki hagyta, hogy ezeket az embereket bent tartsák ebben a mesterséges fertőben.
harlem
harlem 2020. 02. 19. 17:27
Előzmény: #977  totoro
#978
Ne feledjük mit is jelent a hajó
A karantén nélküli vírust!
Kb ez lenne a járvánnyal karantén nélkül
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200219/koronavirus-szuperterjedesre-bukkantak-del-koreaban-416361
totoro
totoro 2020. 02. 19. 11:26
Előzmény: #976  LBalaton
#977
Ez még marad is egy darabig. Végre kikerül a külföldi képletből a hajó, ami rendesen torzította az adatokat. Tegnap átlépte az ezret a Kínán kívüli esetek száma, ennek fele volt a hajó.
LBalaton
LBalaton 2020. 02. 19. 10:26
#976
Még most is alig van közlekedés a kínai utcákon ...
totoro
totoro 2020. 02. 19. 10:19
#975

Na végre, ez a két hozzászólás már érdemi volt, el is lehet fogadni, mondom nekem újat mutatott az a doku, kíváncsi voltam más mit mond. Én nem dolgoztam még Kínaiakkal, csak diákokkal, ők nagyon zárkózottak, de jó diákok (csak fürödni nem szeretnek) míg az arabok kezelhetetlenek, sokszor le kellett mennem a nő kollégával egy-egy vizsgára mert a férfiak semmibe vették amit mondott, simán szó nélkül felállt egy vizsgán és kiment telefonálni stb., de ettől függetlenül is nehezen kezelhetők voltak, sokszor el kell mondanom, hogy üljön már le ha kikapta a dolgozatot nem kelhet fel mászkálni stb, tisztára mint nálunk a kisebbség, és ezek nem átlagnépesseg, hanem orvostanhallgatók.
Deliver12 2020. 02. 19. 09:34
Előzmény: #972  totoro
#974
Nekünk nem tűnik fel??
Én láttam a filmet, olvastam is amit írsz, és reagáltam.
Nem igaz hogy a kínai annyira boldogan dolgozik sokat, és a pénz nem érdekli csak az hogy jobb legyen.
Ez komcsi agymosas és propaganda. A kínai is ember.
Azt feltételezni hogy ez valami genetikai különbség nevetséges.
Volt már pár kínai munkatársam. Semmi különbséget nem láttam a morál/teljesítmény között a javukra. Sőt.
Bár biztos mivel már USA-ban is éltek nyugatizalodzak. :-)
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 02. 19. 09:02
Előzmény: #972  totoro
#973

Kicsit elkanyarodtunk, de akkor elmesélem, hogy milyen benyomásokat szereztem amikor a multicégnél ahol a nagyar leányvállalatot vezettem kínai főnöke lett az Europe-Middle East-Africa régiónak amibe tartoztam. Ugyanebben az időben volt szerencsém egzotikus jutalomutakon csúcseredményt elért kínai értékesítőkkel együtt gálavacsorázni meg bárban italozgatni hawaii meg egyéb flanc helyeken, több évben is.
 
Nos, a régiós igazgató tiszta leüvöltős pszichopata volt, ha nekiálltál előhozni a véleményedet meg árnyalni a magyarországi zseniális ötletét, leüvöltött. Ott nem volt önálló vélemény meg indivíduum. Viszont amikor európai sales kickoff volt, majdnem bevezette a reggeli tornát.
 
Ezzel szemben a kínai csúcsértékesítők között akadt kifejezetten öntelt felfuvalkodott köcsög, de amikor közel jött a főnök akkor lement beszélő szerszám üzemmódba ő is.
 
De nem ez miatt kerültem őket főleg, hanem hogy ne kelljen a csámcsogásuk közepette velük étkeznem. Nekem nem jött át ez a fegyelmezett társadalom feeling, inkább a rideg erőszakos hatalmi struktúra. Nekünk európaiaknak nem való az ő lágerkultúrájuk azt hiszem. Na off vége.
totoro
totoro 2020. 02. 19. 07:56
Előzmény: #970  berlini
#972
Komolyan nem tűnik fel nektek, hogy nem azzal vitatkoztok amit írtam? Berlini, Deliver12, mezga_geza ti a saját ideológiátokon keresztül adtok olyasmit a számba amit nem mondtam, vagy ami csak mellékes volt. Nem a fegyelem a lényeg, meg a szabadság, hanem az, hogy míg mi itt nyugaton ezt az egészet 90%-ban a pénzért csináljuk, a kínai melós valóban úgy indul el minden nap, hogy ma jobb leszek mint tegnap, és ezért mindent meg is teszek, mert ezzel tartozom a közösségnek.  Tudom, hogy ezt nehéz felfogni a mi kényelmes kis egoista agyunknak, de náluk valóban az a cél minden nap, hogy jobbak legyenek a munkájukban, és ennek csak egy kis szelete az amibe beleálltatok, hogy fegyelmezett rabszolga vs. szabad lélek. Ez is ott van nyilván, és van ahol ez hátrány, de a ha a szabad lélek alatt vállalkozó szellemet értünk, akkor ebben semmivel sem rosszabbak mint mi, tehát ugyanannyira innovatívak és vállalkozó szelleműek, de mellette nem olyan tohonya kényelmesek. Én is előítéletekkel ültem le a doku elé, de nagyon sok mindenben változott a véleményem, ezt osztottam meg veletek, és ezért ajánlottam, de persze ezt hiába mondom szalonrasszistáknak.
harlem
harlem 2020. 02. 19. 07:26
#971
75199 / 2012 / 146892803
+1864 / +139 / +1886
berlini
berlini 2020. 02. 19. 00:02
Előzmény: #959  totoro
#970
Nem kell nekünk ebben versenyezni.
A jövő nem azoké akik katonás fegyelmezettséggel életüket sem kimélve meghalnak ha kell a cégért.
Ez körülbelül az a lenini logika, amikor azt hitték, hogy az a rendszer nyeri meg a gazdasági versenyt, aki több acélt csapol az öntödékben.
Elérték az ötvenes években aztán csodálkoztak, hogy mégsem nyertek.
A jövőben a siker kulcsa az individuum kibontakoztatása.
Nem egyen iskolák Nemzeti Alaptantervvel, hanem egyénileg kihozni a gyerekekből a maximumot.
Deliver12 2020. 02. 18. 23:54
Előzmény: #954  totoro
#969
Persze, persze, a kinai nem ember, nem erdekli a penz, csak dolgozik mint a robot.
Ja-ja, nem a kommunista propaganda mondatja ezt veluk.
Neki az eleteben az a legfontosabb, hogy az uveg szep legyen, es ezt te el is hiszed.
Az az agymosas ami abban a kinai gyarban ment a dolgozoknak, eleg gaz... Gazabb mint a 60-as evek Magyarorszaga.
Ezeket a gyari munkakat nyugodtan meg is tarthatjak egyebkent.
Innovacio/szoftver/customer support, csak kullognak az USA utan.
En aztan Amerikat nem feltem. Aminek a helyet nem latom sajnos egyelore a ketto kozott, az Europa...
mezga_geza 2020. 02. 18. 23:27
Törölt hozzászólás
#968
harlem
harlem 2020. 02. 18. 23:13
#967
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200218/vannak-akik-mar-a-csernobili-katasztrofahoz-hasonlitgatjak-a-koronavirust-416353
Nem tudom van-e ennek értelme, mert lehet bárhol a világon hasonlóan óvatosan kezelnének egy ilyen éles helyzetet, legyen az kommunizmus vagy más társadalmi forma.
Még az amcsi filmek is arról szólnak, H már rég Armageddon van mire a néppel tudatják a fele igazságot
Itt a hangsúly a lehető legnagyobb összefogáson szervezettségen és következetes megvalósításon lenne.
Tök jó, h WHO a helyszínen van S remélem intézi ha bármi eszközre van szükség, H meglegyen a világ másik végéről is ha kell illetve az ellenszer kidolgozásához minden profi laborba eljusson az info, stb
harlem
harlem 2020. 02. 18. 22:33
#966
harlem
harlem 2020. 02. 18. 22:28
Előzmény: #964  totoro
#965
Nyugi, ne szívd mellre.
Amint tudom megnézem a filmet, köszi H említetted!
Nem vagyunk egyformák, még ha egy egyszerű rajzot mutatsz 5 embernek is lehet 5 különböző storyt fogsz hallani róla.
Nekem pl a japókról a TPM jut először eszembe, másnak a szusi, a Honda, Hirosima vagy mit tudom én mi más, szóval tudom miről győzködöd a kollégákat
totoro
totoro 2020. 02. 18. 22:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#964
Hol írtam ilyet??? Jézus, már megint az értő olvasás emberek. Azt hiszem ez volt az utolsó, hogy ide írtam, komolyan fasznak van szüksége ezekre, mégis miből szűrted le, hogy én mire vágyok agyaska? Nézzétek meg legalább a dokut, és akkor lehet érdemben eszmét cserélni, valós helyzet amerikában megnyíló kínai gyárról.
mezga_geza 2020. 02. 18. 21:52
Törölt hozzászólás
#963
mezga_geza 2020. 02. 18. 21:49
Törölt hozzászólás
#962
Tibi0002 2020. 02. 18. 21:41
Előzmény: #960  Zedisdead
#961
Furcsa, de nekem is ez jutott eszembe. :) 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek