Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rice2 2023. 04. 04. 16:49
Előzmény: #49238  Matulapapa
#49240

Marha érdekes, hogy 02.16 után, csak erre a 4IG fórumra írtál. Más fórumra miért nem írtál?
Mi az a nagy késztetés, hogy egymás után 17!!! beírást teszel ide, pedig papírod sincs.
Ez azért nagyon érdekes. Remélem kinevetted magad :D mert így nagyon hiteles vagy :D
"nyereséget nem fogják ráönteni a kisbüfikre, hanem szépen kiviszik a hátsó ajtón"
Csak megjegyzem,:
1, a nagyok kb. 87%ban vannak a papírban.
2,  3 éven keresztül fizetett osztalékot a cég (miért ha kilophatják?)
3,  2022ben a hosszú távú árfolyam emelkedést elérő vállalata a BÉTen a 4IG
Akkor miről beszélsz???
Még szerencse, hogy nem jöttél azzal, hogy idén csődbe megy, mert páran ezért szurkolnak.
Na majd akkor nézzük meg, hogy 2 év múlva hol lesz az árfolyam Megjegyeztem 2025.04.04.
Kíváncsi leszek akkor mennyi "okosságot" írsz majd a fórumra.
702ft és 6milla
Törölt felhasználó 2023. 04. 04. 16:33
Előzmény: #49238  Matulapapa
#49239
Kutyát se érdekli ez a papír, a napi forgalom lassan egy új Dacia árát se éri el.
Matulapapa 2023. 04. 04. 15:58
Előzmény: #49236  rice2
#49238

"Szép jövő előtt a papír." Ezen szakadok, vazze! Most kicsit elbizonytalanodtam, hogy kamus vagy, esetleg tényleg elhiszed ezt? De annyi fura dolgot láttam már, hogy az utóbbi is lehet... Nem tudom melyik súlyosabb. Lehetne még egy ironikus értelmezése is ennek a mondatnak, annak lenne talán a legtöbb értelme.
Elkeseredett?? Dehogy, félreérted. Aki beragadt, az elkeseredett (a mínuszolók számából látva jó sokan lehetnek itt is!!!), nekem nincs papírom most. De attól még nem jó látni, hogy mi történik a magyar tőzsdén. Valamikor majd visszatérnék, de milyen papírba?? Ahova a NER betette a lábát, annak a papírnak vége van. Szinte nincs is kereskedhető papír a 3 blu-n kívül. És akárhogy is tolod a kiadott propagandát, a 4IG-nek cégként van ugyan jövője, de ez nem fog az árfolyamban megjelenni, ahogy a többi NER-es papírnál sem, a nyereséget nem fogják ráönteni a kisbüfikre, hanem szépen kiviszik a hátsó ajtón! Van nyereség a többi NER papírban is bőven. Aztán mit lát belőle a sok kisbüfi? Na ugye, ez a lényeg, a többi csak duma. Folytathatod a termelési riportokat, aki bedől a szövegednek, az megérdemli.
Matulapapa 2023. 04. 04. 15:36
Előzmény: #49235  szaferi
#49237
Mazochizmus és nosztalgia. Talán tőled kéne engedélyt kérnem, vagy mi? Sok fórumot olvasok, szinte mindenféle papírom volt valamikor (régen vagy még régebben), érdekel, hogy hol mi van. De ilyen arcátlan felbeszélés sehol nincs, mint itt.
rice2 2023. 04. 04. 13:41
#49236

Azt még megjegyzem, hogy tavaly mikor írtam, hogy EURban kéne hitelt felvennie a cégnek sokan kinevettek, hogy a 4IG és az EURós hitel. Hát január végén meglépték és kb. 390ft volt az EUR és most 377ft. Kijelenthetjük, hogy a sokkal olcsóbb kamatok miatt ezt is jól csinálták.
Azt még persze sokan nem hiszik el nekem, hogy a 4IG 3 éven belül komoly hadiipari cég lesz.
Ezért kellenek a műholdak és a cégbe a Rheinmetall.
Itt nagy tervei vannak a vezéreknek.
Szép jövő előtt a papír.
704ft és 4milla
szaferi
szaferi 2023. 04. 04. 12:30
Előzmény: #49231  Matulapapa
#49235
Ha csípi, akkor mi a f.sznak olvasod? Kényszerít valaki?
rice2 2023. 04. 04. 12:28
Előzmény: #49231  Matulapapa
#49234

Elég elkeseredett vagy. Valószínű van oka.
Azért ha 40ftról, vagy 80ról esetleg 200ról lenne 4IGéd és közben osztalékokat is kapnál, lehet nem lennél
így elkeseredve.
Ha te úgy gondolod, hogy ide én azért írok mert fizetnek érte, akkor nagyon gyerekes vagy. Bele kéne gondolni mélyebben, hogy ki fizetne ezért,mennyit és mi oka lenne rá???
Én már 100nál is és 200nál is olvastam itt a nagy károgóktól, hogy tovább nem megy, most te jössz a 700al.
Majd nézzük meg 2 év múlva. Persze te akkor már valószínű nem leszel itt.
Te is elégedett lennél, ha a befektetett tőkéd nagy részének a felét osztalékban megkapnád évente. Elmúlt 3 évem nekem ilyen volt. Másban ekkora hozamot nem tudtam volna elérni!!!
Háború van a szomszédban + energia válság volt, előtte covid és most bankcsőd és az EUs pénzek sem jöttek. Ahhoz képest még nincs is a BÉTen nagy para. Ha rendeződik és a hazai kamatok is csökkennek,akkor jöhet 1 nagyobb menet felfelé.
.
Az, hogy mindig pozitív vagyok nem igaz. OTP lefele menetekor még 14-16enél is mindenkit óvtam, hogy még nagyobb esés jöhet. Itt már tavaly írtam, hogy a 4IG 4Qben 23milliárdot törlesztenie kell a cégnek és rossz jelentést várok. Jelentés előtt is 2X is beírtam. (Csak megjegyzem, hogy voltak akik jó jelentést vártak.) Vodafon akvi után írogattam, hogy legalább 2 év mire eltűnnek az átalakításba kerülő költségek.
Ez sem 1 pozitív nézet és újabban írtam, hogy kb. 2024 őszére várom a fordulatot.
az csipi a szemedet, hogy elégedett vagyok a cég gyors fejlődésével? Én ráérek az árfolyam majd behozza a lemaradást. Nekem is vannak ingatlanjaim, (nyaraló, kiadott lakás)de itt a tőzsdén most csak 4IG részvényem van.
 OTPben az elmúlt 1 évben 2X volt nagyobb (több millás) nyerőm is certifikáton, amit ide is beírogattam. (vétel-eladás) Tehát nemkm kamu vagyok, még akkor sem ha neked csípi a szemed,mert jól érzem magam.
705ft forgalom nincs
OTP-TOP
OTP-TOP 2023. 04. 04. 12:21
Előzmény: #49231  Matulapapa
#49233
Ez a fő irányokról, történésekről, amit több helyen hallunk/olvasunk reális pillanatkép: minden jó és szép, csak épp osztalék, kommunikáció és profit nincs a részvényesek felé (kellett yachtra, Zegna mandzsettagombra, kólára stb..) mert adóssághalom van, vagy kilátásnélküli jövő és rövidtávú célok, minél több profit kilapátolása hosszabb távú jövőkép nélkül (itt az mondjuk épp van). tehát profitot a népnek:)
KawaSzabi 2023. 04. 04. 12:11
Előzmény: #49231  Matulapapa
#49232
Sok dologba igazad van,tőzsdék szétbaszva,nem lesz itt se meg másban se semmi amíg a háború tart,utána lesz egy felrántás,de mivel gazdasági világválság is van/lesz ha bevallják,ha nem,évek lesznek amíg visszaáll minden egy normális szintre!állampapir szépen hoz?16%?30-40%os drágulások voltak nagyjából mindenbe /év,úgyhogy ha kapnál 40% ot,akkor mondhatnád hogy nem lopták el a pénzed,de nem kerestél egy büdös vasat se ott se!Az én matekom szerint legalábbis!Ingatlan?hoz 5%ot/év ha kiadod,meg leadózol az elvisz 2honapot majdnem,az ára meg innentől szerintem vissza azoknak is,nem lesz vevő a kövi években!Szar minden,áll minden!Ez a helyzetjelentés!
Matulapapa 2023. 04. 04. 11:46
Előzmény: #49229  rice2
#49231
Egyszerűen csípi a szemem a tevékenységed, a mindennapos pozitív hangulatjelentéseid, tisztára mint amikor a kommunizmusban a párttitkár naponta küldte fel a központba a jobbnál jobb termelési jelentéseket, közben meg ugye döglődött az ország. Na te pont ugyanezt csinálod. Nyilván nem ingyen, annyira beteg nem lehetsz. De a mintázata ugyanaz, mint a többi fórum karbantartójának (=cégérdekű brokik): "nekem nem számít az árfolyam, nem is akarom itt eladni, de még feljebb sem, tartom életem végéig, majd jó lesz az unokáknak, jó lesz ez, tartani kell, stb. stb." Aki ezt elhiszi neked, az meg is érdemli a sorsát. Én egyébként nem buktam sem ebben, sem másban az elmúlt időben, mivel időben kiszálltam mindenből, ingatlan, állampapír, valuta van csak a portfóliómban jelenleg, szépen hoznak. De valóban dühös vagyok, mert a tőzsde számomra nemcsak pénzkereset, hanem szórakozás is, és ezt a szórakozást tényleg elvették tőlem, szétverték a bétet. És látom, hogy lefelé megyünk, még jó ideig nem fogok tudni tőzsdézni, tart a háború, jövő télre az ország gáz nélkül marad, további bankcsődök jöhetnek, stb., te meg nyilvánvalóan hazudsz. Na ez csípi a szememet kispajtás! Akinek meg 80-nál magasabb az IQ-ja, az tudja, hogy a 4IG árfolyama itt fog vergődni 700 körül - időnként azért leküldik majd 600 közelébe is csak úgy. Ralli mostanában - évekig - biztos nem lesz, őszintén, ki venné ezt a NER-es szutykot ilyen gazdasági környezetben?? Egyébként meg lehet nézni az összes papírt, ahova a NER betette a lábát, mi lett az árfolyammal. Az többet mond mindennél. Rallit nem látok sehol... Persze te azért nyugodtan írogasd csak minden nap az optimista várakozásaidat. Ha már egyszer fizetnek, dolgozz érte!        
rice2 2023. 04. 04. 09:44
Előzmény: #49226  Matulapapa
#49230

OTP veszi nagyban a részvényeit és most jön a Richter is!
https://www.portfolio.hu/uzlet/20230404/meglepetes-a-richtertol-akar-40-milliard-forintos-sajat-reszveny-vasarlas-johet-607068
4IG miért ne vehetne, mondjuk 1milliárd értékben???
A nagyok már felismerték, hogy jöhet a piaci fordulat és 2-3 év múlva teljesen más árfolyamok lesznek a BÉTen. Ezt most okosan kihasználják.
rice2 2023. 04. 04. 09:32
Előzmény: #49226  Matulapapa
#49229

Amiket te írsz az nagyon értelmes. Büszke lehetsz rá.
Nézd vissza mennyit vett a cég Jászaival együtt az elmúlt 3 évben. Meglepődsz.
%os arányban talán a BÉTen a legtöbb részvényt vették vissza. Kihasználták a nyomott piaci árat.
Nagyoknak pedig adtak keveset 607ft-on, rengeteget 670ft-ért és 9,46millió db-ot 850ft-ért!!! bocsátott ki
a cég!!! Legnagyobb zártkörű tőkeemlést csinálta a cég 2022ben.
Most 700on miért ne vehetnének akár még nagyobb pakkokat?
Jászai szerint "a cég árfolyama köszönő viszonyban sincs a valódi értékével"
Ha 2024ben jönnek az eredmények simán dupla lehet az árfolyam a mostanihoz képest.
Jobb befektetés most olcsón saját részvényt venni, mint más céget a valós értéken.
Többen írogatták már nekem, hogy miért venne a cég saját rv., de idén is vettek 1,4millió db felett.
az kb. 1milliárd értékű. Ha ennyit vennének piacon, hát bőven 800ft felett lenne az árfolyam.
Miért ne vehetnének? Ma megveszik, akvikor drágábban átpasszolják.
(Persze most az akvik is olcsóbbak lehetnek a háborús helyzet és a magas kamatok miatt, ezért tutira veszem, hogy 1 éven belül vesznek 1 telefonos céget külföldön.)
Nekem komoly pakkom van itt és tudom, hogy nincs értelme felbeszélni a papírt, mert nem lehet.
Aki ebben hisz,hogy lehet az nagyon naiv és gyerekes, vagy csak új a tőzsdén.
Nekem nem számít, hogy 700  vagy 900 az árfolyam, mert nem akarok itt eladni.
Osztalékokból is növeltem a pakkom.
Neked valamiért fáj, hogy most 700 körül van a papír? Ha másban buktál, ne a 4IGre haragudjál.
705ft
dd87 2023. 04. 04. 07:52
Előzmény: #49227  h2opolo
#49228
OTP-nél is van srv, de lesz közgyűlés
h2opolo 2023. 04. 03. 20:18
#49227
Lehet, hogy rosszul emlékszem, de nem úgy van, hogy kgy előtt 30 nappal nem lehet srv-t venni?
Mert, ha így van, akkor biztos nem a cég volt, max baráti kezek... ;)
Matulapapa 2023. 04. 03. 20:04
Előzmény: #49225  rice2
#49226

"Ha annyiért....Ha még annyit.., akkor..."
Aha. Ha nagyanyámnak f@sza lett volna, akkor ő lett volna a nagyapám. Kb. ennyire értelmes, amiket írsz. Mondjuk nem hiszem, hogy sokan vannak itt, akik bekajálják ezeket a lózungokat. Remélem legalább megfizetnek érte, nem ingyen töltöd itt az időt. A júdáspénz is pénz, nem igaz barátocskám? Aztán mondd csak, mire költöd majd a 30 ezüstpénzedet?
rice2 2023. 04. 03. 16:46
#49225

Hihetetlen mi megy a másik fórumon.
Nem jelentette az eladást, elírták :D
Vicc, hogy 700ft az árfolyam és a károgók újabb ötletekkel állnak elő.
Mi fájhat nekik ennyire?
703ft és 43milla  
Kicsit több a forgalom a megszokottnál.
Lehet a cég is belevett? Jó lenne ha áprilisban csipkednék.
kb. 1,4millió db-ot vettek idén kereskedésen kívül, 733,5ft-ért.
Ha annyiért megérte akkor 700ért is megéri. Ha még annyit vennének piacon, akkor jóval 800 fölé mennénk.
nyehuma 2023. 04. 03. 16:39
#49224
Ket honap utan tortenik valami… de mi?
szenci74 2023. 04. 03. 16:14
Előzmény: #49222  lalika60
#49223
Jó lesz ez holnap is legalább ennyit emelkedjünk!😉
lalika60
lalika60 2023. 04. 03. 16:00
Előzmény: #49221  Atti67
#49222
Ha csak ennyire telik nekik az gáz
Atti67 2023. 04. 03. 15:14
Előzmény: #49220  lalika60
#49221
Nem gondolnám ezek után.Aztán lehet,hogy a cég kezdte venni.Az holnap úgyis kiderül,ha jelent.

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek