Topiknyitó: HoStrucc 2019. 12. 17. 15:03

EHEP várakozások  

Sziasztok!
A régi, admin nélküli topik helyére. Várakozásokat megfogalmazni, eszmecserét folytatni lehet értelmesen mindkét irányba. Csak az egyértelmű trollokat fogom tiltani alkalomadtán, ha túlmennek egy határon. (Példának okáért: "TÖMÉS van" típusú tőmondatok, naponta beírva, érvek nélkül nem számít sem eszmecserének, sem értelmesnek az olvasatomban, így az ilyet egy felszólítás után kukázni fogom várhatóan)
Sikeres kereskedést mindenkinek!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2020. 09. 07. 12:44
Előzmény: #6079  Csakegyolvaso
#6080
Mindenesetre tobb mint 40k papir megfordul 1 het alatt ami egesz szep ez a szint biztos fontos valamiert.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2020. 09. 07. 12:42
Előzmény: #6077  Fortepan
#6079
Igen tenyleg nincs 27millaja igaz csak 3000 felett most adott el 100k papirt es meg van 90kja es ha ugy vesszuk milyen jol is jart a dvg igy?Ugyanis a DVG valoszinu hogy bukoba konyvelte el ezeket a reszvenyeket viszont ez igy nekik plussz 300milla mar most.
Fortepan
Fortepan 2020. 09. 07. 12:41
Előzmény: #6077  Fortepan
#6078
Na tompulok én is... A tőkerendezést a DVG emberei megszavazták az eredménytartalék terhére, szóval ezzel nyertek egy kis időt, bár nyilván nem visz közelebb a megoldáshoz...
Fortepan
Fortepan 2020. 09. 07. 12:29
#6077

Értsétek már meg végre, hogy tök mindegy hol áll most az árfolyam! A következő közgyűléstől kezdve változhat a helyzet. Egyrészt újabb tőkerendezést kell végrehajtani, másrészt most fog tudni olyan többséggel szavazni KF, amivel jelentősen kiszoríthatóvá válik a DVG. Nyilván megy az izmozás a DVG részéről, de egy önkormányzati tulajdonú cégtől ne várj olyan értelmes magatartást, ami majd a részvények értékét növelheti. KF ha jó tulajdonos akar lenni, akkor tudja jól, hogy kell egy 20-25%-os aktív közkéz, ha forgalmas részvényként szeretné látni a szerzeményét... A részvénykönyv sem lényeges kérdés most, hisz a rejtőzködő tulajdonosok jelenleg nem kívánják felfedni magukat...
1,5 millió részvény 100 Ft-os kibocsájtásával, amit a jelenlegi tulajdonosok jegyezhetnének le, máris lenne 150 milla a cégben, és mivel A DVG-nek jó eséllyel nem lenne 27 millája erre a műveletre, máris 5% alá esne a részesedése, miközben az árfolyam, és a jegyzésben részt vevő kisbefektetők átlagára is negyedelődne...
Miközben a kapitalizáció még mindig 1 Mrd alatt maradna...
Törölt felhasználó 2020. 09. 05. 23:48
Törölt hozzászólás
#6076
Törölt felhasználó 2020. 09. 05. 23:48
Törölt hozzászólás
#6075
Törölt felhasználó 2020. 09. 05. 23:40
Törölt hozzászólás
#6074
Törölt felhasználó 2020. 09. 05. 21:55
Törölt hozzászólás
#6073
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2020. 09. 05. 15:44
Előzmény: #6069  Crudey_Gyula
#6072
azt tudom jol hogy miert nem jelentett a dvg es ezt mondom hogy furcsa mert 3000 es 2000 kozott megforgott 60k papir es a 60kbol nem tudott eladni 25k-t? de 7000 es 3500 kozott meg eltudott adni 90k-t xDD Hagyjuk mar ibolykat nem most jottem le a falvedorol hogy nekem ezt barki is bemeselje hogy nem szandekosan csinaljak igy.Teljesen latszik az arfolyamon es a jelentesekbol hogy itt terv van es nem csak ugy dobaljak a reszvenyeket.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2020. 09. 05. 15:38
Előzmény: #6068  AtomAgy
#6071
Sztem meg elore megegyeztek egy atlagarba mondjuk 3k  es ennek megfeleloen adja at dvg nem az egesz pakkot hanem mondjuk a felet a masik fele meg megy a kozkezbe nem 300ftonkent allapodnak meg a terv mar reg megvan most csak kivitelezik ugy hogy kozbe tolunk is el akarnak venni reszvenyt.
Crudey_Gyula
Crudey_Gyula 2020. 09. 05. 15:32
Előzmény: #6067  Csakegyolvaso
#6070
Ha nem tudtak megállapodni tőzsdén kívüli ügyletben és nem akarja, hogy tulajdonos maradjon a DVG, akkor csak ez a választása maradt. Hosszú ideig tart, és nem is mutat jól az árfolyamgörbén, de ha a DVG nagy tételű eladása lerombolja az árfolyamot, akkor Fecó (valószínűleg lentebb) ugyanúgy összegyűjtheti a papírokat, mint 2019 tavaszán (mert sokan kiábrándulnak a részvényből), kitakarítva ezzel a jövőbeli eladói oldalt, és feltehetően ugyanazt a trükköt eljátszva fellőheti megint az árfolyamot az égbe.
Crudey_Gyula
Crudey_Gyula 2020. 09. 05. 15:28
Előzmény: #6066  Csakegyolvaso
#6069
Azért nem jelentett a DVG 3000-től 1500-ig, mert csak 1500-nál lépte át a küszöböt, ettől függetlenül adhatta kis tételekben a piacon. A 2000-es speka ralira lehet magyarázat az, hogy ha KF-ék szorítják le az árfolyamot (hogy a DVG alacsonyabb szinteken adjon el, illetve hogy ahhoz az árhoz jusson, amit ő felajánlott nagy tételű vásárlásra), akkor ahhoz a baráti közkézből sok papírt el kellett adnia folyamatosan, lehet, hogy a vírus-pánik utáni szakaszt arra használták fel, hogy átmenetileg növeljék a pozícióikat, hogy biztosan tudják iirányítani az árfolyamot később is(de ez csak tipp a részemről).
AtomAgy
AtomAgy 2020. 09. 05. 15:24
Előzmény: #6067  Csakegyolvaso
#6068

És mi értelme ennek a végeláthatatlan lecsorgásnak? 300 db-onként egyeznek meg, hogy átveszi KF? Szerintem nagyon sok kicsi is belenyúlt, és ül nagy bukóban/adta tovább, ezért volt, hogy volt forgalom, de a DVG nem tudta adni.
Most pont az történik, KF hagyja, hogy a DVG a piacra dobja a pakkját. Gondolom ezzel a közkéz növelés is meg van oldva. Ha KF vette volna meg, akkor lassan már meglenne az a befolyása, hogy azt csináljon, amit csak akar, függetlenül a DVG még meglévő 90k-s pakkjától. Azaz már lenne valami hír. HA KF veszi és HA van valami konkrét terv.
Nekem is van ebből a részvényből sajna nem is kevés, szóval nagyon örülnék, ha lenne itt valami, csak egyelőre nem látszik semmi konstruktív dolog, csak az árfolyam masszív barmolása.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2020. 09. 05. 14:54
Előzmény: #6066  Csakegyolvaso
#6067
Es tegyuk fel nincs megallapodas szted hagyna KF hogy azt 220k reszvenyt a piacra dobja a DVG?Mi ertelme lenne ugyan ugy fel kene vasarolnia es meg lehet nehezebb dolga is lenne mint megallapodnia a DVG-vel.Szoval valoszinu KF brokerei generaljak a forgalmat es a DVG meg szepen adja at a papirjait kulonbozo szinteken.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2020. 09. 05. 14:49
Előzmény: #6065  AtomAgy
#6066
Amikor 2000 kornyeken elkezdtek szedni a papirokat es meghuztak 7k-ra ott gondoltam azt van megallapodas.Mert hirtelen rengeteg papiral lett forgalom es a semmibol nem jonnek ezek a papirok foleg ennel a reszvenynel.es amikor szepen esett vissza 7krol ugye jottek egyfolytaba a jelentesek es utana hopp 3000 alatt semmi jelentes nem volt egeszen 1500ig.Itt megint elad? szamomra teljesen logikatlan ha csak valamibe nem egyeztek meg.Ez az 1500as jelentes nekem tunik inkabb beetetesnek.
AtomAgy
AtomAgy 2020. 09. 05. 13:34
Előzmény: #6056  Csakegyolvaso
#6065
Sreki azt írta van megállapodás, talán még 2.5-3k körül... Egyelőre szerintem is az a sanszosabb, hogy nem állapodtak meg. Azt írtad eladhatta volna már a korábbi forgalom alatt a DVG, miért nem tette? Mi oka lenne, hogy kevesebbet kapjon a részvényeiért? Ha megállapodtak nem megvette volna már KF, hogy mehessen a buli? Ez a beszakadt árfolyam, a DVG egy éve tartó szenvedése a részvényeladással milyen megállapodást feltételez? Kinek jó ez? Elvileg KF pakkja is kevesebbet ér így. Nekem az sokkal reálisabb, h nem egyeztek meg, és most a DVG próbál eladni, amikor tud. Ennek eredménye a 1.5k-s árfolyam. De még így is van neki bőven. Ha lenne vmi terv, akkor simán lehetne, h az új befektető veszi meg a DVG pakkot, azzal beteszi a lábát, az árfolyam meg kilőne. De nem történik semmi.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2020. 09. 04. 22:16
Előzmény: #6062  Crudey_Gyula
#6064
Koszi teljesen korrekt tobbet mar nem agyalok ezen mert felesleges.Az arfolyam ugyse lesz vele elorebb.
Hitlerszalonna 2020. 09. 04. 21:55
Törölt hozzászólás
#6063
Crudey_Gyula
Crudey_Gyula 2020. 09. 04. 21:54
Előzmény: #6059  Csakegyolvaso
#6062
Fecó a haveri körével szeretett volna egy kis profitot elérni, amit a részvény felpumpálásával érhetett el. Mivel OTC-n kb. mindenkitől megvehették a pakkját (fel volt függesztve a cég és kb. 0 bevétele volt), ezért tudták, hogy egy jó darabig nem lesz eladó. Ha a DVG vágta volna a csíziót, már sokkal korábban adogatta volna, nem várja meg ezeket a szinteket. Ha lett volna megegyezés a DVG és KF között, hamarabb végrehajtják. Mindenkinek az az érdeke, hogy mihamarabb a pénzéhez (részvényéhez) jusson, ha lehet. Minek várna 1 évet?
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 21:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#6061
😁

Topik gazda

HoStrucc
HoStrucc
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek