Topiknyitó: user01 2019. 12. 11. 18:16

DMKER - DM-KER Nyrt.  

Új cég készül a tőzsdére:
https://bet.hu/newkibdata/128334758/DMKER_InfoDok_jovahagyas.pdf

https://trendfm.hu/musor?musor=7870&adas=31611
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bogi27
Bogi27 2021. 01. 25. 17:02
Előzmény: #219  Törölt felhasználó
#220
Megakarán miért ilyen olcsó.Volt itt valami részvény darabokat?
Törölt felhasználó 2021. 01. 25. 16:26
Előzmény: #216  Airethillien
#219
negakarán jobb egyenletesebben megy.azt érdemes kockáztatni
Airethillien 2021. 01. 25. 16:08
#218
Persze, de semmi hír nem érkezett, semmi infó nincs hogy miért kellene 70-80%-al többet fizetni 1 részvényért. Így szerintem 2 lehetőség van. Bennfentes kereskedés, amit kizárnék mert nevetségesen kevés a napi forgalom. Vagy speki... Én mint érték alapú befektető nem akarom tömni a speki zsebét hanem muszáj. Nekem annyival könnyebb hogy kereskedek aktívan, de az itthoni tőzsdén csak "játszok".
glutamin
glutamin 2021. 01. 25. 16:03
Előzmény: #216  Airethillien
#217
Azért egy napon belüli 70%-os emelkedés elég jó indok a mohóságra.
Airethillien 2021. 01. 25. 15:41
#216
Indok nélkül megrohanta pár vevő. Vicces ez a magyar tőzsde, egyre többet fogok venni :D Még szerencse hogy pár 10k darabot vettem anno. Vegyétek, vigyétek :D
user01
user01 2021. 01. 25. 15:02
#215
148 Ft
Erre szokták mondani, hogy kicsit túlszaladt
glutamin
glutamin 2021. 01. 22. 10:00
Előzmény: #213  user01
#214
Ha ezt a 14m db rv-t egyszer el akarják adni a piacon, akkor nem árt magasan tartani az árfolyamot.
user01
user01 2021. 01. 22. 07:22
#213

Rendkívüli tájékoztatás
2021. jan. 21. 19:31
Szerző: DM-KER Nyrt.
Tájékoztatás tulajdonosi és vezetői feladatokat ellátó személy ügyletére vonatkozó bejelentésekről
Csatolt dokumentumok:
user01 2020. 12. 28. 08:53
Törölt hozzászólás
#212
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 05:01
Törölt hozzászólás
#211
Airethillien 2020. 12. 13. 14:38
#210
Akkor már értem ezt az esést. Igazából ha a 38ft-os visszavásárlás játszik akkor nem igazán bukok az egészen, főleg hogy a 20%-ot nagy plusszban már kiszórtam.
Viszont ha tényleg bejön ez a növekedés, akkor látok potenciált rendesen.
user01
user01 2020. 12. 10. 18:32
#209
Egyéb tájékoztatás
2020. dec. 10. 18:18
Szerző: DM-KER Nyrt.
A Navigator Investments Zrt. vállalatértékelése
Csatolt dokumentumok:
Airethillien 2020. 11. 17. 22:12
#208
Na mi történt hogy 60-on vagyunk?
Airethillien 2020. 11. 16. 17:23
Előzmény: #205  stefi82
#207
Köszönöm szépen! Rávettem magam aztán szotyiztam rajta hogy mi lehet, végülis megtaláltam. Azaz igazság hogy az osztalék miatt "aggódtam", hogy meg e kapom. Pár 10k részvényt vettem mert filléres, de azért ha az jönne most év végén már azért megérte beszálllni.
De ennyivel szerintem le is tudom a Magyar piacot...
user01
user01 2020. 11. 16. 14:33
#206

https://trendfm.hu/musor?musor=7870&adas=36314
Benne Virág Feri, DM-KER IPO halasztás is téma.
stefi82 2020. 11. 15. 20:02
Előzmény: #204  Airethillien
#205
Szia!A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) 2017-ben induló piaca, a BÉT Xtend a közepes méretű vállalkozások növekedési terveit támogatja. Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap A 2018 első negyedévében induló tőkealap magánbefektetőkkel közösen olyan vállalkozások részére nyújt tőkét, melyek vállalják a megjelenést a BÉT Xtend piacán, továbbá a felkészülést a tőzsdei részvénykibocsátásra. A tőkealap jellemző befektetési mérete 1 milliárd forint, amiért kisebbségi részesedést szerez az adott vállalkozásban. További információ a Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alapról Mentor Program Hosszú távon a vállalkozói képzés a kkv-szektor teljesítményének egyik legfontosabb tényezője lehet. A BÉT Mentor Programjának első elemével a nemzetközi képzésen részt venni kívánó kkv-k 2 tanéves tandíját támogatja, míg második elemével azon kkv-k számára nyújt támogatást, akik nyitottak a transzparens tőzsdei működésre, de anyagi vagy tudásbeli hiányosságok miatt nem vállalkoztak a tőzsdei felkészülési folyamat megkezdésére. A Mentor Program mindkét modulja jelentősen megkönnyítheti a társaságok útját a BÉT Xtendre való sikeres regisztrációig. További információ a Mentor Programról Befektetői bizalom A tőzsdei bevezetés a BÉT Xtend piacon nyilvános tranzakció nélkül is megtörténhet, jellemzően zártkörű tőkebevonást követően. A társaságnak lehetősége nyílik arra, hogy így megismerkedjék a nyilvános működéssel, és később sikeresen szólíthassa meg a befektetőket egy nyilvános részvénykibocsátás alkalmával. Növekedés A BÉT Xtend piac azon nyilvános működésre már érett közepes méretű vállalkozások számára ideális, melyek komoly növekedést terveznek az elkövetkezendő években, és ehhez külső finanszírozást vennének igénybe. Befektetői kör A BÉT új piacán a vállalatok elérhetik azokat a befektetőket, akik dinamikusan növekvő vállalatokba szeretnének befektetni. Miért kell középvállalatoknak a tőkepiac, a nyilvános megjelenés? A hazai kis- és középméretű vállalatok külső finanszírozási szerkezete többnyire hitelen alapul. Az utóbbi években európai uniós kezdeményezések révén lehetőség nyílt középvállalatoknak tőkeágon forráshoz jutni különböző kockázatitőke-alapokon keresztül. Mégis, számos középvállalat nem szívesen von be olyan tulajdonosokat, akik aktívan részt szeretnének venni a cég mindennapi működésében, ahogyan az a kockázatitőke-befektetéseknél jellemző. A nyilvános működés lehetővé teszi, hogy a tőkebevonás során a vállalat egy szórtabb befektetői szerkezetet építsen ki, és a tulajdonosi irányítást csak az általa meghatározott mértékben adja át az új befektetőknek, ehhez nyújt segítséget a BÉT Xtend.
..................................................................................................................................................................................
Újabb cég lép a BÉT Xtend piacra, ahol a mai nappal kezdődött meg a kereskedés a DM-KER Nyrt. részvényeivel. Az építőipari és mezőgazdasági gépek forgalmazásával foglalkozó, több mint 10 éves múltra visszatekintő, dinamikus növekedést mutató és napjainkban már közel 10 milliárd forintos árbevételt produkáló társaság 2018-ban tette le új stratégiája alapjait, amelynek központi eleme volt az Xtend piaci megjelenés - olvasható a BÉT közleményében.A tőzsdei bevezetés nemcsak célja, de fontos eszköze is a társaság stratégiai céljainak megvalósításában, úgy mint, nemzetközi terjeszkedés és további dinamikus növekedés a hazai agrár piacon. A tőzsdei bevezetést megelőzően a DM-KER sikeres zártkörű tőkeemelést hajtott végre. A túljegyzéssel záruló tranzakció keretében végül 3 800 forintos áron, 996,77 millió forint értékben, 262 310 darab részvény került értékesítésre. A tranzakcióban a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. által kezelt Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap 14,55 százalékos részesedést szerzett a Társaságban. A tőzsdei bevezetés és a tranzakció bonyolításában Kijelölt Tanácsadóként a Random Capital és partnere, a Navigator Investments, valamint az EY vettek részt. A Budapesti Értéktőzsde ötéves stratégiájának megalkotásakor kulcsfontosságú feladatként jelöltük meg a tőzsdeérett kkv-k nyilvános megjelenésének támogatását. A BÉT Xtend platform létrehozásával elértük célunkat, hiszen mostanra egyre több cégtulajdonos és vállalatvezető gondolkozik tőzsdei forrásbevonásban növekedési terveik megvalósításához.A DM-KER a BÉT több, középvállalatokat felkaroló programjában vett részt az elmúlt évek során, nem véletlenül: mivel a cég egyedi vállalati sztorival rendelkezik, joggal bízunk mi is abban, hogy a tőkebevonás segítségével további dinamikus növekedést érhetnek el a jövőben is – nyilatkozta Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója. Bátor Ferenc a DM-KER Igazgatóságának elnöke hangsúlyozta, hogy az Xtend piaci megjelenéssel és a sikeres tőkebevonással megalapozottnak érzik a DM-KER stratégájának megvalósítását és megteremtették a további dinamikus növekedés alapjait. Terveink között szerepel, hogy a részvények likvid kereskedésének megteremtése és stratégiánk megvalósításához szükséges további finanszírozáshoz 2020 első félévében egy nyilvános, elsősorban a lakossági befektetőket célzó kibocsátással jelenjünk meg a piacon. A tőzsdei bevezetés és a korábbi zártkörű tőkeemelés lehetőséget adott a stratégiánk megvalósítására, mától pedig a piac fogja minden nap visszaigazolni a működésünk sikerességét. Ez hatalmas kihívás egy vállalat életében, de tudom, hogy a DM-KER csapata felnőtt ehhez a feladathoz. Virág Ferenc, a Random képviseletében kifejtette, hogy a Random továbbra is elkötelezett támogatója a BÉT-nek, amit nem csak a kereskedésben elfoglalt pozíciója (TOP 5 forgalmazó) hanem a BÉT új piaci szegmensében kifejtett aktivitása is tükröz. Bízunk benne, hogy a DM-KER sikeres bevezetése után, hamarosan újabb cégeket segíthetünk az Xtend piacra. Jutasi Zoltán, a NAVIGATOR Investments részéről kiemelte, hogy mind a DM-KER vezetőivel, mind pedig a Random és az EY munkatársaival nagyon jó együttműködés alakult ki a projekt során. A projekt szoros határideje ellenére mindenki jól teljesített, ennek is volt köszönhető, hogy kevesebb, mint fél év alatt megvalósulhatott a tranzakció. Véleménye szerint a BÉT Xtend piacra igyekvő vállalatoknak jó példa lehet a DM-KER sikere és bíztatta a piaci szereplőket a BÉT támogatási modelljének, a Széchenyi Tőkealap finanszírozási lehetőségeinek és a BÉT Xtend piac egyszerűsített rendszerének mélyebb megismerésére, amely a hagyományos forráslehetőségeken túl is kínál megoldást a hazai kkv szektor vállalkozásai számára. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy egy újabb vállalatot támogathatott a tőzsdére lépésében az EY pénzügyi és jogi tanácsadói csapata. Az első Xtend bevezetést követően is megfogalmaztuk azt a reményünket, hogy lendületes, fejlődési stratégiát követő középvállalatoknak legyünk a segítségére és végig kísérjük őket a tőkepiacra lépéshez vezető úton. Nagyon szerettük a közös munkát a DM-KER-rel, és tanácsadóként megélni az eltervezett tőkebevonás és a tőzsdére lépési tranzakció sikerét elégedettséggel tölt el bennünket. A BÉT az elmúlt években rengeteg energiát fektetett a középvállalatok edukálásába és abba, hogy megismertesse őket a tőkepiaci jelenlét előnyeivel. A DM-KER részvényeivel való kereskedés pedig visszaigazolása, gyümölcse ennek a nagyon aktív, támogató környezetnek. Reméljük, hogy a közös munka folytatódik és mind a DM-KER-t, mind újabb vállalatokat segíthet az EY továbbra is a növekedési terveik megvalósításában – mondta dr. Várszegi Sarolta, az EY képviselője. Miért kell középvállalatoknak a tőkepiac, a nyilvános megjelenés? A hazai kis-és középméretű vállalatok külső finanszírozási szerkezete többnyire hitelen alapul. Az utóbbi években európai uniós kezdeményezések révén lehetőség nyílt középvállalatoknak tőke ágon forráshoz jutni különböző kockázati tőkealapokon keresztül. Mégis, számos középvállalat nem szívesen von be olyan tulajdonosokat, akik aktívan részt szeretnének venni a cég mindennapi működésében, ahogyan az a kockázati tőkebefektetéseknél jellemző. A nyilvános működés lehetővé teszi, hogy a tőkebevonás során a vállalat egy szórtabb befektetői szerkezetet építsen ki, és a tulajdonosi irányítást csak az általa meghatározott mértékben adja át az új befektetőknek, ehhez nyújt segítséget a BÉT Xtend piac.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------És a lakossági csúszott el valamin. Állítólag a tőke szerkezet változásán gondolkodnak.
https://www.portfolio.hu/uzlet/20201112/elhalasztottak-a-dm-ker-reszvenykibocsatasat-457086
Sajnos én sem tudom mi lehet a pontos oka, de ebbe a cégbe szívesen befektettem volna. Amikor az X-tenden megindultak akkor nem volt olyan előfizetésem amivel elértem volna ezt a piacot.
Üdv:
Stefi82
Airethillien 2020. 11. 14. 16:43
Előzmény: #198  stefi82
#204
Szia,
Igen azon tudtam, de ez mit jelent pontosan? A magyar piacot próbáltam kerülni, teljesen logikátlan, ész érveken és piacon nem alapuló mozgások vannak. Ebben láttam fantáziát, de most kicsit eltévedtem.
Üdv, Air
Törölt felhasználó 2020. 11. 12. 12:33
Előzmény: #200  stefi82
#203
indi 500 ft, 787 db piaci vétel.
Printscr mnb?
Zsimo
Zsimo 2020. 11. 11. 18:44
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#201
Tönkre tennék ezt is? Nem!

Topik gazda

user01
user01
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek