Topiknyitó: sanka 2019. 11. 05. 12:07

A fidesz elcseszte az országot.  

Legyen már ez is!:))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 23. 14:57
Törölt hozzászólás
#9520
terelemel 2020. 09. 23. 11:00
Előzmény: #9517  geza77
#9519

Sajnos mindegy mész - e vagy sem, nézd meg, tavasszal leges legelső dolguk volt a ner hoteleket fasza kis NHP 10 milliárdokkal kitomni. Még jól is járnak, mert így dolgozni sem kell,  csak jön a pénz.
Kozben az ország romokban...
geza77
geza77 2020. 09. 23. 10:12
#9518
"Mostanában gyakran jut eszembe az az első éjszaka a román forradalom első napja után, amikor Temesvárott, egy máig ismeretlen helyi ember elvitt egy hullaházba, ahol lemeztelenített, összedrótozott testek feküdtek egymásra dobálva. Azokat a felvételeket az egész világ átvette az MTV híradójától. De ki volt az az ember, aki sok évtizedes hallgatás után egy ilyen titkot fedett fel egy külföldi tévésnek? Mekkora erő kellett ahhoz, hogy a belétáplált félelmet legyőzze? S ki volt az a másik, aki Bukarestben, a Pártközpont előtt a 80.000-es tömegben egyszer csak nem éljenzett, hanem pfujolni kezdett? S akkor a másodperc töredéke alatt omlott össze egy keményen összetákolt és összetartott világ.A rettegett diktátorból másodpercek alatt lett szánalmas kucsmás vénember, aki szinte könyörgött, hogy: “Elvtársak! Kérem elvtársak, hallgassanak el!”Számomra nem is az volt ebben a pillanatban a kérdés, hogy ez hogy történhetett meg, hanem az, hogy ez a SENKI hogyan volt képes évtizedekig fenntartani a hatalmát, s ráerőszakolni akaratát egy népre, miközben kirabolta őket?Azt hiszem ahhoz, hogy Ceausescu és bűntársai ezt megtehették három dolognak kellett passzolnia. 1. Az államhatalom teljes leigázása. Minden szerv - és szervezet a rendőrség, a hadsereg, az ügyészség, a bíróság, a sajtó, a szakszervezetek, de még a sportszervezetek is - teljes einstandja, teleültetése a saját káderekkel.2. Megakadályozni minden egyéb civil, vagy politikai, gazdasági, szociális szerveződést, ami alapja lehet bármilyen együttműködésnek.3. A háttérben a Szovjetunió politikai támasztéka, illetve gazdasági segítsége.Ha ezek - így és együtt - nincsenek, akkor - láttuk - elég egy bátor hang a tömegben, s bukik a diktátor.Ha összehasonlítom a helyzetet a mai Magyarországgal… Az első két pontot gátlástalanul és precízen leutánozta Orbán. A külföldi gazdasági támogatás - legalábbis egyelőre - adott, hiszen az Unió úgy lett “megalkotva”, hogy ha már bent vagy nehéz megvonni - bármit is teszel. Ami érdekes, hogy a politikai támogatás szűnt meg. Ezért rohangál szerte a világban, keletre és nyugatra a “miniducse”, de úgy tűnik csak a fasiszták, a diktatúrák támogatására számíthat.Most már csak az a kérdés, hogy “mikor kezd valaki pfujolni a tömegben”?"
geza77
geza77 2020. 09. 22. 19:41
#9517
Ide ne menjen senki, meg kéne picit csappantani a bevételeiket had kerekedjen a szemük, mint zsírdisznó szilárdé.
https://www.nerhotel.hu/#/
geza77
geza77 2020. 09. 22. 08:22
Előzmény: #9515  signal2
#9516

Pont ezért kerestem rá, mert kíváncsi voltam mit mondtak, ígértek és tartottak meg.
Sokkal jobban lopnak a közösből és ők mondták, hogy ez bűncselekmény? ez náluk az alap!
signal2
signal2 2020. 09. 22. 08:05
Előzmény: #9514  geza77
#9515
Ehhez képest:
kiépítettek egy sokkal nagyobb, grandiózus bűnszervezetet, és a jogalkotást is saját szolgálatukba állították. Sokszor már a látszatra sem adnak, amikor tízmilliárdokat kell kilopni a közösből (lásd letelepedési kötvények, Mátrai Erőmű, MET).
Az átláthatóságot pedig úgy "teremtették meg", hogy a lehető legjobban megnehezítették a közadatokhoz való hozzáférést, azt fizetőssé tették, alapból pedig semmit sem adnak ki, mindent úgy kell kiperelni.
És még tucatjával lehet sorolni, hogy miben teszik pont az ellenkezőjét annak, amit 2009/10-ben hirdettek.
Az az érdekes, hogy bizonyosan százezres nagyságrendben vannak, akik akkor és most is rájuk szavaznak.
geza77
geza77 2020. 09. 21. 21:18
#9514
https://www.origo.hu/itthon/20100312-a-fidesz-2010es-valasztasi-programja.html
A fejezet a kampányból már ismerős, az elmúlt nyolc évben hatalmon lévők elszámoltatásának ígéretével kezdődik, a párt szerint ugyanis "sokan érzik úgy, ma a kormány egy bűnszervezethez hasonlít, amely fosztogat és szétesik a korrupciótól". A Fidesz azt ígéri, hogy kormányra kerülésük esetén a "jelenleginél jóval súlyosabb büntetést" kapnak azok, AKIK "A  KÖZÖSSÉG BIZALMÁVAL VISSZAÉLNEK, BŰNCSELEKMÉNYEKET KÖVETNEK EL.".
.
Az elszámoltatásnak része lenne az átláthatóság is. "Az elmúlt nyolc év egyetlenegy kormányzati döntése sem maradhat titokban, ezért minden adatot, információt, szerződést nyilvánosságra kell hozni" - jelenti ki a program.
.
A program szerint a Fidesz alapcélja, hogy felére csökkentse a kórházi várólisták hosszát és javítsa az ellátás minőségét.A fontosnak tartott demokratikus értékek között olyan dolgokat sorol, mint a szabadság, a joguralom és a jólét, a program azonban nem részletezi, mit tennének ezek erősítésére.
geza77
geza77 2020. 09. 21. 18:00
Előzmény: #9512  SeldonKuper
#9513

Kiváncsi lennék stadionjaink idei könyvelésére bevétel/kiadás
legjobb ötlet volt televerni az országot ennyi sz@r stadionnal, amit majd lehet fenntartani közpénzen, mert szerintem veszteséges projekt, ha nincs korona akkor is.
Lassan a Fo$rint rontás+inflálás miatt magyar ember nem is engedheti meg magának, hogy eljusson meccsekre.
Ahogy meg főnöködet elnézem szotyi helyett inkább répát kéne adni a szájába. (Lórépát)
SeldonKuper 2020. 09. 21. 16:56
Előzmény: #9511  geza77
#9512
Ijesztgetik a németeket, hiszen náluk volt a legnagyobb tiltakozás a vírusssal folyó kormányintézkedések miatt!
Tiltakozni az UEFAnál lehet a szotyizás miatt!
Szerinted eljönnek a szurkolók??
Szerintem eljönnek!
geza77
geza77 2020. 09. 21. 16:46
#9511
Markus Söder bajor miniszterelnök arra kérte a Bayern München labdarúgócsapatának szurkolóit, ne utazzanak el Budapestre a csütörtökön sorra kerülő, Sevilla elleni Európai Szuperkupa-mérkőzésre a koronavírus-járvány miatt.
.
Bajor miniszterelnök: a gyomrom görcsbe rándul, ha a budapesti Szuperkupa-döntőre gondolok
.
https://www.portfolio.hu/uzlet/20200921/bajor-miniszterelnok-a-gyomrom-gorcsbe-randul-ha-a-budapesti-szuperkupa-dontore-gondolok-449604
.
Hejjj de örülnék ha senki nem menne el ez meg állna ott mint a fsz és köpködné a szotyi héjjat.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 21. 09:09
Előzmény: #9509  signal2
#9510
Apropó, német láncnál szoktam vásárolni mert még ott a legjobb az ár-minőség viszony, de a múltkor bementem a helyi alkoholistaellátóba tejfölért mert úgy jártam, nem gondolkodtam előre. Vettem valami pusztajava bugacfaszom magyar nemzeti tejfölt, (20%-osnak hazudottat, jó drágán) az egy dolog hogy kefír jellege volt de bazz, 235 gramm volt a NAGY pohár. Lassan eléri a régi kicsi méretét ami azért művészet. Ugye 500 grammról indult a kicsinyítése.
signal2
signal2 2020. 09. 21. 09:04
Előzmény: #9508  PusztaPutyin
#9509
Ez konkrétan úgy van, hogy a műszaki cikkek és pl. gépjárművek inflációját konzekvensen alulbecsli, hiszen konkrét modellek szerepelnek a reprezentánsok között, azaz aaz aktuális inflációban a tavalyi Suzuki, Samsung, LG és iPhone modellek szerepelnek. Azok ára pedig általában tényleg csökkenni szokott. Ha megnézed, a mosógépek ára gyakorlatilag folyamatosan csökken. Ma fele annyiba kellene kerülnie egy mosógépnek, mint 2000-ben, ha láncba rakom az inflációt, ehhez képes duplájába kerül. Ezen felül alulreprezentáltak a szolgáltatások (burkolás, festés, fodrász, stb), amiket meglátásom szerint jóval többet vesznek igénybe, mint ahogy a kosárban szerepelnek. Ezek ára durván elszállt az elmúlt években, de alacsony súlyuk miatt nem nyomják meg az inflációt. 
Az olyan módszertani nonszenszekről ne is beszéljünk, hogy a 0,4 és 0,5 lieteres dobozos sörök egy kategóriának számítanak. Azaz, ha a Borsodi holnaptól 0,4 litert ad 0,5 liter helyett ugyanazon az áron, akkor az infláció 0% lesz.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 21. 08:49
Előzmény: #9507  geza77
#9508
Ugyanez van a mi összes beszállítónknál is. De tegnapelőtt bementem a helyi csavarboltba egy gumi alkatrészt venni, ugyanolyat mint amit két hete 160 forintért vettem. Most 250 volt, kérdeztem is hogy mi van aztán mondta a csávó hogy ez azért van mert nincs infláció.
 
A négy százalék úgy jöhetett ki hogy benne van a két gigás pendrive és az árvízvédelmi homokzsák ára is. Valamint a végeredményt osztották kettővel ezek után is.
geza77
geza77 2020. 09. 21. 08:05
#9507

Infláció tényleg 4% körül lehet. 
KSH NAGYON JÓL VÉGZI A MUNKÁJÁT. KI KÉNE RÚGNI ŐKET A PICS@BA + AZOKAT AKIK MONDJÁK MIT ÍRJANAK ODA.  
EGYSZER KI FOG BORULNI EZ A BILI ÉS ANNÁL KELLEMETLENEBB LESZ MINÉL INKÁBB TELE LESZ.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200921/ki-tud-bujni-holnap-a-csapdahelyzetbol-az-mnb-449326
.
Tegnap beszélgettem egy barátommal, mesélte, hogy tavalyi árbevételhez képest hozzák az éves elvárt 3%-os növekedést is.
Azért rákérdeztem: Te és az áraitok, hogy alakultak a tavalyihoz képest?
Az durva mondta. kb 25-30% os áremelkedés volt .
.
20 éve dolgozik ott, még nem látott ekkora áremelkedést!!!!
LEHET FEJLŐDNI, HA TÖBBET KÉRÜNK KEVESEBBÉRT  ?
bár egy 10% Fo$rint romlásnál 20-30%os áremelkedésnél igen.
Ja és fizetésemelés nem volt, több 10 ember ment a levesbe.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 20. 23:55
#9506
nyuszibroker 2020. 09. 20. 20:19
Előzmény: #9496  szieszta
#9505
könnyen úgy járhatnánk mint a fehéroroszok.. jönne putyi bátyó segíteni
geza77
geza77 2020. 09. 20. 20:12
#9504

A siker és az önmegvalósítás azon múlik, képesek vagyunk-e lankadatlanul önmagunkat adni, lelkesen álmaink nyomába eredni. Ha egyéni szinten nem sikerül szabályoznunk a motivációnkat, nem lehetünk boldogok; ha ugyanez társadalmi szinten nem sikerül, mind el vagyunk veszve.
.
Mondjuk úgy nehéz boldognak lenni, ha az éves bérből 2-3 havit elinflálnak belőle.
Ez annyit jelent, hogy valójában 12 havi munkáért 9-10 havi értéket kapsz.
2-3 havi megy lölőnek.
https://hvg.hu/hvgkonyvek/20200920_Hogyan_ebresszuk_fel_motivacionkat
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 18. 21:32
Előzmény: #9502  Placa
#9503
Szerintem a simeone nickcsoporthoz tartozik.
Placa
Placa 2020. 09. 18. 10:28
Előzmény: #9499  PusztaPutyin
#9502
atyafi kicsihuszár (Regisztráció: 2015-03-23 17:46:14  Hozzászólások száma: 67) vmelyik troll tartalék nickje, aki elfelejtette a másik pártíz nickjének a jelszavát, de ez hirtelen eszébe jutott, így gyorsan betolt egy kis propagandát, hogy ... nos azt nem tudom miért :)  
rockmaster 2020. 09. 18. 08:49
Előzmény: #9497  signal2
#9501
Olyan, mintha bekapcsolta volna az M1-et..

Topik gazda

sanka
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek