Topiknyitó: sanka 2019. 11. 05. 12:07

A fidesz elcseszte az országot.  

Legyen már ez is!:))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
valoigaz 2020. 06. 02. 07:42
Előzmény: #8718  sanka
#8720

Ráadásul egy sunyi fajta, amit rejteget, de előjön belőle.
Ezekre mondta Gyurcsány, "hogy kígyók kígyóznak"
valoigaz 2020. 06. 02. 07:38
Előzmény: #8717  Dehogynincs
#8719

Ez csak egy Gyurcsány-betegségben szenvedő ostobaságai, még jó, hogy nem fertőző.
A fidesz leváltásához azt a politikai erőt kell támogatni amely képes lehet leváltani a jelenlegi hatalmon levőket. Ha ebbe Gyurcsány is benne van akkor benne van, nélküle nem fog menni a kormányváltás.
Azok akik nem szavaznak az ellenzéki összefogásra Gyurcsány miatt, azok továbbra is a jelenlegi kormány hatalmon maradását segítik.
A fidesznek buknia kell, ennek mi lesz az ára teljesen másodlagos. Lényeg, hogy bukjon. Mindegy, hogy milyen párt vagy összefogás buktatja meg, mielőbb el kell takarítani őket a hatalomból.
A fodesz bukása után lehet itt gondolkodni normális pártokban, ezek a pártok egy egyenlő versenyszabályok  alapján ki fognak alakulni, előjönnek a háttérből.
A fidesz- kormány agymosásának köszönhetően hiszitek azt, hogy a fidesznél nincs jobb, csak ők kormányozhatnak itt és senki más, ezt hiszed el te is.
sanka 2020. 06. 02. 07:23
Előzmény: #8717  Dehogynincs
#8718
Világosan látszik, te egy fidesznyik vagy!
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 06. 02. 06:59
Előzmény: #8716  signal2
#8717
A feltételezés at volt, hogy a másik oldal nem építene maffiaállamot, ha kétharmadot kapna. HA kétharmadot kapna.
Gyurcsánynak egyik félciklusában sem volt kétharmada, de még feles többsége sem.
Viszont ez is elég volt neki a 2006-os rendőri brutalitáshoz és az utcai harcászathoz, amit sokan helyeselnek, de sokak szerint az utóbbi három évtized egyik mélypontja volt.
Én még Orbán (amúgy teljesen megérdemelt) leváltásának reményében sem akarok összefogni azokkal, akik helyesnek és igazolhatónak látják a "fideszes gyújtogató csőcselék" elleni fellépést. Sem azokkal a politikusokkal, sem pedig azzal a választói csoporttal.
Itt világosan kirajzolódik két ellentábor és a két tábor demokráciafelfogása közötti kibékíthetetlen ellentét, függetlenül attól, hogy melyik tábornak van igaza.
A cégeredmény is siralmas a demokrácia szempontjából. Az mszp-szdsz koalától kezdetben kitüntetést kaptak a kormányuk alá tartozó vezetők, de a fidesz a kétharmadával sem jutott tovább az ejnyebejnyézésnél. Komolyabb büntetést senki sem kapott. Nincs itt kérem semmilyen demokratikus vagy diktatórikus látnivaló, tessék továbbhaladni!
signal2
signal2 2020. 06. 02. 00:50
Előzmény: #8712  Branko
#8716
Tekintve, hogy Gyurcsány nem épített ilyet, mint most van, amikor hatalmon volt, így a te realitásérzékeddel vannak súlyos gondok. Konkréten csak a rosszindulat, és a magadnak történő álmagyarázkodás beszél belőled.
mezga_geza 2020. 06. 01. 23:47
Törölt hozzászólás
#8715
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 06. 01. 23:36
Előzmény: #8712  Branko
#8714
Nehari, zavaros a mondókád.
sanka 2020. 06. 01. 18:13
Előzmény: #8712  Branko
#8713
Egy rossz gyurcsi fogalmazás nem zárja ki a diktatúra létét.
Branko
Branko 2020. 06. 01. 17:16
Előzmény: #8711  gombócból_is_sok
#8712

:-D
 neked az volt itt az "aranyköpésnek" szánt  tézismondatod, hogy "orbán az maffiaállamot épít" és bármi áron ezért kellene leváltani (mert feltételznéd, hogy a másik oldal nem építene azt, ha kétharmadot kapna. erre válaszoltam azt, hogy aki ezt hiszi - gyurcsány az ellenzék mai vezérének múltját ismerve - annak súlyos gondok vannak a realitásérzékével, és ezt fenntartom)
nos az a gond, hogy éppen a mai ellenzék fővezére, gyurcsány cáfolt meg téged és épp a vírus-törvény vitájában. alábbi videón jól látható és hallható amit mondott, idézem gyurcsányt: "magyaország maradjon szabad, demokratikus jogállam " - ezt úgy értette, nem kell vírus-felhatalmazási törv., mert az "diktatúrához vezetne".  orbán erre úgy válaszolt: "..fontosnak tartom ami itt elhangzott: hogy most önök az ellenzék soraiban azért harcolnak, hogy Mo. maradjon működö demokratikus jogállam - a maradjon szóra szeretném felhívni a figyelmüket. eddig azt hallottam itt nem tudom már hány éve h. nem működő, nem demokratikus és nem jogállam. most látom azért harcolnak, hogy maradjon !, működő, demokratikus jogállam!"
alábbi videoban ez megnézhatő 16:31-17:03 ig
szóval azt javaslom, gyakorolhatnál egy kis önkritikát és vagy egyeztethetnél a gyurcsánypárt agitprop osztályával, hogy akkor most mi van?, zavar van az erőben??!  szerintem ne késlekedj,  holnap délelőtt már biztos bent lesznek és szívesen adnak majd egy kis fejtágítót, hogy mi a legújabb irányvonal és hol siklott el a valóságérzékelésed.  :-)
https://www.youtube.com/watch?v=EwOzOPhMils
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 05. 29. 20:41
Előzmény: #8704  Branko
#8711
A multimínusz alapján betaláltam gyomorszájba, felemelő érzés.
badsector1
badsector1 2020. 05. 29. 19:52
Előzmény: #8702  Branko
#8710
Szerintem neked  nem tudták exportálni a lipsi nyugatiak a demokráciát.
badsector1
badsector1 2020. 05. 29. 19:49
Előzmény: #8702  Branko
#8709
A "rendőrterror"-t köszönd orbány provokátorainak, ha nincs gyurcsány buktató fütyisz balhé, akkor a rendőrök sincsenek belekényszerítve a balhé megfékezésébe.
badsector1
badsector1 2020. 05. 29. 19:45
Előzmény: #8702  Branko
#8708
"csakhogy z félreértés, mert akik orbánt hatalomban tartják, az a szavazóbázis, ezt nem értelmezik annak hanem demokráciának értelmezik"
  
Te most indirekt módon lehülyézted a fidesz szavazóit (demokráciának érzik), ma sem aktiválted ezt a nicket hiába, 
Mondjuk lehet, hogy nem kellene a fidesz szavazóbázisa nevében beszélned. :))
badsector1
badsector1 2020. 05. 29. 19:40
Előzmény: #8701  signal2
#8707
"A fidesz annó felbérelt egyetemistákat, és házról házra kopogtatott szórólapot osztani, buzdítani a rájuk szavazásra, beszervezni, stb. Kis faszbukozással nem lehet támogatókat gyűjteni."
  
Itt megint előjön, hogy nem egyenlőek a feltételek, a fidesznek korlátlan pénz áll rendelkezésére az ellenzéki pártokhoz képest pl egyetemisták felbérelésére.
Törölt felhasználó 2020. 05. 29. 19:28
Előzmény: #8702  Branko
#8706
Van némi különbség, pl. Gyurcsány nem állította a saját lábára a lányát és a vejét,  stb. Az egy dolog, hogy te eltűröd Orbán lopását, de ne mosd össze a dolgokat, nem mindenki olyan mint te.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 05. 29. 19:01
Előzmény: #8704  Branko
#8705
Először is köszönöm a mínuszt, az mindig kell. Másodszor pedig szeretnélek megkérni, hogy ne elvtársazz le, már csak azért se mert parasztság, de főleg azért ne mert egyik jelenlegi magyarországi drukkerkocsmához se tartozom. Harmadszor pedig, de ez a másodikból következik, ha igényes beszélgetést kívánsz kezdeményezni, akkor kerüld a többesszámozást. Köszi.
Branko
Branko 2020. 05. 29. 18:56
Előzmény: #8703  gombócból_is_sok
#8704

mindenki mindenbe azt lát bele, ami neki tetszik (ezt egyébként vágyvezérelt újságírásnak is nevezik, főleg az ellenzéki média él vele jelenleg is: leírják pl. kb. azt, hogy "lecsengőben a járvány, de ami majd a gazdaságban jön utána ősszel, no az kőkemény lesz negatív értelemben", vagy, ahogy egyik szintén vágyvezérelt elvtársad írta itt nemrég, "apu kezdődik", amin ő azt értette a belinkelt negatív hírrel, hogy "no most még megsúsztad te rohadt orbán, de a feketeleves még csak msot jön ám majd..").szóval semmi gond ha ebben a vágyvezérelt üzemmódban írkáltok, de tudod a külső szemlélő számára ordít rólatok hogy ebben a létállapotban vagytok :-)
és itt felhívnám arra a figyelmed, hogy ez az üzemmód immár pontosan 10 éve tart fogva benneteket folyamatosan (lásd mai pár hozzászólásotok is amik ennek a termékei, amikre a #8702 ben reagáltam..
tehát nem gondolom, nem érzem úgy  hogy nekem lenne szükségem az önkritikára :-)
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 05. 29. 17:18
Előzmény: #8702  Branko
#8703
"szóval súlyos gondok vannak itt egyes hozzászólók realitásérzékével, és akkor még finom voltam"
 
Király ezt tőled olvasni, olyan önkritikusnak tűnik még ha nem is annak szántad 🤣
Branko
Branko 2020. 05. 29. 16:49
Előzmény: #8694  badsector1
#8702

nevetswégesek (szánalmasak) ezek a hozzászólásaitok :-)
"Orbánék bukása fontosabb, mint jaj gyurcsány visszakerül a hatalom közelébe, nyilván a dk-s hívőkön kívül  senkinek sem hiányzik"
tehát orbán nem jó, ok
de gyurcsány se jó, tehát ő se jöjjön vissza
de nem ártana felfogni végre, hogy per pill gyurcs az ellenzék legerősebb pártjának vezetője, őhozzá fog igazodni mindenki és mint legerősebb, ő jelöli majd ki, ki legyen orbán utódja
azt persze értem, hogy gombocbol kolléga szerint pl. (és mások szerint is biztos), bárki jobb lenne orbánnál, merthogy orbán az maffiaállamot épített
csakhogy z félreértés, mert akik orbánt hatalomban tartják, az a szavazóbázis, ezt nem értelmezik annak hanem demokráciának értelmezik és felhívják rá a figylmet hogy aki 2/3-ot kapott 10 éve az alkotmányozhatott ami előre tudható sejthető volt, tehát lehet maffiának értelmezni, de akkor 2,5 millió választó akik mögötte állnak az mind a maffia tehát levadászandó/börtönbe zárandó, ugye?
és végül: meg lehetne kérdezni azt a 2,5 millió választót, ők minek érezték a 2002-10 ig tartó rendszert? lehet h. nem mondanák rá azt hogy az maffia volt hanem azt mondanák, hogy bocs, de abból soha többé nem kérünk (öszödi beszéd, rendőrterror, stb.)
szóval súlyos gondok vannak itt egyes hozzászólók realitásérzékével, és akkor még finom voltam :-)
azt írod a végén, ez nem kívánságműsor
szerintem meg az: akik 2010 előtt hatalomban voltak és a csókosaik, azok most mind bármi áron visszavágyják azt a rendszert, naná, hiszen a kedvezményezettjei voltak - de ez, ne tévedjünk, ugyanazt a "maffiaállamot" hívná életre ha kétharmadot kapna "ami most van", csak ellenkező előjellel
és én majd megnézném akkor, hogy akik most az orbáni helyett a bármiáron a  gyurcsányi hatalmat várják vissza itt is, azok majd felszólalnának-e gyurcsány új disznóságai ellen is?
itt mindig akad 1-2 demagóg aki iylenkor azzal jön, "dehát nem okvetlenül csak gy válthatja orbánt" - de ez csak mese és terelés, hiszen tökmindegy kit fognak miniszterelnökjelöltként megnevezni, abban gyurcsánynak vétójoga lesz, tehát az ő bábja lesz!
tehát a kört négyszögesítitek folymatosan, és nem veszitek észre, mennyire nevetségesek vagytok közben :-)
signal2
signal2 2020. 05. 29. 15:51
Előzmény: #8699  badsector1
#8701
Rendben! Eddig sem csináltam úgy ezután sem fogok.
Ellenben vidéki kisvárosban színét sem látom az ellenzéki pártok bármelyikének az aktivitását. A fidesz annó felbérelt egyetemistákat, és házról házra kopogtatott szórólapot osztani, buzdítani a rájuk szavazásra, beszervezni, stb. Kis faszbukozással nem lehet támogatókat gyűjteni.

Topik gazda

sanka
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek