Topiknyitó: penztaros_lorinc 2019. 10. 11. 19:09

Lehet-e még valaha egy FIDESZ-KDNP-sből KERESZTÉNY?  

Bár elképzelhetetlennek tűnik, de vajon lehetséges?
Ne paráználkodj, ne lopj, ne ölj, ne hazudj, és így tovább.
Te hol kezdenéd? Biztos ismersz egy FIDESZ-KDNP-st, hogyan próbálnád a keresztényi útra terelni? Tudom, nem egyszerű, nagyon nem egyszerű. Piszkosul nehéz. De nem hagyhatjátok FIDESZ-KDMP-s embereket se az út szélén! Ezt nem tehetitek meg! Legalább meg kell próbálnotok!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2019. 11. 05. 10:17
Előzmény: #116  novotrade
#120
Nálunk a KISZ tagok száma nulla volt. A nyolcvanas évek elején-közepén. Importálni kellett a KISZ-eseket, hogy elmondhassák a kommunista mondanivalójukat.
Még az is lehet, hogy Orbán Viktor is mondott nekünk beszédet. 
Fene se tudja. Akkoriban az egyik kommunista olyan volt, mint a másik, nem emlékszek már rájuk.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2019. 11. 05. 10:14
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#119
Nálunk nem voltak KISZ-esek. El kellett menni hozzájuk, hogy jelentkezni tudjon az, aki hithű kommunistának tartotta magát. Nem volt ilyen. 
Jönni jöttek, mert iskolai ünnepségeket a KISZ is képviseltette magát.
Lehet tetszett nekik a vidéki levegő. Elmondhatták, hogy az állampárt milyen jó hozzánk. És megvéd a gonosz, hanyatló nyugattól. Igen, már akkor is hanyatlott. Meg gonosz volt. Ezt a ma élő kommunisták mind így gondolják!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2019. 11. 05. 10:11
Előzmény: #117  novotrade
#118
Egy keresztény hazudhat-e arról, hogy mi is volt a KISZ? 
Egy keresztény hazudhat?
Teljesen leragadtam itt. 
novotrade 2019. 11. 05. 10:08
Előzmény: #115  penztaros_lorinc
#117
Te kereszténynek tartod magad?
novotrade 2019. 11. 05. 10:07
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#116
Lényegében ugyanaz amit te is írtál.
Csak "elvileg" volt lehetőség nem az lenni.....
természetesen voltak olyanok akik nem voltak KISZ tagok.
szakmát tanult és az apja vállalkozásában fog majd dolgozni.
.
mit érdekelte őt a következmény?  :)
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2019. 11. 05. 10:05
Előzmény: #112  novotrade
#115
A kérdés az, hogy egy keresztény hazudhat-e arról, hogy mi is volt a KISZ.
De ne vedd magadra a kérdést!
-
Keresztényektől kérdezném, hogy egy keresztény hazudhat-e arról, hogy a KISZ-be nem volt kötelező a belépés?
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2019. 11. 05. 10:04
Előzmény: #111  novotrade
#114
Hát ez bizony nem így volt.
A KISZ-be a hithű kommunisták jelentkeztek. 
A KISZ tagoknak tagkönyvük volt.
A KISZ tagok tagsági díjat fizettek.
Én általános iskolában találkoztam először KISZ-essel. Jött, hogy a gyerekeknek emesélhesse, milyen jó hozzánk az állampárt. Ha veled nem történ ilyen, akkor úgy képzeld el, mintha most egy politikus az ovisok, kisiskolások körül ólálkodna. 
-
Úgy látom Te KISZ tag voltál. 
De szabad-e hazudnod arról, hogy a KISZ-be a Te döntéseddel kerültél be, és mondhattad volna, hogy nem? Ahogy azt nagyon sokan megtették. Nagyon, nagyon sokan. A magyarok döntő többsége messziről elkerülte a KISZ-t.
-
A magyarok döntő többsége azt az utat választotta, hogy nem lép be a KISZ-be. 
Nem fogja a komminista eszméket terjeszteni. Nem fog KISZ gyűléseken részt venni. Nem fog a kommunizmusz eszméjének fenntartásáért szervezkedni.
Törölt felhasználó 2019. 11. 05. 10:02
Előzmény: #111  novotrade
#113
"Oszifőnök kiadta az utasítást a megalakulásra és az osztálytársak választottak maguk közül egy KISZ titkárt."
Nem így volt, a Kisz-titkárságra jelentkezett valaki. Nálunk ez úgy volt 1980-ban, hogy kvázi kötelező volt belépni (ofő elmagyarázta, hogy aki nem lép be, az ne nagyon akarjon tovább tanulni) és egy jelentkező volt a titkári pozícióra (azt nem tudom, hogy meggyőződésből vagy nagyon tovább akart tanulni az illető). Töredelmesen beismerem, hogy bár egy év után kiraktak (nem jártam Kisz-gyűlésekre, mert lusta voltam) 5 évvel később 1985-ben újra beléptem, mert a katonaságnál eltávozást adtak érte, aztán hogy ott  mikor raktak ki (mert gyűlésekre már nem jártunk, mert azért nem adtak semmit) arról fogalmam sincs. Lehet, hogy ki se raktak és a kisz megszűnéséig végig kiszes voltam? Egyébként Viktor saját elmondása szerint ő meggyőződésből volt kiszes (legalábbis azt nyilatkozta, hogy csak a katonaságnál ábrándult ki). Nem rovom fel neki különösebben (elég nagy agymosás volt akkoriban és információhiány), sőt még azt is elfogadom, hogy utána felnőtt fejjel liberális lett, az viszont már gyanús, hogy liberálisból meg szélső konzervatív keresztény, ez már nehezen hihető.
novotrade 2019. 11. 05. 09:51
Előzmény: #110  penztaros_lorinc
#112
Hazudhat-e egy keresztény?"

te kereszténynek tartod magad?
novotrade 2019. 11. 05. 09:49
Előzmény: #106  penztaros_lorinc
#111
Aki tovább tanult, és középiskolába került már 14 évesen belépett a KISZ-be.
pont mint ahogyan te kisdobos lettél.
fel sem fogta a tizenéves, hogy az mi.
Oszifőnök kiadta az utasítást a megalakulásra és az osztálytársak választottak maguk közül egy KISZ titkárt.
nem éltettek ők semmit sem, csak nyűg volt a nyakukon.
oszifőnök volt a matektanár is, és azért már azok a gyerekek sem voltak annyira buták, hogy vele szembemenjen.....
.
 persze, megtehette, hogy nem lép be.
de annak nem volt "hosszú" élete abban a suliban.....
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2019. 11. 05. 09:48
Előzmény: #108  Sehmet
#110
Hazudhat-e egy keresztény a gyerekének arról, hogy a KISZ-be nem volt kötelező belépni? 
Hazudhat-e egy keresztény a gyerekének arról, hogy a KISZ-be lépés nem az Ő választása volt?
-
Hazudhat-e egy keresztény?
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2019. 11. 05. 09:45
Előzmény: #108  Sehmet
#109
Jó, jó, KISZ, lehet, hogy valakit behúztak a KISZ-be? 
Eltévejedett. 
-
És azokkal mi van, akik a KISZ-en belül is előre küzdötték magukat, megmutatták milyen jó kommuniták is ők.
A híres KISZ titkárok! A Kommunista Ifjúsági Szövetség élharcosai! A kommunista eszmék terjesztésének elhivatott hívei. Akik kiemelkedtek a többi KISZ-es közül!
Sehmet
Sehmet 2019. 11. 05. 09:39
Előzmény: #104  penztaros_lorinc
#108
A kisdobosság és az úttörőség alól nem lehetett kibújni, de én - bencés diákként - a KISZ-t megúsztam, és az egyetemen sem kapacitáltak, hogy legyek KISZ-tag, pedig az a hetvenes évek vége és a nyolcvanas évek eleje volt. De nincs azzal gond, ha valaki KISZ-tag volt, az egyetemen jöttek velünk a templomba. A "temlom" és "egyházkerülő" ateista magatartást csak az akkori állampártban "követelték" meg, azonban többeket láttam, hogy rendszeresen jártak templomba. 
A jelengi párttagság és valamelyik politikai irányvonal követése nem vallási, hanem politikai ideológia, így bármelyi pártban lehet keresztény, keresztényi módon élő, vallását gyakorló tag. 
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2019. 11. 05. 09:38
Előzmény: #105  novotrade
#107
Vajon milyen elhivatott kommintának kellett valaki legyen, hogy belépjen a KISZ-be? 
-
Ott ülsz, egy papírlap előtt, végre KISZ-es lehetsz! 
A legtöbb magyar félrelökte, undorral elfordult. De voltak, akik beléptek! Még a kommunista rezsim elbukása előtti években is! Az milyen lehivatott kommunista lehetett, aki a rezsim bukásának éveiben is a kommumista utat választotta magának!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2019. 11. 05. 09:33
Előzmény: #105  novotrade
#106
Igen, éltem.
Voltam, kisdobos, voltam úttörő. Kék nyakkendő, piros nyakkendő. Kötelező volt. De hogy jön ez a KISZ-hez?
Pl. Te választottad, hogy megszületsz vagy sem? Te választottad, hogy mi legyen a neved? Te választottad, hogy melyik óvodába kerülsz?
-
Ami nem volt kötelező: MSZMP tagság, KISZ tagság. Oda jelentkezni kellett. Az elhivatottak, akik a kommunizmus eszméit terjesztették. 
A KISZ! Az a jó öreg KISZ!
A KISZ-eseknek megadatott az, hogy gyerekek szemébe nézve éltethették a kommunizmus eszméit! Gyerekeknek adhatták át a kommunita szlogeneket! A KISZ-ben megtanulhatták, hogyan működik a kommunista propaganda!
novotrade 2019. 11. 05. 09:04
Előzmény: #104  penztaros_lorinc
#105
Éltél te abban a korban?
.
pl. volt választási lehetőséged, hogy akarsz/nem akarsz kisdobos lenni?
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2019. 11. 05. 08:55
#104
Egy nehéz kérdés merült fel a kereszténység kapcsán!
Amikor lebuksz a gyereked előtt, hogy KISZ-es voltál, akkor hazudnád-e neki azt, hogy akkoriban mindenki KISZ-es volt? 
Hazudnád-e neki, hogy a KISZ-be nem belépni kellett, hanem mindenki KISZ-es volt? 
Hazudnád-e neki, hogy a KISZ nem a hithű kommunisták politikai nevelőszervezete volt?
-
Nehéz kérdés. 
Ha ezt hazudod a gyerekednek a lebukás után, akkor elhiszi még neked, hogy kereszténynek is mondod magad?
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2019. 10. 18. 16:59
#103
https://444.hu/2019/10/18/kedden-ejjel-egy-kartondobozokkal-felpakolt-teherauto-indult-az-i-keruleti-onkormanyzattol-a-fideszes-polgarmester-hazaig-majd-meglatva-hogy-videozzak-rukvercben-elhajtott-onnan
Orbán Viktor szabad keresztény demokráciája újból vizsgázik.
Valakinek van ötlete arra, hogyan tudnák a megbukott FIDESZ-KDNP-s politikusok kicsempészni a kompromitáló iratokat?
Törölt felhasználó 2019. 10. 16. 16:51
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
Mondjuk tényleg vannak, bár én inkább kunoknak nevezném őket, de asszem ha Zrínyi, Losonczy, stb. közül valaki ma élne, akkor már menne hogy a buzogányával megkocogtassa a fejét egy kicsit a köpcösnek.
Törölt felhasználó 2019. 10. 16. 15:40
#101
A tegnapi nap legfontosabb keresztény vonatkozású híre: 
 
https://bit.ly/2VNf7PG
 
:))
 
re: "janicsár pávatánc"

friss hírek További hírek