Topiknyitó: Törölt felhasználó 2019. 10. 01. 09:58

Karácsonyt Miniszterelnöknek!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MeMyselfandI
MeMyselfandI 2021. 05. 26. 22:01
Előzmény: #1019  Törölt felhasználó
#1020
Hú ez első évfolyamos angol, elkúrt kiejtéssel, ez milyen úgynevezett tárgyalási szint? Úgy tárgyal mint kim dzsong un?
Törölt felhasználó 2021. 05. 26. 21:48
Előzmény: #1018  signal2
#1019
WLM 2021. 05. 26. 21:34
Előzmény: #1016  euler
#1017
Nem feltételeztem semmi rosszat,ritkábban vagyok itt az átlagnál és valószínű elkerülte a figyelmemet amikor ezeket kifejtetted.Semmilyen nickcsaládnak nem vagyok tagja,őket sem ismerem.Nem áldozok sajnos vagy nem sajnos annyi időt a fórumra hogy teljes legyen a kép,de időről időre tisztul.Ha hiszed ha nem ,büszke vagyok rá ,hogy időt szakítasz néha rám és pár számomra értékesnek ítélt emberrel együtt befogadtatok, még ha sokszor nem is vagyok a legkellemesebb társaság,  megtiszteltek..Csak azért pezsegtem ennyire, mert a számomra új infók szimpatikusak voltak.Én is egyre feszesebbnek látom Márki Zay-t, félek túl nagy fába vágta a fejszéjét, túl becsületes és naiv .Én is remélem,hogy legalább bekerül.és belejön a dologba,nagy kár lenne érte.Nekem sincs pártom,de a Jobbik elég szimpi,bár 2014-ben szimpibb volt.Sokáig sajnáltam Vonát és megkérdőjeleztem Jakabot,de tény hogy egy komoly hullámvölgyből (szinte a teljes megsemmisülés torkából)kivezette a pártját,ez most már kijelenthető .Ekkora menetelésre viszont nem számítottam.
euler 2021. 05. 26. 20:37
Előzmény: #1013  WLM
#1016
Pedig igyekszem nem a sorok közé rejteni a véleményemet.
Persze itt az a szokás (salve nickcsalád részéről főleg), hogy aki a fideszt bírálja az csak gyurcsánypárti lehet. Pontosabban itt a topikokban is ugyanaz az egy-ügyű fidesz propaganda dívik mint párt és kormány szinten. (Sajnos a kettő ugyanaz, és mindkettő Orbán vezér kizárólagos tulajdona).
.
MZP mostanában kezd hátrébb szorulni nálam. Igyekszem az embert figyelni a politikusokban és úgy ítélni. MZP egy remek ember, de nem politikus alkat, ahhoz valahogy kicsit idegesen-feszült, meggondolatlan, ami főleg az utóbbi hetekben látszik rajta. Remélem azért képviselőként ott lesz a Parlamentben.
Sok politikust tartok szimpatikusnak, és ezt nem kötöm párthoz. Csak pártszimpátiá(i)m van, de pártom nincs. Miniszterelnök jelöltjeim is vannak, első 3-4 helyen nem szerepel egyik mostani jelölt se, sőt több nem is aktív politikus, de ez mellékes, nem rólam szól. 
Bárkit el tudok fogadni aki megnyeri az előválasztást. A fő cél a ner fölszámolása.
WLM 2021. 05. 26. 20:28
Előzmény: #1014  nemzeti_erdek
#1015
UFF !
nemzeti_erdek 2021. 05. 26. 19:58
Előzmény: #1012  rockmaster
#1014
Nemzeti érdek, hogy a döbrögi eltakarodjon.
WLM 2021. 05. 26. 19:57
Előzmény: #1009  euler
#1013
"és még Gyurcsányt is" Bocsánat,ha zavarok,de ez már tűzijáték,túl kegyes vagy ma.:)Nem viccelek tényleg kellemesen csalódtam,de ennyi ,nem akarok tolakodni.
rockmaster 2021. 05. 26. 19:43
Előzmény: #994  gujo
#1012
Ocsmány V. teljesen érzéketlen!
A feudál fasiszta az elhunyt tízezreket semmibe véve süket propagandázik!
Az ilyen lebukott ember nem való min. elnöknek!
Hajrá Ellenzék!
WLM 2021. 05. 26. 19:39
Előzmény: #1007  euler
#1011
Tiszteletem Drága Euler Uram ! Nagyon korrekt letisztult hsz,mint általában.A benne elhelyezett mondandó pedig nagyon szimpi.Nem gondoltam volna rólad,hogy el tudnád képzelni MZP-t ,mint miniszterelnököt,de ezen infok hiányában is tiszteltelek.Jakabnál tényleg soft-osabb finomabb.Abban szeretnék csak vitatkozni,hogy szerintem Karácsonynál bárki jobb az ellenzéki összefogás jelöltei közül. Hála Istennek egyelőre az a veszély nem fenyegeti őt,hogy miniszterelnök legyen, hiszen vissza csúszott rendesen és szerintem ebből számára már nincs felállás egy ilyen erős mezőnyben. Véleményem szerint Jakab és Dobrev között fog eldőlni.
bumm 2021. 05. 26. 19:25
Előzmény: #1008  WLM
#1010
Tutyi-Mutyi Gergőt? A nagy mesemondót? Van nála sokkal, de sokkal jobb választás!
euler 2021. 05. 26. 19:24
Előzmény: #1007  euler
#1009
Annyit még, hogy az előválasztás után nagyon gyorsan fel kell állnia egy árnyékkormánynak, amiben esetleg még variációs lehetőségek is lesznek.
Bízzunk a pártok bölcsességében és abban, hogy képesek lesznek egymást (és még Gyurcsányt is! :) kontrollálva kompromisszumokra jutni. Ami majd a meghirdetett programban kell hogy igazolódjon.
Adjuk meg a bizalmat nekik, ez a lényeg, de rögtön zavarjuk el őket, ha visszaélnek vele.
WLM 2021. 05. 26. 19:19
Előzmény: #1006  globaltrend
#1008
Én úgy látom,hogy nem vallott (főleg erkölcsi ) kudarcot.A Mindenki Mo.mozgalom csökevényesedése pedig inkább hitelesebbé teszi,az általam már előbb említett okokból.És szerintem lesz annyira gerinces,ha elbukik az előkén akármilyen keserű lesz (főleg az ellene is dolgozó ellenzéki összefogás miatt) beáll becsületből,következetességből bárki mögé.Ha nem tenné akkor válna slágergyanússá.
euler 2021. 05. 26. 19:17
Előzmény: #1001  signal2
#1007
Nem kell túldimenzionálni a miniszterelnök személyét. 
(Persze nálunk, ahol a korszakokat is a nevükkel jelöljük, és már 12 éve vezérdemokráciában élünk, ez némileg érthető.)
Sokkal fontosabb egy ütőképes kormány, azt kell menedzselni a miniszterelnöknek.
Nekem nincs is jelöltem, megbízok az előválasztás bölcsességében.

Pár napja írtam, hogy MZP-ben kezdek kételkedni, tényleg nem találja a helyét, ahogy WLM írta. Kicsit elmérte a mozgalma jelentőségét, azzal pedig, hogy azt mondta, hogy ""A pártokkal ellentétben nekem nem célom, hogy a mai ellenzékiek lophassanak", gyakorlatilag felmondta velük az együttműködést. Tetszik vagy nem, ez a rendszer azért a pártokon alapszik. Talán úgy lett volna esélye ha valamelyik párt őt jelölte volna min.elnöknek. Jakab pl. nyugodtan hátrébb léphetne, szerintem mi is jobban járnánk, ha "csak" valami rendvédelmi posztot kapna a kormányban. Bár jó miniszterelnök is lehet egy jó kormánnyal és több szerénységgel.
(De szerintem jelenleg Karácsony a befutó - ami elfogadható megoldás).
globaltrend 2021. 05. 26. 18:34
Előzmény: #1002  WLM
#1006

persze hogy megviseli Mzp-t a jelenlegi helyzet:
ő már a 2018 as vereség előtt kihirdette hogyha vereség lesz, akkor "az ellenzéki fősodort, vagyis gyurcsányékat-mszp-lmp-jobbik bagázst, tehát az egész akkori meghatározó ellenzéket LE kell váltani, és az egészet újjáépíteni, mert ha vesztenek, ők hiteltelenné válnak"
ez be is következett
Mzp dörzsölte a kezét és létrehozta a mindenki mo.-ga nevű nagy mozgalmát (akkor még nagynak remélte)
csakhogy, az a mozgalom ha jól tudom, akkor a mai napig is mérhetetlen, tehát még az 1% ot sem éri el
tehát Mzp kudarcot vallott, persze hogy frusztrált!
és most hol tart?
hát ott, hogy szépen be fog állni (ha az előválasztáson kiesik) azoknak a szekerét tolbi, akiket 3 évvel ezelőtt a verség okozta mérgében még a kukába akart kidobni!
tehát ő egy gerinctelen ember, egy erkölcsi nulla, hiszen saját magát fogja szembeköpni ezzel - ezen nincs mit szépíteni, ezt el kéne ismerni!!
és végül a "hab a tortán": hát egyem meg, Karácsony Gergő most pár napja már létrehozta az "új nagy mozgalmat" a 99 es mozgalmat...de minek, ha már Mzp-nek van egy olyan?!
szóval egymást majmolják ezek a szerencsétlenek, de minek?!
csak ismételni tudom önmagam: te jó ég, micsoda kupleráj!!!!!!!!!!!!
és ez semmit sem von le abból, hogy egy komolyan vehető ellenzékre persze szükség lenne!..de ez amit most látunk, csak önmaga karikatúrája!!!
WLM 2021. 05. 26. 18:17
Előzmény: #1004  signal2
#1005
Sokak szerint önként akarnak távozni a hatalomból,Vona Gábortól is lehetett ilyet hallani az ATV-n .Az ,hogy a tyúk volt előbb vagy a tojás az örök dilemma.Nehezen tudom mindezt elképzelni ,de nemsokára úgyis látjuk.
signal2
signal2 2021. 05. 26. 18:09
Előzmény: #1002  WLM
#1004
Valójában a választási törvényből és a jelenlegi támgatottsági arányokból egyenesen következik az ellenzéki pártok jelenlegi stratégiája. Viszont nem értem a fidesz-hívőket, hiszen a fidesz pont ezt kívánta. Különben miért emelték meg a listaállításhoz szükséges minium egyéni jelölt számot? Akkor mi a gond?
WLM 2021. 05. 26. 18:09
Előzmény: #1001  signal2
#1003
Maximálisan egyetértek Drága Sigi ! Jó lett volna,ha........ .Így viszont nekem marad a jobbik, neked pedig a Momentum.Csak tippeltem.Nyilván,ha látom a közvéleménykutatásból,hogy esélytelen MZP a második favoritomra fogok voksolni.
WLM 2021. 05. 26. 17:59
Előzmény: #993  globaltrend
#1002
Minden ellenzéki pártnak és vezetőjének meg kellett hozni azt a nehéz, kompromisszumos döntést amit meghoztak.Én úgy látom,hogy ez Márki Zay-t viseli meg a legjobban, nem tud eléggé feloldódni ebben a közegben és így nem marad elegendő energiája a kufárkodáshoz.
signal2
signal2 2021. 05. 26. 17:51
Előzmény: #998  WLM
#1001
Én ettől függetlenül a gyenge felhozatalból MZP-t támogatom, mert meglátásom szerint technikailag nem szerencsés, ha valamelyik pártvezető lenne a miniszterelnök, mert óhatatlanul is saját pártja tagjait fogja favorizálni a kormányzati pozícióknál és saját pártja elképzeléseit részesítené előnyben a döntéshozatalban. Viszont jobb lett volna, ha találnak eg karizmatikus, magabiztos, művelt jó kiállású személyt közös jelöltnek, de ezt a házifeladatot egyik párt sem végezte el.

Topik gazda

Tozsdemagia
Tozsdemagia
4 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek