Topiknyitó: Törölt felhasználó 2019. 10. 01. 09:58

Karácsonyt Miniszterelnöknek!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SeldonKuper 2019. 10. 02. 15:06
Előzmény: #93  euler
#100
Csak kétharmaddal győzheted le a fideszt!
Egy 15%-os párt nehogy már irányítson! 
Akkor akár a fidesz is irányíthatna, ha csak 15%-ot ér majd el!
signal2
signal2 2019. 10. 02. 15:04
Előzmény: #97  SeldonKuper
#99
"Miért kellemetlen, ha a fidesznél nincs "nyilvános" előválasztás?" - a kérdés értelmetlen, mert nem állítottam ilyet
"Honnan tudjuk, hogy a Tarlósnál van jobb főpolgármester jelölt?" - mitől jó egy JELÖLT? Én pl. megnézem van-e programja, abban mi áll, miket nyilatkozik. Ezek alapján nekem Karácsony jobb jelölt.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 10. 02. 15:03
Előzmény: #94  signal2
#98

Ez a (formális) demokrácia. Akárki tetszhet neked.
A PM sosem volt tényező, az lmp meg már bukási spirálban pörög. Budapesten és országosan viszont a momentummal számolni kell.
SeldonKuper 2019. 10. 02. 15:02
Előzmény: #92  signal2
#97
Miért kellemetlen, ha a fidesznél nincs "nyilvános" előválasztás?
Honnan tudjuk, hogy a Tarlósnál van jobb főpolgármester jelölt?
Akik eddig előkerültek, azok mind a futottak még listán szerepelnek!
Különben árkok vannak a léc alatt!
Törölt felhasználó 2019. 10. 02. 15:02
Előzmény: #91  Dehogynincs
#96
Nincs több fél, kettő van, Putyin-azeri stb. irány és Európa irány. A jobbik váltott, a kemény mag kilépett, per pillanat visszafogottak, ha ez kell ahhoz, hogy ne legyen diktatúra, akkor legyen. A te dolgod, maradj akkor otthon. Egyébként meg a DK programjában én nem láttam kommunizmusra utaló jeleket, inkább liberálist.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 10. 02. 15:00
Előzmény: #89  signal2
#95

Az olimpia rendezése bebizonyította, hogy Fürjes a komoly energiáit a hatalom kiszolgálásba ölte és nem tudta elmagyarázni a pestieknek, hogy miért lenne jó nekik is, ha olimpiát rendezne a város. Más kérdés, hogy nem is nagyon lehet elmagyarázni.
Az energikusságot jó tuladonságnak szokták tekinteni. A szorgalmat is. De a szorgalom és a butaság rossz párosítás.
signal2
signal2 2019. 10. 02. 14:58
Előzmény: #91  Dehogynincs
#94
Már többször felvetettem, hogy egy Momentum-LMP-PM új pólus nekem nagyon is tetszene (vagy 2014-ben Momentum helyett még Együtt), de sajnos úgy tűnik, hogy az MSZP-DK zsarolási potenciálja még túl nagy. Idealista véleményem, hogy az előbb említett új pólus látható számú fidesz-szavazót, és passzív szavazót is meg tudna szólítani.
euler 2019. 10. 02. 14:57
Előzmény: #89  signal2
#93

Igen, ott kellene maradnia a tűz közelében és felépítenie magát, mert erre nem nagyon volt lehetősége.
Kemény helyzet fog előállni ha Tarlóst kiütik, de legalább elindul valami. Mert azért itt az igazi tét az, hogy egy megrendítő ütést kapjon a rendszer. Még nem KO-t, de egy rászámolást megérőt.
Össze fog jönni szerintem.
signal2
signal2 2019. 10. 02. 14:55
Előzmény: #90  SeldonKuper
#92
Kerpel-Fronius összehasonlíthatatlanul szabatosabban beszél, mint Tarlós vagy Karácsony, tehát neked elég magasan lehet a léc. Viszont örülök, hogy Tarlós neked ebből a szempontból nem megfelelő. Vagy nem léc van, hanem árok? 
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 10. 02. 14:55
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#91

Nem két fél van, hanem több. Van olyan jelölt is, akinek a neve mellett nem virít sem a fidesz, sem az mszp, sem pedig a dk logója.
Te olyan antifasiszta vagy, aki elfogadja a lefasisztázott jobbikot. Én pedig olyan antikommunista, aki nem fogadja el azokat a pártokat, amelyeket elutasítok.
Ha kellek a kormányváltáshoz, akkor kérek új ajánlatot. De ne olyat, ahol kommunistákkal akarják leváltani a kommunistákat vagy régebbi katasztrófával akarják elsöpörni az újabbat.
SeldonKuper 2019. 10. 02. 14:53
Előzmény: #89  signal2
#90
Javasolnám, hogy csak egyet jelöljél meg, mert a jelöléseket nézve, eddig senki nem ugrotta meg a Karácsonyon kívül a képzeletbeli lécet.
Kerpel-Froniusnak még sokat kellene gyakorolnia a politikai szabatos beszédet, ha politikusnak áll a cége vezetése helyett!
signal2
signal2 2019. 10. 02. 14:44
Előzmény: #87  euler
#89
Elnézve az előválasztást, én bizony Kerpel-Forniust szívesebben is láttam volna főpolgármesterként, mint Karácsonyt. Jobban beszél, erősebb a víziója, és keményebb vezetőnek tűnik. Az előválasztás eredményét nézve kisebbségben vagyok a véleményemmel. Operatív alpolginak még jó lehet.
Én egyébként a Fürjest is felkérném alpolginak, nagyon komoly energiával viszi az ügyeket. A Szalay-Bobrovniczky-féle ejtőernyősöket pedig nyugdíjazni kellene.
SeldonKuper 2019. 10. 02. 14:41
Előzmény: #87  euler
#88
Miben erős az a Momentum, hogy a Mediánnak kellet azt megtudakolnia?
Ma még elegendő egy szavazat is!?
Választások után a hibahatár a csillagos ég lesz szerintem!
euler 2019. 10. 02. 14:35
#87

"A Medián-felmérés szerint a választani tudó biztos szavazók körében nem kevesebb, mint 10 százalékpont az ellenzék előnye. Ez még az 500 fős budapesti mintán is jócskán meghaladja a hibahatárt.
Külön érdekesség, hogy Budapesten (a Demokratikus Koalíciót hajszállal megelőzve) jelenleg a Momentum a legerősebb párt."
SeldonKuper 2019. 10. 02. 14:15
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#86
Nehogy már megtapasztaljuk, csak azért mert nem is tudjuk, hogyan merik, hogyan tennék és legfőképpen, hogyan tudnának kormányozni a soros és az UNIO nélkül?
Peterbond 2019. 10. 02. 11:58
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
Azert itt is van esznelkuli Fideszezes is. Kar tagadni. Aranyaban persze messze kevesebb de azert itt is elofordul. Persze mityuek ilyenkor mindig ogazolva erzik a sajat stilusukat de ez legyen az o bajuk.
Törölt felhasználó 2019. 10. 02. 11:31
Előzmény: #80  peter_s
#84
" ugyanazt a szánalmas politikai bullshitet toljátok,"
Érdekes, ezt én itt inkább a köztudottan fideszes íróktól látom, a másik oldalon többnyire érvekkel alátámasztott vélemények szoktak lenni.
Törölt felhasználó 2019. 10. 02. 11:29
Előzmény: #81  peter_s
#83
Se az LMP, se a Momentum nem kormányzott még, honnan tudod hogy alkalmatlanok? 
Peterbond 2019. 10. 02. 11:15
Előzmény: #81  peter_s
#82
En inkabb ugy fogalmaznek hogy az ellenzeki taborban is vannak ilyenek. Szinten nagy hibanak tartom hogy egyes emberekbol vonsz le MINDEN ellenzekire kovetkeztetest.
.
En magam se vagyok oda egy Mszp vagy Dk lehetosegert. Viszont azt se hiszem hogy addig nem valtoztatunk amig a szamunkra tokeletes jelolt meg nem jelenik mert olyan nem lesz. Persze ettol fuggetlenul megertem pl Dehogyis velemenyet is a teljes elzarkozastol barmely parttol aki csak kozosen indul is kommunista multu part jeloltjevel. De azt is erdemes megerteni hogy mas inkabb szavaz valami jobbra vagy inkabb egy kevesbe rosszabbra megha o ettol tobbet is akarna.
.
Es persze ugyanugy megvannak a verfideszes es vermszpsek is de ettol meg nem 2 fajta tabor van akik ugyan olyanok hanem sokfajta meg a kormany tamogatok kozott is ellenzekben meg foleg. Csak az osszemosas a kormanynak nagyon is erdeke.
peter_s 2019. 10. 02. 10:37
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#81
Egyet viszont lehet látni. Akárki nyer, Magyarország soha az életben nem fog felzárkózni a fejlett demokratikus országokhoz, mégpedig azért nem mert a társadalma és politikai vezetése nem alkalmas rá. Ez a jelenleg is zajló kampányból is látszik.

Topik gazda

Tozsdemagia
Tozsdemagia
4 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek