Topiknyitó: Hathor 2019. 08. 30. 10:33

NUTEX részvényesek topikja  

Nutex részvényesek topikja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Civinjanos 2023. 03. 30. 16:07
Előzmény: #39999  ricraven
#40000

Ric,
-
kicsit vissza kell vennie, mert ez egyrészt dedós, másrészt pedig kihagy egy alapvetést.
-
Az esés oka nyilván az volt, hogy 2008. májusa óta válság volt és még inkább az, hogy én (CJ) akinek a nevével a HUMET Nyrt fémjelezve volt, távoztam. Az én távozásom evidens módon esést jelentett. Egy sikeres vezető távozása esést okozz mindig és minden tőzsdei papírnál. Eddig a dedó.
-
Alapvetés: Aki szeretné a részvényeit drágábban eladni, mint ahogyan vette, az egy természetes és általam sohasem kritizált folyamat, ezért van a tőzsde. Nekem az a szint alatti, ha valaki beszorul - az Ön példája szerint 25 forint fölött - és most mindenféle ökörséggel próbálja feldumálni az árfolyamot, másokat a saját helyébe palizandó. Ökörségnek tekinthetők egy bizonyos szempontból az ehelyt olvasható "majd csak jó lesz"-re hajazó marhaságok indokolásai.
-
Alapvetően furcsa, ami Önöknek nem tűnik fel, hogy Huber István részvényes ezt KÉRTE, (mivel a Nutex-ben van 2,7 milliárdnyi készpénz), a közgyűlés az IT-nak FOHÁSZKODIK, (ahelyett, hogy határozatával utasítaná); így aztán ÍGÉRET van arra, hogy ebből talán lehet osztalék is, és egyelőre mégsem emelkedik 25 körülire az árfolyam. Erről sem ír senki, inkább csak azt, hogy "jönnek a jő hírek" (majd), stb.
-
ALAPVETŐ IGAZSÁG, hogy a tőzsdének nincs emlékezete. Jelen esetben nekem sajnos van. Néhány emlék kiolvasható a hozzászólásaimból. Ilyesmi az, hogy ha megírom, hogy eddig két alkalommal játszotta el a Nutex vezetése az "osztalék + nagy cégben akvizíció" történetet. Egyikből sem lett semmi, sőt az Organic Mission gyalázatos véget ért.
-
Alapvető kérdés (dedó No.: 2) hogy miért lesz az elemzésem értelmetlen, vagy nem fontos azzal, hogy mi történt anno 1998-2008; nyilván fogalmuk sincs már az akkori okokról és lehetőségekről, és mégis, összevissza írogatnak, mintha attól a Nutex-Grabo ügylet jobb lenne, mint amilyen.
-
Őszinte híve
ricraven
ricraven 2023. 03. 30. 15:01
Előzmény: #39987  ricraven
#39999
Akkor összegeznék: 
Tehát aki vett 25 Ft- on 2009 januárban Humet részvényt és márciusban 15 Ft-on 40 százalékos mínuszban csücsült, az így járt, mert a "mester" kiszállt, mondván neki így lett jó nyugdijalapja. 
De aki 2022 decemberben 15 Ft-on beszállt a Graboplast story miatt és esetleg, mondjuk, talán, véletlenül szeretné 25 Ft-on eladni, az bűnös módon támogatja a Nutex mostani tevékenységét, és elősegít egy esetleges exit-et a kétes előéletű Graboplast újboli tőzsdei megjelenésével.
Civinjanos 2023. 03. 30. 12:20
Előzmény: #39995  Bpali
#39998

Nem állom meg kedves Bpali,
-
hogy le ne írjam, hogy sokan Önök közül már láttak tőzsdét, csak azt nem tudják, hogy az mire való. Önöket olvasva én itt többnyire csak szerencsejátékosokat látok, akik két tipp-mix között hangosan szurkolnak egy olyan meccsen, amelyhez képest vagy háttal ülnek, vagy nagyon a szemükbe süt a nap.
-
Őszinte híve
Civinjanos 2023. 03. 30. 12:04
Előzmény: #39993  Tomek71
#39997

Értsünk szót, Tomek!
-
Egy: Leírtam, hogy miért elemzem a Nutex-et és a tőzsdei állapotokat. Ez a kötelességem.
-
Kettő: dobálom mert... azaz azért írok magamról, mert teljesen érthetetlen okból nem az elemzésemet kritizálják, hanem engem pocskondiáznak (by the way, a hibáimról is több ízben írtam); valamint az általunk elért eredményeket névtelenül - többek e mögé a névtelenség mögé bújtan hazudozva - kutyapicsázzák, holott azok ab ovo nettó pozitívak, egyedülállóak, továbbá az egész történet hazánkban példátlan.
-
Őszinte híve
Civinjanos 2023. 03. 30. 11:56
Előzmény: #39992  Kosto769
#39996

Tisztelt Kosto,
-
ezért hoztam első helyen a szőlőt.
-
A kérdésemre válaszolna?
-
Válaszát várja, őszinte híve
Bpali
Bpali 2023. 03. 30. 11:40
#39995
Ő azt hiszi más életében nem látott se céget se tőzsdét.. Felnőtt ember fel tudja mérni mi éri meg neki , mi nem szerintem..
Bpali
Bpali 2023. 03. 30. 11:39
#39994
R: 13,8...
Tomek71
Tomek71 2023. 03. 30. 11:38
Előzmény: #39986  Civinjanos
#39993

én tisztában vagyok vele, hogy minden éremnek két oldala van, de maga egy olyan érmét dobál aminek mindkét oldala fej..
Kosto769
Kosto769 2023. 03. 30. 11:32
Előzmény: #39991  Civinjanos
#39992
Kedves János!Az én hozzászólásaimban soha nem szerepelt egyetlen ilyen pejoratív jelző sem, senkivel kapcsolatban sem, egyetlen fórumon sem!
Ezekre ügyelek!😉A "savanyú a szőlő" az egyetlen kifejezés mindössze ami nekem " felróható"!Aki nem hiszi, olvassa vissza!😉😊
Civinjanos 2023. 03. 30. 11:26
Előzmény: #39989  Kosto769
#39991

Kedves Kosto,
-
részemről részletes elemzést és következtetés-sort készítettem, nem mást. Erre többen (pl.: Ön, Önök) elkezdtek engem (nem az általam írottakat) "savanyú a szőlő"-zni, hazugozni, paranoiásozni, stb., annak dacára, hogy az elemzésem okait (miért készítek ilyet) elég alaposan megírtam.
-
Az én kérdésem továbbra is az, hogy miért célszerű az én pályafutásomat negatív olvasatban idehozni, miért célszerű azt negatíve felemlegetni, ha a jövő és a jelen érdekli Önöket? A kérdésből adódóan következik továbbá, hogy mennyivel lesz jobb üzlet a Nutex-Grabo, ha engem szidnak?
-
Szabad a válaszukért esedeznem?
-
Őszinte hívük
oxylant
oxylant 2023. 03. 30. 11:24
Előzmény: #39989  Kosto769
#39990
👍🙏😁
Kosto769
Kosto769 2023. 03. 30. 11:21
#39989
Minden véleménykülönbségünk ellenére, előremutatóbbnak tartanám ha nem a múlt eseményein rugóznánk itt, erős negatív személyeskedő felhangokkal, hanem a cég jelenét, és JÖVŐJÉT boncolgatnánk.😉
Civinjanos 2023. 03. 30. 11:04
Előzmény: #39987  ricraven
#39988

Kedves Ric,
-
talán belefér egy újabb ismétlés a részemről, ha Ön ismét nem a tényeknek megfelelően szól hozzá.
2009-es kiszállásomkor - a lemondásom után - egy hangot nem tettem közzé, csak a hivatalos bejelentéseket, miszerint kiszállok, eladok, mikor, hány darabot előre és utólag, ahogy azt egy nagyrészvényestől a szabály elvárta.
-
Miért van ezekre a "felhúzta" meg "bezúzta" kifejezésekre szüksége? Én most ismét leírhatom, hogy megfontoltan és tisztességgel jártam el, Ön pedig ismét az a névtelen senki, aki egy szabályos, tisztességes eljárás(oma)t alap nélkül pocskondiáz(za).
-
Nem beszélve arról..., hogy 2002-ben szanaszét zúzott piaccal, anyagi és erkölcsi pozícióval álltunk, és magam és a csapatom végigküzdött 5 esztendőt, hogy egyáltalán legyen miről ma (20 évvel mindezek után) még mindig mit írni/írnom...
-
Köszönet!
ricraven
ricraven 2023. 03. 30. 10:50
Előzmény: #39983  Fortepan
#39987
És milyen korrekt volt a befektetőkkel, a "mester" 2009- es kiszállója is. Január elején 17 Ft- os ( öt éves) mélypontról 25- ig lett felhúzva az árfolyam, majd a márciusi kiszállásának- nyugdíjalapjának megteremtése- végére történelmi mélypontra,  15 Ft- ig zúzta be az árfolyamot.
Civinjanos 2023. 03. 30. 10:44
Előzmény: #39983  Fortepan
#39986

Na látja, kedves Forte
-
milyen szépen képes volt leírni, hogy az adóhivatal által szarrá vert és csődeljárásból szépen visszahozott HUMET miből - VRAP = Vállalati Részvényopciós és Akvizíciós Program - volt képes a részvényesei számára 3,8 milliárdos nettó vagyont (saját tőkét) és közel 15 millió dolláros éves árbevételt összehozni.
-
Őszinte híve
Civinjanos 2023. 03. 30. 10:36
Előzmény: #39984  Stefcon
#39985

Stef, kedves,
-
higgye el, hogy amúgy névtelenül lehazugozni bárkit is, igen felelőtlen dolog és pláne nem elegáns. Ha én most Önről olyasmit írok, hogy tájékozatlanul rágalmaz engem, olyan adatokkal, amelyeknek néhol a valóságtartalma, néhol a háttere (okai) hiányosak, szóval Ön hazudozik itten, ahhoz nyilván volna hozzátenni valója.
-
Mínuszból 3,8 milliárd forint, ez az én (és csapatom) teljesítménye saját tőkében; egy tajvani gyárral, három működő, termelő kanadai és egy magyar gyógyszergyár leányvállalattal, jelentős tehermentes ingatlanvagyonnal, egy amerikai brand-del. 
-
Attól még, hogy lehazugoz, attól még tőlem annyi belefér, hogy az Ön őszinte híve
Stefcon 2023. 03. 30. 09:03
Előzmény: #39982  Civinjanos
#39984
A számok makacs dolgok, jellemzőjük, hogy nem hazudnak. Ön se tegye. Úton vagyok, linkelem a hivatalos forrást késbőbb.
ŐSZINTE híve!
Fortepan
Fortepan 2023. 03. 30. 08:29
Előzmény: #39981  Civinjanos
#39983
2007.
"Önmagukhoz képest magas, 69 millió forintos forgalommal emelkedtek ma a Humet részvényei. A délelőtt során a 10%-os emelkedést szünet követte a kereskedésben, majd mostanra 4.3%-os pluszba csúszott az árfolyam. A társaság február 24-én zárt körben, a Vállalati Részvényopciós Program keretében 4,644,848 darabos tőkeemelést hajtott végre a törvényi minimumnak számító 6 forintos névértéken, ami igencsak elmarad a 72 forintos tőzsdei árfolyamtól.
A spekulánsok kedvencének számító részvények árfolyam emelkedésének hátterében a már több ízben megtapasztalt tőkeemelés története áll. A társaság vezetése zárt körben tőkét emel és az ehhez tartozó közleményben a hírt megspékelik pozitív csengésű bejelentéssel (2007-es 600 millió forintos árbevétel terv teljesíthetősége), melyre a spekulánsok menetrendszerűen venni kezdenek (az új elem, hogy most részvényopciós program keretében történik a zártkörű tőkeemelés).
Azonban próbáljunk a dolgok mögé látni.
A Mester és a zárt körű kibocsátásban résztvevők a minimális 6 forintos árfolyamon 4,644,848 darab részvényhez jutnak hozzá a Vállalati Részvényopciós Program keretében összesen 27,869,088 forintért, ami a tegnapi tőzsdei záróárfolyammal számolva 320,494,512 forintot ér. Bár a közlemény nem ad részletesebb információkat, úgy véljük, hogy a papírok ellenértékének március másodikai kifizetésével a tőkeemelésben részt vevők még aznap a papírok birtokába kerülhetnek.
r. A tőkeemelés egyébként jelentősnek mondható, 31%-os.
A tranzakció célja, a korábbi negatív tapasztalatok alapján semmiképpen sem a részvényesi érték növelése.
 A bejelentés napján a forgalmat és az árfolyamot előszeretettel nyomják fel, hogy előkészítsék a piacot a későbbi, jelentős mennyiségűnek számító részvény eladására. A Humet piaca a kockázatkedvelő spekulánsok terepe, nem ajánlható a biztonságot kedvelő, konzervatívabb befektetők számára..
Civinjanos 2023. 03. 30. 08:16
Előzmény: #39978  Stefcon
#39982

Kedves Stefi
-
2008. december 31-iki beszámoló szerint a saját tőke 3,8 mrd forint volt.
-
Egyébként a többi számról kérdezze a Nutex-et, a mérlegek, a beszámolók ott vannak, nálam itthon, kevésbé.
-
Üdv
Civinjanos 2023. 03. 30. 08:08
Előzmény: #39980  Fortepan
#39981

Jó Forte,
-
a 2001-es tranzakció során a részvényeket maga a cég (HUMET Nyrt) adta-vette. 2005-ben éppen 3 éve folyt a végtelenül ostoba és indokolatlan adó-cirkusz ellenem..
-
Aztán jobb lett. Írjon arról is, kérem.
-
Őszinte híve

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek