Topiknyitó: Hathor 2019. 08. 30. 10:33

NUTEX részvényesek topikja  

Nutex részvényesek topikja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Civinjanos 2023. 02. 15. 11:08
Előzmény: #39198  Törölt felhasználó
#39200

Tisztelt Posbe,
-
https://www.portfolio.hu/arfolyam/NUTEX/NUTEX
2019. november 4-én 65,- forint volt a csúcs.
-
Őszinte híve
Kosto769
Kosto769 2023. 02. 15. 10:56
Előzmény: #39196  Qwertzuio
#39199
Milyen  rv.ár arányok jöttek ki az általad említett, üres cégekbe történő beköltözések után?Kíváncsian várjuk az ezzel kapcsolatban feltett kérdésedre C.Úr válaszát:Lát-e még a Bét-en olyan cégeket ahol az ürességük ellenére hasonló lufifújás történhet mint az általad felsoroltaknál?
Törölt felhasználó 2023. 02. 15. 10:22
Előzmény: #39188  Civinjanos
#39198
Civin úr, 2019-ben 86 forintig ment az árfolyam a "befektetői hírre". Az a probléma hogy ha mindig csak a "ha jól eékszem" formulára hagyatkozik, az csak addig működik amíg nem számszerű egzakt tényekre alkalmazza. Ilyen esetekben azonban a maradék hitelességét is elveszíti és marad önnek Hathor az egyetlen rajongója aki kíváncsi az ön véleményére. Szóval kérem tisztelje meg a fórumot azzal hogy legalább a tényeknek utánanéz, mielőtt ide ír.
Qwertzuio
Qwertzuio 2023. 02. 15. 09:55
Előzmény: #39194  Civinjanos
#39197
Csináljon céget. Majd portásnak, sofőrnek vegyen fel pár fórumost.
Jobb lenne saját topic önnek. Humet korszak kellene már valahol
Qwertzuio
Qwertzuio 2023. 02. 15. 09:53
Előzmény: #39192  Civinjanos
#39196
Tökéletes gondolat.
A tőzsde emellett teljesen logikátlan dolgokat is produkált.
Üres cégek ralliztak, btc és társai... számos hazai példa...
Persze ez a szerencsejáték kategória.
Ha az üres cégekbe beköltözött cégek chartjait vizsgáljuk az elmúlt 5-10 évben...na az több mint irreális hozam.
Ön szerint lesz még lufifújás üres cégeknél valaha, akár a hazai piacon is?
Nyilván lottó nyerőszámai kategória
Amúgy nyilván transzparencia lenne a jó irány.... A kapitalizmus, a szocializmus olykor furcsaságokat is produkálhat.
Na meglátjuk... tavasszal 0 vagy xx...X=?
Vicus2000 2023. 02. 15. 09:53
Előzmény: #39194  Civinjanos
#39195
Azt is felszámolták kivezették😂
Civinjanos 2023. 02. 15. 09:51
Előzmény: #39192  Civinjanos
#39194

Szinte egymás fejébe látunk, nemde Qwert?
-
A nyugdíj valóban unalmas néha, ha összevetem az aktív napjaimmal. Mindazonáltal van munkám, ami ugyan nem az a szint, amit a Humet vezetése jelentett, de mégis használhatom a tudásomat, ami a hasznosságomat jelenti - és ebben a korban a deprimáló (lehangoló, lelkileg megtörő, negatív állapothoz vezető folyamat) a feleslegesség, vagy annak érzete.
-
Néhány projekttel megpróbálkoztam az elmúlt másfél évtizedben, ezek közül a HunMining lett a legismertebb kísérletem. Ha belefogtam ezekbe, az első dolog, amit kikötöttem, hogy a tőzsdei létezés alapja, hogy hazudni nem szabad. Na ez, ami a potenciális megbízóimnak nem ment, így aztán én időközben kiszálltam, és a cég adott esetben el sem jutott a tőzsdéig.
-
Őszinte híve
ricraven
ricraven 2023. 02. 15. 09:47
Előzmény: #39191  Qwertzuio
#39193
Szvsz ne térjen vissza, mert kiszúr a tömegből egy újabb fiatal feltörekvő zsenit maga mellé, aztán 15 évig szopni fognak a befektetők. Ehhez is nagyon jó szeme van ám. 
Civinjanos 2023. 02. 15. 09:43
Előzmény: #39187  Qwertzuio
#39192

Tisztelt Qwert,
-
akkor távolodjunk el magától a konkrét Grabo-Nutex projekttől.
-
Mire való a tőzsde: semmiképpen nem egy szerencsejáték-platform, azaz nem azért van, hogy ismeretek nélküli kisbefektetők néhány százalékos nyereségrátáját biztosítva működjék.
-
A tőzsde arra való, hogy elkötelezett cégvezetők/tulajdonosok által jónak tartott, hosszútávú projektjeikhez - üzleti tervük megvalósításához - tulajdonostársakat keressenek, ezáltal biztosítva a projekt finanszírozását és csökkentendő a saját kockázatukat Is. Ennek során, azaz a tőzsdére vitel időszakában a kibocsátó cégvezetők és tulajdonosok meggyőződhetnek arról, hogy a projektjük mennyire meggyőző nagyobb tömegek számára. Ezt követően a menedzserek dolga, hogy a cég üzleti tervét megvalósítsák, illetve ha szükséges módosítsák és egyre biztosabb fundamentális alapokat képezzenek.
-
Alapvetés továbbá, hogy tekintettel arra, hogy bizonytalanul sok tulajdonostársuk van és ezek személye folyamatosan (akár percről-percre) változik a tevékenységüket kellően áttekinthetően és mindenki számára érthetően kell végezniük.
-
Folyamatában - tekintettel arra, hogy bizonytalanul sok és egyre változó tulajdonosi kör a menedzsment munkaadója -, a kritika lehetőségét a menedzsmentnek állandóan biztosítania kell. A kritika lehetősége szükséges és a nyílt társaság velejárója, ami nem annyit jelent, hogy évente néhányszor el lehet utazni Erdőbényére és ott tudomásul venni, hogy többnyire anonim tulajdonosok az elsőbbségi részvényeikkel - amiket mintegy saját maguknak bocsátottak ki a menedzsment tagjai - a saját felvetéseiket minden kritika dacára megszavazzák. 
-
Ennyi
  
Qwertzuio
Qwertzuio 2023. 02. 15. 09:41
Előzmény: #39188  Civinjanos
#39191
Ha lenne sok pénzem (szerencsére nincs, így nincs akkora kényszer a gondolkodásra )
A következő gondolatok nem erre a cégre vonatkoznak:
1 elgondolkodtató lenne egy 10-20 Ft-os cég részvényeinek 15-20-30+ százalékát megvenni olcsón
2 beapportálni vmi értéket
3 a részvény árfolyama felmenne pl 30-40-50-70 stb Ft -ra
4 magas áron kibocsátás és növekedési sztori felvázolása
5 exit, vagy részvény nyomda 
Egyébként az est média, a set group,az Autowallis elődje,az Opus mind olcsó papír volt ... aztán jött a rally, különböző sztorik
Mi van, ha ehhez hasonló forgatókönyvek jönnek még tőzsdei cégeknél?
Tőzsdére lépni könnyebb valóban.
20...70-80-xx ilyesmi történt már a tőzsdén
Nekik ez nem juthat eszükbe?
Ehhez csak befektető és pénz kell.
Persze itt a kisreszvenyes nem volt eddig szempont.
Hátha pár nagyobb tulaj kedveli a több pénzt.
Van pár kb üres cég még.... nem tesz pár ilyenbe kisebb összeget?
Az ön tapasztalata, tudása komoly.
Persze nem Hunmining stb kellene, hanem valami szebb kifutású sztori.
Üres cégeknél bármi lehet.
Amúgy ha van pár blue chip mellé játék papír is, az jó dolog a nyugdíjas évekre
Térjen vissza és legyen Nyrt vezető vagy tanácsadó
Nem unalmas a nyugdíj?
gipsy
gipsy 2023. 02. 15. 09:32
#39190
..és nem utolsó sorban, mindezt, amit leírt időt, energiát nem kímélve, miért nem közölte 60-70-80 forintos árnál is, hiszen akkor valóban megmenthetett volna jópár embert a szopókától.
gipsy
gipsy 2023. 02. 15. 09:27
Előzmény: #39158  Civinjanos
#39189
Kérdésére válaszolva, először kérdéssel: - Miért nem esik a részvény, ha ötven napja adják? Aki megvette, miért vette meg?
Aztán: - Mitől olyan biztos, hogy nem veszik? Honnan tudható, hogy mennyi van már náluk vagy a strómanoknál ?
Civinjanos 2023. 02. 15. 09:25
Előzmény: #39187  Qwertzuio
#39188

Nézze Qwert,
-
igazán nem tudom mit mondjak azon túl, amit elemzésként megírtam (a borzasztóan tördelt hozzászólásom) és amit a hallgatásról (55 nap homály) és a saját részvény vásárlás kapcsán felmerült kérdésem.
-
Ha belegondol, üres céget venni minek? Egy új tőzsdére vitel nem kerül annyiba, mint a cicó (jogász, könyvvizsgáló, adminisztráció - levéltár - ellenőrzése), meg a régi cég átvilágítása, no meg a múlttal járó kockázat, no meg a kivásárolt tulajdonosok esetleges öntögetése jelent/okoz.
-
Szerintem a hallgatás a legnagyobb probléma. Valaki az imént a 2019-es akvizíciós kamuzást hozta szóba. (90 forintos csúcsot emlegetve ami, ha jól emlékszem inkább csak 65 forint volt.) Most ismét akvizícióról van szó és ismét néma csönd. Mennyivel elegánsabb lenne, ha tíznaponta, kéthetente adna a Nutex menedzsmentje egy riportot, meddig jutott a 17 usque 19 lépés megtételének során. 
-
Amint írtam, minden lehetséges. Én a jelenlegi információk alapján írom, amit írok, még az esetleges vétel előtt megfontolandó kérdéseket is megírom. De abban igencsak egyetértünk, hogy ez az ügy nagyon átláthatatlan. Egy újabb, összegző kérdés: Miért kell ennek így lennie?
-
Őszinte híve  
Qwertzuio
Qwertzuio 2023. 02. 15. 08:52
Előzmény: #39158  Civinjanos
#39187
Üdv!
Nagyon átláthatatlan ez az egész ügy. Kérdések...
Mi lenne ha a Grabo vagy más vásárolná fel a Nutexet? Mi van, ha megegyeztek már abban, hogy mennyiért száll ki a nagytulaj és haverjai?
Lehetetlen forgatókönyv? 13 a 180 napos átlagár. 
Ha valaki megvenné 14-15 Ft -on a cég 50-60-70 százalékát majd felmarkolná az osztalékot majd kivásárolná feljebb a nagytulajokat, majd lenne tőzsdei cége és magasabb árfolyamon részvényeket bocsátanak ki? Ez lehetetlen? Csak agyalás, kérdés... Ön szerint csak szívatás lehetséges? Üres céget megvenni lehet jó sztori néha?
Mi van, ha osztalék után vesz saját részvényt a Nutex?
Mi van, ha azért nem vesz, mert tényleg nem lesz osztalék?
Nem bízunk a vezetőségben. De ha úgy hozza a sors, magasabb áron szállnánk ki ebből a vergődő sztoriból, és talán H úr és társai is jobban szeretnének 14 helyett magasabb áron kiszállni. 
Ön 1 százalékos valószínűséget sem lát arra, hogy ennyi szivatás után lehet jóval magasabb ár? Egyébként nekik is érdekük lenne egy lufifújás után kiszállni.
Reméljük, hogy a Grabo nem 14 forintot ér majd. Ha pedig beszoptuk, hülyék voltunk. Nagyon jók az írásai, gyakorlatilag azok miatt nem merünk több részvényt venni. 
Ha minden fillérig elbukunk mindent, az annak köszönhető, hogy már beletörődött itt kb mindenki. Nyilván nem sokat foglalkozik a vezetőség a kisreszvenyesek lelki világával és vagyoni helyzetével. Nem kell lelkiismereti kérdéseket sem vizsgálni. Értjük a szavait, de sokan egy autó árát bukták itt el. Vegyenek érte egy telefont? Annak sincs sok értelme, az is függőséget okoz. 
Civinjanos 2023. 02. 14. 23:14
Előzmény: #39184  ricraven
#39186

Tisztelt Ric,
-
két dolog.
-
Annak idején egy igen alapos tanítást kaptam arról, mi az, ami korrekt és mi nem.
-
Magam gyakorló cégvezető voltam és másokat is figyelve láttam mi minden szükséges ahhoz, hogy pénzt csináljunk, magunknak és a részvényeseinknek (ha vannak).
-
A fentiek következtében fenntartom, hogy egy üzleti elemzésben komoly szempont, és ismertetendő, ha hogy a cég vezetői nem tisztességesek. Ha Nutex-elemzést készítek, akkor a korrektség azt követeli meg, hogy úgy írjak az urakról, amint azt tettem és teszem.  
-
Őszinte híve
Civinjanos 2023. 02. 14. 23:08
Előzmény: #39176  ricraven
#39185

Kedves Ric,
-
remélem egyetért azzal, hogy a bárki által okozott kárról kissé később érdemes említést tenni.
-
Az én itteni tevékenységemet egy enyhe hányinger (is) motiválja, valamint az Önök orientációját szolgálja. (Orientáció = irányításszerű segítség). Kérem, tegye fel magának a kérdést, nem lenne-e jobb, ha ez e tranzakciósorozat a kötelező transzparencia (átláthatóság) jegyében zajlana, nem ennyi jogos, nyitott és meg nem válaszolt kérdés által homályosan.
-
Őszinte híve 
ricraven
ricraven 2023. 02. 14. 23:02
Előzmény: #39183  Civinjanos
#39184
Tegye meg ezt a tiszteletet Ön is feléjük. Így lenne korrekt. 
Civinjanos 2023. 02. 14. 22:59
Előzmény: #39181  Törölt felhasználó
#39183

Tisztelt Grabo(wski)
-
magam az urakkal 2017-ben találkoztam utoljára. Sem előtte, sem akkor, sem azt követően őket velem kapcsolatban nem hallottam nyilatkozni.
-
Őszinte híve
ricraven
ricraven 2023. 02. 14. 22:58
Előzmény: #39175  Civinjanos
#39182
"Ha lehet ne tiltasson ki innen".
Majd ha újra lesz dmode- nak részvénye, akkor figyeljen, hogy jó irányba dumálja.
Törölt felhasználó 2023. 02. 14. 22:54
Előzmény: #39179  Civinjanos
#39181
Tudja Civin úr Önök annyira szidják egymást (Csereklei, Huber) oda-vissza, hogy azt gondolom hárman összejátszanak😁

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek