Topiknyitó: Hathor 2019. 08. 30. 10:33

NUTEX részvényesek topikja  

Nutex részvényesek topikja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
martin36
martin36 2020. 02. 08. 12:55
Előzmény: #10957  Civinjanos
#10960
T Civin Ur,
Ismet irt egy szep hosszu valaszt,bar az eddigiekkel ellentetben nem ertem h mit szeretett volna kozolni ?
Nem allnek ossze veluk?
Hamarabb allnek Maddockkal vagy a whiskys rabloval mint veluk,ez nem vitas.
Kettonk kozul viszont nem en vagyok az,aki uzletelt a jomadarakkal.
Szoval azon felul h megallapitotta,h valoban,semmilyen komoly-de meg komolytalanabb befekteto sem ulne veluk egy cegben,tenyleg nem ertem h mit szeretett vna kozolni.
Kulonos tekintettel arra,h lentebb mar tobben tobbszor is elmondtuk h egy elmeleti befektetonek kizarolag a ceg vazara van szuksege,egesz konkretan a tozsdei jelenletre,semmi masra.
Civinjanos 2020. 02. 08. 12:50
Előzmény: #10956  warlock
#10959

Tisztelt Warlock,
legyen Önnek igaza. Jómagam, amikor a Genezis dolgaiban jártam el - HUN-MINING- (teszem hozzá sikertelenül) és néhányan értesültek erről, akkor azt a kérdést tették fel nekem: korpa közé, János? Az első adódó alkalommal zaj nélkül távoztam.
Megismétlem, anélkül, hogy bármiféle tippet kívánnék Önnek adni: 100 millió forinttal új céget lehet a BÉT-re vinni.
Évek óta keresek sztorival rendelkező és profittal kecsegtető projektet, a cégemet 10 éve azonnal tőzsdére lehetne tenni, eddig, az elmúlt 10 évben 31 kísérletből egy sem sikerült. Nagyobbrészt ezekben az esetekben a tőzsde, mint olyan (ide értve a botrányokat) elijesztett mindenkit, akinek alkalmas projektje volt.
Hathor
Hathor 2020. 02. 08. 12:47
Előzmény: #10957  Civinjanos
#10958
Hmhm..
Civinjanos 2020. 02. 08. 12:43
Előzmény: #10955  martin36
#10957

Tisztelt Martin,
a felvetésén elgondolkodva egy kérdés merült fel őszinte hívében: Ha Önnek lenne egy működő vállalkozása és tőzsdére vinné, ezekkel az emberekkel összeállna egy csapatba?Amint írja, nyilván nem. -----
Ami igazán érthetetlen - bár a tőzsdének nincs emlékezete -, hogy minden  hozzászólásomat az itt a fejüket felütő kisrészvényesek közül néhányan rosszindulatúnak tekintik, ahelyett, hogy a leírtakon elgondolkodnának.
Egy biztos: ami ebben az évtizedben történt nem volt tisztességes a részvényesekkel, a kvázi üzlettársakkal szemben. Azok, a kisrészvényesek, akik kerestek a papíron, vették azt és generálták a további vételt; óhatatlanul ennek a társaságnak a malmára hajtották a vizet. A nyereségüket elismerem, a hozzájárulásukat egy ilyenfajta cég életben tartásához már kevésbé. Nem felelősök ők, hanem maga a Tőzsde vezetése, amely képtelen egy effajta eseménysorozatból a megfelelő következtetéseket levonni és sok tudatlan, de önzetlenül nagyvonalú kisrészvényes, befektető érdekeit semmibe véve tétlenül szemléli e három egyén gazdagodását, lejáratva magát az általuk vezetett intézményt: a Budapesti Értéktőzsdét.  
-------
Minden amit írtam és írok semmilyen módon nem értékelhető bennfentes információnak, kizárólag a tapasztalatomból, a Nutex közleményeinek tartalmából és az események sorrendjéből vezethető le és senkit sem kíván sem tartásra, sem vételre, sem eladásra rábírni.
Őszinte híve
warlock
warlock 2020. 02. 08. 12:38
Előzmény: #10953  Civinjanos
#10956

Tisztelt Civin úr!
Köszönöm a történeti áttekintést, hasznos ha pontosan és számokban is látjuk mi történt eddig. Hogy a különböző felügyeleti szervek mért nem találták bűncselekménysorozatnak az ön által felsorolt eseményeket azt nekem nem tisztem eldönteni. Mindenestre, véleményem szerint az ön által feltett kérdésre nagyon egyszerű és világos választ lehet adni. A cég jelenleg egy egészen kis kapitalizációjú, adósságmentes, nagy közkézzel és méretéhez képest viszonylag nagy likvid tőkével is rendelkező társaság a BÉT-en. Az elmúlt hónapokban a kgy-ken eddig nem látott reformokat szavaztak meg, amivel alkalmassá, sőt ideálissá tették a céget arra, hogy egy potenciális nagybefektető (aki IPO-zással nem akar sem időt sem energiát sem pénzt vesztegetni) rövid időn belül eluralhassa, és pillanatok alatt megszabaduljon a cég jelen vezetésétől és a jólismert múltjától is. Egy független nagybefektető számára tehát, amennyiben létezik ilyen, igenis nagyon vonzó lehet a cég felvásárása, és ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy csatlakozna a jelenlegi társasághoz. Épp ellenkezőleg, a jelen társaságtól a céget teljesen átvéve, új reálgazdasági tevékenységet hozva, rövid időn belül sikeressé tehetné a társaságot, ami mind a régi gárda, mind a kisbefektetők, mind pedig a nagybefektető (valamint még a magyar gazdaság) érdekeit is a legjobban szolgálná.      
martin36
martin36 2020. 02. 08. 12:25
Előzmény: #10953  Civinjanos
#10955
T Civin Ur,
Erre a felvetesere ket mondatos valaszok szulettek mar korabban is.
Mint ahogy eddig is,ugy most meg plane nem egy mukodo cegbe tarsulna be egy uj befekteto,kiemelten nem a Nutex eseteben.
Csak a tozsden mukodo vallalatra van szukseg,a managementre-,portasig bezarolag-nem.
Ezt inkabb szoszaporitasnak erzem,velemenyem szerint ezt On ugyanolyan jol tudja mint mi,de inkabb meg jobban.
Mondom ezt ugy,h 97%-ban en is biztos vagyok benne h a valosagban semmilyen befektetorol szo nincs,az ordas hazudozas osszevissza machinalas csakis a kisbefektetok megteveszteset szolgaljak-az arfolyam emelkedes erdekeben.
martin36
martin36 2020. 02. 08. 12:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#10954
Ez ovoda szinvonal.
Annyit adhatnal magadra h odaig nem megy le.
Sertegetes nelkul irom megegyszer:
Lapozz vissza,ott van a hozzaszolasok kozott,mindenki olvashatta,te is megteheted.
De atneztel rajta ezek szerint.
Civinjanos 2020. 02. 08. 12:13
Előzmény: #10949  warlock
#10953

Tisztelt Warlock,
örülök a találkozásunknak.
------
A Cs-G-H triónak eddig négy fő bevételi forrása adódott:
az Organic Mission kötvénykibocsátás 1,5 mrd Ft-ért az OM MLM cég tagjainak,
a Reanal ingatlanokra hitelfelvétel, 1,7 mrd Ft
a HUMET Nyrt vagyona, 3,7 mrd Ft
a Nutex Nyrt kisrészvényeseinek végtelenül önzetlen nagyvonalúsága.
Ez összesen közel 7 mrd Ft azonosítható, számszerűsíthető, plusz a részvényeladásokból adódó milliárdok. Ez a pénz, ezek az összegek nem a fán nőttek, hanem a valakiktől elvették, mondhatni 12 év alatt valakiknek kivették a zsebéből azzal, hogy semmiféle értéket ezeknek az embereknek nem adtak, nem produkáltak semmit. Mindez a folyamat ehhez a három emberhez kapcsolható, továbbá Füle Szabolcs és dr. Mező András két meghatározó szerepű bedolgozója a triónak. A felelősök, ha volnának ezeken az egyéneken kívül a Nutex Igazgatótanácsának tagjai, a Varga hölgyek, Kopros Dóra és mások, valamint a PSZÁF(MNB), a BÉT és az Ügyészség munkatársai, akiknek része van abban, hogy ezt az evidens eseménysorozatot "nem bűncselekmény"-ként minősítették és minősítik ma is. Egy kivételről tudok, egy PSZÁF 100 milliós bírságot valaki kiszabott OM ügyben, elismerésem érte.
Mindezek után van-e ember, aki nem inkább egy új céget alapítva megy a tőzsdére, hanem ehhez a társasághoz csatlakozik?
Őszinte híve       
mezga_geza 2020. 02. 08. 12:11
Törölt hozzászólás
#10952
martin36
martin36 2020. 02. 08. 11:53
Előzmény: #10949  warlock
#10951
Vagy meg tobb ertelme van (realgazdasagi tevekenyseg hijan) a maximumot kihozni a tozsdei mukodesbol,ergo,elkepzelheto h joval erdekeltebbek az arfolyamelkedesben,mint mi magunk.
Kicsit at is gondoltam a tenyek miatt a dolgot,es mea culpa,megis csak koszonom Mester h felhivta a Reanal- os problemara a figyelmet.
Nagyon is elkepzelheto forgatokonyv h az ott zajlo esemenyek miatt van szukseguk komolyabb mozdithato tokere.
Annyi csuszhatott felre az On indoklasaban,h ezzel epp a csodkozeli allapotot probalta alatamasztani,en viszont epp ellenkezoleg latom.
Ha valaha nem erdekuk az egyetlen penztermelo forrasuk csod fele kormanyozasa csak ugy hobbybol,hat akkor most.
Arrol meg nem is beszelve,h a velt 500 millio kilopasaval szemben semmilyen 1,7 milliardos problemajuk nem oldodna meg.
Megegyszer koszonom h erre felhivta figyelmunket,en mint rv-es,ettol az informaciotol csak jobban alszom.
martin36
martin36 2020. 02. 08. 11:42
Előzmény: #10948  kupec
#10950
Az osszes uj befekteto igy mukodik.
Nem a human gardara,hanem a cegszerkezetre van szukseg.
Az elozo garda jo esetben tele penztarcaval tavozhat (gyakorlatilag mindig),rosszabban szemetdombra kerul( ez lenne az udvosebb)
warlock
warlock 2020. 02. 08. 11:40
Előzmény: #10939  Civinjanos
#10949
Tisztelt Civin úr!
Véleményem szerint ezek az dolgok nem tartoznak többé szorosan a céget konkrétan érintő ügyek közé. Nyilván az ön által említet triónak lényeges, hogy hogyan és honnan teremti elő a hitel törlesztéséhez szükséges összeget hogy a végrehajtást elkerüljék, ha ez a helyzet valóban fennáll. Azt is értem, hogy a Nutex egy fontos bevételi forrás volt nekik eddig is. Éppen ez indokolja leginkább, hogy potom prászáz millió ft óriási kockézatok melletti kizsonglőrködése helyett, egy valódi befektetőt találjanak, ami előreláthatóan az ő anyagi helyzetüket is rendezni tudná valószínűleg a Reanal ügyön túlmenően is.    
kupec 2020. 02. 08. 11:37
Előzmény: #10930  Törölt felhasználó
#10948
A prudens működést elvileg hozzá magával az új befektető, ebből a szempontból neki csupán a tőzsdei vázra van szüksége a közkézzel, a többi kuka. Legalábbis én így járnék el.
martin36
martin36 2020. 02. 08. 11:33
Előzmény: #10945  Civinjanos
#10947
Nem orulnek annak sem ha reggel esik az eso,v ha az asszonynak faj a feje.
De ezek minket reszvenyeseket nem kell h erdekeljen es nem kell h erintsen.
On ezt beillesztette a vitafolyamatba,mint ha szerves resze lenne a mostani csalassorozatnak,amibol mi reszvenyesek hatranyosan leszunk erintve.
kupec 2020. 02. 08. 11:33
Előzmény: #10934  Xylox
#10946
Szerintem a TEBÉSZ-ben ne nagyon bízz: a Fővárosi Törvényszék EstMédia ügyben hozott döntésének indokolása, ami szerintem teljesen rendben van, bármely új ügyben megállhat. Ajánlom átfutásra. 
Civinjanos 2020. 02. 08. 11:28
Előzmény: #10942  martin36
#10945

Tisztelt Martin,
én sosem vitattam, hogy a cégből kiszervezték, - hiszen minden más hasznosat is, de az érdekeltségükben maradt és van és nyilván nem örülnek a végrehajtásnak.
Őszinte híve
martin36
martin36 2020. 02. 08. 11:26
Előzmény: #10940  Civinjanos
#10944
Ok,tegyuk hozza.
Ketseg nem ferhet hozza,h 3 ilyen alja embert ritkan fuj egybe a szel.
martin36
martin36 2020. 02. 08. 11:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#10943
Az olvasas a megoldas a problemadra.
Valoszinu te lehettel az egyetlen ember,aki azt az egyszeru szavakbol allo rovid mondatot  nem tudta ertelmezni.
Lapozz vissza,meg fogod talalni,es gyakorold a szavak jelenteset.
martin36
martin36 2020. 02. 08. 11:22
Előzmény: #10939  Civinjanos
#10942
Napok ota arrol is megy a vita,h a tolvaj trio mar idotlen idok ota kiszervezte a cegbol a Reanalt.
Akkor minket most miert kellene h erdekeljen h mit kezdenek vele v sem?
mezga_geza 2020. 02. 08. 11:19
Törölt hozzászólás
#10941

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek