Topiknyitó: Tazsomaru 2019. 07. 12. 11:02

Csak idő kérdése, hogy a Libra elsöpri a pénzügyi rendszert?  

https://libra.org/en-US/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 06. 22:56
Előzmény: #138  bendeguz_sly
#140
A befizetett pénz azé, aki befizeti. A hozam, ha lesz a Calibráé. Ebből finanszírozzák a működést.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 06. 22:52
Előzmény: #133  bendeguz_sly
#139
Ezek az alapítótagok és 100-ra akarják bővíteni a számukat.
https://www.screencast.com/t/eB74TbL6z
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 10. 06. 22:51
Előzmény: #137  Tazsomaru
#138
A PF cikkéből én úgy értelmeztem, hogy a befizetett pénz "valakik" számláján fog pihenni, kamatozni és ők azt a kamatot megtartják, miközben a librát használók null kamaton tartják. Lehet félreértettem. Szóval kié lesz a számla, amint mondjuk 1000 milliárd dollár pihen? A facebooké? 
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 06. 22:35
Előzmény: #133  bendeguz_sly
#137
Nem a nagyobb szereplők fogják összedobni a mögöttes értéket. Ha Librát fogsz venni, akkor amit befizetsz értéket, az bekerül egy "kosárba" ami a főbb devizákból és állampapírokból áll. Ellentétben azokkal a digitális próbálkozásokkal, ahol a befizetés után azonnal altünik egy feketelyukban a pénzed és egyetlen felügyelet sem garantál.
kukker 2019. 10. 06. 22:30
Előzmény: #135  Tazsomaru
#136

"Nemzetközi szintű az állami majré az első igazi digitális deviza lehetőségétől. :) "
Hát igen, ez nem BTC meg klónjai szintű manipulálható, szuperspekulációs (zéró kontrollal rendelkező) piramis alapú eszköz lenne, hanem VALÓDI alternatíva.
Érthető így.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 06. 22:26
Előzmény: #134  mereszZenesz
#135
 A PayPal egy csütörtököi megbeszélésen nem képviseltette magát, ezért több hírportál is arra gyanakszik, hogy kiszállnának, de hivatalos közlemény még nincs úgy tudom. Minden esetre nem csodálkoznék rajta, ha igaz lenne, mert komoly nyomást gyakorolnak a kormányok, hogy akadályozzák az indulást. Nemzetközi szintű az állami majré az első igazi digitális deviza lehetőségétől. :) 
mereszZenesz 2019. 10. 06. 22:07
Előzmény: #133  bendeguz_sly
#134
A pay pal most szállt ki a napokban a Libra buliból 
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 10. 06. 21:36
#133
Üdv mindenkinek! Ha jól értem a lényeget, itt az elején pár nagyobb szereplő fogja összedobni a mögöttes értéket és ők szedik a kamatokat. A kérdés: van közöttük tőzsdei szereplő? Lesz valami áttételes sztori?
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 09. 20. 22:26
#132
"Német lapértesülés szerint nem veszik be a kínai jüant a Facebook tervezett kriptodevizájának árfolyamát meghatározó kosárba, azt az amerikai dollár, az euró, a jen, a font és a szingapúri dollár alkotja majd meghatározott arányban. 
A Der Spiegel című német folyóirat a világ legnagyobb közösségi hálózatát üzemeltető Facebook levelére hivatkozva arról számolt be, hogy az árfolyamkosárban a dollár 50 százalékos, az euró 18 százalékos, a jen 14 százalékos, a brit font 11 százalékos, a szingapúri dollár pedig 7 százalékos súllyal venne részt. Az említett levélben Fabio De Masi német képviselő kérdéseire válaszolt a Facebook. 
Azzal, hogy a jüan kimarad a kosárból, gördülékenyebbé válhat a kriptodeviza bevezetése az Egyesült Államokban, amelynek vezetőit aggasztja a jüan súlyának erősödése a tartalékdevizák között - mutatott rá a Reuters hírügynökség."
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 09. 12. 19:35
#131
Szerencsére a svájciak komolyan gondolják és nem ijednek meg a feladattól. Interjú a svájci piacfelügyelet igazgatójával.
https://www.nzz.ch/wirtschaft/wenn-der-schweizer-finanzplatz-noch-ambitionen-hat-muss-er-mit-aufmerksamkeit-leben-koennen-ld.1508040
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 09. 12. 19:32
#130
Törölt felhasználó 2019. 09. 11. 23:07
Előzmény: #126  Tazsomaru
#129
Kifejthetnéd hogyan is tartalak el téged? Fagyizód van? 😂 Te fotoszintetizálsz és nem költesz semmire? Ez esetben tényleg jól jársz a pénzromlással.
Törölt felhasználó 2019. 09. 11. 23:04
Előzmény: #126  Tazsomaru
#128
Hasznod belőle...😂 Hát persze..Örülsz is neki..Biztos király érzés, hogy egyre kevesebbet ér a pénzed. 
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 09. 11. 18:36
#127
"A Facebook tervezett kriptodevizája, a Libra erősíteni tudná a világ elmaradott térségei lakosságának pénzügyi kibontakozását a jegybankok "pénzügyi elnyomása" alól - írja a müncheni ifo gazdaságkutató intézet MTI-hez eljuttatott tanulmánya.
Marcel Thum, az ifo drezdai tagozatnának igazgatója és Sefan Eichler, a drezdai műszaki egyetem nemzetközi monetáris gazdasági tanszékének vezetője közös munkájában kifejti: a Libra erősíteni tudná az elmaradott régiók lakosságának pénzügyi függetlenségét a kormányok szolgálatában működő jegybankok inflációgerjesztő, a helyi devizát leértékelő, a lakossági megtakarításokat elértéktelenítő monetáris politikájától."
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 08. 29. 08:18
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126

Nekem az tetszik, ha az oriáscégek oriásosztalékot fizetnek nekem. :D Ha ehhez az kell, hogy a vevők veséig lássanak, engem nem zavar.Nem vagyunk egyformák. :) Én pl nem nyafogok azon hogy a valamikor 20 forintos fagyi most 350. Sőt örülök neki. Lehet azért mert még hasznom is van belőle? Lehet hogy az olyanok tartanak el, mint te aki ugyan hisztizik, de 350-ért veszi a fagyit? Még az is lehet hogy nekem mindegy Forintal, BTC-vel vagy Librával fizeted ki? :P
https://www.screencast.com/t/jOLFJ7QSc6
Törölt felhasználó 2019. 08. 29. 07:58
Előzmény: #124  Tazsomaru
#125
Hát ugye ez a hívószó..nem tudom feltűnt-e..? És mit sikerült összehozni? Ezt eddig is megtehették volna, ahogy a Wechat meg is tette már keleten, csak nyilván olcsóbb lesz a technika miatt. Milyen kis lelkes lettél, neked nagyon fekszik amikor óriáscégek a vesédig látnak és még tapsikolsz is némi apróért cserébe. Nem gond ez, csak számomra furcsa hozzáállás. 
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 08. 28. 21:46
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
A nevében nem kripto, csak Libra. Ki nem szarja le a tulajdonságait, ha egy jól működő globális digitális fizetőeszközt sikerül végre összehozni?  ;)
Törölt felhasználó 2019. 08. 28. 13:58
Előzmény: #122  Tazsomaru
#123
Mi ebben a forradalom? Ez csak nevében kriptó, semmilyen tulajdonságában nem az egyébként. A Wechat-ben már régóta lehet fizetni, ez így kb. pont az.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 08. 28. 08:12
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
Én kiváncsian várom, hogy élesben el tudják indítani az eszközt. Az természetes, hogy próbálják gáncsolni, hisz az eddigi kisérletek egy digitális fizetőeszközre mind bebuktak. Ez a projekt végre jó irányba indult és jelenleg még halad is, hogy forradalmasitsa a jelenlegi fizetési szokásainkat. 
Törölt felhasználó 2019. 08. 28. 08:05
Előzmény: #117  Tazsomaru
#121
Már csak az kell hozzá, hogy ne nyomja le valamelyik hatóság mint a bélyeget. És mi az amivel ezt nem tudják megtenni és kb kísérlet sem volt rá?

Topik gazda

Tazsomaru
Tazsomaru
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek