Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Breki 2022. 04. 10. 12:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#100940
Tavaly nyár óta követem az Opust, azota olvasom a topicot... probalom ertelmezni,feldolgozni a nyilvanos hireket es adatokat ami az Opusszal kapcsolatos. Tavaly is vasaroltam, iden is csipegettem.... 214Ft, átl. jott ki. 
Amit gondolok / 2018-2022 között: 
... átverték a hazai közönséget. Tokegarancia nelkul... minimalis költseggel, brokercegekkel osszejátszva, hamis illuiziokat keltve gyártották a jövőbeni pozitiv hireket, több tizmilliard Ft-ot bezsebeltek a penzpiacrol évente. Rizikomentes környezet es pénzbőseges idoszakban ez nem volt nehéz.
A,, család,, ugyesen meglovagolta a nemzeti es tokeeros érzelmű reteget. Storyt eladták, ez csaladi dontes lehetett nem kérdés..... 
Ez a vagyon évről évre gyarapodott az Opus vonalon, ezzel szembenállnak most a maganszemelyek, NERes cegek, nehany önkormányzat akik dugig vannak Opus reszvenyekkel. Ezek fiokokban lapulnak, reszben atalakulva hosszutavu befektetéssé vagy éppen felvett hitelek fedezeteként. 
3 lényeges dolog döntoen fogja befolyasolni iden az árfolyamot, amit még ertelmezni kell. 
(Az osztalek nem téma, nem ezert vették a papirt eveken keresztül..... . nem osztalekstory. )
1.Pozitiv es nagyon! mély döntés Meszaros Beatrix leváltása. A kasszát a nők kezelik a csaladban, pénzt kiszívták ezt levezényelte. 
Az ujabb storyhoz már uj management kell, ujabb penzeket fognak bevonni.... ehhez uj arculat kell, uj vezetoseg,, ujabb kommunikacio, szakmai kommunikacio a piacok felé. 
2. Kozgyulés: Aprilis 29.fontos dátum. 
Itt mar mondani kell vmit a nyilvanossag felé, megalapoznak az uj storynak.....piacot 1x mar atvertuk, ugyesen kell becsomagoln. 
Hatalmas vagyont kell kezelni, egy bizalmatlan pacon. 
3. Az MKB Bank itt fontos szereplo lesz pozitiv ertelemben. 
Hétfőn szerintem max + 5-10%, kevesebb eladoval..... aprilis 29 a döntő momentum. 
makkoscipo 2022. 04. 10. 12:00
Törölt hozzászólás
#100939
makkoscipo 2022. 04. 10. 11:54
Törölt hozzászólás
#100938
Goncharow 2022. 04. 10. 08:54
Előzmény: #100936  KKR13
#100937
Á, nem. Csak rácsodálkoztam a bejegyzésedre, hogy konglomerátumként kezeled a céget. Ritka.
KKR13
KKR13 2022. 04. 10. 06:51
Előzmény: #100924  Goncharow
#100936

Esetleg könyvelő vagy?
Személy szerint munka mellett már egy diploma után végeztem el a képzést saját pénzemből, de még nem dolgoztam azóta sem ezzel kapcsolatos komoly munkakörben.
Egyszerűen csak jobban érteni szerettem volna ehhez, mert ez nem egy hablaty közgazdasági dolog, hanem egy komplex és értelmesen kialakított nyilvántartási, elszámolási rendszer.
Egy ilyen képzésre beiratkozók döntő többsége még diplomával is elvérzik, egyszerűen abba, félbehagyja a képzést.
Az elmúlt években látottak alapján a gazdasági újságírókat kötelezném ezen képzésen való részvételre (nem a képzettség megszerzésére), hogy jobban meg tudják fogalmazni a látottakat.
Na jó, sokszor nem az igazságot szeretnék leírni, hanem a megrendelő által kért hatást elérni a cikkeikkel.
1378 2022. 04. 10. 02:01
Előzmény: #100934  Goncharow
#100935
Nagyon új fiú vagy itt ha ilyeneket írsz.
Goncharow 2022. 04. 09. 23:52
Előzmény: #100933  1378
#100934
Ha potenciális vevő vagy, akkor figyu. Az, hogy most én majd hol kezdek érdemben eladni, az a saját egyenlegemen, a hétfőn látott, majd holnap a közgyűlésig általam a napi forgalomból kalkulált várható napi kereskedési trendekre becsült mozgástérre, és a felszabaduló tőke idő közben esetleg megnyíló újrahasznosítási lehetőségeire korlátozódik. (Sűrű jelenleg a jelentési időszak, még bármi is jöhet, amire fel kell, vagy fel lehet pénzügyileg készülni.) Simán elkalkulálhatom tehát újra magam magam. Vagy mert idő előtt eladok, vagy mert idő előtt veszek. Vagy - és főként - mert Orbán rendszerének mozgásterét sokadjára alá-, ill. mert kényszerpályáit és az ő, valamint közvetlen személyes környezete önzetlen személyes őszinte hazafiságát már régóta állandóan túlbecsülöm. Mindezt azért tudnod kell, mielőtt üzlettársak leszünk.
1378 2022. 04. 09. 23:00
#100933
Tömören. Évek óta ez az első elfogadható jelentés. Itt már csak a magas hitelállomány jelent gondot. Az építőiparban lassan kifut az ÉCS, az nagyon meg fogja lökni a nyereséget majd. A turizmus is emelkedik, idén nem nagyon számítok lezárásra. Ha a mezőgazdaság nem veszteséges már jó. Az energiában meg a tigáz, titász jövőre már egész évben ide termel. Ha most nem indul meg felfelé a cég akkor soha. A kérdés a részvényár is megindul-e felfelé? Ha valamelyik befektető hajlandó egy kis kockázatot vállalni és elkezdi venni még ez is előfordulhat.
Goncharow 2022. 04. 09. 22:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#100932
Volt már ilyen is, az eredeti tőkefelhalmozás idején. Akkor napokon át réssel ment. Aztán esésben, úgy 600 alatt már a magyar háziasszonyok is betolták ide a kosztpénzt.
Goncharow 2022. 04. 09. 21:58
Előzmény: #100930  gibsonka
#100931
Az már nem az én, vagy a hozzám hasonló fantáziátlan "spekik" sara. Amúgy meg nem egyben adok el, az időzítés számít.
gibsonka 2022. 04. 09. 21:47
Előzmény: #100929  Goncharow
#100930
 Inkább vegyék vigyék drágán... Ha igazán benne vagy ez az érdeked és hogy kisbüfi vagy nagy azt úgy sem te szabod  meg. Veszi majd akinek van pénze és fantáziát, nyereséget lát benne. A szentimentalitást meg hagyd a tőzsdén kívűl re... Itt kamu szaga van, vagy sort szaga vagy mitudoménmicsináljak szaga... 😁 Bocs ez csak jótanács akart lenni. Szép estét mindenkinek... 
Goncharow 2022. 04. 09. 21:41
Előzmény: #100927  gibsonka
#100929
Figyu, én tudom mit csináljak. Momentán eladni akarok, nullán, vagy afölött kiszállni ebből. De nem azon az áron, hogy bárkit is bepalizzak vele. Utóbbi miatt írtam az "öngólosat", nehogy egy hozzám hasonló érdeklődő kisbüffencs cuppanjon rá. Vegyék-vigyék inkább Sorosék ó'csón!
gibsonka 2022. 04. 09. 21:08
Előzmény: #100927  gibsonka
#100928
Bocs nem pontosan idéztem a másik nikneved. 
gibsonka 2022. 04. 09. 21:07
Előzmény: #100926  Goncharow
#100927
 Tudathasadás? Vagy te vagy nemtodommicsináljak is? Ne vizionálj itt az unióbol való kilépésről, szerintem majd az unió váltjale a Brüsszeli tehetségeket, ha már eleget fázott... 😁
Goncharow 2022. 04. 09. 20:43
Előzmény: #100925  Smile62
#100926
Biztos te vagy az első, aki rátalált erre a frappáns poénra.
Smile62 2022. 04. 09. 20:27
Előzmény: #100908  Nemtomicsináljak
#100925
Nem csodálkozom, hogy nemtomicsináljak. Ezt Q-ra megértem.
Goncharow 2022. 04. 09. 20:17
Előzmény: #100917  KKR13
#100924
Te tényleg értesz a könyveléshez, kár hogy az szememben csak könyökvédős alkalmazotti szakmunka. Az ilyenre szívesen nyomok rá plusszt.
Nemtomicsináljak 2022. 04. 09. 20:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#100923
Legyen igazad!!
makkoscipo 2022. 04. 09. 20:06
Törölt hozzászólás
#100922
Goncharow 2022. 04. 09. 19:44
Előzmény: #100914  Goncharow
#100921
Egyébként rafkós politikai termék ez a rezsicsöki. És nem a mezei benzinkutas szempontjából az, aki amúgy egyszerű magyar kisvállalkozó, és akit szétszívat most még a határ menti autós is. (Ők a "járulékos veszteség" - ahogy Gubás Gabi mondaná.) Viszont olcsó politikai átverés az ársapka is az "alapvető(?) élelmiszereken". A ketreces csirkefarháton, a tavalyi liszten, cukron, étolajon, a sovány tejen van ársapka. A friss árukon, mint a tanyasi csirkén, a tojáson, a 2.8-as tejen és a tejtermékeken, a kenyér-, tőkehús-, zöldség-, és gyümölcsféléken meg nincs. Kivéve talán a sertés combot. (Nemtom persze, az itteniek közül ki mit eszik.) Mivel a százalékos áfa-tartalom sem csökken, így a nem ársapkásak inflációjának mértékével a költségvetési bevétel is nő. Erre mondja a sarki fűszeres, hogy a szociális érzékenység (látszatából) pipa, üzletileg meg ügyes, és köszike. 
De az energia-ár alakulását sem lehet szimplán lakossági rezsicsökivel kezelni. Ezt egyértelműen megmutatja a piaci energiaár megjelenése a termelési költségekben, és ennek nyomán az elszabadult infláció. Ezért most, amikor már nem csak kvázi, de valójában is elszálltak a világpiaci energiaárak, most az energia-szolgáltatók (és részvényeseik) is könnyen úgy járhatnak, mint jártak volt az egyszeri benzinkutasok. 
Gőzöm sincs arról, hogy az olaszok, németek miért adták át az üzletüket, vagy hogy volt-e ennek köze a Németh Szilárd-féle politikai hangulatjavító rezsicsökihez. De ha volt is, akkor a helyzet mostanság nem előnyére változott, és nem lesz fenntartható, miközben Orbán politikai okokból a lakosságra sem engedheti rá a piaci árat. Mindez az I. negyedéves jelentésből sem feltétlenül fog még kiderülni, később pedig a világpiaci energiaárak konszolidációjában is bíznunk lehet.
Krízishelyzetekben persze minden hatalom hagyta a francba a piaci viszonyokat, és legalábbis alapvető árucikkek mennyiségét, beszerzési útvonalát, árát, elosztását illetően jött a hatósági beavatkozás. Így volt ez a hadikommunizmusban Lenin, de az ókori (periklészi) Athénban is a háborúk idején. De az ilyesmihez valódi krízishelyzet kellett, nem mondvacsinált, mint nálunk ez a békeidőben is bevetett rezsicsökizés, ársapkázás, a multik extraadóztatása, vagy most a külföldi székhelyű kisker-láncok kiűzésének felmelegített ötlete. 
Ha tehát nem jön össze a költségvetés deficitjének szanálása, akkor attól tartok, hogy Orbánnak valahol errefelé lesz az "előre, nem hátra". Ezt megakadályozni senki, az úniós tagságunk sem fogja tudni. Megvan hozzá a teljhatalma, simán, mert népszavazás nélkül is kiléptethet minket az Únióból.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek