Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Atti67 2021. 10. 18. 08:36
Előzmény: #90959  Kispenz
#90960
Engem inkább az érdekel,hogy az árfolyam mikor fog emelkedni.Mert sorra megnyer mindent,ami az árfolyamban egyáltalán nem jelenik meg.
Kispenz
Kispenz 2021. 10. 18. 08:12
#90959
Az autópálya mikor zárul?
betgyuri
betgyuri 2021. 10. 18. 07:15
Előzmény: #90957  betgyuri
#90958
    MEGKÖTÖTTÉK A SZERZŐDÉST SOROKSÁR-KELEBIA VASÚTRA
2019-06-12
MEGKÖTÖTTÉK A SZERZŐDÉST SOROKSÁR-KELEBIA VASÚTRA
Hivatalosan közzétették a közbeszerzés eredményét 
Megkötötte a szerződést a Budapest – Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszának teljes körű tervezésére és kivitelezésére a CRE Konzorcium – tette közzé a Budapesti Értéktőzsde Honlapján az Opus Global Nyrt. A közös irányítású magyar-kínai konzorciumban a tőzsdei társaság közvetett, 51 százalékos tulajdonában lévő RM International Zrt. fele részben vesz majd részt a munkálatokban. 
A beruházás összértéke 2,078 milliárd dollár – közel 590 milliárd forint -, a kivitelezési szerződés a magyar állam és a kínai Eximbank finanszírozási megállapodásával, várhatóan 2019. harmadik negyedévében léphet hatályba.
Az OPUS GLOBAL Nyrt. közvetett, 51 százalékos tulajdonában álló RM International Zrt. az egyik tagvállalata annak a magyar-kínai vegyes konzorciumnak, amely a Budapest-Belgrád vasútvonal fejlesztését végezheti. 
A modern logisztikai folyosó magyarországi szakaszára a Magyar Államvasutak (15%) és a Kínai Népköztársaság (85%) által létrehozott, Kínai-Magyar Vasúti Nonprofit Zrt. írt ki pályázatot, amelyen a CRE Konzorcium nyerte el a megbízást.  A háromtagú konzorciumban a China Tiejiuju Engineering & Construction Kft. és a China Railway Electrification Engineering Group (Magyarország) Kft. képviseli a kínai állami vasúttársaságot. Az R-Kord Kft., valamint a Mészáros és Mészáros Kft. közös leányvállalataként működő RM International Zrt. pedig az OPUS GLOBAL Nyrt. érdekeltsége.Az RM International Zrt. 50%, míg két kínai partnere együttesen további 50%-os arányban vesz részt a konzorciumban, melynek megfelelően a felek a vállalási díjból is ebben az arányban részesülhetnek. Tehát az OPUS GLOBAL Nyrt. leányvállalatának – árfolyam függvényében – 295 milliárd forint bevételt hozhat az 5 évre tervezett nagyberuházás.A Budapesti Értéktőzsdén közzétett tájékoztatásában is felhívta részvényesei figyelmét az OPUS GLOBAL Nyrt. arra, hogy a beruházásnak feltétele a finanszírozás rendelkezésre állása, amihez a magyar állam és a Kínai Eximbank közötti hitelszerződés megkötése szükséges. A hitelmegállapodás ugyanis – a CRE Konzorcium nyertes ajánlata alapján megkötött szerződéstől függetlenül – hatással lehet a vasútvonal tényleges megvalósulására, így a munkálatok 2019. III. negyedévére tervezett kezdési időpontjára. A hitelkérelmet Magyarország Kormánya nevében a Pénzügyminisztérium már benyújtotta a Kínai Eximbanknak. A megállapodás értelmében a CRE Konzorcium a Budapest (Soroksár) és Magyarország déli vasúti határállomása (Kelebia) közötti szakaszon tervezheti és építheti meg a közlekedési nagyberuházást. A jelenleg jellemzően egyvágányú, 150 km hosszú vasútvonal teljes egészében felújítandó, állapota helyenként kritikus, utoljára az 1960-as években korszerűsítették. A közlekedés biztonsága érdekében a MÁV a teljes meglévő szakaszon korlátozni kényszerült a vonatok sebességet.A korszerűsítés részeként a meglévő és a teljesen új második vágányt egyaránt 160 km/órás engedélyezési sebességre és emelt (225 kN) tengelyterhelésre építik ki az ún. 60-as sínrendszerrel az állomásokon kívüli nyílt szakaszokon. A teljes szakaszon alkalmassá teszik a biztosítóberendezéseket az emelt sebességre és az egységes, európai vonatbefolyásoló rendszer (ETCS L2) használatára. Szintén átépítik a felsővezeték-hálózatot, és az emelt terhelés, illetve a kétvágányúsítás miatt a vasúti műtárgyakat.A nyomvonal környezetének infrastruktúráját is fejleszti a beruházás, amelynek része több mint 100 kereszteződés, közel 100 kiszolgáló épület, 16 aluljáró, továbbá a szükséges hidak, zajvédő falak, térvilágítások, közművek megépítése, és az érintett állomások vasúti rendszereinek cseréje, épületeinek felújítása. Az építési engedélyek beszerzése mellett a környezetvédelmi hatástanulmányok, a környezetvédelmi engedélyek, valamint a kisajátítási tervek és azok földhivatali átvezettetése is a fővállalkozó feladata. A finanszírozási megállapodástól függő kezdési időponttól számítva öt évet kap a CRE Konzorcium a vasúti szakasz újjáépítésének megtervezésére és kivitelezésére, a jótállási időszak további 2 év.A vonal magyar és a szerbiai szakaszának megépítésével három és fél óra alá csökkenthető a jelenlegi nyolcról a Budapest és Belgrád közötti menetidő, ami jelentősen felgyorsítja a Balkánra tartó, illetve onnan érkező forgalmat.
betgyuri
betgyuri 2021. 10. 18. 07:13
#90957
A Budapest Kelebia is végre megindul mint üzlet :) 
A Reptér tekintetében a héten szerintem a Kormány tulajdonába veszi, és remélem koncesszióba adja tovább .... 
betgyuri
betgyuri 2021. 10. 18. 06:56
#90956
Mindenkinek jó reggelt ! 
Hál istennek az előválasztósdinak vége, jobb oldalinak mondott jelölt győzött egy bal oldali választáson ...Az OPUS esélyei gondolok itt elsősorban az építőiparra nem csökkentek , továbbra is lesznek bőven üzletei. 
Majd ma még jelentkezem. 
Varesz81
Varesz81 2021. 10. 17. 23:13
#90955
Varesz81
Varesz81 2021. 10. 17. 23:13
#90954
UG75
UG75 2021. 10. 17. 22:00
#90953
Na vajon holnap MZP-re esünk újra mint 2018-ban?
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2021. 10. 17. 18:11
Előzmény: #90951  Mortal_Wombat
#90952
Ne legyen igazam, de a végén autógyárunk is lesz, hogy saját gyártású páncélozott limóval büszkélkedhessen.
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2021. 10. 17. 18:09
Előzmény: #90945  KKR13
#90951
Másként gondolom. Mije nincs még a kisgömböcnek? Légitársasága! De már nem sokáig. Első lépés: Ferihegy. Utána vagy saját, vagy akár a Wizz Air-t is bekebelezheti.
kupec 2021. 10. 17. 17:11
Előzmény: #90948  KKR13
#90950
Nagyon egyetértek mind az idézett cikk-részletekkel, mind azzal, amit leírtál - azzal együtt, hogy sajnos a pozitív változások mellett történtek igen negatív dolgok is az elmúlt évek alatt, amiket jó lenne kiigazítani. 
kupec 2021. 10. 17. 17:06
Előzmény: #90925  KKR13
#90949
Ennyi erővel legközelebb a heiligenbluti hotelét is eladja a HH, mivel ott sincs közvetlen fürdőkapcsolat, hacsak az alagsorban található 15m2-es medence nem számít annak. ;-)
KKR13
KKR13 2021. 10. 17. 11:36
#90948
Nehéz a túlerő ellene, de meg kell próbálni, nálam erről szól a következő időszak és megértem, ha nem repkedünk - akár mesterkélten - túlzott magasságba az árfolyamot illetően.Na jó, igazából az eleje volt mesterkélt, erre már rá kellett jönnöm.
Szóval véleményem szerint egy igaz hang és a riport végén lévő bekezdések a hangsúlyosak:
https://mandiner.hu/cikk/20211014_henri_boulad_interju
„Európa nem engedheti be ajtaján a világ összes nyomorúságát. Ha megteszi, össze fog omlani. Sőt, Európa épp összeomlóban van. Európa nem tud befogadni több embert, még humanitárius indokok alapján sem. Akik Európába érkeznek, elutasítják, hogy integrálódjanak. Szerintem, akik nem hajlandóak integrálódni és meg akarják változtatni Európát, azokat haza kell küldeni.”
 „Európa elvesztette spirituális és keresztény gyökereit. A judeo-keresztény örökség része az európai identitásnak. Amikor hivatalosan elutasította az EU, hogy ezt megemlítsék az »európai alkotmányban«, az ennek a gyökérnek az elvágását jelentette, minden realitás és igazság ellenére. Európa három pillére épül: a görög-rómaira, a judeo-keresztényre és a modernitásra. Ez a három örökség formálta Európát. Ha elfelejti a judeo-keresztény örökségét, elveszíti a lelkét.”
Igen, jól foglalták össze mások, a nemzeti, a vallási és a nemi identitás leépítésével egy nagy masszát kívánnak képezni, amihez kívülről hozzágyúrnak egy nekik hálás tömeget és az irányítás egy hatalmas populáció, térség felett megvalósulhat. Ez már némi Star Wars feeling.
Köszönöm, én nem kérek belőle.
A Netflixet is előfizetem a lányom nyelvtanulása miatt, de már ott is úgy nyomulnak a tartalmak terén, hogy nem sokáig fogom ezt megtenni (legkönnyebb "észrevétlen" befolyásolás), igaz, az európai termékekben is egyre jobban nyomulnak (tönkre is tették az egyik legkedveltebb sorozatomat rohadt manipulatív módon: a szokások, a helyi értékek eltűntek, a bájos dolgokkal egyetemben és mindent inkább a komorúság lengett át, miközben ökonáci és szektás lett a fehér ember, ellenben fél Afrika megjelent üldözöttként a több ezres Dolomitok csúcsai között, a család, mint minta, természetesen kellően megtépázva, élve a mozaik lehetőséggel).
A gyerekek is szabad préda számukra, minap láttam egy kamu FB posztot, ahol szavazási piktogrammal tették helyére a vadakhoz való viszonyt ("jó és szelíd ember" kampány jelleggel), igaz a vadgazdálkodásról és sok összetett (ökológiai, mezőgazdálkodási) folyamatról végképp nem tudomást véve, belecsempészve a mondanivalót a napokban hazánkban zajlott esemény kapcsán.
Persze, a tudatlan bólogat, mert annyira nagy a cukiság faktor a FB-on, csak aztán a gyakorlatban húst-hússal eszik a család, műanyag szarokat vesz ezerrel, nyomja az energialó wellness hétvégét és már pár száz méterre is autóval viszi a seggét a cuki csöppségnek fagyizni, aki természetesen megsimogatja a szarvast, mint nagy állatvédő.
Érzékelte itt az ember, hogy sokaknak ez semmit sem jelent és most igazából azért paráznak a választások előtt, mert az általuk ördögnek vélt faktorral szerettek volna spekulálni és ez egyelőre nem jött be, és ha nem menekítik ki őket (árfolyam felhúzással), akkor az általuk favorizált (új) politikai erő lehúzza végérvényesen a befektetésüket a süllyesztőbe. Szerintem ennyire nem egyenesen arányos ez a kockázat, legfeljebb a jövőbeli kifutási lehetőségeket nyirbálja meg eléggé, bár kiindulva a történelemből, már semmin sem csodálkoznék.
A mi - nem túl nagy - családunkat illetően a kommunisták vettek el annak idején (folyamat kezdete) értékeket), aztán a folyamat végén nyúltak le pld-ul "tanácsi lakást", Bokros intézkedései közeli hozzátartozom életét pecsételte meg, illetve a későbbiek során pont a családvállalási időszakban adóztattak agyon már a feleségemet és engemet.A lopásról csak annyit, hogy amikor elkezdtem dolgozni, a munkabérem (100 %) után a munkáltató 40 % körüli TB járulékot fizetett, most pedig 15,5 % ez a mérték és jövőre tervezik a 10,5 %-ot.Az SZJA-nál is hasonló - bár nem ekkora - volt a változás.
Szeretném, ha a következő évtizedben így lopnák meg a becsületes értékteremtő dolgozókat.
Lehet mínuszolni, hétfőtől úgy is jönnek a hétköznapi kötelezettségek, max. kora reggel vagy esténként tudok ilyen dolgokra vetemedni :)
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2021. 10. 17. 08:04
Előzmény: #90945  KKR13
#90947
Itt a pénz nem számít, főleg akkor, mikor nem a sajátjából költ valaki. Majd az unokáid visszafizetik a hitelezőnek. 
VERTAK 2021. 10. 17. 02:54
#90946
Hajrá Opusz‼️🚀
KKR13
KKR13 2021. 10. 16. 21:41
Előzmény: #90944  J.o.k.e.r
#90945

Köszönöm.
Igen, a kisördög mindig ott van az emberben, hogy szeressen kellő gyakorisággal tájékozódni hátha alapon, de azért zsigerből tudja, hogy a lottó ötöst nem fogják kihúzni.
A reptér vásárlás (függetlenül Opustól) kapcsán is vannak fenntartásaim, mert ha 25 milliárdos eredményt tudtak elérni (rekordszintű nyereség - amit osztalékként ki is vett a külföldi tulajdonos) egy "nyugodt" 2018-as évben, akkor az a cég hogyan érhet meg közel 1.500 milliárdot, mi lehet a háttérben.
Ezzel igazán a jelenlegi tulajdonos külföldiek nyernének (megint) első "ránézésre".
J.o.k.e.r
J.o.k.e.r 2021. 10. 16. 20:14
Előzmény: #90942  KKR13
#90944
 Érdeklődéssel olvasom a gondolataid .  Írjál ha gondolod, én kíváncsian várom. Általában egyetértek Veled , megvan az egészséges optimizmusod és van hozzá egy jó adag fenntartás, zsigeri reakció amit sajnos az opus "kinevelt" bennünk az évek alatt.  Szemely szerint lekorlatoztam magam a napi egyszeri BÉT honlap eloszor vesztesek tab fülre  ha nincs ott az opus csalodottam rakattintok a nyertesek fülre a többi már nem érdekel.  Naponta 1 percet foglalkozom és gondolok erre a szégyenletes papírra.
Sumarton 2021. 10. 16. 20:14
Előzmény: #90942  KKR13
#90943
A rideg valóság - tisztelt igazi befektető-  az hogy egy manipulált, részvényesi érdekeket semmibe vevő, mára a bizalom szikráját is elvesztő, totálisan illikviddé vált mini papírról beszélünk amibe komoly intézményi befektető egy árva petákot nem hajlandó beletenni. 
A többi irreleváns magyarázkodás, szerecsenmosdatás. 
KKR13
KKR13 2021. 10. 16. 15:30
Előzmény: #90941  Titi72
#90942

Köszönöm.
Tulajdonképpen ezen a fórumon már nagyon régóta nem kíváncsiak a valóságra, hanem inkább kívánságműsor van vagy gyűlölet kampány.
Befektetni kívánok (max. kényszer befektető rossz spekák) tömege nem nagyon maradt, legalább is a fórum keretei között. Ez már látszott az elején is, amikor az akvizíciók után (a mostanihoz képest magasabb árfolyamon) nem sokkal már sokan dühöngtek, pedig kb. onnantól lehetett nagyjából bármit is látni, igaz az eddig elég kényelmetlennek sikerült a befektetési szándékkal (túl korán) érkezők számára is.
Néha leíród azt, amit tényleg lehet látni - a többség itt nem hinném, hogy bennfentes lenne, hogy ismerjen minden részletet -, de azt igazából ignorálják.
Azt nem szeretem, hogy ha megtévesztenek bárkit (volt benne áldozati szerepünk :) vagy hazugságokat állítanak gazdasági dolgokról, adatokról, főleg, ha az tudatos (hangulat keltés, megtévesztés, stb.) vagy csak totál homály az illető hozzá (szerencsés gazdagok vagy ferde úton járók, ha sok pénzt tudott így is betolni a tőzsdére).
Nekem az is fura itt, hogy mindenki tudta milyen konstrukcióba (politikai feltőkésítés) fektet, ennek ellenére sok esetben olyan befektető vagy speka személyről van szó, aki már a döntés idején gyűlölte a "feltőkésítőket", mégis játssza az áldozatot.
Én még mindig nem vagyok totál reményvesztett, mivel "még csak" lassan 3 éve hoztam meg - a nagyon úgy tűnik elhamarkodott- döntésemet, de továbbra is hiszek abban, hogy ha már így történt és esetleg van manipuláció (akár tőzsdei, akár a cégek eredményessége terén) is abban, hogy ilyen alacsony az árfolyam, akkor legalább ebben az időszakban apránként vásárolhat az ember diszkontált áron.
Néha ezzel úgy vagyok, hogy bár totál bebetonozta a rövid és most már középtávú döntéseimet ez a befektetés, de szeretnék még időt kapni a diszkontált vásárlásra, ha már az eleje így félrement. Miért is? Mert továbbra is hiszek, hogy ennek sikeresnek kell lennie és ennél többet (fog) érni ez a tagság, ezért is nem anyázok fő műsoridőben, akkor úgy is lekötik a normális ember életét a hétköznapi elfoglaltságok (munka, család, egyéb kötelezettségek, stb.). Ebben az évben is tervezek még venni egy mikro mennyiség (általában kötési díj kimaxolása) és ha tudok hozzátenni, akkor tavasszal is.
Persze, ha valamiért (bár nem hiszek benne) a választások előtt tartósan elkezd emelkedni nagyobb ütemben az árfolyam, akkor az egyik szemem sírni, a másik meg nevetni fog.
Amennyiben totál kudarc lenne mégis ez a befektetésem - arra én még adok magamnak min. 2-3 évet -, akkor elkezdhetek tényleg reményvesztetté válni, bár ez esetben szerintem lenne még nagyobb gondom, feltételezve ezzel a negatív folyamattal együtt járó politikai, társadalmi irányváltást.
Remélem jól összefoglaltam, bár biztos sok gondolt még kimaradt, de már nem fárasztalak tovább :)
Titi72
Titi72 2021. 10. 16. 14:52
Előzmény: #90940  KKR13
#90941
Én nagyon régóta itt  vagyok, inkább csak olvasok, mert kevés idő van a munka miatt az írásra. A Te írásaidat különösképpen szeretem, főleg a pénzügyi elemzéseidet, mert pontosak, és alaposak. Maradj, amilyen voltál, ne légy reményvesztett, vagy cinikus. Nem való hozzád. Mfg: Titi72

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek