Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Kispenz
Kispenz 2021. 03. 22. 21:33
Előzmény: #76559  papaya
#76560

És mikor jön kb?
Ha akkor lesz 300, akkor ez az egész egy vicc... siralmas vicc
papaya 2021. 03. 22. 21:31
Előzmény: #76556  Kispenz
#76559
Bube + Titász + tigáz egészénél nagyobb a következő nagy vad. 750 mrd+55 mrd + 27 mrd összesennél kb még 40-50% nagyobb lesz. Lehet akkor majd eléri a 300-at az árfolyam.))) 
Casali 2021. 03. 22. 21:29
#76558
Persze az más történet.Kell a részvényesek aktív kereskedése.Egyre jobban.Sajna ez opirol nem mondható el.Itt semmi szükség a mi lovénkra.
Casali 2021. 03. 22. 21:27
Előzmény: #76555  papaya
#76557
Master meglesz idén a 4000!
Kispenz
Kispenz 2021. 03. 22. 21:25
Előzmény: #76555  papaya
#76556
Valljuk be, mi is arra számítottunk, hogy egy ilyen hírre 400 lesz.
papaya 2021. 03. 22. 21:23
Előzmény: #76553  Kispenz
#76555
Más részvény hetek óta az egekbe lenne. 
papaya 2021. 03. 22. 21:21
Előzmény: #76553  Kispenz
#76554
Hát ezt tőlük kellene megkérdezni, hogy minek. 
Kispenz
Kispenz 2021. 03. 22. 21:19
Előzmény: #76550  papaya
#76553
Úgy legyen! De te írtad délután, hogy semmire nem emelkedik, akkor minek a nagyvad?
Casali 2021. 03. 22. 21:18
#76552
Casali 2021. 03. 22. 21:13
Előzmény: #76550  papaya
#76551
Lássuk azt a nagyvadat...
papaya 2021. 03. 22. 21:10
Előzmény: #76548  Kispenz
#76550
Ez kispénz a következő nagyvadhoz képest.
Casali 2021. 03. 22. 21:07
Előzmény: #76547  KKR13
#76549
Ennek a nem fejlettnek is nálunk .Főleg az úgymond elitnek az a legfőbb...
KKR13
KKR13 2021. 03. 22. 21:01
Előzmény: #76546  Casali
#76547
Nem is papok népszerűek, már rég a pénz az Istene a fejlett társadalmaknak.
Casali 2021. 03. 22. 20:52
#76546
Beleolvastam ami nagybetű volt RTL aztán papok...Huuu papokat akarod védeni??Ne tedd. 3-ból 1 tuti csupán menekülésből lett pap.Saját maga elől menekült...Szép estét!
szaferi
szaferi 2021. 03. 22. 20:51
Előzmény: #76541  papaya
#76545
Azért megpróbálhatnád, hátha ;) 
Casali 2021. 03. 22. 20:49
Előzmény: #76543  KKR13
#76544
Te most komolyan gondolod ezt valaki végig olvassa?
KKR13
KKR13 2021. 03. 22. 20:48
Előzmény: #76477  OSZLOPOS
#76543

Rövid leszek :)
Aki nem kiváncsi rá, nyugodtan lapozzon, az Opus csak közvetve érintett a témában.
Te meg ott tévedsz, hogy a boldogságot a felvilágosult liberális országoknak sajátítod ki és úgy állítod be a magyar helyzetet, mint ha itt valami inkvizíció lenne, holott pontosan ez folyik azok ellen, akik nem szeretnének a liberális úthenger elé feküdni. Sokkal kisebb a kormány által uralt média befolyása, ezért is veszthetnek akár jövőre. Az a baj, hogy le kellett menniük demagóg szintre, mert mindkét oldalon úgy látszik ez az alapvető platform a tömegek eléréséhez.
Szerintem azért létezik még valószínűleg olyan törzs, ahol ténylegesen sokkal boldogabbak az emberek, mint az álszent „Traumschiff”, pénzhajhász, más térségeket a történelem során jelentősen kihasználó „fejlett társadalmakban”, nem hiába próbálnak a lelkiismeretükkel dacolva „faire value” értéket már a marketingesek is elsütni a fogyasztási termékek kapcsán. Megnézném a fellengős jóléti országok lakóinak az életérzést akkor, ha az életüket a következő évtizedekben hasonló fogyasztások mellett kellene abszolválniuk az embereknek, mint a fejlődő világban és számon kérnék a társadalmi jólétüket meglapozó környezeti károk helyre állítását, a térségükön realizált profit visszaforgatását.
Persze, mivel a fejlődő világ népességben túlzottan gyarapodik – mely cikluson már a fejlettek túlvannak és most már annyira elkényelmesedtek, hogy magukat sem szeretnék „reprodukálni” -, így hamarosan hasonló ökológiai lábnyomra fognak szert tenni, amire a migráció még rá is segít, ha elkezdik a „felesleg” egy részét lecsapolni az emberek áthelyezésével és a kiindulási térségben minden folytatódik ugyanúgy, bár a fogadó térségek kapacitása is véges, főleg, ha nem szeretnének az ott élők lemondani dolgokról mások javára (nem erről híresek az emberek).  
Nekem, tudod azt nem tetszik, hogy nagyon sokszor a mutyizók "mutyiznak" (max. más dimenzióban) és álszenten kampányolnak. Számtalan embert tudnék mondani a „FB ismerősi” körömből, aki – némelyikük szerintem pénzért – terjeszti a mindennapos hazugságot, holott ismerve az eddigi életüket, némelyikük a „kiskapuzás” mestere.
Az pedig felettébb érdekes, hogy korábbi érdekcsoportok közel sem voltak ilyen szinten számon kérve a közéletben, pedig még drágább játékot játszottak, miközben egy igencsak mesterséges színlelt gazdaságot tartottak a hátuk mögött, ahol minden napos volt a nyugati cégek túlárazása a közpiacon, a piaci szereplők adó- és járulékcsalása, a szociális rendszer megdézsmálása.
Egyszerűen nem hiteles ez a játék, ami itt is történik, hogy több reges emberek osztják az észt, közben bármivel spekulálnak az értéktőzsdén, a pénzpiacon. Nekem nap közben például nem fér bele az itteni aktivkodás, mert egy átalagembernek dolgoznia is kell.
A sok adó szöveg nettó baromság – főleg sok nyugati államot párhuzamba hozva -, ezt Te is tudod, csak ezzel is támadni kell a rendszert, mert különben nem hiteles a "reklamáció".
Azon bőven lehet vitatkozni, hogy azt mire költik - én is sok dolgot feleslegesnek vagy túlzónak tartok -,de az itteni adóterhelésből illúzió elvárni a csodás állami szolgáltatások sorát.
A külföldi cégek is fizethetnének ugyanúgy nagyobb béreket az itteni dolgozóiknak, mert ugyanazon sztenderdek, folyamatok mellett végzik a munkájukat (nem lehet, nagy hatékonyság különbség, csak valamivel terelni kell), de ők is a profitért jönnek ide, amit az olcsóbb bérek és az adókedvezmények garantálnak számukra.
Igen, most nagy divat a keresztény vallás degradálása, a „kicsit sem elfogult” RTL Klub is több tucatszor hirdette a műsorát úgy megvágva, hogy abból az a kép alakuljon ki, hogy a papok csak megrontani tudják az embereket. Én nem vagyok gyakorló keresztény, de még mindig ezerszer értékesebbnek tartom azt a tanítást, amit kereszténység közvetít, mint azt a technológiai cégek által közvetített, a médiában „reklámozott” mai nihilista carpe diem életfelfogást, amely mindenkit akkora egyéniséggé, sztárrá avanzsál, amitől felbátorítva az emberek az egyéni szabadságukat alapvető szabályok felé helyezik a közösség vagy más ember jogos érdekére fittyet hányva. Ez történik most a Covid alatt, amikor már sokan egyetértettek azzal, hogy a maszk viselésére a másik utastársát felszólító személyt az illető megkéselte, mert „mit szólt be neki”.
A Covid bebizonyította, hogy sajnos nagyon sokan nem képesek mások miatt áldozatot hozni, a maszkviselésen fennakadók vagy bizonyos szabadidős programok lemondani nem kívánók egyszerűen puhány, önző emberek - sőt még polgár pukkasztók is -, ezért is fog még sokáig elhúzódni ez a probléma, mert sokszor a korlátozás ellen lázadók okozzák a probléma elnyújtását, azaz Te hiába áldozol be dolgokat, ha mások ezt nem teszik meg.
Erre mondtam a lányomnak, hogy ha mindenki talán éppen egy aktuális indokot (úgy sem terjed, meg nincs most közvetlen közelemben senki, stb.), hogy miért nem visel éppen maszkot úgy, ahogy a jelenlegi előírás, akkor nagyon hamar mindenki a másikra mutatkozva nem fog maszkot viselni. Sokszor a szabályok pont azért túlzóak, mert eleve az emberek része úgy is csak az alatt teljesítene (lásd: gyorshajtás - 1...-ig úgy sem büntetnek attitűd).
A valláshoz visszatérve, nem racionális, hogy a kereszténységgel foglalkoznak, mint ha valami egyedüli probléma lenne és erőszakosan tukmálna magát a hívőkre, amikor a – sokszor radikális - muszlim egyszerűen teret hódít a világban, bekebelez térségeket és sokkal inkább teszi kevésbé szabaddá, dogmatikussá az emberek mindennapjait, mint például a keresztény vallás.
Egy másik vetülte a mindennapokban, hogy az emberek egy jelentős része lassan már többet foglalkozik a személygépkocsijával vagy a telefonjával, az aktuális házi kedvencével, mint a saját családjával.
A saját maguk által környezeti terhelésen már kb. jó ha pár százalék ember gondolkodik el valósan, mert a megoldást a közöstől várják el. Szinte alig volt olyan ismerős a körömben az elmúlt évtizedek során, akiben némi lelkiismeret furdalás felmerült volna fel a minden napos személygépkocsi használata miatt.
Itt Újpalotán, ahol folyamatosan az ellenzék van döntési pozícióban és a szomszédos kerületben Zuglóban is általában, és most már a fővárosban is, ennek ellenére a nagy „zöldnek” beállított új erők még egy nyavajás kerékpár sávot sem tudnak évtizedek alatt kialakítani, nem hogy egy buszsávot vagy buszöblöt kiszélesíteni, preferenciát adva a kisebb környezeti terhelésnek és visszaadni a szabad idejük egy részét a környezeti rombolásban kevésbé aktívabb embereknek. A változást a zászlajukra tűzők bort isznak és vizet prédikálnak.  
Szóval összegezve, jó dolog egy ideál társadalomban hinni, de én már nem vagyok képes rá, mert a hétköznapi életben nem kapok vissza ilyen csatolásokat, amire a Covid még jobban ráerősített sajnos. Választani kell és én a kevésbé fájót fogom választani és nem hitegetem olyannal az embereket, amelyek az emberi magatartás miatt egyszerűen nem fog bekövetkezni, amelyben nagy szerepe van a változást hirdetőknek ugyanúgy, amikor az egyéni szabadságot már annyira túldimenzionálják, hogy az egyfajta anarchiává fajul bizonyos társadalmi szituációkban.
Abban viszont hiszek, hogy kellenek magyar érdekeltségű cégek az országnak és igazából csak magunkra támaszkodhatunk, nem a mézes- mázas ígéretekre, és a szomszéd tehene mindig zöldebb attitűdből ideje lenne kilépni, amire meg lett volna az esély, amit most jelentősen visszafogott ez a pandémia.
Casali 2021. 03. 22. 20:48
Előzmény: #76541  papaya
#76542
Mondbe már csak ezért is...Mindegy mindegy alapon dobd be amid van.Kezd ez egész opusosdi dögunalmas lenni...
papaya 2021. 03. 22. 20:45
Előzmény: #76533  szaferi
#76541
Hidd el ha bemondanám a nagyvadat ami jóval nagyobb mint a BuBe akkor sem lenne itt emelkedés. 

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek