Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
1378 2021. 03. 17. 08:18
#76140

Sziasztok!
Tegnap nem voltam, most nézem mennyit mentünk tegnap. Látom semmit, sőt majdnem minuszban zárt. Ennyit ér egy Titász - Tigáz 50% csere. Mert ez nem nevezhető vételnek, hanem a Titász 50%-t beáldoztuk az 50% Tigázért. Anno összeszedtük itt, hogy hány új gyár, üzem készül kelet-magyarországon ami nagyon megfogja dobni az áramfogyasztást. Tegnap hajkurásztam egy gázos ismerőst akinek feltettem pár kérdést gázszolgáltatással kapcsolatban. Azt mondja egyes üzemekben még fűtés is alig van, mert a gépek, gyártósorok "befűtik" a termeket, ezek az új gyárak nagyságrendekkel kisebb mértékben növelik a gázfogyasztást, mint az áramfogyasztást. Hát hogy ebben mi a jó buli nekünk azt nem tudom. ML biztos, hogy jól jár, mert elszipkázta opus elől a fél titászt, a fél tigáz meg már anélkül is övé volt. Egyszerű embernek az utolsó bizalma is most szállt el a cég felé, mert 1,5 évig mondtak egy titászt és csak 50% lett belőle. Semmit nem változott ez a cég a szavahihetőség tekintetében. Déligyümölcs kollega belengetett egy nagy építési projektet. Semmit nem fog dobni az árfolyamon, mert a Bube is csak jövőre fog nálunk építési szakaszba kerülni és ki tudja mikor lesz abból pénz? Ha véletlenül bukna a kormány, senkinek ne legyen kétsége afelől, hogy bube itt nem lesz, ha lenne is majd megépíti a Starbag. Nem tudom, én évek óta reménykedem, hogy lesz ebből valami, de egyre pesszimistább vagyok.
KKR13
KKR13 2021. 03. 17. 07:31
Előzmény: #76138  peggy01
#76139
Mondjuk az, hogy mikor fog újra rendesen működni a gazdasági, polgári élet, ami az Opus esetében az idegenforgalomnál a legsúlyosabb tényező, de a többi szektort is befolyásolja. Egy világgazdasági válságban általában a fogyasztás is visszaesik nagyon sok területen, a rossz helyzetbe kerülő fogyasztók és a bizonytalanság miatt is.
peggy01 2021. 03. 17. 01:47
Előzmény: #76132  KKR13
#76138

A különböző vakcináknak mi köze az OPUShoz? Mert itt már mindenről volt szó.
Csibefasirt
Csibefasirt 2021. 03. 16. 23:43
Előzmény: #76133  KKR13
#76137
Hat erre azt tudom mondani, hogy akarat kerdese :D az AFA t is sokan szerettek nem megfizetni, de jott a NAV az online penztargepevel es betorte a renitenseket... Persze lehet igy is csalni, de sokkal nehezebb plane nagyobb tetelben, szoval jovedelemre is ki lehetne talalni szerintem a megoldast, ha az lenne a szandek. De persze ez nem egy olyan tema, amit csak ugy ki lehet talalni hasrautesbol, ide kellenek a szakemberek meg a szamolgatas. Nekem fejben a tobbkulcsos adozas szimpatikusabb megoldas, aztan persze nem mondom, hogy szamokkal/ervekkel ne lehetne meggyozni, hogy megis csak jobb az egykulcsos :D
Vagyonadora most nem terek ki, de nagyjabol igazad van. 
germanungar 2021. 03. 16. 22:19
Előzmény: #76122  arius78
#76136
Ha a Nasdaq-on kereskedsz, had találgassak, hogy hol vagy aktiv!
A, A, A, F, M, N, T ...azaz Alphabet, Amazon, Apple, Facebook, Microsoft, Netflix, Tesla
Na, hány találatom van?
Jó jó tudom, a NASDAQ 100-ban még ennél sokkal több lehetöség található, de ezekkel nyugodtan alszol. Azonkivül ezek mind méregdrága részvények – habár kinek hogy!
A nagy Tech-cégek most megtorpantak és Tesla is kevés jó hirrel szolgál, de aki legkésöbb pont egy évvel ezelött, az elsö corona-krizisben beszállt, annak még nincs gondja.
Kiváncsi vagyok, mit hoz a holnapi nap.
Dale
Dale 2021. 03. 16. 22:18
#76135
Valaki nézte mostanában a grafikont? Más is észrevette a közel 1 éve rajzolódó alakzatot, ami lassan teljesül? Nem lövöm le, nézzen utána mindenki. Különben továbbra is azt mondom, ez a papír tojik a TA-ra, de ha most bejön, akkor... :)
Dale
Dale 2021. 03. 16. 22:10
Előzmény: #76128  peggy01
#76134
Egy politikai részvényben? :D
KKR13
KKR13 2021. 03. 16. 22:06
Előzmény: #76126  Csibefasirt
#76133

A jövedelem után talán nehezebb beszedni az adókat, viszont a jövedelem (tiszta v. nem tiszta) forrástól függetlenül mindenki fogyaszt, valószínűleg ezért is mentek ebbe az irányba, illetve a magas jövedelmet terhelő adók esetében egész biztos megindulna a kiskapuzás, csalás, jövedelem "kihelyezés" a hazai adózási kör alól. A vagyont pedig nagyon kevés helyen adóztatják rendesen és elég érzékeny téma a sokadig adóztatás miatt, azaz ha a vagyon forrásához szükséges jövedelmet már leadóztad, akkor ez egy fajta kettős adóztatás lenne, pedig ott is azért érvényesül valami hasonlóság, mint a fogyasztásnál, azaz a szürke/fekete gazdaságból és egyéb nem tiszta helyekről érkező jövedelmek vagyontárgyakba transzformálódnak át. Lásd a devizahitelezést, ahol szinte lényegtelen volt, hogy miből fizették a hiteleket (nagyon laza fegyelem, csak dőljön a pénz), azaz sokszor a megvásárolt és kiadott lakás utáni - le nem adózott - bérleti jövedelem volt a hiteltörlesztési forrás vagy a szürke/fekete gazdaságból érkező jövedelem.
Persze az ilyen hitelesek is sírtak a médiában, nemcsak a tisztességes emberek, aztán lehetett ezeket is kimenteni/pénzintézeteket konszolidálni szintén adófizetői forrásokból is.
KKR13
KKR13 2021. 03. 16. 21:55
#76132

Politika?
Ne legyünk ennyire álszentek, egyelőre ez egy nagyon is átpolitizált részvény, ahogy az OTP és a MOL is az volt annak idején és bizonyos értelemben még ma is az, főként a MOL-ra értve.
Reméljük az Opus is hasonló utat fog bejárni.
Egy érdekes hír egy még érdekesebb dátummal benne:
https://magyarepitok.hu/mi-epul/2021/03/peri-rendszerekkel-keszult-a-budapest-belgrad-vasutvonal-egyik-legnehezebben-kivitelezheto-szakasza
Hekis 2021. 03. 16. 21:53
#76131
Az a baj, hogy csak a fele jön ide mindegyiknek. Nem erről volt szó, hanem az egészről. Így ide megint csak a költség jut majd a nyereség meg a fele miatt alig pár forint egy részvényre. 
Nem csoda, ha nem 3xx az ár. Azért ment vissza, mert akik közelről tudják a híreket időben leléptek megint.
papaya 2021. 03. 16. 21:10
Előzmény: #76128  peggy01
#76130
Helyes! 
Csibefasirt
Csibefasirt 2021. 03. 16. 20:55
Előzmény: #76128  peggy01
#76129
:'C 
peggy01 2021. 03. 16. 20:46
#76128
Fejezzétek be a politizálást!!!
vorosarpi80 2021. 03. 16. 20:45
#76127
Politika mentesen, én azért ettől a Tigáz hírtől sokkal többet vártam... Ez a Tigáz/Titász vonal, szerintem egy befektető szemével jónak kéne tűnjön. Fix árbevétel, tuti nyereség termelés. Egyszerűren nem értem, ugyan ott állunk, mint a bejelentések előtt. Viccnek is rossz... 
Csibefasirt
Csibefasirt 2021. 03. 16. 20:20
Előzmény: #76124  KKR13
#76126
Ez egy teljesen legit gondolat szerintem... és ilyen ügyekkel a mindenkori kormánynak kéne is foglalkozni, ha csak a Brüsszelezésre meg migránsozásra fordított energia meg pénz tizede ilyen dolgokra menne... pl ha én tőzsdén szereznék több 100 milliós vagyont ( adja az ég :D), és nyugdíjaznám magam, akkor azután például egyfajta elméleti életjáradék, mint adóalap kiszámítása mellett szerintem teljesen jogos lenne adózni, TB-t fizetni tovább... mindezt csak az aktuális nyugdíjkorhatárig persze, de ilyen apróságokkal sok helyen lehetne foglalkozni... például ilyenek és hasonlók miatt sem értek egyet az egykulcsos adórendszerrel, de persze emiatt sokan utálni fognak :D  fogyasztást terhelő adók helyett én a jövedelmet/vagyont terhelőket tartom jobbnak, ez megint a társadalmi szolidaritáshoz vezet vissza minket, és sokan nem így gondolják 
Csibefasirt
Csibefasirt 2021. 03. 16. 20:08
Előzmény: #76123  Törölt felhasználó
#76125
https://telex.hu/koronavirus/2021/03/16/astrazeneca-vakcina-oltas-felfuggesztes-who-ema
az Astrazeneca körül csak pánikkeltés van jelenleg :) és igen, már emiatt is inkább leállítják és kivizsgálják... 
KKR13
KKR13 2021. 03. 16. 19:27
Előzmény: #76121  Csibefasirt
#76124

Korábban még más aspektusból is megközelítettem a témát és hozok is egy egyszerű példát.
A szürke és a fekete gazdaságból vagy akár tőzsdei spekulációból szerez valaki egy jelentős mértékű vagyont. Még bőven aktív lehetne, de hát nem szeretne megszakadni.
Sajnos nagyon régóta mégis a rendszer megengedi számára, hogy egy kalap alá kerüljön azokkal, akik a valós életszituációjukból adódóan egy ideig nem rendelkeznek járulékfizetést eredményező jogviszonnyal és így az állami egészségügyi ellátásokért havonta összesen 8.000,-Ft-ot kell leperkálnia, hogy a TAJ számát elfogadják az ellátások kapcsán és talán még a gyógyszer vásárlásait is támogassák.
Ez még elfogadható lenne egy rendesen dolgozó ember esetében, hogy ha ilyen szituációba kerül, akkor kapjon egy ilyesfajta segítséget, de mondjuk akinek évekre, évtizedekre szóló vagyoni bázisa van, esetleg az sem mindig a legtisztább helyről vagy nem hozott meg érte annyi áldozatot, mint egy dolgos ember, az miért is élhet ezzel a lehetőséggel? Ugyanis ez nem ráfordítás arányos szolgáltatás, mert ha a valós költséget kellene megfizetni ennek a többszöröse lenne a havi díj, azaz egy fajta társadalmi támogatás az azt igénybe vevők számára.
Lenének bőven ötleteim a helyzet orvosolására ("életút vizsgálat'", vagyoni kataszter, stb.), de azért nem szeretnék mindenkit ezzel itt fárasztani.
Persze, elmehetnék még számos más irányba is - erről is biztos írtam már -, azaz a társadalmi fogyasztási preferenciák irányába, amikor is bizonyos, az alapvető élethez kevésbé feltétlenül szükséges piaci szolgáltatásokra valaki jelentősen hajlandó és tud is áldozni, de a közös költség faktorban már inkább élősködik a rendszerben becsületesen szolgálók kárára.
Na nem tartalak fel, csak gondoltam, ha már elmerészkedtünk a szolidaritás jellegű gazdasági vetületekhez, ezt még újra jónak láttam megosztani "gondolkodóba".
Törölt felhasználó 2021. 03. 16. 19:27
Előzmény: #76119  Csibefasirt
#76123
Az esetleges mellékhatások ra gondoltam.A hatékonyságról meg annyit hogy játék a számokkal..
Amúgy az astrazeneca egy jó bevizsgált nyugati vakcinának számít?
arius78 2021. 03. 16. 19:15
#76122
Én a NASDAQ-on kereskedek és nem szoktam ezen a fórumon kommentelni, múltkori hozzászolásom is elég negatív reakciókat váltott ki. Tartom a véleményem, hogy az Opus alulértékelt, belevettem 240-en, és 267 kiszálltam, mert nem látok biztos irányt. Szerdára a FED kamatdöntő bejelentésére vár a világ, amit Powel mond az dönti el, hogy Opus milyen irányba mozdul, ma a Dow esett több napi rally utàn...az opus is korrigált lefelé.A magyar piac azon belül a konkrét opuszal kapcsolatos "nagyvadak",és a magyar viszonyok csak részben befolyásolják az árfolyamot...Nem lehetetlen a 350-es célár, de én a jövőben is csak stop-lossal kereskedek ezzel. Szép estét, sikeres kereskedést.
Csibefasirt
Csibefasirt 2021. 03. 16. 19:04
Előzmény: #76120  KKR13
#76121
Ez nem volt egyertelmu, de akkor az adocsalokrol beszelunk magyaran. Ezzel egyet is tudok erteni... akirol kiderul, azzal megterittetnem a kezelest minden tovabbi nelkul. Aki "jatszik" az vallalja a kockazatot is, a nyereseg lehetosege mellett...

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek