Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KKR13
KKR13 2021. 01. 28. 22:04
Előzmény: #72904  zsaver
#72920

Sajnos múlt hét pénteken vettem már pár száz darabot és sikerült is beállítanom a záróárat (akkor tudtam, hogy ez már nem jó jel) - nem először -, amit az eheti szokásos lefelé menet követett :)
Nem mertem beírni ezt, mert korábban már leírtam, hogy a vételeim közül szinte alig volt olyan, ami utána tartósan pluszban maradt volna és ennél a vásárlásnál ez egyelőre nem változott meg, szóval nem szerettem volna ezzel újabb borzongást okozni a közérdeműnek :)
Viszont teljesen nyugodt vagyok, mert ezen feltételezem max 5-10-15 %r százalékot veszítek pár hetes viszonylatban, de a jövőt illető várakozásaim úgy is jóval magasabb dimenzióba helyeződtek, ahhoz meg türelemmel várom, hogy folyamatosan épüljön a megfelelő bázis.
Ahogy korábban többször is fogalmaztam, ezt a helyzetet - ha tényleg mesterkélt - arra használom fel, hogy szép apránként, ha van módom rá, csipegessek a folyó jövedelmem terhéből, csak sajnos az nem olyan magas, hogy érdemi változást okozzon a teljes állományban, illetve emiatt lemondok a jelen helyzetben való megfelelő "fogyasztásáról" és ugye a múltat már beáldoztam a folyamat elején.
Elég "vicces" volt, hogy a régi TBSZ-eken annak idején (2018) volt, hogy kiugrottam aktuálisan mínuszos befektetési jegyekből, így még a veszteségemet az is növeli, hogy a forrást eleve mínuszos állományból szereztem, ez ám a leírás művészete:)
Amúgy továbbra sem értem, hogy akkor foglalkoznak legjobban (szervilis ellenzéki sajtó, egyéb tömegmédiumok) a közterhek sorsával, amikor az történelmi minimumon van és mégis jut a jövőbe fektetni (család támogatás, magyar cégek feltőkésítése, infrastrukturális fejlesztések).
Nagyon sajnálom, hogy ez a pandémia egy nagyon szépen ívelő pályát (növekvő gazdaság - bár ennek "világi" felfogásáról megvan a véleményem, csökkenő és átstrukturált adósság, ezáltal kisebb függőség, erősödő hazai szereplők, stb.) tört meg, de úgy látom, hogy a jövőbe előre menekülnek a politikai döntéshozók, amit megértek, mert egyre idősödve rá kellett jönnöm, hogy csak a bátorsággal lehet az életet élni.
Lehet, hogy a hatalmas lufikon érlelt hitelpénzrendszer világot és az elburjánzó egyéb növekvést időnként megtörik valamivel, amely folyamatban a főszereplőnek most ezt a vírust "kérték fel".
rocky-
rocky- 2021. 01. 28. 21:49
Előzmény: #72892  KKR13
#72919

Pont ezt akartam én is mondani. 16 óta vagyok benne... és az esést kb végigvettem. 4 TBSZ számlán és egy rendes számlán van. szóval én is elég sok sor lehetek abban a könyvben :P
Ja és nem károgok kb percenként. Kezdetek unalmasak lenni, de nagyon...
szaferi
szaferi 2021. 01. 28. 21:13
Előzmény: #72917  papaya
#72918
Szerintem ne akarjunk az ő fejükkel gondolkozni...ki tudja, mi a céljuk...
papaya 2021. 01. 28. 21:06
Előzmény: #72912  Pojáca
#72917
Én a cég vezetése helyében a meglepetésszerű bejelentéseket használnám az akvizicióknál mert lehet, hogy több ideig nagyobb forgalmat generálna. A kommunikációt meg szerintem nagyon is gátolják. 
szaferi
szaferi 2021. 01. 28. 21:06
Előzmény: #72915  papaya
#72916
Fél évet még adok neki, ha addig sem indul meg, elválnak útjaink. 
papaya 2021. 01. 28. 20:58
Előzmény: #72911  szaferi
#72915
Az, hogy jönni fog az biztos. Inkább az a kérdés, hogy mit fog eredményezni. Egy biztos, hogy a beírásaim alapján senki ne vegyen mert itt semmit nem lehet kiszámítani. 
J.o.k.e.r
J.o.k.e.r 2021. 01. 28. 20:51
Előzmény: #72910  papaya
#72914
Nagyvaddal, Nagyvadásznak is illene jönnie aki levadászik legalább 40 mill részvényt. Különben megint nem lesz semmi !  Nagykópé is megmondta:) Jabbának ez lenne a félévi feladata aztán nyár közepétől ugyis jön másik vezír.
Pojáca
Pojáca 2021. 01. 28. 20:51
Előzmény: #72909  Pojáca
#72913

A mínuszoló felebarátomtól kérdezem, hogy mivel nem ért egyet?
Azzal, hogy saját erőből megteremtett értéket meg kell védenem?
Vagy azzal, hogy ezt osszam meg mindenkivel?
Vagy azzal, hogy országunkért, s eleinkét felelősséggel tartozunk?
Vagy mi a fenével? Mert a mínusz lebökjük, de azért beszarnánk egy migráns hordától és a 112-t kerenénk a telefonunkon ?
Pojáca
Pojáca 2021. 01. 28. 20:46
Előzmény: #72910  papaya
#72912

Elsősorban, köszi, hogy válaszoltál.
Az utolsó kérdésre vonatkozóan pedig inkább arra akartam rávilágítani, hogy a cégvezetés tudna tenni a folyamatos árfolyam lenyomás ellen, ha valóban akarna. De nekem inkább az kezd körvonalazódni, hogy nem akar tenni ellene. Alig van közkéz. Persze  ami van az is krva sok, mert itt 50 filléres a lépésköz. Ezt a bét is elbaszta vég ricsivel együtt, mert ez nem növelte  a forgalmat, hanem inkább a maradék volatilitást is kiölte a kereskedők eszköztárából. egyszóval szerintem dupla öngól.
De, hogy miért nem "beszél" a cég azt marhára nem értem. S talán ez az elsődleges, legfőbb negatívum!
szaferi
szaferi 2021. 01. 28. 20:44
Előzmény: #72910  papaya
#72911
Eddig bejött, amit mondtál. Remélem most is igazad lesz! 
papaya 2021. 01. 28. 20:40
Előzmény: #72905  Pojáca
#72910
Szia! Nem! Nem a DMker és nem a Stadler az ami jönni fog. A sok kérdésre amit fektették azokra én is szeretném tudni a választ. Nem vagyok a cég embere, nem vagyok belsős. Jók a kérdések de én sem tudok rá válaszolni. Az utolsó kérdés az, hogy "nem értetek hozzá?" azt nem is értem. 
Pojáca
Pojáca 2021. 01. 28. 20:35
Előzmény: #72908  zsaver
#72909

Természetesen így van. Viszont ne felejtsük el, hogy én azt írtam, hogy ne utáld, és nem azt , hogy kit szeress! Ha a átgondolod szerintem tapintható a különbség.
Profán példát hozva, én pl nem szeretném, ha mondjuk Pécsen a bevándorlási ügyintézéssel nem elégedett elefáncsonparti felebarátom felgyújtaná a drágán lízingelt suzukimat! Persze lehet, hogy ezt egy haladó nyugati kortárs könnyen veszi, de én biztos hogy kitépném a belét embertársamnak. S szomorú, de ezt a csonka országot, de kötelességünk megvédeni javainkakkal együtt.
zsaver 2021. 01. 28. 20:06
Előzmény: #72906  Pojáca
#72908
Helyesbítek, a Gyurcsi alatt fizettem 40% szja-t mint vállalkozó. 
Dehogy kit szeressek vagy utáljak, azt nem más dönti el helyettem.
De a kedvedért nem írom be ide !
festina88 2021. 01. 28. 20:05
Előzmény: #72906  Pojáca
#72907
Passzol hozzad a nevvalasztas ma meg az avatorod szine (nem a zold)
Pojáca
Pojáca 2021. 01. 28. 19:58
Előzmény: #72904  zsaver
#72906
Orbit ne utáld! Nézd meg, hogy  felvilágosult állat, barom liberális politikai vezetés mit tett a haladó nyugattal néhány év alatt? (Haladó Nyugat, amiről Ady álmodozott !!??)
A magyarság megmaradása Európában a konzervativizmus és keresztény kultúra továbbörökítése!  E nélkül megyünk a picsába! Persze néhányak mehetnek, ha gondolják, de én maradok!
Esetleg aki ezt elfelejtette:
https://www.youtube.com/watch?v=-tEXu8roJEQ
De akinek ez a köcsög és Gergényi kilövette a szemét 2006-ben az biztos nem felejti el!
Pojáca
Pojáca 2021. 01. 28. 19:52
Előzmény: #72902  papaya
#72905

Kifejezetten rád akartam ma írni, de végül elmaradt.
Vajon tényleg történhet itt bármi, akkor is csak ez a nihil lesz itt?
Vajon a DmKer-es együttműködés és a Stadleres marhaság lenne az a nagyvad, amit emléítettél?
Vajon miért esik egy olyan tényre ez a részvény, ami egy olyan kritikus infrastruktúrát birtokol, amiből nincs több? (Tiszász)
Vajon, miért nem kommunikál semmit a cég?
Vajon, miért adják ezt a részvényt valakik folyamatosan?
Vajon miért neveznek ki egy fiatal tacskó hülyét bef kapcsolattartónak, egy komoly komm szakember helyett? Pedig van a cégnél ilyen: J-T-K. Miért nem ő kommunikál a kibaszott részvényesekkel?
Vajon miért nem tesz a cég valamit a részvény árfolyam növekedése érdekében semmit, akkor ha tényleg van egyfajta árfolyam cél?
Vajon miért nem csinálnak pl egy reverse splitet? Másmilyen árlépésközt eredményezne, kevesebb részvénnyel lenne manipulálni a shortot, kevesebb részvénnyel lehetne ellensúlyozni az inaktív keresletet! Miért-miért-miért? Nem értetek hozzá??
(Bocs, nem személyes, és szívesen vesszük az infó, és a gondolatokat.)
zsaver 2021. 01. 28. 19:31
Előzmény: #72898  KKR13
#72904
Én akkoriban vállalkozó voltam, fizettem 40 % Szja-t. A Fidesz előtt és is a Szadesz-ra szavaztam. De már utálom orbit is, de ezt már leírtam. 
Holnap vegyél léci Opit, hogy el tudjunk már indulni fel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
J.o.k.e.r
J.o.k.e.r 2021. 01. 28. 19:30
Előzmény: #72899  KKR13
#72903
igen, összesen számlánként
papaya 2021. 01. 28. 19:27
#72902
Tisztelt Uraim! Várjunk már 1-2 hetet még és meglátjuk. Akkor ha a következő nagy bejelentés sem fog tudni itt változtatni a trenden akkor nem tudom, hogy mi tudja majd egyáltalán növeknő pályára állítani ezt a részvényt. Megértem, hogy sok embernél szakad el a cérna. Addig is legyen béke itt a topikban és tisztelettel írjunk egymásnak. 
Törölt felhasználó 2021. 01. 28. 19:25
Előzmény: #72894  zsaver
#72901
Egyetértek én sem. 

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek