Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 07. 03. 10:29
Előzmény: #46837  betgyuri
#46840
Gyuri sajnos ez van. 
Álmomban sem gondoltam, hogy ez lesz. 
Szerintem Te sem. 
betgyuri
betgyuri 2020. 07. 03. 10:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#46839
Neked is üdv Fabika :) 
Fabika 2020. 07. 03. 10:18
Törölt hozzászólás
#46838
betgyuri
betgyuri 2020. 07. 03. 10:17
Előzmény: #46836  Törölt felhasználó
#46837
Ha így érzed, akkor mi lesz most ? 
Törölt felhasználó 2020. 07. 03. 10:06
Előzmény: #46824  betgyuri
#46836
Az a helyzet, hogy engem átvertek,hangzatos ígéretekkel, nagyvadak, blue chip, kiszámítható növekedés, konzum prezentáció,split, fúzió stb, és nem vagyok  egyedül, konzum részvényes voltam. 
Amerikában a bíróság elött állnának ezek a gazemberek, és kártérítést fizetnének a részvényeseknek. 
Opus = Hungarian wonder
Tégenkünknek
Tégenkünknek 2020. 07. 03. 10:00
#46835
A lényeg: 262 - halványzöld
betgyuri
betgyuri 2020. 07. 03. 09:49
#46834
Napi minimum:257 HUF
Napi maximum:262 HUF
Nyitó:257 HUF
Előző záró:260 HUF
Utolsó aukciós ár:257 HUF
Eltérés az utolsó aukciós ártól:1.95 %
Utolsó kötés: 262 HUF, 1 266 db (2 HUF, 0.77 %) (2020.07.03 09:35:43)
Összforgalom:3 kötés, 3 466 db, 901 092 HUF
Kereskedési státuszTRADE
betgyuri
betgyuri 2020. 07. 03. 09:49
Előzmény: #46832  Tégenkünknek
#46833

Győr a pályázatot hírdetett. Egyenlőre a Modern Városok programja áll. 
Tégenkünknek
Tégenkünknek 2020. 07. 03. 09:46
Előzmény: #46828  betgyuri
#46832
Én máshogy tudom, van rá fedezet, helyi vagyok. 
Donqatto
Donqatto 2020. 07. 03. 09:33
Előzmény: #46829  minimarinéni.
#46831
Sehogy, kellett...ez tény, nem voltak jó állapotban, az egy másik kérdés hogy miért egyszerre...ez baj és nem is ésszerű...kb. Mint megvesszük a ME-t
betgyuri
betgyuri 2020. 07. 03. 09:29
Előzmény: #46827  Donqatto
#46830
Bigprofitot hagyd, nem bennfentes. Kérlek ha mérges, indulatos vagy oké, de finoman. Vannak olyan trágár Magyar kifejezések hogy még én is ++++-t adnák rá. Bigprofit öreg harcos, és ami a hozzáállását illeti, nos csak pozitívan tudnék írni róla, és annyit hogy ő sem boldog ( hogy finoman írjak ) attól ahol tart az árfolyam. Látja ő is mi folyik itt. 
minimarinéni. 2020. 07. 03. 09:28
Előzmény: #46820  Donqatto
#46829

Én egyszerű ember vagyok és nem is értek a tőzsdéhez. Simán csak több nyereségre számolva mint a banki kamatok- egy hosszabb távon is nélkülözhető összegből vettem részvényt. A vezetői megnyilatkozások- erős háttér- fejlődési potenciál alapján döntöttem az opus (és az ott) mellett 2018 elején.
Eddig a folyamatokkal sem volt nagyobb gondom-megértettem a média kipakolást is. A fúzió ötlete sem zavart.
A kommunikáció kicsit zavart- mert eladni hirtelen tudtak mindig- de venni csak 1-2 éves előkészítéssel..-a és rengeteg kapkodó átgondolatlan vezetőségi koncepciót olvashattunk.
Látom, hogy mely része működik jól és fejlődik a holdingnak, de azt is látom, hogy pl. az ÉCS-vel jól megszívattak minket (cégérték)
Sajnos az utóbbi időben tovább mutatónak tűnik egyszerű dilettantizmusnál amit Te is írtál, hogy éppen a dinamikusan fejlődő cégekből szálltunk ki ( ME kivételével) és nem is mondhatni, hogy a legjobb árat megkapva érte...
Az meg nekem süket duma, hogy portfólió tisztítás miatt érdemes eladni (4iG-EG-App) pár milliárd forintért 1 éven belül ezeket- miközben nagyon úgy tűnik, hogy többszörösét is érhetik 2 éven belül akár...
Mondanám úgy, hogy "nem kértek kenyeret" a holdingban mert az értük kapott pénz igen apró..
Na meg arra is kíváncsi lennék, hogy a szálloda felújításra szánt 27 milliárd (+ pályázati pénz) megtérülését hogyan számolták..
betgyuri
betgyuri 2020. 07. 03. 09:26
Előzmény: #46825  Donqatto
#46828
Nos nem vagyok vak. max mésképp értelmezem mint Te :) 
A 20 milliárd amit pályázaton nyert el azt Győr nem tudja kifizetni mert nincs meg rá a fedezet. Erre mondtam, hogy még nincs bennt. Ha figyelnéd az Országos politikát, akkor az Önkormányzatok anyagi forrásai vannak átalakulóban, méghozza ez Győrt is érinti. Ami az eladását illeti , ott az OPUS így döntött. Lehet ennek oka egy vagy több, de ha az árfolyamot nézed , nem volt rá tömeges vétel illetve eladás. 
Ami a korábbi vételeket illeti, azt 2019 júliusában keresd, mikor az OPUS-KONZUM fúzió volt. lezárult. 
Donqatto
Donqatto 2020. 07. 03. 09:23
Előzmény: #46825  Donqatto
#46827
A legnagyobb baj az, hogy teljesen nyilvánvalóan látszik hogy hazudnak, lopnak ugyancsak a szemed, szemünk előtt és így sem veszed észre, hogy a zsebedből veszik ki a pénzt a szemed előtt...bigprofit meg a többi bennfentes infósok azt hiszik majd jó lesz...
betgyuri
betgyuri 2020. 07. 03. 09:21
#46826
Megkaptuk a meglepő választ, miért szakít az MKB Bank a CIG Pannóniával
Megkérdeztük az MKB Bankot, miért döntött úgy, hogy 6 hónapos felmondási idővel, azaz idén év végével megszünteti értékesítési együttműködését a CIG Pannóniával, amelynek az új életbiztosítási szerződései tavaly 18%-ban a banki értékesítésből származtak. 
A bank válasza alapján a háttérben a CIG ügyfélkiszolgálásával és az ügyfélélménnyel kapcsolatos kifogások állhatnak.
A CIG Pannónia tájékoztatása szerint a bank felmondta együttműködési megállapodását a társasággal 6 hónapos felmondási idővel. 
Mi az együttműködés felmondásának az oka? – tettük fel a kérdést az MKB-nak. 
Válaszuk szerint a bank „folyamatosan vizsgálja azokat a lehetőségeket az ügyfélkiszolgálás és ügyfélélmény növelésének szempontjából, melyeknek segítségével a szolgáltatások javulnak, olyan termékpalettát fednek le, melyek a mai ügyféligényeknek maximálisan megfelelnek. 
Ezen elemzések eredménye alapján született döntés az együttműködés megszüntetéséről. 
A felmondási idő lejártáig a CIG Pannónia biztosító termékei továbbra is elérhetőek az MKB Bank fiókhálózatában.
Rákérdeztünk arra is, tervezi-e a bank, hogy az MKB-Pannónia Alapkezelőben fennálló tulajdonosi részesesedésében is változtatásokat hajt végre vagy ilyenekre tesz javaslatot, tekintettel arra, hogy az MKB Banknak 49%-os, a CIG Pannónia Életbiztosítónak 16%-os részesedése van az alapkezelőben. 
A bank válasza szerint amennyiben ebben a tárgykörben bármi változás történik, arról az MKB Bank a tőzsdei közzététel szabályai szerint tájékoztatja a nyilvánosságot. 
űNem árultak el tehát konkrétumot.Joggal merül fel a kérdés a fentiek után, tervezi-e a bank, hogy más biztosítóval köt (a CIG Pannóniával idén év végéig fennállóhoz hasonló) együttműködést. 
Erre is inkább általános választ kaptunk: „Célunk továbbra is az ügyfelek igényeinek megfelelő életbiztosítási termékek értékesítése, mind rendszeres, mind egyszeri díjas biztosítások vonatkozásában. A Bank megújult, széles körű biztosítási palettával kívánja a jövőben is kiszolgálni ügyfeleit.”
https://www.portfolio.hu/bank/20200703/megkaptuk-a-meglepo-valaszt-miert-szakit-az-mkb-bank-a-cig-pannoniaval-439834
Donqatto
Donqatto 2020. 07. 03. 09:19
Előzmény: #46822  betgyuri
#46825
Te totál nem vagy képbe ember 😂Már bocsi...nincs a zsebben a 20 milliárd, biztos nem is lesz ha a Mészi gyerekek veszik át...és ha olyan szar dolog volt mindbe belevenni, miért vette meg, miért verték a nyálukat, hogy most már itt is jelen vagyunk emitt is amott is aztán eladják rokonnak, hawernak...persze...TE VAK VAGY
betgyuri
betgyuri 2020. 07. 03. 09:17
Előzmény: #46823  Törölt felhasználó
#46824
A Telekom fórum hangulata nem rózsás , ezt amit írsz figyelembe sem veszik... 
Törölt felhasználó 2020. 07. 03. 09:15
Előzmény: #46822  betgyuri
#46823
A Telekom 20 év alatt esett a negyedére, nem 1 év alatt.... 
betgyuri
betgyuri 2020. 07. 03. 09:12
Előzmény: #46815  minimarinéni.
#46822
Szia ! 
Nézd, a cég átalakulóban van Beatrix vezető irányításával. Hiába a béten a 2.-ik legtöbbet kommunikáló cég  ( Előttünk az OTP van ) kevésnek itéljük. Anno írtam, hogy a Telekom fórumot nézni kéne, mert hasonló a hanglat odaát...függetlenül attól, hogy nagyobb cég , nyereségesebb is... de ez nem számít. Aki vásárol , vagy vásárolt, aki tartja annak a legfontosabb az ára.. amit a napi kereskedésben lát, tapasztal. És sokan tapasztaljuk hogy ez az ár ... na nem is minősítem. 
Ami pedig a likvid befektetéseket illeti : 2018-ban Beatrix is megemlítette, hogy ezek likvid befektetések. Appenin, CIG, 4IG. 4IG : JG megkapta, és most bevásárolt hitelből... és ezt Mészáros finanszírozta... szóval ML nem olcsón adta át.. és most hogy már nincs benne részesedésünk nem lette tisztességes negatívan írnom JG-ről, halottról jót vagy semmit alapon. JG itt brutál kárt okozott. A 4IG részvényének értékvesztése az OPUS értékére is negatívan hat, éppúgy mint bármely másik hasonlkó módon. 
Szállodák : Hunguest Hotels Tudom hogy baromi nehéz követni, de van amelyik nyit, van amelyiket igenis fel kell újjítani. Ez már csövön volt. 
 eladjuk a 20 milliárdos melót nyert cég 50%-át 500 millióért-  RE : Nem kapta még meg a 20 milliárdot, így jelenleg az 0. Az ár nem baráti, és nem volt alacsony az értéke szerintem kb 2 év nyereségét kaphattuk meg. és Gondolom az ERUÓ-Generalról van szó. 
megtartjuk a Cig-et ami éppen sorba a rossz híreket és eredményeket hozza -- RE: Egyenlőre , mert a vevó még alakulóban van :) 
Azt elfelejted, hogy az eladás nem részvényekkel történt , hanem kp-t kapott az OPUS. Tehát van cash. És most az a király cég, aminek van Cash a bankszámláján. 
R-kord megveszi a networkot.... Nos ez a Budapest-Belgrád részéhez kapcsolódik.... 
Donqatto
Donqatto 2020. 07. 03. 09:10
Előzmény: #46820  Donqatto
#46821
Jah és aki ügyes az csipegethet egy kis morzsát...(aki nem, majd tanul belőle, lásd 600 feletti vásárlók) 

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek