Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Istvan78 2020. 04. 21. 09:19
#40420
Iszonyú erővel nyomják lefelé. Már nem elég a napi 2%, gyorsabb tempó kell nekik.:(
bankos
bankos 2020. 04. 21. 09:19
Előzmény: #40418  csova
#40419
225 Hajrá
csova 2020. 04. 21. 09:16
Előzmény: #40415  zelcsi
#40418
Rosszabb lett mint egy speka részvény. Gondolom ezért nem jön ide az a tőke amit vársz.
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2020. 04. 21. 09:16
Előzmény: #40409  betgyuri
#40417
Erről a bube-ról szerintem akadjatok le, betolhatják az összes adóforintot ebbe a cégbe, az úgyis a végén valamelyik offshore számlán köt majd ki.
Donqatto
Donqatto 2020. 04. 21. 09:14
Előzmény: #40414  zelcsi
#40416
Mert látszik hogy manipulálják, tömnek...akinek meg van zséje nem hülye
zelcsi 2020. 04. 21. 09:12
Előzmény: #40414  zelcsi
#40415
Penteken mar nem volt srv,  ki tudja tegnap volt-e,  de gondoljak majd sokkal olcsóbban vesznek. 
zelcsi 2020. 04. 21. 09:11
Előzmény: #40412  Tontojoy
#40414
Multkor 400ig húztak es engedtek le,  most 300ig,  ki tudja hol lesz az alja.  De ha tenyleg olcsó,  akkor mi a fa.. ert n akar senki bezsákolni belole.  A tőke nem finnyás,  hog ml papiroj nem kellenek neki. 
M1G 2020. 04. 21. 09:09
Törölt hozzászólás
#40413
Tontojoy 2020. 04. 21. 09:06
Előzmény: #40410  betgyuri
#40412
Ennek befellegzett.. Beragadt 3-4mrdnyi tőke 250-320 között. Felhúzás - tömés. Ennyi volt.
Titi72
Titi72 2020. 04. 21. 09:03
#40411
226
betgyuri
betgyuri 2020. 04. 21. 09:03
Előzmény: #40407  slrd
#40410
Igen short van
betgyuri
betgyuri 2020. 04. 21. 09:02
Előzmény: #40407  slrd
#40409
A tegnapi nap a parlamentben du 30 percenként a Budapest Belgrád vasúti törvényről volt szó, még az ATVn is... Megint ML 
betgyuri
betgyuri 2020. 04. 21. 09:01
#40408
229 a reál.. 
slrd
slrd 2020. 04. 21. 08:50
Előzmény: #40406  betgyuri
#40407
Akkor indulhat a mai shortolás és lenyomás!
betgyuri
betgyuri 2020. 04. 21. 08:30
#40406
238 
Jó reggelt
Kukuc
Kukuc 2020. 04. 20. 23:39
Előzmény: #40401  gpeti
#40405

Na erre úgy érzem muszáj reagálnom.
Nagyon is értelek, saját vállalkozást viszek.
Én is látom szakmámon belül a sok kontárt, csalót.
Végzettség, működési engedély nélkül hirdetnek, „dolgoznak”, óccssóóért.
Akinek ez kell, az dolgoztasson velük!
Sok munkát elvittek ezek a „szakemberek” de egy idő után már nem érdekelt, nem szálltam be az árversenybe, hogy 5 ajánlatot kérnek be és a legóccsóbb nyer.
Vagy rendes árajánlatot adtam vagy olyan is volt, hogy nem adtam be semmit, mert tudtam, hogy felesleges az időt beleölnöm.
Leszarom, hogy ki mennyiért dolgozik, ÉN annyiért, amennyiből a TISZTESSÉGES munkát el tudom végezni, úgy, hogy jusson a kenyérre vaj is.
18 évig hétvégén is dolgoztam és becsülettel elvégeztem a melót ahogyan te is mondtad.  
Most jön a lényeg, hogy pont ebből adódóan bőven van munkám, visszatérnek a régi kuncsaftok évekkel korábbról és csak velem akarnak dolgoztatni, mert annak idején meg voltak velem elégedve!
Ha te is szarul dolgozol, akkor tényleg kevesen lesznek azok, akik azt mondják, hogy „Peti, legyen jó, és küld a számlát!!!”
Nekem van sok ilyen megrendelőm, de ahhoz az kell, hogy ne lépj visszafelé, ne add fel az elveidet.
Milyen elvekre gondolok?
Ha már elmegyek dolgozni, akkor azt vagy jól csinálom, vagy sehogy.
Én ebből nem engedek, és jogosan ég a pofád, ahogyan mondod, égjen is!
Ha szeretnéd, hogy visszatérjen a becsületesség ebbe a világba, ahogy írod, akkor neked kell tenni érte, nem a másikra kell várni!
Most csak a szakmáról beszélek, arról a „dologról” amit kiadunk a kezünkből.
Csináld meg jól azt a kurva pultot vagy mit és ne hallgass másra, aki ennek az ellenkezőjét mondja!
Végezetül, nem értek vele egyet, hogy senki nem fizeti ki a becsületes munkát és a minőséget.
Van az a réteg, aki bizony kifizeti, de ahhoz sok jó munkával eltöltött év kell!
Azért írtam neked, mert én nem bántam meg, hogy tisztességesen dolgozom és rohadtul irritál amikor szar munkával találkozom!
Nem kell a szar munka és az a szaki sem dolgozik nekem többet, aki olyat kiad a kezéből!
Kialakult egy gárda akiket hívok, ha bajom van és csak utólag kérdezem meg, hogy mennyivel tartozom.
És még jattot is adok a végén.
Én jól dolgozom, te is térj vissza a helyes útra, térj vissza a fénybe.
Kellenek a becsületes szakemberek.
mkcmagico
mkcmagico 2020. 04. 20. 22:36
#40404
Vicces az egész.... Mint egy nagy póker parti. Mindig a dealerek nyernek. Akár esés, akár emelkedés. Akár válság, akár szárnyalás. A tömeg be fogja sz.pni,  a tőzsdén nekünk meg egy lutri. Illetve van még egy két bennfentes , valamint a profi másokat lehúzó. Ennyi lett a tőzsde. Ez régen egy befektetés volt, hosszú távon nyertél a felesleges pénzeden... Mert a gazdaság haladt, működött, a tőzsde hullámokkal, de követte... Most már csak a globális szopatás megy. A kicsik már nem is léteznek. Most már a nagyok szopatják egymást...
KKR13
KKR13 2020. 04. 20. 22:16
Előzmény: #40401  gpeti
#40403

Köszönöm, hogy összefoglaltad a tapasztaltakat és meg kell jegyeznem, hogy ha más oldalról is, de kb. én is ezt láttam, látom.
Egyszerűen az egész piac, sőt gyakorlatilag világgazdaság erre az önpusztító folyamatra van optimalizálva, azaz inkább gyártsunk 5 x annyit és mindig valami (marketing) újat, minthogy azt, amire valós szükséglet lenne. Attól, hogy a termékek, szolgáltatások kisebb számban, de normálisan és tartósan kerülnének létrehozásra, még ugyanúgy működhetne a munka és jövedelem megosztás, sőt összességében az emberek szerintem még boldogabban, szabadabban élhetnének.
Persze ez esetben a hitel pénzrendszer ilyen mértékű szükségessége is rögtön megkérdőjeleződne, ami tudjuk, hogy az irányítóknak, lefölözőknek nagyon nem tetszene.
Az eszetlen - mindenek feletti - versenynek ez a hozadéka, hogy feléljük a rendelkezésre álló természeti erőforrásokat és csodálkozunk, hogy ez különböző (gazdasági, társadalmi, egészségügyi, hatalmi) konfliktusokhoz vezet, amely újra próbálja szabályozni a kereteket, már ha az a végén még lehetséges lesz ezen civilizáció kapcsán.
A túlnépesedés és abból eredő népvándorlás is ugyanez, és nem értik meg, hogy például pillanatnyi gazdasági haszon (olcsó munkaerő) miatt nem helyes támogatni a korlátokat figyelembe nem vevő folyamatokat. Érdemes megnézni, hogy az elkényelmesedő nyugat egy olyan helyzetben, amikor milliók maradnak átmenetileg munka nélkül, mégis külső erőforrásokat kíván bevonni (közegészségügyi probléma ellenére) az idény jellegű mezőgazdasági munkák érdekében, mert már a társadalmuk kényelmi (jóléti) faktorból "kiszervezte az életéből" ezen feladatokat, kötelezettségeket.
Az, amit az emberek munkához való hozzáállásáról írsz, sajnos igaz, a többségét már nem igazán érdekli, hogy ahol dolgozik, munkát vállal, ott egyáltalán milyen keretek vannak, mennyit is ér valójában a munkája, legyen értelme és minősége a tevékenységnek, inkább a túlélésre rendeződnek be a gondolatok és ha van valaki, aki mégis máshogy látja, rögtön jön a magyar fociból ismert mechanizmus, öreg ne fuss annyit, mit stréberkedsz...
Becsület, na igen, ez már deviáns viselkedési formának számít, mert a lényeg, hogy sztár és sikeres legyél és ne azért nézzenek fel rád, mert ember vagy, hanem azért, amit a többi irigyel.
szaferi
szaferi 2020. 04. 20. 20:51
Előzmény: #40401  gpeti
#40402
Sajnos teljesen igazad van. Minden nap ezt tapasztalom és félek, hogy ez ìgy is fog maradni már. Sikeresen kineveltek egy fogyasztói társadalmat.
gpeti
gpeti 2020. 04. 20. 20:15
Előzmény: #40398  KKR13
#40401
+. mélyenszántó, őszinte, hasonlóképp látom. Főleg az utolsó bekezdéshez szösszennék hozzá. Az emberi hozzáállás és mindenféle értékek teljes eltűnése, sőt a becsületesség kigúnyolása-arcul csapása lett a követendő példa. De beletörődtem én is, egyszerűen csak így mehetsz előre.
 
Egy kis történet.. 25-30 éve kezdtem, akkor még üzletek felszerelésével, gépesítésével és mindjárt szervizelésével is. Akkor jöttek a Sparok, Tescók, CBA-k... (Még Romániában is szereltünk fel üzleteket kompletten) Világítás, hűtők, mérlegek, pénztárak, pultok.. Én az fajta voltam, - mivel Fater már a szocializmusban (!!!) maszek volt -és belémütötte -, aki ha valahova 10 csavar kellett, akkor én mind beraktam, sőt ha gyengéltem felfúrtam nagyobbra, és raktam be 12db-ot. Ha a mérleg tápja tudtam, hogy gyenge és 3 éven belül elég, akkor kiszereltem, raktam be 2x akkorát... Szóval a legjobb tudásommal, akár a saját káromra is(!) de tökéletes munkát és minőséget hagytam magam után. Vannak 20-25 éves eszközeim, amik nem mentek tönkre, hanem már modernizációra érett, ezért kidobják. 
 
Kb 15 éve nem tudtunk összerakni egy rendszert - nem szégyen -kértem a pesti képviseletet, küldjön ki 2 szervizest, mutassák meg mit-hogyan. Olyan taknyolást, kóklányolást amit csináltak, már szó nélkül sem bírtam, elküldtem őket  a pics.ba, nem igaz, hogy nem látják.  Ekkor kaptam az első fejmosást! CSAK 1 évet kell kibírnia (garanciális idő). Elég bele 8 csavar is, és had égjen le az elektronika. 
 
Fele annyi idő alatt végeztek a rendszer összeállításával, 2x annyi pénzük maradt rajt, amit 2-3 év múlva, amikor tönkre ment az egész, még egyszer el tudtak kérni.. Én voltam a naív vidéki szerelő, aki ráadásul olcsón és jól dolgozott. Folyamatosan futottam bele az ilyen történetekbe.. Most már én is így dolgozom, mert senki nem fizeti ki a becsületes munkát és a minőséget. 
 
Szoknak hozzánk jönni friss, őszinte, vágytól égő tanulók (igaz 10-ből 1, ez is megérne egy mesét..) akinek látom a szemében, hogy akarja csinálni, jól akarja csinálni. Ég a pofám, szégyellem, de 10 nap után én vagyok aki leülteti a srácot elmagyarázni neki, hogy ne legyen jó amit csinál, mert az nem elvárás, sőt hátrány, és még költséges is. Nem éri meg áldozni semmire, és senkire, soha vissza nem kapod, sőt jön egy ilyen dagadt Dakó féle és még a pofádba is hö-hö-höz... 
 
Nagyon-nagyon kevesen vannak, akik átlátják és nem 5 árajánlatot kérnek, hanem azt mondják: Peti, legyen jó, és küld a számlát !!! Nem tudom, valaha vissza fog e térni a becsületesség ebbe a világba-országba. Szerintem ez már csak vágyálom.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek