Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
1378 2020. 01. 29. 12:27
#32860

https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:43629-2020:TEXT:HU:HTML&src=0#id3-V.
Hulladékkezelőmű építése 3 milliárd 300milla MM.
Törölt felhasználó 2020. 01. 29. 12:19
Előzmény: #32858  Törölt felhasználó
#32859
Szerintetek ez az elv jó lehet az opusra is?
""Van ez az úgynevezett „világ kutyái” (dogs of the world) elmélet, amely szerint az elmúlt évek leggyengébben teljesítő piacait/részvényeit kell megvenni a következő évben és ezzel a stratégiával felülteljesíthető a piac. A kérdés számunkra az, hogy vajon idén a BÉT évek óta kutyakategóriába sorolt részvénye, a Magyar Telekom esetén lesz-e olyan év, amikor kikerülhet ez alól a bélyeg alól."
Csoki  topikjába tettem be, de az a lüke kitoltott onnan hónap végéig, mert off topik. Pedig szerintem az opus is lehet a bét kutyája.
Törölt felhasználó 2020. 01. 29. 09:43
Előzmény: #32857  phavran77
#32858
Betgyuri merre van? Január végére várt itt valami nagy bejelentést. Ahhoz képest nagyon el van tűnve.
phavran77
phavran77 2020. 01. 29. 09:35
Előzmény: #32856  BUXopoly
#32857
294
BUXopoly
BUXopoly 2020. 01. 29. 09:27
Előzmény: #32855  BUXopoly
#32856
R292
+1,53%
BUXopoly
BUXopoly 2020. 01. 29. 09:24
#32855
Megnéztem a statisztikákat, ha már sokak szerint a papír "fos" meg "zéró forgalom" meg "semmit sem ér". Ezekre a vagdalózásokra csak és kizárólag a számok adhatnak választ:
2019. AUG
Tőkeméret 5.
Havi Forgalom 5.
2019. SZEPT
Tőkeméret 5.
Havi Forgalom 6.
2019. OKT
Tőkeméret 5.
Havi Forgalom 4.
2019. NOV
Tőkeméret 5.
Havi Forgalom 5.
2019 DEC
Tőkeméret 5.
Havi Forgalom 5. 
Szóval ezek alapján TÉNYLEGESEN a BÉT 5. legnagyobb kapitalizációjú cége, még ezen az árfolyamon is, és átlagosan ebben a papírban van még így is az 5. legnagyobb forgalom. Ha ténylegesen azt nézzük, csak a 4 blue van előtte. 
gpeti
gpeti 2020. 01. 29. 09:23
Előzmény: #32851  BUXopoly
#32854
A sört nem szeretem...
https://kepkuldes.com/image/hnJN8c
szaferi
szaferi 2020. 01. 29. 09:03
Előzmény: #32852  BUXopoly
#32853
:)
BUXopoly
BUXopoly 2020. 01. 29. 09:02
Előzmény: #32850  HARDCORETERROR
#32852
BUXopoly
BUXopoly 2020. 01. 29. 08:57
Előzmény: #32843  gpeti
#32851
Biztos a sok opus nyerőből vette a sört :-)
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2020. 01. 29. 08:39
Előzmény: #32848  1378
#32850
Poén  ;)
Donqatto
Donqatto 2020. 01. 29. 08:22
#32849
Ma 300 felett zárunk 285 jól tart eddig, pedig a forgalom gyér volt...
1378 2020. 01. 29. 08:21
#32848

Itt lehet már csak a boszorkányság segíthet.
Rebekmadár yodájának bőréből kell készíteni egy kondért, abba kell sarpaca állatának vérét beleengedni, meg kell fűszerezni douglas frissen borotvált arcszőrzetével, gpetiből a g-t le kell vágni és apró darabokban a forrásban lévő löttyhöz adni és ebben a keverékben kell megfőzni a bíborost miközben 1378 szor kell ordítani, hogy opus fel és 1378 szor kell körbeugrálni a kondért. A végén az elkészült főzetből kell párlatot készíteni és azzal kell megitatni ml-t, amitől megindul majd felfelé az opus árfolyama.
OTP-TOP
OTP-TOP 2020. 01. 28. 23:10
Előzmény: #32846  KKR13
#32847
Nem válaszoltam, mivel a korábbi mondanivalómban már megfogalmazására került pár irány ami profit hoz(ott)hat idèn nem keveset(&megvárjuk) illetve van benne több terület leírva(vállalatirányítási, kommunikációs,szinergiafelhasználási,költsègoptimalizáció) amire a menedzsment fontos h.fokuszáljon a fejlődès/bizalom/kisbüfik számára is átláthatóbb működés èrdekèben.
 plusz ha tényleg akarnak ès nem csak porhintès parasztvakítás volt a külföldi tőzsde ,roadshow,lesz osztalèk stb tèmakor(+Beatrix szavai)akkor fentiek meglète nèlkül neres korcsbrigádon + haveri kezeken kívül egy ideig ide intézményei büfik se itthonról se kintről egy egysègnyi tőkèt nem tesznek.. egyrèszt èrthető
Ki mondta h.most vettük..?!😃 Èn nem emlèkszem rá..
 
A megbízások megvannak,tőke hozzá szintèn meg likvid tőke.
Ezek ha parlagon állnak nem is termelnek,meg az is bukta ha nem használják ki ezt a pènzt(kètlem h.a mohó csapatnak ne járna jelenleg is az agya a mit vegyünk meg olcsó vonalon..)
Szóval nem aggódunk,de akkor neked se nagyon kell ha van időd..
Tudom h.itt semmi nem biztos,nem ma kezdtem,de ha egy országban 5% volt2èv egymás után a GDP up+van "kis" uniós pènz is mellè+haveri tender bírálók&szándèk a vasút fejlesztésre, turisztikai fejlesztések re részben ezen pènzekből,export cuccot meg vasúton jól ellehet hordani pl..egy Koperig stb. Lehetőség sok van H.profitáljunk(mátrai ha lezárul ès eladási ár is jó lesz,sztem jó, de már csak a pszihó is segít ha egy súllyal kevesebb,meg titász bejön stb.),akkor ez a tehèn előbb utóbb fialni fog..😉 főleg ha èves jelentèsnèl nem egy kozmetikus állítja majd össze a számokat,hanem virítani befektetőt vonzani is akarnak..
Minèl tovább etetik (megbízásdömping) annál nagyobbat szül az a tehèn😉😅🌋💰
KKR13
KKR13 2020. 01. 28. 20:39
Előzmény: #32844  OTP-TOP
#32846

Bocsánat, de érdemben nem reflektáltál azokra problémákra, amik a ténylegesen a céghez vezethetőek.
Nálam a befektetés nem szerencsejáték faktor, viszont a tuti jövőt senki sem ismeri, max. sejti.
Amennyiben nincs váratlan esemény az életemben (mondjuk még hosszú ideig dolgozhatok), akkor nálam bőven belefér a stratégiai időtávban való gondolkozás, de ezt a manipulációt akkor sem fényezem, ami zajlott/zajlik folyamatosan, túl nagy nettó befizetője voltam az elmúlt évtizedekben ennek a társadalmi rendszernek, hogy ennyire eltekintő legyek.
Az érdekes, hogy ha annyira vérhívő vagy, akkor miért mostanában vásároltál?
Alapvetően az elmúlt évtizedben elinflálták a megtakarítási formákat, a szuper államapapír volt hosszú idő után az első aránylag biztos megtakarítási forma, bár ha a nemzeti fizetőeszközt és a valós inflációt nézed, már az sem tűnik annyira beton biztosnak.
Politika mindent átsző, szinte nincs olyan érdemi magyar papír, amelyet nem befolyásolt vagy befolyásol, az OTP és a MOL is hatalom átjátszásból, koncentrációból született.
hello5 2020. 01. 28. 20:21
Előzmény: #32842  KKR13
#32845
Pontosan így van! Jól látod! 
OTP-TOP
OTP-TOP 2020. 01. 28. 19:58
Előzmény: #32842  KKR13
#32844
Nem kell bemutatni a cèget picit 300 felett kezdtük el venni..de az Ars poeticám h.szavaiddal èljek mester akkor is ez volt h.válogassa meg az ember h.tesz e pènzt egy politikától átszőtt cègbe vagy nem...
Illetve egyike vagyok a vèrhívőknek egyèbkènt
Szóval kèrlek ne mutasd be az elmúlt időszak tortènèseit, mert heti 1-2 órám mindig van átnèzni a törtènèseket:)
Azt pedig csak kèrdèskènt teszem fel H.honnan tudod,h.lefelezik a tőkèd ès nem triplázzák èv vègère..?!
Milyen befektető az,aki nem ad el stoppal mondjuk 15-20%os lejtmenetben..??
Olyan aki hisz a cègben,ergó nem lehetett stopja ,bízott, de a piac ellene dolgozik(meg a brokik is jelenleg cègvezetèssel együtt)dolgozott.. így vár,mert kezdetekor pl3èves idősávot határozott meg ès egy profitcèlt..
Itt más nem lehet felelős. Ha pedig bízol akkor nincs para..😃
Valamint ide nem 10èv alatt megtakarított tőkèt kell betenni - lehet senki nem mondta - Hanem olyan cash-t,ami lehet olvad,de lehet robban sokszorosára.. de akár elvisz ez 2 èvet is..
Így látom,de ugye nyitott a fórum lehet sokféleképpen gondolni, viszont venni eladni időben  csak az egyèn tud helyettemás nem..
Szóval kiè is a felelősség?
Jó kereskedèst!
gpeti
gpeti 2020. 01. 28. 19:57
#32843
Megvan az első magyar, akit kiütött a Corona.. ;)
 https://kepkuldes.com/image/hFdBt0
KKR13
KKR13 2020. 01. 28. 19:20
Előzmény: #32829  OTP-TOP
#32842

Más lenne az ars poeticad, ha jóval magasabbról lenne az átlagod, alacsony szintről könnyű kimondani ilyeneket. Aki az elmúlt hónapokban vásárolt, az nehezen beszélhet már beetetésről.
Egy picit is objektíven figyelted volna a történéseket, például a bejelentett vagyonelemek, apportok, majd az azt követően tervek, számok, üzletek hallatán nem volt elrugaszkodott magasabb áron vásárolni, de tudatos módon minden vételi kedvet szépen lehűtöttek eladásokkal, pedig nem jött semmilyen közlemény, hogy az üzletmenettel gond lenne, arról max. azoknak lehet(ett) információja, akik nagyon közel vannak a tűzhöz vagy tudják előre a forgatókönyvet. Ez már sok embernél rég túlnőtt a felelősségvállalás kategóriájánál.
Ettől függetlenül alapjában én is általában (kincstári) optimista vagyok a cég jövőjével kapcsolatban, szeretnék továbbra is hinni egy komoly (mások által nevetségesnek tartott nemzeti) célban, sőt nem is rövid távú árfolyamnyereség volt a befektetésem elsőrendű célja, de elhiheted, hogy ha lefelezik az évtizedek alatt munkából félre tett, rendesen leadózott tőkédet, úgy hogy az életedben addig is eleve nem éltél nagy lábon (megvontál magadtól dolgokat), akkor más szájízzel mész neki a hétköznapoknak, itt egyelőre nem erről van szó, hogy nem maradsz a pénzed időértékénél. Sőt, az eredetileg hosszú távú befektetési céllal érkező kisbefektetőket is totál elbizonytalanítják (árfolyam, hazug vagy semmilyen kommunikáció, tervek folyamatos felülírása, vezetők fluktuációja, stb.), és ezzel olyan embereket vezetnek meg, akiknek köszönhetnek bármilyen korábbi bizalmat.
Sarpac
Sarpac 2020. 01. 28. 19:20
Előzmény: #32840  Sapadtarcuharcos
#32841
Valszleg ők állnak! 😄

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek