Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Smile62 2019. 10. 02. 19:08
Előzmény: #11034  betgyuri
#11040
Csak az volna a furcsa, ha inden pozitívum bejönne, és még a nagy alapok is vennék, és így emelkedne 600 ft árfolyamig. Ettöl a papírtol minden kitelik.
BUXopoly
BUXopoly 2019. 10. 02. 19:07
Előzmény: #11036  Devilio
#11039
++++ végre 
Ezt írom itt hetek óta. Jelenleg nem tetszik amit a részvény mutat, de bírom. Van időm. Igazából nem 2-3 év... Hanem sokkal több.
Zolibacsi 2019. 10. 02. 19:06
Előzmény: #11033  betgyuri
#11038
Hát nekem egyelőre úgy néz ki, hogy 2. félévre, ehhez 11-12 mrd EBITA-t kellene összehozni. De szerintem nem is ez a lényeg, hanem az, hogyha még össze is hozza, akkor is 310 Ft környékére jön ki a fair érték. Ahhoz, hogy ez akár csak 500 Ft-ot érjen, kb. 35 mrd Ft-os EBITA-t kelene felmutatni, 800 Ft-hoz kb. 55-60 mrd Ft-ot, 1000 Ft-hoz meg kb. 70-75 mrd Ft-ot évente. Ezzel a költségszerkezettel ezt nem tudom, hogy lehet összehozni, ami a hiedelemmel ellentétben nem azért magas mert a szinergiákat nem használják, hanem azért mert olyan iparágakban dolgoznak, ami brutál tőkeigényes (építőipar, energiaipar,, mezőgazdaság) és ezért a marzs is alacsony. Ilyen költségszerkezettel (6%-os marzsal dolgoznak jelenleg), ahoz, hogy 35 mrd Ft-os EBITA-t tudjon hozni kb. 600 mrd Ft árbevételt kellene hozni, most ennek a felét (sem) tudja. 
A helyzet az, hogy ahhoz ekkora árbevételhez már külfödön kéne terjeszkedni,  de kérdem én: építőiparral, energiaiparral hogy tudunk külföldre menni? Ott sokkal tőkeerősebb társaságok működnek és a piac is erősen szabályozott + megvannak az ottani nemzeti cégek is, akiket a helyi szabályozás jobban véd a külföldivel szemben. Talán mezőgazdaság lehet mentsvár, de egymagában sajnos ez sem tudja megváltani a világot.
Mit gondolsz ezekről? Előre köszönöm a válaszod!
KKR13
KKR13 2019. 10. 02. 19:00
Előzmény: #11034  betgyuri
#11037

Sajnos arra is nehezen tudnál választ adni, hogy a fő tulajdonos ugyanazon a területen miért kaszál más cégeivel, tulajdonképpen konkurensként. Amennyiben egy giga erős magyar gazdasági csoportot szerettek volna összehozni, akkor ez nem történne meg.
Az anyagi jellegű ráfordításoknál is az alvállalkozói teljesítmények kibontásánál nagy valószínűséggel a többségünknél reanimációs gyakorlatot kellene tartani.
Devilio
Devilio 2019. 10. 02. 18:57
Előzmény: #11031  Csiszu
#11036

A kulcsszó a "tűnő",nem olyan rossz az a jelentés mint amilyennek itt sokan gondolják.
Kérdésedre a válasz:azért nem mert már beverték.810-342 nem elég esés neked?
A sok kisbüfi dobálja,de érdekes módon mégis megveszi valaki.
Szerintem nincs még egy topik a pf-en ahol ennyit köpködik a részvényesek a saját papírjukat..
Senkit nem kényszerítettek rá hogy vegyen,és arra se hogy eladjon.
Nem egy nap alatt esett le 810 forintról 342 re.
Nem tudom hogy ti hogy vagytok vele,de ha elbaszok egy ki vagy beszállót. akkor nem másokat hibáztatok hanem saját magamat...
Felnőtt emberek vagyunk, ne siránkozzunk már mint egy kisgyerek.
Ez a tőzsde,sajnos nem csak felfele van az irány.Aki ezt nem bírja rakja be a pénzét szuperállampapírba!
analka 2019. 10. 02. 18:53
Törölt hozzászólás
#11035
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 18:52
Előzmény: #11032  KKR13
#11034
Mondjon már valaki olyant, amitől nem azt érzi az ember, hogy szarnak a fejére vagy hogy über tisztességesek a szándékok. ? 
RE : Feladtad a leckét. .... 
Árfolyamban nincs vita. 
OSZTALÉK : 2020 után kapjuk meg a teljes év eredményét. Tehát Ismeretlen. 
Apportok Nem kommunikállnak, hanem bárhogyan, de megszerzik ha kell. 
Fundamentum : Megvan, erősek 
Kommunikáció : Fejlődés alatt. 
Célok : Nem változtak.  
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 18:48
Előzmény: #11030  Zolibacsi
#11033

Tehát 250 milliárdos bevételű cég nem fog 20-22 milliárdos nyereséget sem összehozni...... 
Én erősen kétlem tisztelettel
KKR13
KKR13 2019. 10. 02. 18:46
#11032

Ígértek ezek mindent, de olyan "jó magyarosan", aki spekulált (azaz tartalom nélküli cég papírjait vette) az jól járt, aki már a valóság alapján kívánt befektetni (tavaly ősztől) az mind ráb...ott, ez a nagy igazság.
Nem a többszörözés elmaradásáról van itt szó (max. évtizedes távlatban), hanem, hogy lassan egy svájci frank alapú hitel is jobb üzlet lesz, mint a nagy nemzeti ezerarcúnak kikiáltott holding, sajnos eddig ez látszott az elmúlt egy év alapján.
Érdemes megnézni a honlapokat - először még azt hittem, hogy majd ez is kialakul - kb. 0 értékű információ, ahogy arról sem tud az ember, hogy az eredményekhez hozzájáruló leányok működése miképp is alakul(t).
Aki meg azzal jön, hogy látja az irányt ...., na akkor kb. mindenki gazdag volna, vagy minden egy helyben állna.
Én befektetésnek szántam (mert inspirálónak tűnt egy kis magyar lüktetésű gazdasági koncentráció), nem zavar a hosszú időtáv, de ilyen időszakot követően mégis mibe bízzon az ember? Mondjon már valaki olyant, amitől nem azt érzi az ember, hogy szarnak a fejére vagy hogy über tisztességesek a szándékok.
Ez az amortizációs játék is hónapok óta kommunikálható lett volna, de valahogy nem érezték fontosnak közölni.
A négy ágazatról is nyáron kezdtek el komolyan duruzsolni és valahogy elfelejtették helyre igazítani a korábbi kommunikációt az egyéb üzleti szektorok tekintetében.
Arról már ne is beszéljek, hogy valószínűleg számtalanszor "húzták meg" mesterségesen ebben az időszakban az árfolyamot, hogy még több palimadarat csalogassanak be.
A vezetők által kommunikált nyereség elvárások, üzleti kitekintések kapcsán nekem senki ne jöjjön azzal, hogy már az illető (éppen) nincs a cégnél, ez nem mentség ilyen dolgokra.
Csiszu
Csiszu 2019. 10. 02. 18:38
#11031
Nekem még mindig nem világos, hogy miért nem verték be (sokkal) jobban az árfolyamot egy ilyen, gyalázatosnak tűnő jelentés után. Csak itt megy a pánik, a parketten nem? (Nem bánnám.) :-)
Zolibacsi 2019. 10. 02. 18:37
Előzmény: #11009  betgyuri
#11030
Én nagyon drukkolok neked/nektek. Sajnos a féléves alapján nekem rövid-középtávon egyértelmű a helyzet, ezért is likvidáltam a teljes pozim, ahogy montam is augusztus-szeptember környékén. Itt és most nem szabad belevenni. Ha szeretnél bővíteni, azt szerintem ne itt tedd, de nyilván ez a Te döntésed.
Tegnap beszéltem egy általam nagyra tartott szakemberrel (lehet mondani NER közelinek, de ne elvakult figurát képzelj el, hanem aki technokrata módon közelíti meg a dolgokat), ő is olvasta a számokat és nekem azt mondta, hogy 20-22 mrd Ft-os EBIDTA esetén, a fair érték kb. 310 Ft körül van jelenleg. Ezt Te el akarod hinni (szívem szerint én nem akarom elhinni, de a számokból sajnos nem tudok pozitív dolgot kiolvasni)? Ez kb. 0,6 P/BV értéket jelent, ami nem annyira elrugaszkodott érték sajnos. Van egy olyan érzésem, hogy efelé az érték felé konvergálunk. 
Ezt nagyon neház tudomásul venni. Maximova íírta ma, hogyha elesik a 350 Ft-os support, akkor nagyon elképzelhető 300 Ft alatti árfolyam, na az már gyilkos lenne és ezt nem Popej írta!!! És tudod mi az elszomorító, hogy egyelőre a 20-22 mrd Ft-os EBITA-hoz is kisebb csoda kellene, vagyis lehet, hogy a 314 Ft-os érték is túlértékelt.
Amiben bízok, hogy a fundamentális megközelítés itt nem játszik és ez mégis jó lesz. De erre most nem alapozhatok. Emelett úgy nézki, hogy Trump barátunk elkúr mindent és még be sem fenyítette a németeket (re: autóimport-vám), akik már így is szarul vannak.
Törölt felhasználó 2019. 10. 02. 18:31
Előzmény: #11026  betgyuri
#11029
Elképzelhetetlen. 
Törölt felhasználó 2019. 10. 02. 18:29
Előzmény: #11027  Törölt felhasználó
#11028
Törölt felhasználó 2019. 10. 02. 18:29
Előzmény: #11026  betgyuri
#11027
Jó sokat kell aludni addig :)))
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 18:26
Előzmény: #11023  Törölt felhasználó
#11026
2030-ra az OPUS BŐVEN A MOL FELETT LESZ legalábbis bevétel oldalon :) 
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 18:26
Előzmény: #11022  Törölt felhasználó
#11025
és akkor a TIGÁZ tekintetében ki is van ott az OPUS részéről ? 
Baji Csaba :) 
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2019. 10. 02. 18:22
Előzmény: #11017  BigProfit
#11024
Mar csak 2022 a target??
Kemenyen nyomjatok :D
Törölt felhasználó 2019. 10. 02. 18:22
Előzmény: #11017  BigProfit
#11023
Hülyeség, minimum 2030ig van idejük. 
Az ellenzék egy nagy nulla. 
Törölt felhasználó 2019. 10. 02. 18:21
Előzmény: #11012  BUXopoly
#11022
A BEOLVADÁS UTÁN 53 TÁRSASÁG TARTOZIK MAJD AZ OPUS KONSZOLIDÁCIÓS KÖRÉBE, EZÉRT A STRATÉGIAI DIVÍZIÓK IRÁNYÍTÁSÁT SZAKÉRTŐKRE BÍZZÁK.
A négy kiemelt üzletág közül a turizmus üzletágat Hülvely István, az energetika divíziót Baji Csaba, az élelmiszeripari érdekeltségeket Tóth Anett, az ipari és építőipari szegmenst pedig Halmi Tamás vezetheti majd, szakmai munkájukat vezérigazgatóként Gál Miklós irányítja majd. A vezérigazgató munkáját Dakó Gábor vezérigazgató-helyettesként a tőkepiaci szabályozás megfelelőségében, valamint befektetési kapcsolattartóként segíti, Ódorné Angyal Zsuzsanna vezérigazgató-helyettes pedig a gazdasági és operatív működést menedzseli majd.
Bőven akad feladatuk! 
HoStrucc
HoStrucc 2019. 10. 02. 18:21
Előzmény: #11017  BigProfit
#11021
Szeva Big! 

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek