Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 10:49
Előzmény: #10879  Arc777
#10880
Várom a leveled :) 
Arc777 2019. 10. 02. 10:44
Előzmény: #10878  betgyuri
#10879
Ok
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 10:43
Előzmény: #10875  Arc777
#10878
írj az opusbetgyuri@gmail.comra
A telefonszámok , nevek nem publikusak :) 
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 10:42
Előzmény: #10876  BUXopoly
#10877
+++
5ös
BUXopoly
BUXopoly 2019. 10. 02. 10:38
Előzmény: #10874  betgyuri
#10876
Köszönöm szépen a választ.
Nagyon hasonlóan gondolkozunk. Én nem akarok teóriákat gyártani,mégis megteszem, mert az általad írt  szűk körben iszonyatosan nagy mennyiségű pénz gyűlt össze. És ML szerepe sok helyen csökkent (4ig, app, média). Velünk ellentétben a pénz nekik nem arra kell hogy életük végéig tartó anyagi biztonságot teremtsenek, mert az adott, és ami ott felhalmozódott sokkal de sokkal több. Valami üzlet jön, valami olyan amire mindenki felkapja a fejét, valami amit több oldalról kaparászunk de nem értjük. Az Opus vezetőségbe nagyágyuk jöttek, 4-én rendkívül kgy. 
A blue-k kapcsán ugyan azt látom, a telekom mintha kiárulná magát, osztalék amíg lehet,  a többiek 20 év alatt építették fel magukat, egy szektorban erősek. Ez a holdingosdi mindenkinek új.. Se fel, de láthatóan le sem engedik az árfolyamot. Egyszerűen értelmetlen, ha nincs valami nagyon komoly dolog készülőben (hogy negatív vagy pozitív nem tudom). Én azt gondolom a köv két hétben nincs tér már semerre. Az önk. választások után viszont konkrétan bármit meg tudnak csinálni, eldőlt az eu - előnyösen, eldőlt a választás- előnyösen, és eldől az önkormányzati is.. Aztán 2022-ig nincs semmi. Szabad a pálya. 
Arc777 2019. 10. 02. 10:36
#10875
Szia Gyuri nem tudom lehet e itt a fórumon feltenni egy magánjellegű befektetési felhívást?
Ütközik e valamilyen szabályba?
Előre is köszönöm az infót.
Üdv Arc
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 10:24
Előzmény: #10868  BUXopoly
#10874
Hát az árfolyam borzsasztó, ennek valós okát nem tudjuk. Bárki aki vesz, vett akár tegnap ma minuszban van. És mégsem dobják el .... ez azért elgondolkodtató. A Jelentés amiket most is beszélünk ez alapján már 300 alatt kéne lenni. Félre ne értse itt senki őszíntén nem várom még akkor sem ha azt írtam korábban hogy vásárolni tervezek. De most csakis egyvalami számít az árfolyam. Semmi más. Tudom. Épp ezért én továbbra is fogom közzétenni a véleményemet, mely egyrészt nem hat az árfolyamra ( Bár de jó lenne ha felvinné ) másrészt jó olvasni, ha értelmes elemző vagy netán humoros írások születnek :) 
OTP, MOL, RICHTER, MTELEKOM részvények masszívak, de az, hogy felépítésük, fejlődésükhöz nincsen politikai támogatás azt erősen kétlem.
 Még valami, ezen részvények elérték szerintem a csúcsot, nem igazán tudnak további akvizíciót végrehajtani, ebből adódóan a fundamentum is változni fog. 
MTELEKOM : Beszédes, hogy a fő részvényes eladta a Tsystemet,  valamint megvált, vagy megválik ingatlanjaitól. Szóval osztalék mindenáron. a Deutsce Telekomnak a Magyar Telekom a legjobban teljesítő leányvállalata. Nem tartom kizártnak azt, hogy a Deutsce Telekom fog részesedést átadni Viktor kérésére a jövőben. 
RICHTER: Exportpiaca továbbra is jelentősen Oroszországtól függ,  Rubel árfolyama meghatározó eredményére , Üzemi költsége jelentős a cégnek. Tehát számít az, hogy Putyinnal milyen a viszony a Kormánynak.  
MOL : Vegyipari vállalat lesz az Olaj vállalatból. Ez stratégiai változás. Állam kiszállt , és Corvinushoz került a részedés. Mindig felmerül az, hogy az INA részédés ügye, de ez viszont itthon fagyasztva lehet, 
április 12. Szijjártó Péter Dubrovnikban ajánlatot tett a horvát államnak, hogy Magyarország megvenné a Krk szigetére tervezett LNG terminált, ha az elkészül. A horvátok azt is akarták, hogy legyen stabil vevő az onnan érkező gázra, de ezt Szijjártó nem akarta megígérni. A magyar kormány irreálisnak tartja a tervezett tranzitdíjat is, ami akkor lépne életbe, amikor az Adria gázvezeték Horvátország irányából Magyarország felé is alkalmassá válik szállításra. Ezt a horvátok az év végére ígérik. 
OTP:  Erős Bank ennek ellenére árfolyam nem tükrözi az eredményét . Csányi utódját hamarosan megfogja nevezni. Azzal, hogy beszállt hozzánk alapkezelője által, és az, hogy hozzánk a pénzügyi szférából vezetők jönnek, és az, hogy készülőben van a Gigabank, Brutál erős bankrendszer jöhet létre. Én a magam részéről az OTP és a majdani Gigabank között erős tulajdonosi köteléket gondolok . Nem lepnék meglepve, ha Vida József lesz Csányi utódja. Szóval van éló kapcsolat, és bizalmi kötelék az OTP és az OPUS között. Erre építkeznek.  
Egyszóval maradok , tartom és bízom benne, hogy OPUS részvényeimet bővíteni tudom hamarosan, másba nem fektetek. 
galbubu 2019. 10. 02. 10:21
Előzmény: #10872  galbubu
#10873
De valószínűleg ilyen soha nem fog itt történni, mert a tulajok hamarabb kilopják innen a lóvét.
galbubu 2019. 10. 02. 10:19
Előzmény: #10871  Sehmet
#10872
Mondjuk én sem bánnám, ha akkorát tévednek a tőzsde, mint AKKO- val kapcsolatban.
R:373
Sehmet
Sehmet 2019. 10. 02. 10:08
Előzmény: #10862  galbubu
#10871
Hát vaóban jelenleg ennyit ér a tőzsdén, de abban azért nem vagyok biztos, hogy a tőzsde nem téved, lsd. Est, Őrmester, Akko, stb. 
Nemtomicsináljak 2019. 10. 02. 10:08
Előzmény: #10868  BUXopoly
#10870
Hát én gyakorlatilag  kiszálltam tegnap még nagyon pici nyerővel.
Csak pár ezer darab marad mutatóban.
Semmi okot nem látok amiért tartanom kellene többet!
Itt olyan dagonya kezdődik ,hogy még 450 es árfolyam is borzasztó távolinak tűnik ez évben!!
Inkább tartom a pénzt párnacihában egy ideig, illetve nagyon figyelem enefit, 400 közelében ismét jó vétel lesz.
Amúgy kopogtat a recesszió, ajánlatos kp-be menekülni!!
Sok sikert és szerencsét kívánok aki még bízik a tőzsde legmutyibb papírjában!!!
Smile62 2019. 10. 02. 10:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#10869
Én benne vagyok még most is. De amit írtál az elméletileg, és gyakorlatilag is helyt álló LEHET. Egyébként pro,és kontra dolgok vannak itt. De mint, ha  bűzlene itt valami. Eddig az igaz ,hogy igérgettek sok mindent. Az ezelőtti jelentés ami szar volt, akkor azt mondták a mostani jó lesz. És? Itt mindenki számolgat, mint kivül álló, és nem benfektes. Egyébként tényleg lehet kozmetikázni. Úgy ahogy akarja valaki.
BUXopoly
BUXopoly 2019. 10. 02. 09:58
Előzmény: #10866  betgyuri
#10868
Most néztem meg az ÉP számlám elmúlt 1 hónapos változását, hát az OPI összege megint ledobott magából pár hét maldív szigeteket...:-):-)
Borzasztó ezt látni. DE végignézve a BÉT többi papírját, nem látok olyan céget, ahová beszállnék, vagy amiért érdemes lenne innét kiszállni. Most már nem érdemes. Véleményem szerint jön a tüzijáték még idén.  
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2019. 10. 02. 09:56
#10867
373,8
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 09:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#10866
Értem. Gondolom már nem vagy OPUS részvényes . 
LACIKA20 2019. 10. 02. 09:41
#10865
Veszteségbe fordult az OPUS
Az OPUS nagymértékű növekedéssel zárta az első félévet, melyhez nagyban hozzájárultak a tavaly felvásárolt társaságok konszolidációi is. A bevétel a többszörösére duzzadt, ugyanakkor a költségek még ennél is nagyobb ütemben bővültek, így már üzemi eredménysoron veszteséges félévet zárt az OPUS. Emellett az EBITDA marzs romlott, az utóbbiak együttese is hozzájárulhatott a negatív befektetői reakcióhoz.Az OPUS első féléves árbevétele a négyszeresére ugrott a bázisidőszakhoz képest. A 83 milliárd forinttal duzzadó bevétel leginkább az akvizíciós hatásoknak köszönhető, hiszen a tavaly felvásárolt társaságok csak a második félévben kerültek konszolidálásra, így az ebből eredő hatások még nem voltak jelen a bázisidőszakban. Az összes működési bevétel 91,8 milliárd forinttal bővült, melynek közel felét az Ipari termelés ágazat szállította. Az időarányos proforma számok alapján a bevétel 9%-kal, míg a működési bevétel 3,5%-kal nőtt éves alapon.AZ EBITDA triplázódott, 5,4 milliárd forintos növekedéssel 7,1 milliárd forint lett. A növekedés mögött az árbevétel jelentős megugrása állt, ugyanakkor az összes működési bevételre vetített EBITDA marzs több mint 1%-kal 6,3%-ra romlott. Amennyiben az egyéb működési bevételektől eltekintünk, úgy is hasonló folyamatot láthatunk, hiszen az árbevételhez mért EBITDA marzs 8,1%-ról 6,8%-ra olvadt.Az eredményesség romlása mögött a működési költségek nagyfokú emelkedése állt. A költségelemek a bevételeknél még nagyobb mértékben, közel ötszörösére ugrottak.  A kiadások legnagyobb hányadát az anyagjellegű ráfordítások tették ki, melyek összesen 12,7 milliárd forintról 78,7 milliárd forintra bővültek. Ennek több mint a fele az Ipari termelés ágazathoz kapcsolódott, 28%-a pedig az Energetika szegmenshez.Az OPUS üzemi eredmény szinten veszteségbe fordult. Az idei első félévben -8,9 milliárd forintos eredményt realizáltak, szemben a tavalyi időszak 886 millió forintos pozitív értékével. A már említett működési költségek jelentős növekedésének következménye az EBIT romlása, amely az EBITDA-hoz képest még 15,9 milliárd forintos értékcsökkenést tartalmazott. Az értékcsökkenés közel 20-szorosára ugrott a bázisidőszakhoz képest, amely részben az akvizíciókhoz köthető műveletekből adódott. Amennyiben az egyszeri technikai elszámolást nem vesszük figyelembe, úgy az értékcsökkenés közel a felére apadna, amely nagymértékben javítana az üzemi eredményen és a további eredménysorokon. 
 A negatív üzemi eredményt a pénzügyi műveletek eredménye sem tudta ellensúlyozni. Az OPUS hiába ért el jelentős pénzügyi bevételt az értékpapírok átértékeléséből adódó árfolyamnyereséggel, így is veszteségbe fordult adózott eredmény soron is. A tavalyi 119,6 millió forintos nyereség után 4,3 milliárd forintos veszteséget realizált a vállalatcsoport. 
 A következő féléves beszámoló már tartalmazza Konzum egyesüléséből jelentkező hatásokat. A 2019. július 1-jétől létrejött holding konkrét pénzügyi előrejelzéseket –egyelőre – nem tett közzé, a társaság elsődleges feladatának az új vállalatstruktúra hatékonyságának javítását és a leányok jövedelmezőségének növelését tűzte ki. Emellett közép- és hosszú távon további felvásárlások jöhetnek. Továbbá az OPUS kiemelte, hogy az első félév szezonálisan gyengébb, mivel a második félévben realizálódik a bevétel nagyobb hányada.Az OPUS napi grafikonja (2019.10.01. 12:15)
Az OPUS részvényárfolyama egyelőre tartja a sávját. A részvény augusztusban törte le a pszichikailag is fontos 400 forintos támaszszintet, melyet követően egészen 340 forint közelébe süllyedt az árfolyam. Innen felpattanás következett, és a részvény többször is tesztelte az immár ellenállásként funkcionáló 400 forintos szintet, de áttörés nem következett be. Immár az 50 napos mozgóátlag is akadályként szolgál a jelzett ellenállás közelében.
A befektetői hangulat romlásához az eredményesség gyengülése (EBITDA marzs), valamint a veszteségbe forduló működés is hozzájárulhatott. Technikailag az árfolyam további csökkenését a 350 forint környékén található szignifikáns támaszszint állíthatja meg, de átmeneti megállót jelenthet még a 360 forint környéki ársáv is. Az indikátorok egyelőre semleges szinten állnak, az MACD a szignálvonal alatt laposodott el, míg az RSI 43-as értéke a semleges zónába tartozik.      
galbubu 2019. 10. 02. 09:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#10864
Megtudhatnánk hogy ki voltál előző életedben?
keményen_dolgozó_kisember 2019. 10. 02. 09:39
Törölt hozzászólás
#10863
galbubu 2019. 10. 02. 09:35
Előzmény: #10861  viborg6
#10862
Jelenleg ennyit ér, a tőzsde sohasem téved.
viborg6 2019. 10. 02. 09:33
Előzmény: #10859  galbubu
#10861
A 484,4 ft ne zavarjon meg az agyament gondolataid kozben.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek