Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HoStrucc
HoStrucc 2019. 10. 02. 08:46
Előzmény: #10819  HoStrucc
#10820
Kgyn fel lehetne tenni ezeket a kérdéseket, illetve unblock: ezen számokat miből ismerheti meg az egyszeri bufi 
HoStrucc
HoStrucc 2019. 10. 02. 08:45
Előzmény: #10811  1378
#10819
Remek kérdések, én is hiányoltam sok reszletezest belőle. 
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 08:43
#10818
indi 376 Ft 250 DB
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 08:42
Előzmény: #10814  BUXopoly
#10817
Buxopoly csak annyit tennék hozzá : 5ös ! ++++
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 08:40
Előzmény: #10805  HZo
#10816
Koszönöm HZO hogy megosztottad :) 
Az anyagjellegű ráfordítás :    12,7 milliárdról > 78,7 milliárd Forint !  Ez 66 milliárd Forint kb.
anyagjellegű ráfordítások között kell kimutatni a vásárolt és felhasznált anyagok értékét, az igénybe vett (vásárolt) szolgáltatások – le nem vonható általános forgalmi adót (áfa) is magában foglaló – értékét, az egyéb szolgáltatások értékét, az eladott áruk beszerzési értékét és az eladott (közvetített) szolgáltatások értékét.
Ez érdekes lehet.....
Tehát igénybe vett az OPUS szolgáltatást, amire 66 milliárdot fizetett ki ? 
Vagy milyen anyagot vásárolt ? 
Ez az amit meg kéne magyarázni...
BUXopoly
BUXopoly 2019. 10. 02. 08:36
Előzmény: #10813  betgyuri
#10815
A holndig fogalmát is mond el nekik kérlek :-) :-)
BUXopoly
BUXopoly 2019. 10. 02. 08:34
Előzmény: #10812  betgyuri
#10814
Azok az emberek akik tavaly hazugtolvajoztak - mert NINCS apport, és mindenkihazudik, azok most hazugtolvajoznak, hogy NINCS vasút, meg VESZTESÉGET termelnek az építőipari cégek.
Ugye a tény: az apportok megtörténtek,  a Konzum összeolvadás megtörtént, a vasúti szerződés jelenleg nem a magyar félen múlik, és az építőipari cégek eredménye benne van a félévesben, ha jól emlékszem 8Mrd+ az ÉCs nélkül. És év végéig várhatóan 70Mrd... 
Sajnos ebből egyértelműen látszik, hogy elképzelni sem tudják sokan milyen bonyolult egy ekkora céget mozgatni, bármit létrehozni benne. Tőzsdei fúzió magyarországon a Konzi-Opus előtt még soha nem volt. Nem két katás alapít egy Bt-t. Mindenki azt hiszi, hogy ebben csak bevétel lehet, kiadás nem.. Vannak olyan dolgok, hogy üzleti terv, CF, amiket el kell készíteni. Egy ekkora holdnig esetében, normál esetben 5-8 év mire pozitív eredmény lesz. Itt mindenki azt várja, hogy a 2 éves gyerek, diplomázzon, és eladjon egy millio dolláros startupot azonnal... Komolyan azt gondolom, hogy a tőzsdén való részvény vásárlást jóval komolyabb teszthez és felméréshez kötném...
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 08:29
Előzmény: #10811  1378
#10813
Mi OPUS részvényesek vagyunk.
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 08:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#10812
A Vasuti szerződés tekintetében a Kínai Eximbank döntésére várunk. Jelenleg Szíjjártó területe. 
Szóval nem átvágás van, hanem nem követed a híreket. Ezt látom. 
Ez nem átvágás, színtisztán politikai terület. 
1378 2019. 10. 02. 08:25
#10811

Azért ez egy nagyon szép átlátható jelentés.
Kérném aki olvasta mondja már meg nekem
a, mennyi volt a Mátra Holding féléves bevétele?
b, mennyi volt az anyagköltsége a Viresolnak?
c, mennyi volt a bevétele a Kall-nak?
d, mennyi nyereséget termelt az R-Kord?
e, mennyi kiadása volt a Mészáros kft-nek?
f, mennyi nyereséget hozott ide a Takinfo?
g, hol tart a wamsler gyárfelújítása abból adódott-e ide még plusz költség?
h, egyáltalán melyik cég termelt gigaveszteséget? mivel nem hiszem, hogy az építőipari cégek lettek most hirtelen veszteségesek (écs ide vagy oda)
i, hogyan oszlik meg a személyi jellegű ráfordítások a holding és a tényleges cégek között?
j, a saját tőke fél év alatt (2018.12.31 óta) mi alapján tudott 20 milliárdot esni?
k, mennyi ideig tart majd az építőipari vállalatok korábbi szerződésállományából származó bevétel után értékcsökkenési leírás és feltételezhetően mekkora mértékű lesz ez?
l, mi lett az északi és közel-keleti roadshow eredménye?, ami alapján ide külföldi befektetőket vártak, mivel most csak abban reménykednek a szöveg alapján, hogy az indexekben való súlynövekedés miatt várnak több befektetést
és még sorolhatnám.
Hol van itt az átláthatóság???????????
betgyuri
betgyuri 2019. 10. 02. 08:24
Előzmény: #10806  HZo
#10810
Jó Reggelt OPUS részvényesek ! 
Tisztelt HZO !  +++ Abszolút igazdad van
Az árfolyam miatt aki úgy látja, hogy átvágták adja el, De kérek mindenkit hogy maga döntse el Mások tiszteletben tartásával , hogy mit kezd az OPUS részvényeivel. 
Ugyanazon híreket, elemzéseket , kommenteket olvassuk, mindenki látja hol van , hol volt az árfolyam, és mégis különböző megállapításokat hozunk. Ez van. Ez tény. 
Az OPUS jövője ? 
Gondolom aki eladja már nem hisz benne , aki meg tartja az hisz benne, aki vásárol : Lehet ŐRült ? 
Én a magam nevében írok, és vételt tervezek. Igaz nem milliókért :) 
További szép napot ! 
Megjegyzés : 
Ma átfogom nézni, hogy utoljára kinek nem válaszoltam tegnap, és írni fogok. Elnézést, de elaludtam :) 
Betgyuri 
HoStrucc
HoStrucc 2019. 10. 02. 08:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#10809
Meg fog lepni ha a kínai exim öv után adja az áldását (pénzét és aláírását) a projektre? ;) 
Joejszakatgyerekek 2019. 10. 02. 07:55
Törölt hozzászólás
#10808
HoStrucc
HoStrucc 2019. 10. 02. 07:51
Előzmény: #10806  HZo
#10807
Részben egyet kell értsek. Pár dolog röviden, amit a szkeptikus olvasók nyugodtan tegyenek a kuka mappába.
Egyrészt az ifrs trükkel jó ideig nem kéne pozitív eredménnyel számolnunk DE azt a célt is szolgálhatja hogy az új szerződések (amik közül ugye lesz pár nagy) érkezésével ne ugorjon brutálisat az eredmény. Ellenben nem 5 évig fogják leirni így a már meglevoket. 
Másrészt 2020tol tervezetten negyedeves jelentésre kívánnak atallni, ami nekem azt üzeni hogy addigra akarnak olyan struktúrát elérni, amit már érdemes lehet gyakrabban vizsgálni. 
Most több dologra nem is térnék ki. Mégis csak reggel van. :) 
HZo 2019. 10. 02. 00:05
Előzmény: #10803  Zolibacsi
#10806
Jó kérdés, hogy mi a realitás. Sajnos nehéz megítélnem. Kíváncsian várom, mit mond majd az Equilor és milyen lesz az ajánlás. De ez egy féléves eredmény, a második félév szerintem sokkal erősebb lesz. A cég még átalakulás közben van. A nyereségességen valóban van mit javítani. A KBC szerint egyszeri tétel volt az ÉCS, meglátjuk. Én továbbra is bízom a cégben, attól függetlenül is, hogy valóban csalódás volt nekem is ez a mostani, ettől lényegesen jobban vártam. Annyira viszont nem rossz, hogy megijedjek tőle, ha mélyebben belenézek. A második félévben javulhat az EBIDTA marzs is, ezzel a mutatóval nem számolnék teljes évre. Egy tény, emelkedni nem ettől a jelentéstől fogunk, pedig reméltem, hogy segíthet. De igazából esni meg hova esnénk még ennyi esés után? Mondom ezt úgy, hogy nyilván longban ülök vastag mínuszban, mondhatnák rá, hogy a remény meg a lila köd stb. Én többet "látok" és remélek a cégtől. De tény, hogy az eredményes, nyereséges működés elérése a kulcs és ehhez nem elég a nagy bevétel. Ezért remélem, hogy a fúziónak jótékony hatása lesz erre is majd. Ha éves szinten nézem és adom össze a Konzum+Opus mostani eredményét majd ehhez a második féléves optimista várakozásaimat, számomra nem elképzelhetetlen a 30 milliárdos EBIDTA (pl 10%-os marzs érték esetén), elég lenne a 300 milliárd is. Én eldöntöttem (már régen), hogy hosszú távra rendezkedek be, még van időm, majd kiderül, hogy rossz döntést hoztam-e.
HZo 2019. 10. 01. 23:48
Előzmény: #10740  betgyuri
#10805

KBC tollából:
Veszteségbe fordult az OPUSAz OPUS nagymértékű növekedéssel zárta az első félévet, melyhez nagyban hozzájárultak a tavaly felvásárolt társaságok konszolidációi is. A bevétel a többszörösére duzzadt, ugyanakkor a költségek még ennél is nagyobb ütemben bővültek, így már üzemi eredménysoron veszteséges félévet zárt az OPUS. Emellett az EBITDA marzs romlott, az utóbbiak együttese is hozzájárulhatott a negatív befektetői reakcióhoz.Az OPUS első féléves árbevétele a négyszeresére ugrott a bázisidőszakhoz képest. A 83 milliárd forinttal duzzadó bevétel leginkább az akvizíciós hatásoknak köszönhető, hiszen a tavaly felvásárolt társaságok csak a második félévben kerültek konszolidálásra, így az ebből eredő hatások még nem voltak jelen a bázisidőszakban. Az összes működési bevétel 91,8 milliárd forinttal bővült, melynek közel felét az Ipari termelés ágazat szállította. Az időarányos proforma számok alapján a bevétel 9%-kal, míg a működési bevétel 3,5%-kal nőtt éves alapon.AZ EBITDA triplázódott, 5,4 milliárd forintos növekedéssel 7,1 milliárd forint lett. A növekedés mögött az árbevétel jelentős megugrása állt, ugyanakkor az összes működési bevételre vetített EBITDA marzs több mint 1%-kal 6,3%-ra romlott. Amennyiben az egyéb működési bevételektől eltekintünk, úgy is hasonló folyamatot láthatunk, hiszen az árbevételhez mért EBITDA marzs 8,1%-ról 6,8%-ra olvadt.Az eredményesség romlása mögött a működési költségek nagyfokú emelkedése állt. A költségelemek a bevételeknél még nagyobb mértékben, közel ötszörösére ugrottak.  A kiadások legnagyobb hányadát az anyagjellegű ráfordítások tették ki, melyek összesen 12,7 milliárd forintról 78,7 milliárd forintra bővültek. Ennek több mint a fele az Ipari termelés ágazathoz kapcsolódott, 28%-a pedig az Energetika szegmenshez.Az OPUS üzemi eredmény szinten veszteségbe fordult. Az idei első félévben -8,9 milliárd forintos eredményt realizáltak, szemben a tavalyi időszak 886 millió forintos pozitív értékével. A már említett működési költségek jelentős növekedésének következménye az EBIT romlása, amely az EBITDA-hoz képest még 15,9 milliárd forintos értékcsökkenést tartalmazott. Az értékcsökkenés közel 20-szorosára ugrott a bázisidőszakhoz képest, amely részben az akvizíciókhoz köthető műveletekből adódott. Amennyiben az egyszeri technikai elszámolást nem vesszük figyelembe, úgy az értékcsökkenés közel a felére apadna, amely nagymértékben javítana az üzemi eredményen és a további eredménysorokon.  A negatív üzemi eredményt a pénzügyi műveletek eredménye sem tudta ellensúlyozni. Az OPUS hiába ért el jelentős pénzügyi bevételt az értékpapírok átértékeléséből adódó árfolyamnyereséggel, így is veszteségbe fordult adózott eredmény soron is. A tavalyi 119,6 millió forintos nyereség után 4,3 milliárd forintos veszteséget realizált a vállalatcsoport.  A következő féléves beszámoló már tartalmazza Konzum egyesüléséből jelentkező hatásokat. A 2019. július 1-jétől létrejött holding konkrét pénzügyi előrejelzéseket –egyelőre – nem tett közzé, a társaság elsődleges feladatának az új vállalatstruktúra hatékonyságának javítását és a leányok jövedelmezőségének növelését tűzte ki. Emellett közép- és hosszú távon további felvásárlások jöhetnek. Továbbá az OPUS kiemelte, hogy az első félév szezonálisan gyengébb, mivel a második félévben realizálódik a bevétel nagyobb hányada.Az OPUS napi grafikonja (2019.10.01. 12:15)Az OPUS részvényárfolyama egyelőre tartja a sávját. A részvény augusztusban törte le a pszichikailag is fontos 400 forintos támaszszintet, melyet követően egészen 340 forint közelébe süllyedt az árfolyam. Innen felpattanás következett, és a részvény többször is tesztelte az immár ellenállásként funkcionáló 400 forintos szintet, de áttörés nem következett be. Immár az 50 napos mozgóátlag is akadályként szolgál a jelzett ellenállás közelében.A befektetői hangulat romlásához az eredményesség gyengülése (EBITDA marzs), valamint a veszteségbe forduló működés is hozzájárulhatott. Technikailag az árfolyam további csökkenését a 350 forint környékén található szignifikáns támaszszint állíthatja meg, de átmeneti megállót jelenthet még a 360 forint környéki ársáv is. Az indikátorok egyelőre semleges szinten állnak, az MACD a szignálvonal alatt laposodott el, míg az RSI 43-as értéke a semleges zónába tartozik.      Kovács Bálint2019. október 1. 13:02
Törölt felhasználó 2019. 10. 01. 23:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#10804
A fél disznót kihagytad...nehogy lázadás legyen ám :D
Zolibacsi 2019. 10. 01. 23:45
Előzmény: #10798  HZo
#10803
Sajnos a költségek nem a vízfejből adódik hanem abból h rengeteg alvállalkozót vonnak be és ezen nem tudom a fúzió h segíthetne. A gond h az EBITA marzs 6%. Tehát a 30 yardos EBITAhoz 500 mrd bevétel/év kellene. EBIT szinten lejön még az ECS, ami ku..va magas lévén a biznisz tárgyi eszköz igényes. 
A fentiek alapján szerinted mi a realitás?
rebekmadar
rebekmadar 2019. 10. 01. 23:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#10802
Hangosan felnevettem az ertekcsokkento tenyezo resznel..  👏👏👏 ...es ez nem csak viccnek jo. 
szkrik 2019. 10. 01. 23:33
Törölt hozzászólás
#10801

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek