Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 08. 25. 18:34
Előzmény: #6579  Törölt felhasználó
#6580
Igen, akkor jó.
Törölt felhasználó 2019. 08. 25. 18:33
#6579
Egyetértetek. 
Juvefan
Juvefan 2019. 08. 25. 17:46
Előzmény: #6567  galle
#6578

látom te is az a 1 év alatt meggazdagodni fajta vagy , aki tőzsdén papírt vesz , minimum 5 évben számoljon, aztán majd után lehet elégedetlenkedni, de akkor is csak magadat okolhatod, senki nem kényszerített, hogy opust vegyél, ha viszont nem bírod idegekkel akkor add, el, de , hogy naponta fröcsögj az igen unalmas,
nálad még popey is jobbakat ír , azon legalább jól szórakozok, vigyázz jön a 200 ,  aztán a 100 , na akkor mit fogsz szólni, ?...........
:DDDD
Törölt felhasználó 2019. 08. 25. 16:59
Előzmény: #6576  Dale
#6577
Értem akkor felfügesztés.
Elérted célod grt. Küzgy érte.
Dale
Dale 2019. 08. 25. 16:51
Előzmény: #6575  Törölt felhasználó
#6576
Nem példamondatot írtál, hanem hogy nekem reszeltek. Bocsi? Pedig hozzád sem szóltam...
Törölt felhasználó 2019. 08. 25. 16:05
Előzmény: #6574  Dale
#6575
Azt írtad régen hallottad (reszeltem ) szót. Gondoltam írok egy példa mondatott Bocsi.
Dale
Dale 2019. 08. 25. 15:53
Előzmény: #6571  Törölt felhasználó
#6574
Azt hiszem, BétGyuri egyszer már rád szólt. Fegyelmezhetnéd magadat...
Dale
Dale 2019. 08. 25. 15:52
Előzmény: #6571  Törölt felhasználó
#6573
Már megint személyeskedsz, fenyegetőzöl? Milyen ember vagy te?
betgyuri
betgyuri 2019. 08. 25. 15:37
Előzmény: #6569  csibe74
#6572
Az OPUS Jelenleg erősen függ Viktor gazdasági elképzelésétől. 
Viktor-Szíjjártó és mi :) Valahogy talán ez a sorrend. 
pl a A Kínai vasút, vagy Paks2 magasabb szinten : Miniszterelnöki szinten van. 
Az OPUS ezek után kerülhet sorra.... Addig is van munka nekik bőven . ( Nem védve őket ) 
Választás : 
Jelenleg a legközelebbi választás 2022-ben lesz. 
Ha a Fidesz elveszítené a választást, akkor nagy kérdés akkor, hogy a cég mennyire tudott megkapaszkodni a nemzetközi tőzsdén, mennyire tudott terjeszkedni külföldön. 
Véleményem szerint az Építőiparban, illetve a Mezőgazdaságban ( ami erősen  feljődő képes még van benne tér a piacát illetően ) , valamint az, hogy az OTP mögé zárkózna fel a Gigabankkal illetően, az meglesz. ....A fundamentumokat illetően van tér , támogatás és cash :) 
AZ OPUS véleményem szerint presztis cég. Viktornak kell egy saját nagy cég ahogy minden fejlett nyugat európai állam minszterelnöke képvisel vállalatokat ( Merkel pl BOSCH )  ... hisz részvényesek :) 
Jövőkép : 
Az út nem egyenes, mondhatnám göröngyös..... az Árfolyamban  jelenleg a fúzió is kiárazódott, sőt talán a Mátrai Erőmű, szállodák is :) 
Szóval erős fellendülést várok a cégtől a beszámolótól függetlenül. A Jövőkép fontos. És az árfolyam feljebb tornászása , mert feljebb is lehet önteni max 800-ig :) 
HAJRÁ OPUS 
Törölt felhasználó 2019. 08. 25. 15:17
Előzmény: #6570  Dale
#6571
Neked reszeltek Dale!
Dale
Dale 2019. 08. 25. 14:58
Előzmény: #6569  csibe74
#6570

"reszeltek"
:D
Ezt de rég halottam már vkitől!
csibe74
csibe74 2019. 08. 25. 14:48
Előzmény: #6568  betgyuri
#6569
"Ne felejtsétek el, hogy az OPUS Kormányfüggő."
Ha valami történik Viktorral vagy akár elvesztik a választást valamikor, akkor reszeltek a papírnak? Megy a lecsóba?  
betgyuri
betgyuri 2019. 08. 25. 13:10
#6568
Abszolút látszik nap mint nap, hogy a vételi és eladási oldal nem un klasszikus mederben van. Nekem ez irányított. Ha akarják úgy felviszik 450-600-800ra az árfolyamot, ahogy csak akarják. Az alapkezelők is benne vannak abban, hogy adják veszik az Opust, de nekem továbbra is meggyőződésem, hogy az Alapkezelők feladata az Apportok végrehajtása. 
BANK, TELEKOM, REPTÉR, VASÚT, KÜLFÖLDI TŐZSDE... meglévő cégek.... 
Nos a korábbi index cikk szerintem pontosan leírta, hogy a céget át kell szervezni, mert nagyobb méret lett, több kisebb céget kell egyberakni, és a folyamatban lévő ( Fentett megírtam mire gondolok ) projekteket is végre kell hajtani. Mi részvényesek nagyon keveset tudunk, az árfolyamról meg nagyon nem lehet mit elemezni. Dönteni kell, hogy eladok, veszek, megtartom, vagy ennek kombinációját alkalmazom :) 
Én tartom. Bevallom vettem is :) 
Ami a beszámlót illeti nagy emelkedést nem várok, a múlt alapján is érzékelhető, hogy a hír legyen + vagy - leginkább esést jelentett. MOst pénteken meg váratlanul 400 :) 
Tehát az árfolyam tekitetétben mintha figyelnék, hogy mikor dobják el, mert ha tömeges eladás lesz, akkor felszívják , és nagyobb nyereséggel fogják eladni. 
Szóval nagy game, türelem, én azt gondolom, hogy ha forgalmat kell felmutatni, akkor képesek rá, ha az az érdek, hogy a kapitalizáció értékét emeljék, akkor azt is megtudják valósítani. Ez bebizonyosodott. 
Ne felejtsétek el, hogy az OPUS Kormányfüggő. 
Az, hogy a Tsystem elvesztette a Microsoft szerződését,annak nemzetközi híre van. Magyarul a 4IG céget hozzánk kötik. 
Nemzetközi tőzsdére készül az OPUS
 és ezért is ki kell Vizsgálni az Ügyészségnek a Microsoft botrányt. 
Putyin hamarosan jön, az pedig befolyolja PAKS2 és a kínai vasutat is :) Várhatóan október 30:) 
Reptér : 
Nemrég Viktor egy Kanadai politikussal találkozott.... vaj miért  ? 
galle
galle 2019. 08. 25. 10:15
Előzmény: #6566  Wuff
#6567
Ezt ők maguk shortoltatják a Random Capitalon keresztül, így busás hasznot húzva rajtunk kisbüfiken.
A konzumPe és egyéb alapjai közben parasztshortot csinálnak maguknak.
Biztosan így van ez rendben, hogy már 2 éve  jól szívatnak minket.
Ezúton is szívélyes üdvözletem küldöm nekik és sok egészséget kívánok nekik!
Igazán tisztességes a vezetőség.
Wuff
Wuff 2019. 08. 24. 13:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#6566
Az tény, hogy shortos van a pályán, aki ebben a kisforgalmú időszakban (pesszimistábban szólva: ebben a csaknem illikvid kispapírban, ha a nagy kötéseket nem nézzük) azt csinál, amit akar. Azt nem tudom, mennyire irányított a dolog, de az tény, hogy az elmúlt kb. 1,5 évben a vezetőség mindent megtett azért, hogy fenntartsa a gyanút, hogy minden gazemberségben és átb...ban benne vannak (mi is van a telekommunikációs céggel, a bankkal vagy a többi "nagyvaddal"? Vagy hogy is volt a 611-re értékelés? A botrányos 4IG beszálló meg már lejárt lemez, ahogy az Opus és Konzum tevékenység szerinti szigorú szétválasztása is már legenda). Ennek JG volt az arca (de azért szvsz. senki sem annyira hülye, hogy azt higgye, hogy a kopasz ámokfutása egyszemélyes akció), bízom benne, hogy a távozása azt jelenti, hogy nemsokára igazi tőzsdei cégként fog viselkedni ez a fúziós csoda. Az mindenesetre nagy merészség/baromság/nemtörődömség/g***ség (mindenki kiválaszthatja a megfelelő opciót) volt, hogy hagyták a pappert kis forgalom mellett lecsorogni a '18. áprilisi 800-ról a mostani 400-ra, ezzel kvázi kitömték a valós közkéz nagy részét, ami azt jelenti, hogy felfelé minden forintért küzdeni kell majd. És mindezt egy hosszú bikapiac vége felé, full támogató hazai környezetben sikerült összehozni. Joggal kérdezi bárki, hogy mi lesz, ha valóban megjelenik a medve és ráveti magát erre a kivérzett papperra (ami a gyakorlatban szintén azt jelenti, hogy Mari néni kiolvadáskor vagy annak közelében dobni fogja a pakkot). A TA-t szvsz. GoldGym jól leírta, annyit tennék hozzá, hogy tényleg kell még a megerősítés, de még jobban kellene a forgalom. És long távon ne feledjük, hogy 1,5 éve eső trendben vagyunk, most épp egy xarrá tesztelt, recsegő supporton és semmi sem garantálja a pozitív kimenetelt. Most épp a félévestől várjuk a csodát, de az elmúlt 1,5 évben is csak a csodavárás ment... A klasszikust idézve, nagyon úgy tűnik, hogy ezt elqúrták. Nem kicsit...
Juvefan
Juvefan 2019. 08. 24. 11:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#6565

+
jó gondolatok
:D
GoldGym 2019. 08. 24. 10:37
Törölt hozzászólás
#6564
harula
harula 2019. 08. 24. 08:38
Előzmény: #6557  NagyKópé
#6563
Megnéztem a vanguard oldalát, és ahol a nagy darabszámokat látod, azok a vanguard nagy indexkövető alapjai (alapvetően nem usa tőzsdék ill small capok indexeiből állnak össze különböző súlyozással) Gondolom az alapok portfolioit néha átsúlyozzák és ekkor kerül bele több vagy épp kevesebb a részvényekből Sajnos a vanguard oldalán baromi macerás az alapok portfolioiban levő egyes részvények között keresni, így naprakészen követni hogy hány darab van náluk pillanatnyilag elég sok meló.
vrstec 2019. 08. 24. 06:43
Előzmény: #6557  NagyKópé
#6562
Igen belevett, Én is figyelem, csak az a baj, hogy nem azonnal történik meg a frissítése az infóknak.  Ezt a vásárlást pl több mint 20 nap után írták be. Van róla képernyő fotóm, azt szoktam össze hasonlítani az aktuálissal. 
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 24. 01:14
Előzmény: #6557  NagyKópé
#6561
vanguard is egy nagy buy and hold jellegű alap, előre a zéró likviditás irányába

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek