Topiknyitó: Portfolio 2019. 06. 24. 09:15

Összehasonlítottuk a két bankgyilkost: a Transferwise vagy a Revolut a nyerõ?  

Ugrás a cikkhez
Hosszú várakozás után végre elindította forintos szolgáltatását a Revolut Magyarországon, régi konkurense, a Transferwise pedig egy több devizában nyilvántartott kártyát vezetett be a piacra tavaly. Ezzel lényegében a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sityaki 2022. 06. 02. 07:47
Előzmény: #17  eredmeny
#18
Miért nem olvasod el kérdezgetés helyett a szolgáltatók tájékoztatóját? Minden le van írva.
eredmeny 2022. 06. 02. 05:41
#17
Jó reggelt!
Honnét lehet friss ( naprakész ) és érthető infót szerezni ezekről a bankgyilkosokról?
A youtube, a leírás ( link) ,jó, podcast is csak ne legyen túl hosszú (. Kb.max. fel órás).
Jó még olyan fórum is ahol már a Revolut- és vagy Transferwise felhasználók írnak gyakorlati tapasztalatokat.
Mi kell hozzá, ( okmanymasolat), vidóhívás a hitelesítését?!?!
Csak azt olvastam hogy a Revolut Angliában ingyenes, de engem itt érdekelne?
Ha valahol csak magyar bankszámlán van, de nincs hozzá kártyám akkor a Revolut / Transferwise kártya ehhez mondjuk hozzárendelhető?
A váltaskor úgy tudom havi 1000 angol font erejéig ingyenes a Revolut, ez most is így van(( ha nincs így akkor most hogyan van?)???
Minden korrekt pontos információt megköszönök!!!
eredmeny 2022. 06. 02. 05:37
#16
Jó reggelt!
Honnét lehet friss ( naprakész ) és érthető infót szerezni ezekről a bankgyilkosokról?
A youtube, a leírás ( link) ,jó, podcast is csak ne legyen túl hosszú (. Kb.max. fel órás).
Jó még olyan fórum is ahol már a Revolut- és vagy Transferwise felhasználók írnak gyakorlati tapasztalatokat.
Mi kell hozzá, ( okmanymasolat), vidóhívás a hitelesítését?!?!
Csak azt olvastam hogy a Revolut Angliában ingyenes, de engem itt érdekelne?
Ha valahol csak magyar bankszámlán van, de nincs hozzá kártyám akkor a Revolut / Transferwise kártya ehhez mondjuk hozzárendelhető?
A váltaskor úgy tudom havi 1000 angol font erejéig ingyenes a Revolut, ez most is így van(( ha nincs így akkor most hogyan van?)???
Minden korrekt pontos információt megköszönök?!!!
pFModi-1fsz-bsszakrvaanyjat2 2021. 01. 29. 05:31
Törölt hozzászólás
#15
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 29. 13:14
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Világos. Nálam valahol 10k EUR körül van az a nagyságrend ahol már nem szívesen parkoltatnám ott.
Törölt felhasználó 2020. 12. 29. 12:39
Előzmény: #12  PusztaPutyin
#13
Nem merem. Nincs betétvédelem. Nem is ajánlják nagy összeg Transferwise-számlán tárolását.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 29. 12:37
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Mármint két nem trasferwise számla között? Beutalsz forintot, átváltod és visszautalod? A forint utalásodnak lesz egy díja ami a bankodtól függ, de az átváltás már a Transferwise-nál történik korrekt árfolyamon és utána elutalhatod gombokért az eur számlára, ott viszont megint lehet hogy levesz a bankod a külföldi utalás fogadásáért. Miért nem tartod a transferwise számlán a pénzt?
Törölt felhasználó 2020. 12. 29. 11:49
#11
Valaki nem tudja esetleg,  hogy saját magyar forintszámláról saját magyar euróalapú számlára tudok e utalni középárfolyamon Transferwise-val?  Tehát belföldről belföldre sajátszámla között. A kedvezőbb árfolyam miatt tennék így.
Köszönöm
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 16:19
Törölt hozzászólás
#10
lo5o_ 2020. 06. 04. 11:40
Előzmény: #8  boxika
#9
boxika 2020. 06. 04. 10:15
#8
Revolutos kérdésem van: Utalt-e már valaki devizát magyar deviza bankszámlára vagy magyar devizás értékpapírszámlára? Ha igen, akkor melyikre, és milyen díjak voltak, mennyi idő alatt lett jóváírva a pénz.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 02. 06. 10:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#7
bankárospityu 2020. 02. 06. 10:08
Törölt hozzászólás
#6
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 02. 06. 08:58
Előzmény: #4  kispangit
#5

szezon=/=faszom
 
itt a jó öreg otp-d vagy ki tudja, melyik bank (de az otp kétségtelenül élen jár az ilyen húzásokban) sorolta át kpfelvétnek az általad agyonhájpolt szarnak nevezett szolgáltatás feltöltését.
 
ez most hasonlóan lényegnemlátó bejegyzésre sikerült részedről, mint amikor az állam által kivetett banki extra költségek beszedése miatt a bankokat ekézi il ferro (emlékszünk?) népe
kispangit 2020. 02. 06. 08:40
#4
"Revolutot használ? Vigyázzon: sunyi módosítás történt a szolgáltatásban
Egyik napról a másikra megváltozott a Revolutnál a bankkártyás feltöltések tranzakciós kódja. A korábban kártyás vásárlásnak minősülő tranzakciók hirtelen készpénzfelvétellé változtak emiatt egyes bankoknál, ami sok pénzbe kerülhet az ügyfélnek, főleg ha hitelkártyával töltögeti a fintechcégnél lévő egyenlegét."
Tudtam én, hogy az ilyen agyonhájpolt szaroknak nem szabad bedőlni. Ez még csak a kezdet, jön majd a többi sunyiság is. Maradok a jó öreg OTP-nél.
kiegyezo 2019. 06. 24. 11:26
#3
A revolut valóban kicsit fapados. Én mindenesetre elégedett vagyok: nagyon jó árfolyamot ad. Amikor úgy egy éve utána néztem, a transferwise drágábbnak és körülményesebbnek tűnt.
imee01 2019. 06. 24. 09:15
Előzmény: #1  portfolio
#2
Az CHFHUF árfolyamra a 279,80, ill. 279,64 szerintem elírás lehet, a Revolutnál az elmúlt 1 hétben 287,0146 és 292,2604 között mozgott az árfolyam (hétvégére egyébként magasabb árfolyamot szoktak rögzíteni, úgyhogy ha hétvégén megyünk külföldi kirándulásra, érdemes még pénteken átváltani a célország(ok) pénznemeire pénzt). Én használom mindkettőt, de nekem a Revolut kicsit amatőrnek tűnik. Egyrészt míg a Transferwise-nál weben keresztül is be tudok jelentkezni a fiókomba, tudok pénzváltást, átutalást indítani, az eddigi számlatörténetet áttekinteni, eddigi tranzakciókról visszaigazolást letölteni, addig a Revolutnál mindent csak telefonos alkalmazáson keresztül lehet intézni, még az ügyfélszolgáltatot is csak applikáción belüli chat-en lehet elérni. Másrészt a Revolutnál egy átutalásról próbáltam visszaigazolást letölteni PDF-ben, sikerült is, de olyan visszaigazolást generálnak, amin nincs rajta se a kedvezményezett számlaszáma, se az átutalás megjegyzés rovata. Ja, és másoktól hallottam, hogy nagyobb összeg (akár már 1 millió Ft) feltöltése esetén adóigazolást és bérjegyzéket kérnek (holott Magyarországon a legtöbb munkáltató a munkaszerződésben tiltja a jövedelmi adatok harmadik személy részére történő továbbadását), és addig zárolják a számlát, amíg nem kapják meg.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek