Topiknyitó: Portfolio 2019. 05. 21. 10:00

Hatalmas fordulat a magyar kivándorlásban? Többen jönnek haza, mint amennyien elmennek  

Ugrás a cikkhez
Hosszú évek óta elõször fordult elõ 2018-ban, hogy több Magyarországon született ember tért haza, mint ahányan elvándoroltak, vagyis pozitív volt a nettó migrációs egyenleg - derül ki a KSH Statisztikai Tükör kiadványából,
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goldi 2019. 05. 21. 12:52
Törölt hozzászólás
#40
MetalHeart
MetalHeart 2019. 05. 21. 12:48
#39
Látom megy az "adok-kapok"... na akkor lássuk...
1. Jajaj, mindenki kimegy
2. Jajaj, dehogy mennek ki
Bemondom a 3. verziót:
3. Jajaj, remélem a harmada sem jön vissza, maradjanak csak kint ! (magas labda, jó szórakozást hozzá, fiúk !)
:D:D:D
salve 2019. 05. 21. 12:39
Előzmény: #34  myrath
#38

nincs semmi gond
ezért felesleges előhozakodni 8 évekkel, és azt nem én kezdtem hanem te
de az alapfelvetésem fenntartom:
ne legyünk már naívak és higyjük azt, hogy
1. a ksh felett csak akkor van "kézivezérlsé", amikor orbán kormányos,
2. és ne képzeljük már azt, hogyha mondjuk idén januárban elspörte volna a népharag a zorbánkormányt (ugye te is tudod jól hogy a 'rabszolgatörvény kapcsán elindított tüntetéssorozat nem titkolt céja ez volt, csak kellő társadalmi támogatottság híján a mozgalom elbukott), akkor, mondjuk februárban felállt volna a koalíciós dk-mszp-jobbik-lmp kormány februárban, eltelt volna mondjuk 2 hónap,
ÉS, mondjuk most május 1-től már
teljesen megállt volna a kivándorlás nemcsak nyugatra, hanem már ausztriába sem járnának át dolgozni a magyarok, naponta ingázva, hiszen olyan mesés és fanatasztikus bérkiegyenlítő programot hajott volna végre az új kormány?!
ehhez csak emlékeztetőül: Fiala a civilrádiós reggeli műsorában 1 éve, kb. 2 héttel ápr 8 előtt megkérdezte gyurcsányt, : "mi lenne azután, ha megnyerné a választásokat az ellenzék, hiszen legalább 4 párt koalíciójával jöhetne csak létre?  a válasz az volt hogy "megmondom, hát,... káosz"!
qwrtzq 2019. 05. 21. 12:39
Előzmény: #34  myrath
#37
a kedvenceid szétlopták az országot, az volt a probléma
lehet nem 4-es metrózni, löszbe épült alagutazni és RENCERSZINTŰ korrupciót építeni kellett volna 8 évig és nekik is lettek volna "konjunktúrában jelentéktelennek számító" eredményeik
qwrtzq 2019. 05. 21. 12:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#36
megkapták a bolsevikok is 2002-2007 között és nem tudtak vele élni
goldi 2019. 05. 21. 12:30
Törölt hozzászólás
#35
myrath 2019. 05. 21. 12:16
Előzmény: #31  salve
#34

Ne feledd, 9 éve kétharmaddal kormányoz orbán őfaszkalapsága. Az "eemútnyócév" nem kétharmados kormányzás volt, sima többségi, a reformokhoz az ellenzék is kellett volna. Nem beszélve a válságról, ami nem csak kormányokat, de országokat döngölt a földbe.
Nem ellenzéki pártokról beszéltem, csupán értékrendről, az általad megfogalmazott egyoldalú és elfogult nézőpontról.
Voltak olajozottan működő rendszerek, de mivel a fidesz mindent (tényleg mindent) szétvert és újragondolt, teljesen okafogyott arról vitázni, miért volt szar akkor, mikor most is szar a szétvert, újraépített rendszer. Gondolok itt az oktatástól az egészségügyön át akár a rendőrségig.
Igen, baloldali az értékrendem némi szabadelvűséggel fűszerezve, de pártom nincs és időm sem hogy simogassak bárkit bármelyik aluljáróban. :)
431145 2019. 05. 21. 11:40
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#33
Én személyesen 2006-ban nem voltam Pesten de a Tv-ben láttam mit műveltek azok a jól felhergelt  hazafiak,gondolom ilyen helyzetben  ma a TEK-sem bánna kesztűs kézzel az ilyenekkel,lehet elrepűlne néhány gumilövedék.
tatikaroly 2019. 05. 21. 11:31
Törölt hozzászólás
#32
salve 2019. 05. 21. 11:31
Előzmény: #28  myrath
#31

tévedsz
az ellenzéki pártok lépnek fel ezzel, az aluljárókban
a szocik pl. a nagyvárad téren osztogatják kétségbeesetten a szórólapokat jelenleg is, mert félnek hogy esetleg mégesm ők lesznek a legerősebb ellenzéki párt, vagy az eddiginél 1-el kevesebb képviselőjük jutna be..
nem beszélve gyurcsányné európai egyesült államok című lázálmáról, amiről egyébként maga Juncker is azt nyilatkozta 1-2 hete, hogy igazából ő maga sem tudja azt elképzelni, hogy megvalósulna..
szóval bocsi, de eltévesztetted a kommented címzettjét, nekem ilyeneket ne írjál..
ja és kérdezd meg Ujhelyit, miért nem tették rendbe már ők az egészségügyet, orbán előtt? orbán nem ért hozzá, neki nem sikerült, oké.
a szocik viszont értettek hozzá mindig is, akkor miért nem zavarták le 8 évük altt a reformot, és miért nem működik azóta is zsuperül, szépen és olajozottan az egész?
siess, Ujhelyi még lehet hogy ott van a Nagyvárad téren és beszéld meg vele, biztos nagyon örülni fog hogy kezet szoríthat majd veled ;-)
tatikaroly 2019. 05. 21. 11:28
Törölt hozzászólás
#30
aquila. 2019. 05. 21. 11:25
Törölt hozzászólás
#29
myrath 2019. 05. 21. 11:24
Előzmény: #27  salve
#28
Ezzel fel kéne lépned baszki. Tipikus és ostoba kettős mérce,  eemúltnyócévet kifelejtetted. 
salve 2019. 05. 21. 11:19
#27

kimondottan mulatságos olvasni itt a hozzászólásokat
az orbánfóbiában szenvedők azt képzelik pl., hogy
1. "a ksh csak akkor van kormányzati nyomás alatt = hazudik megrendelésre, ha orbánkormány van",
2. ha nemfidesz kormány lenne, akkor nem lenne elvándorlás nyugatra, mivel ott magsabbak még mindig a fizetések - ám itt pontosítani kell: az értelmesebbje nagyon is tudja ezt, de hát kérem kampány van, és vmit mondani kell a választóiknak az ellenzéki orbánfóbiás elvtársaiknak... szóval tudják hogy ez demagógia, ám mégis elfogadják..mert így írják felül az érzelmeik a józan ész logikáját..
de visszatérve a portfolio írására: nem tudok, nem is akarok igazságot tenni abban hogy kinek kell hinni e kérdésben és kinek nem de abban biztos vagyok, hogy ilyen viták csak akkor nem lennének ha nem lett volna nálunk 40 év szocializmus majd rendszerváltás (hiszen az az oka a nyugatttól való gazdasági leszakadásunknak,), továbbá abban is biztos vagyok ny európa egyre kevésbé vonzó célpont, miután egyre többen tapasztalhatják meg leromlóban van ott a közbiztonság és így annak az elképzelt, gondtalan jólétben való életnek a lehetőségei szűkülőben vannak
Törölt felhasználó 2019. 05. 21. 11:18
Előzmény: #22  431145
#26
Akar gumilovedekkel is?
kiegyezo 2019. 05. 21. 11:09
#25
Mivel tökéletesen megbízhatatlanok a módszertanok, irreleváns, hogy mit mondanak a kihozott számok. Mindenki tudja, hogy a távozók egy része nem jelenik meg a statisztikákban, mivel nem jelenti be a távozását, akár a lakcímét is megtartja, stb. Ettől még akár igaz is lehet az állítás, bár személy szerint nem tartom valószínűnek.
signal2
signal2 2019. 05. 21. 11:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#24
Tehát eddig nem volt hazugság? 
myrath 2019. 05. 21. 11:02
#23
A nagy lófaszt!
431145 2019. 05. 21. 10:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#22
Így van ez pontosan,nincs olyan területe az életnek,ahol Orbán be ne avatkozna,ha érdekei úgy kivánják!
tatikaroly 2019. 05. 21. 10:46
Törölt hozzászólás
#21

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek