Topiknyitó: Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 11:31

10:50 | Nem fékez a kivándorlás: egyre több magyar él Ausztriában  

"Idén január elsején 82 732 magyar állampolgár élt életvitelszerűen Ausztriában..."

"Németország esetében nemrég írtuk meg, hogy szintén 5000 fő körüli volt a növekedés 2018-ban, így már több mint 212 ezer magyar élt hivatalosan az országban. .."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 08. 10. 20:41
#56
🙋🏻‍♂️
Törölt felhasználó 2020. 10. 18. 00:42
Törölt hozzászólás
#55
Törölt felhasználó 2019. 08. 06. 12:21
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
A minap betévedtem a parndorfi Outlet Centerbe. Az ottani McDonalds személyzete kompletten magyar... az üzletekben a kiszolgáló személyzet kb. 60-70%-ban magyar ill. szlovák. 
 
Az Ostautobahn-on egészen fel Bécsig a benzinkutak személyzete minimum fele részben magyar... de több olyan távolabbi, tiroli és vorarlberg-i benzinkúton is megfordultam, ahol magyarok álltak a kassza mögött. Salzburg, Salzburg-Land, Salzkammergut vendéglátó egységeiben rengeteg magyar dolgozik. A síszezonban Tirolban, Stájerországban, Salzburg-Land tartományokban gyakran egész településeken csak magyar vendéglátósokkal találkozni. Átmenve a német részre, Oberbayern területén szintén nagyon sok honfitársunk él. 
 
Nem vagyok benne biztos, hogy a képzett élőmunka "kivitele" túl nagy haszonnal járó "exportcikk" volna Magyarország számára... sőt, az ellenkezője sokkal valószínűbb.
Törölt felhasználó 2019. 08. 06. 12:01
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
Újra megnyitottam a topikot. ;)
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 16:05
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#52
A Portfolio is elindította a saját konkurens topikját, így ezt itt most szépen lezárom, tessék átfáradni oda... :)
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 15:53
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#51
Egy német útépítő cég "Polier"-jával beszélgettem kb. 1 éve, valahol Berlin mellett. A kérdésemre, hogy miképpen tudják ezt a döbbenet mennyiségű egyidőben folyó útépítést szerte az országban koordinálni, azt mondta, hogy a felújítások kb. 10 évre előre, naptári hetekre pontosan (KW) előre vannak tervezve, senkinek sem kell improvizálnia, készen lesznek időben a tervek, a gép- és élőmunka igény, a finanszírozás az állam részéről mindig adott... baromi komoly és szigorú náluk a teljesítésigazolás, "es sind nur geringfügige Abweichungen vom Budget erlaubt", mondta. Persze mindig vannak előre nem látható malőrök is, mint pld. az egyik Berlint elkerülő szakasz esetében, ahol kb. 5 km hosszan újra fel kellett szedni a már kész autópályát egészen a legalsó hordozórétegig, mert az átvétel előtt az egyik mintavételnél kiderült, hogy - bár a célra teljesen megfelelő - de "picivel" gyengébb minőségű betonból készült a réteg... nem szándékkosan, ahogy mondta, hanem valami félreértelmezésből kifolyólag... de akkor is, nincs mese... huss, már törték is fel újra az egészet. Das ist Deutschland.
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 15:39
Előzmény: #47  gummymaci
#50
Ezt is kissé másképp látom... szerintem a magyar munkahatékonysághoz, termelékenységhez és az elvégzett munka valódi értékteremtéséhez képest már nagyon magasak lettek a fizetések Magyarországon. Az "égő Notre-Dame" topikban már kifejtettem, hogy szerintem az egyedüli üdvözítő út a magas munkahatékonyság melletti moderált fizetések rendszere, éppen úgy, ahogy az Németországban és Ausztriában is látható (és nem úgy, ahogy pld. Franciaországban). 
 
Az nem megy, hogy Magyarországon az egyes szakmákban a fizetések lassan már a párhuzamos német fizetések 60%-át is elérik, míg a munkahatékonyság és termelékenység talán jó ha az ottani 20%-át. Ez tipikus "görög út", és előbb vagy utóbb, de járhatatlanná válik.
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 15:26
Előzmény: #48  Shut-up
#49
Erről is megvan a saját véleményem, de nem vagyok benne biztos, hogy ez itt értelmesen kifejthető... nem, nem azért, mintha rasszista volna, hanem azért, mert itthon lehetetlen erről a témáról pragmatikusan vitát folytatni. Pedig ha tudnák itt sokan, hogy már az 1960-as 70-es években születtek olyan akadémiai tanulmányok Magyarországon, melyek hosszas "terepmunka" után megállapították, hogy a megoldás csak és kizárólag a szegregált közösségek gyermekeinek minél koraibb életkorban történő "kiemelése" volna a családi környezetből... mert ha ez nem történik meg teljesen és visszavonhatatlanul, akkor a gyermek (illetve fiatal) újra visszaszegregálódik. A németek-osztrákok éppen ilyen problémákkal találták szembe magukat bizonyos etnikumok vonatkozásában, és továbbra is nagyon nehéz a dolguk ezen a területen.
 
Éppen ezért írtam, hogy számukra egy rendezett családi háttérrel és dolgozni akaró szülőkkel kiérkező kelet-európai gyermek kb. a szociális jackpottal ér fel...
Shut-up
Shut-up 2019. 05. 04. 15:13
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#48
Jó példa erre itthon a kisebbségi intergáció/szegregáció. Közel sincs olyan szinten az oktatás és az integrációs program, hogy a gyerekek többsége jól beilleszkedjen. Pedig lehetne ezt nagyon jól csinálni. De könnyebb út a rasszizmus.
gummymaci 2019. 05. 04. 15:06
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#47
Szia,így van jól látod.Mert amíg fizetgetnek otthon addig csak dolgozgatnak az emberek.Hogy be se vannak jelentve?Nem kell csodálkozni,hogy így áll az ország...hiszen fogyasztó társadalom lettünk.Igények nélkül.
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 15:04
Előzmény: #39  signal2
#46
A legnagyobb kinttartó erő igen gyakran az, amikor a gyerek(ek) pár év után azt mondják az esetleges hazatérést fontolgató szülőknek: "Mi nem szeretnénk Magyarországra visszatérni". A német- és osztrák oktatásügyben jól ismerik ezt a családi helyzetet, ezért már az elejétől mindent megtesznek, hogy az európai migránsok gyerekei minél gyorsabban és minél kisebb döccenőkkel illeszkedjenek az ottani elvárásokhoz. Nagyon komoly és hatékony pedagógiai módszertant vezettek be a migránsgyerekek integrációjához és felzárkóztatásához. Vannak persze úgynevezett "kibocsátó országok", ahol az onnan érkezett gyerekekkel sokkal többet kell foglalkozni, és még akkor is kétséges az eredmény. Ezért értékelődnek fel a "szőrmentén" fésülhető európai országokból érkező gyerekek. Ezen országok egyike pld. Magyarország.
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 14:18
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#45
Csak egyetlen példa a több ezernyiből. Ilyesmi ott elképzelhetetlen volna... főleg azzal a gyakorisággal, ahogy az Magyarországon járva bármerre tapasztalható:
 
https://index.hu/mindekozben/poszt/2019/04/30/szena_ter_buszmegallo_kosz_olaj_szennyezes/
Shut-up
Shut-up 2019. 05. 04. 14:17
Előzmény: #39  signal2
#44
Minden egyes ember, aki elhagyja Mo-ot, veszteség többféle értelemben is. Persze, egyes pártok hívei szapulják rendesen őket és "jókívánságokat" küldenek. Ebben a topikban is van egy ilyen...
Shut-up
Shut-up 2019. 05. 04. 14:15
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#43
Hát mert olyan barátaid vannak. Ne a saját közegedből indulj ki.
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 14:14
Előzmény: #36  kiegyezo
#42
Hosszú évek alatt rengeteget filóztam rajta, mi lehet a titka a németnyelvű országok igen-igen magas életminőségének és a köznapi életük minden részére kiterjedő, általános hatékonyságának. Arra jutottam, hogy a népességük túlyomó többsége mindig komolyan veszi önmagát, illetve az éppen aktuális szakmai tevékenységeit, továbbá arra vannak nevelve, hogyha valamit ugyanakkora idő- és energiaráfordítással meg lehet csinálni jól is, azt nem szabad rosszul (meg)csinálni. Ez ilyen egyszerű... és ezt az attitűdöt nem lehet más országoknak csak úgy egyszerűen "importálni" tőluk. Ez sokszáz évnyi kultúra, tradíció, és vérré vált törekvés eredménye.
kiegyezo 2019. 05. 04. 14:09
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#41
Én habozás nélkül elhiszem, hogy van, akinek nem jön be, és hazamegy. Honvágy, pénz, körülmények, nyelv, ezer oka lehet. De azt látom, hogy általában bejön, vagy legalább is vállalható kompromisszum.
kiegyezo 2019. 05. 04. 14:07
Előzmény: #36  kiegyezo
#40
Ja, kifelejtettem a pénzügyi szakértőket és az informatikusokat ... jó, jó, hát tényleg nem élnek olyan jól, mint egy tanár vagy egy orvos Magyarországon, nem is beszélve egy rendőrről, és lángos sem csúszik le minden héten, de hát vannak elkerülhetetlen áldozatok.
signal2
signal2 2019. 05. 04. 14:04
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Mindig voltak és lesznek is hazatérők. Létezik a honnvágy, sokan idegennek érzik magukat, valaki egyébként is csak azzal a céllal ment, hohy egy házravalót összeszedjen.
Azonban egyelőre nettó értelemben még nő a kivándorlók száma, és a végén az is baj lesz, ha csak 1-200 ezer marad kint végleg.
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 14:01
Előzmény: #36  kiegyezo
#38
Nekem sem hittek/hisznek amikor azokrol a barataimrol irtam akik pedig eppen haztertek, mert rauntak a kinti szarra... mar ha erted hogy mirol..
signal2
signal2 2019. 05. 04. 14:00
Előzmény: #36  kiegyezo
#37
A kutatók eztán fognak megszaporodni. MTA átalakítás.
kiegyezo 2019. 05. 04. 13:59
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#36
Azt hiszem, tökéletesen el vagy tájolva. Messze nem csak takarítók vannak, és messze nem csak albérletezők. Személyesen ismerek dokikat, könyvelőt, buszvezetőt, tanárt, akik kint számottevően jobban boldogulnak - és nem közéleti okokból léptek.
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 13:52
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#35
Szóval nekem igenis szomorú azt látnom, amikor a német nyelvű országokban járván-kelvén több helyről is azzal találnak meg a beszélgetőpartnereim, hogyha ismerek jól képzett, ilyen és ilyen szakmai kvalifikáltságú magyar személy(eke)t, akik hajlandóak volnának ennnyiért és ennyiért, ilyen és ilyen feltételek mellett, minimum ennyi és ennyi időre ezen és ezen a helyen dolgozni, akkor azonnal jelezzem nekik. A nyelvtudás hiánya sem akadály, azt majd ők intézik, ha a célszemélynek egyébként megvan az akarata a nyelvtanuláshoz.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 04. 13:45
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
Számomra ez egy pillanatig nem volt kérdés. Biztos hogy figyelmesen olvastál engem?
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 13:44
Előzmény: #32  Bekre_Pal
#33
Örülök, hogy végre leesett neked is, miért nem Vándorlási Hivatal-nak hívják az országok a Bevándorlási Hivatalaikat. Kicsit hosszan tartott, de a pici sikereknek is örülni kell.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 04. 13:40
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
Szerintem pontosan értem. A vándorlás a migráció, és hogy merre halad a szemlélőhöz képest az az em meg im. Neked még nem tiszta? Gondolkozz rajta még.
signal2
signal2 2019. 05. 04. 13:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#31
Tartózkodásiuk tuti van már az elejétől, mert anélkül nem tudnának munkát vállalni szerintem.
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 13:29
Előzmény: #25  Bekre_Pal
#30
Nem meglepő, ha te ezt nem érted. Egyébként ne nálam reklamálj, hanem a brit, amerikai vagy ausztrál Bevándorlási hivataloknál...:))... nem tom, van-e náluk Kivándorlási Hivatal is...;)... persze a te logikád szerint a "Vándorlási Hivatal" lenne mindenhol a legszerencsésebb és leginkább kívánatos megnevezés.
 
signal2
signal2 2019. 05. 04. 13:28
Előzmény: #18  pampa
#29
Bármi is a szabály, svájcban a lakosság 60% már migráns hátterű, a menekülteket meg fogadják, főleg Szíriából. Jó példa...
https://www.swissinfo.ch/eng/aid_swiss-to-continue-to-take-in-vulnerable-refugees/44586654
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 13:27
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#28
Dedede.. de akinek perspektiva sok juroert takaritani es alberletben leelni kint az eletet, annak hajra.. 
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 04. 13:25
Előzmény: #26  pampa
#27
Ha negyed Svájc bevándorló, akkor nem lehetnek túl bonyolult szabályok.
pampa 2019. 05. 04. 13:22
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#26
volt már szó erről a fórumon, ha érdekel a részelt keresd vissza.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 04. 13:21
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#25
Értem. Vannak azok a más országokból emigráltak akik hozzánk immigrálnak és a tőlünk emigráltak akik más országokba immigrálnak, és te ezeket nem veszed egy kalap alá, bármennyire is jobban feküdne az az én kozmopolita világszemléletemnek. Tök követhető. Gyuszi, hadd legyen egy kérésem: tégy úgy ahogy neked szimpatikusabb :)
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 13:17
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
Ez így egészen biztos, hogy hamis állítás.
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 13:16
Előzmény: #20  Bekre_Pal
#23
az angolszász országok nyelvhasználatának logikáját vettem át egyetlen hsz. idejére... engedelmeddel. :)... ha pedig a minimum 300.000 főnyi magyar "emigránst" nézem, részemről mégsem fogom egy kalap alá venni őket az akárhány főre rúgó hozzánk érkező immigránssal, bármennyire is jobban feküdne ez a te "cosmopolitan" világszemléletednek.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 04. 13:15
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Ez így van, fordítva meg már nem igaz. Azaz ha valaki kint boldogul, az már nem biztos hogy itthon is.
Törölt felhasználó 2019. 05. 04. 13:13
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#21
Aki itthon nem tud boldogulni az kint is eletkeptelen.. 

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók