Topiknyitó: szu 2019. 04. 10. 16:49

CIGPANNONIA nem csak felbeszélő  

Bárki véleményét beírhatja-megoszthatja ebben a topikban.
Sajnos a másikban nem veszik jó néven a nem csak felfelé gondolkodókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csongor64 2019. 11. 10. 19:41
Előzmény: #349  Sehmet
#359
a te célod hogy kitartasz valami mellett más viszont nem és lehet mindenki nyerő,de szerintem te ezt nem értheted,a vélemény szabad,attól hogy van részvényed még nem biztos hogy nyerő,mert te úgy gondolod,
csongor64 2019. 11. 10. 19:33
Előzmény: #357  Goncharow
#358
oké,de nem igazán hatnak meg az ilyen f..szok,a kitiltás pedig csak egy dolog,van hogy hetekig nem is írok,mindenesetre akkor kicsit felhúztam magam,és a véleményem egyébként sem változott cig ügyben,a 140 könnyen meglehet ha a következő negyedévben csőkkennek a kötések,márpedig ez a normális reakció a történtek után,és talán talán évek múltán visszaépülhet a bizalom és vele az árfolyam 500 környékére
Goncharow 2019. 11. 10. 09:17
Előzmény: #348  csongor64
#357
A kommenistázáznak semmi értelme. Ez a "Bekes" nevű faszi se szó se hang törölte a nem neki szóló kommentemet, mire kérdőre vontam, hogy ezt most hogy,  akkor kitiltott, majd beszélt hozzám(?) de inkább a közönségéhez úgy, hogy nem reagálhattam. Egy fórumban. Amikor pedig ide jött vakarózni ebbe a topicba, hogy nála csőddel riogattam, akkor itt tudtam válaszolni neki, hogy hülyeséget beszél. Erre az összes topicból kitiltatott. Szóval csak óvatosan, mert nem csak a saját szemétdombján kiskakas a narcisztikus házmester úr.
csongor64 2019. 11. 09. 21:55
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#356
a kárlehívások már szvsz felejtősek inkább a transzparenciahiány és a további kötések kérdése hogy hogy változik a jövőben,most még a visszatekintő időszakkal lehet példálózni,de a dőzsde a jövőt árazza ami bizonytalan a történtek miatt,mit gondol az ügyfél,miért kötne pont ciggel mikor gáz van,a pénze biztos helyen van-e stb stb.nehéz lesz a következő pár év de hajrá én kívánom hogy mihamarább lépjék át sikerrel
csongor64 2019. 11. 09. 21:36
Előzmény: #350  Hegyesi2
#355
tévedtél.abban nem hogy 150 alatt tudok venni,bár még nem lefutott a dolog
Törölt felhasználó 2019. 11. 09. 07:46
Előzmény: #353  szu
#354
Az EMABIT saját tőkéje 5 milliárd forint.
Eddig összesen 4,2 milliárdos kárigényt nyújtottak be.
Tehát jelenleg csupán 800 millió forint az EMABIT saját tőkéje.
Ez azt jelenti,hogy ha 800 millió forint feletti kárlehívás érkezne a későbbiekben akkor az EMABIT csődbe mehet.
A szavatoló tőke helyreállítása érdekében a jól prosperáló életbiztosítás üzletág kárára tőkét emel a Cigpannónia Nyrt az EMABIT-ban. Azaz átpakol x milliárd forintot a leánycégébe.
Ez azzal a kockázattal jár,hogy későbbi kárigénylehívások esetén akár ezt az x milliárdot is elveszítheti.
Jelenleg akkora a bizonytalanság,hogy a következő egy évben 140-300 forintos sávban bármilyen árfolyam elképzelhető mert ugye még az is lehet,hogy már nem lesz több kárlehívás.
szu
szu 2019. 11. 08. 23:52
#353
"
A CIG Pannónia akkor azt közölte, hogy az EMABIT 2014 óta műveli az olasz határon átnyúló tevékenységét. Jelenleg 5553 élő szerződéssel rendelkezik Olaszországban és teljes kitettsége 504,5 millió euró. Az állomány jelentős részén, 1372 szerződés esetében, 319,2 millió euró összesített szerződéses limit erejéig a leányvállalat vélt viszontbiztosítási szerződéssel rendelkezett 2015 augusztusa óta az Africa Revel, amelyről 2019 szeptember végén az Africa Re megerősítette, hogy hamisítvány. A szerződés megkötésében résztvevő viszontbiztosítási alkuszok felelősségre vonását az EMABIT megkezdte, a csalás kapcsán feljelentést tett."
https://index.hu/gazdasag/2019/11/08/komolyan_atvertek_a_cig_pannoniat_de_az_ugyfelek_penze_elvileg_nincs_veszelyben/
2014-óta nem derült ki, hogy a biztosítások hamisak????
szu
szu 2019. 11. 05. 19:49
Előzmény: #349  Sehmet
#352

Mi köze van egy fórum nevének ahhoz, hogy kinek mi a véleménye?
Ennek a fórumnak a neve "nem csak felbeszélő" annyit jelent mehet akár fel is meg akár le is.
szu
szu 2019. 11. 05. 19:21
Előzmény: #350  Hegyesi2
#351

Nem cseszegetjük a másikat!
Nem tudom kik ülnek ott, hogy ennyi ideig tartott a tőkemegfelelési mutató kiszámolása.
Érdekes dolgok ezek.
Nem a Cig mondta, hogy tőkét kell emelni...........................hanem az MNB.
Hegyesi2
Hegyesi2 2019. 11. 05. 11:18
Előzmény: #347  csongor64
#350
199. lemaradtál . :)
Sehmet
Sehmet 2019. 11. 04. 18:29
Előzmény: #348  csongor64
#349
Megnéztem a "CIGPANNONIA kitartók" fórumot, és bocs, de abszolút rászolgáltál a kitiltásra. A hozzászólásaid egyáltalán nem adekvátak a fórum céljaival, aminek a neve az, hogy "kitartók".  A kitartó szó jelentése ott a türelemmel viselt, állhatatos kitartásról szól, amely az árfolyamesés ellenére is kitartóan bízik az árfolyam emelkedésébe. Ott az még csak elmegy, hogy nincs forgalom, stb., de az már kevésbé -. minden második hozzászólás az utolsó részben - , hogy dilettáns a vezetés, csontvázak hullanak ki, vezérezés. Nem sérti véleménynyilvánítás. és szólásszabadság jogát az, ha a fórum céljaival össze nem egyeztethető módon - minden második hozzászólásban - belengeted finoman azt, hogy a vezetés nem ért hozzá és sokkal nagyobb gondok vannak, azaz csontvázak esnek ki. Ezekkel ezen a fórumon nincs semmi gond, mert a Fórum címe is az, hogy "nem csak felbeszélő" - amivel a "kitartó"-val szemben határozta meg magát.
csongor64 2019. 11. 04. 18:12
Előzmény: #342  Goncharow
#348
EGY KOMMUNISTA TOPIKGAZDA,CSAK HELYESBITETTEM HELYETTED
csongor64 2019. 11. 04. 17:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#347
bekes maga írta le hogy károgok,én pedig annyit hogy ennyit a károgásról,akkor miért is a tiltás maga meg itt továbbra is osztja az észt?
csongor64 2019. 11. 04. 17:54
Előzmény: #344  Goncharow
#346
ennyit a portfolióról,ez megdöbbentett mert most ok nélküli a tiltás,kösz a hozzászólást
Goncharow 2019. 10. 29. 19:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#345
Hegyesi2 szólitott meg, neki válaszoltam azt, amit. Vagyis Hegyesi adja a szövegkörnyezetet, amire teljesen normálisan, és nem "csőddel riogatva" válaszoltam. Az "akkor, ha ... " az nem csőddel riogatás.
Goncharow 2019. 10. 29. 18:56
Előzmény: #342  Goncharow
#344
"Bekes" által törölt hozzászólás a CIGPANNONIA kitartók topicban:
"Nocsak, nocsak. A topikgazda úgy gondolja, hogy a biztositási üzletágnak nincsen köze a közbizalom meglétéhez, vagy annak hiányához? De akkor irja ezt le itt, egy szabad ország, szabad fórumába. Szó nélkül pedig ne törölgesse a más véleményen levők beirásait, kérem szépen."
"szabad ország szabad fóruma" - ezeket jól benéztem.
Bekes 2019. 10. 29. 18:54
Törölt hozzászólás
#343
Goncharow 2019. 10. 29. 18:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#342
Te szerencsétlen. Ki riogatott csőddel a topikodban? Beszélgettem Hegyesivel, hogy nem lenne jó csődbe taszitani az EMABIT-ot, és kimazsolázni belőle a jó szerződéseket (ahogy Ő felvetette) mert ez a helyzet vinné csődbe a csődnek még a közelében sem lécő Cig-et. Vágó is mondott ilyesmit az ügyeskedő EGIS-es fiúk kapcsán, pedig az EGIS nem is a biztositási bizniszben utazott.
Szövegkörnyezet- szövegértés, te topikgazdák gyöngye te.
Bekes 2019. 10. 29. 18:37
Törölt hozzászólás
#341

Topik gazda

szu
szu
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek