Topiknyitó: pomperj 2019. 03. 29. 14:03

OPUS es 4IG elemzesek  

OPUS daytrade.
Egyelore tovabbra is mukodik a varakozas. 15min charton egy klasszikus ABCDE oldalazo wave(iv) latszik formalodni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pejbrl.jpeg
++++++++++++++++++++++++++++++
A megelozo chart ez volt:
.
OPI daytrade.
A megelozo #23683 chart varakozas ez volt:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190328v00pu0cmk.jpeg
Nos, ehhez a varakozashoz kepest, szepen megcsinalta eddig amit kellett.
Szorgosan lejott eddig 430-ra.
Ra se hederitett arra sok ostobasagra, amit egyes kispajtasok azota beirtak ide, mint varakozast.
Meg eshet OPI 2-3 pontot, hogy keszen legyen (c of iv).
De aztan meg kell fordulnia, es 460 fele emelkedni, ha BULL alakzatot akarunk. 60 min chart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pjt9h8.jpeg
.
Amugy viszont, ha nem fordul meg es nem csinal ujabb topot, akkor 3 hullamos alakzat marad.
Akkor szamolni kell annak a kovetkezmenyeivel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2021. 10. 26. 13:58
#5240
4IG tema.
Ma meglepetessel olvastam 4IG topikban ezt:
" Azt,hogy "nem merik" szerintem én nem írtam. Nekem az a véleményem,ha túl drága a Digi akkor jobb ha nem veszik meg. Vezérek majd eldöntik és remélem jól döntenek.Mivel többen,többször is pozitívan nyilatkoztak a Digi akviról,szerintem lesz és valószínű AH-át is egyszerre bejelentik majd. "
.
En ugy tudom, a Digi veteli tranzakcio kesz, le van szerzodve.
Veletlenul a telekszomszedom egy nagyvaradi ember. Akivel es ugyvedjevel a multheten beszelgettem. 
Ok megerositettek a Digi eladast. Es egyebkent, mivel elkoltozik Mo-rol, eppen arulja is a hazat, 
kint van egy nagy  FOR SALE tabla,  epp a teniszpalyaja  keritesre szerelve.
Es a Digi-hez kepest, nem is ker sokat erte, 1.5m EUR, megveheto.
Belul kashmere szonyegek.
tschi- 2021. 10. 14. 20:23
Előzmény: #5234  pomperj
#5239
Nincs 30 milliárd hitele a cégnek A mérlegfőösszeg-saját tőke számítás csalóka, érdemes belenézni a beszámolóba, mérlegbe. A saját tőkén felül nem csak csak hitel létezik a mérlegben forrás oldalon. Csak a szállítói kötelezettség 18 mrd Ft (vevői követelés hasonló nagyságrendű eszköz oldalon.) Gondolom a kötelezettségekre gondoltál az eladósodottsági mutató számításához. 
Szerintem nem lehet minden iparágra ráhúzni, hogy ez a mutató csak akkor jó, ha kisebb, mint egy. Minden iparágnak más jellemzői vannak, más elfogadott értékek és a cég életciklusától is függ.
Valóban, a cég egy agresszív finanszírozási formát követ, a rövid lejáratú kötelezettségeit jelentős részben tartós forgóeszköz lekötésből finanszírozza. Ez önmagában nem gond, egy gyorsan növekedő cégről beszélünk. A nettó forgótőkéje pozitív, likviditási mutató, gyorsráta nagyobb mint 1.
P/E mutató: érdemes lenne ágazaton belül összehasonlítani, nem szektorok között (miért pont egy bankkal?). Apple: 27,6 Microsoft: 37 Amazon: 57,  SAP: 27 (tavaly 40 felett is volt). Mindegyik nyilván jóval nagyobb, mint a 4iG, nem is ugyanabban az életszakaszban vannak, de azért mutatja, hogy ebben az iparágban nem kirívó a 22 P/E.
rice2 2021. 10. 14. 20:11
Előzmény: #5236  pomperj
#5238
Hát remélem majd az történik mint amikor 600-nál írtad,hogy csődbe mehet és elindult 1000 fölé.Azért nézzél utána,hogy a 4IGnél hányan dolgoznak,mert az adatod lassan 1 éves.
Most kb.1300 és ha jönnek a többi cégek akkor 5e fő körül lesz.
A létszám adatok a 2. oldalon és azóta is növekedett : 
 https://www.4ig.hu/sw/static/file/4iG_befektetoi_prenzentacio_2021H1.pdf
Azért nem úgy néz ki mintha csődbe akarna menni :D
Dexcar 2021. 10. 14. 19:31
Törölt hozzászólás
#5237
pomperj
pomperj 2021. 10. 14. 19:09
#5236
realmadrid kollega beirasa:
" Nem ajánlják vételre. Pompival értenek egyet az általam ismert brokik. Szerintem lesz itt rally , 800-1100, ezt várom amikor bejelentik hogy meg van az AH. Pompi szerint nullát fog érni jövőre ha veszít a fidesz, ezzel én sem értek egyet. "
.
Most van 20  jol, es 150-300 kevesbe jol  ismert oligarcha, egy reszuk kimondottan aktiv is.
Koztuk van JG. Imadja a media szereplest, tomegevel nyilatkozik, iratja a PR cikkeket. Talan a 3-4. legismertebb Oligarcha nev.
,
Ezzel ket baj van, egy szerencsetlenul elbukott valasztas utan.
1)Biztosan ott van az ove is,  Hadhazi elso 10 oligarcha-dosszieja kozott.  Talan az elso 5 kozott.
2)A megrendeleseinek 99% resze, az iden varhato 60-100Mrd-bol, nos, az mind  allami megrendeles.
.
Teljesen kizart, hogy egyetlen ujabb megrendelest kapjon elbukott Aprilis utan. Az is kerdeses, hogy a meglevoket nem  mondjak-e fel masnap. Az elso bankhitel, kamat nem-fizetes =default. Felszamolas indul.
.
A fo kerdes? Mit er az a ceg, aminek van  680 alkalmazottja, nincs semmi megrendelese, 
es a fonok jo esellyel a kihallgatasokon tolti az osszes idejet?
Tovabbra is, 4IG masnap zerot er.
rice2 2021. 10. 14. 16:14
Előzmény: #5234  pomperj
#5235

Nagyjából jók a számok és alap esetben ez így is van.
Idén szerintem (1félévben már 59%-ot növekedett a bevétel is) 5 milliárd feletti nyeresége lesz a cégnek és ez 20 alatti P/E jelentene.
Jövőre nézve pedig tippelni sem lehet a növekedést,de a tavalyi 57milliárdos és idén akár közel a 100milliárdos bevétel után,jövőre ha jönnek az ígért akvik bőven 200 milliárd feletti,szerintem akár 250milliárdos bevétel jöhet.
Nyereség az passz,de ez az árfolyam 1 ekkora cégnek nagyon is alulértékelt szvsz.
Az meg,hogy a gyors növekedés kockázatokat is hordoz,az szerintem természetes.
Az viszont,hogy több új üzletág is van,pont a kockázatokat is csökkenti.
Külföldi piacokon való megjelenés pedig további kockázat csökkentő tényező.
Ezek a külföldi piacok majd a jelenlegi informatikai fejlesztéseket is vihetik a külföldi országokba.
Majd meglátjuk mi lesz. Tartom a rövid időn belüli,1200ft-os várakozásomat.
Fejlődő és gyorsan növekedő informatikai cégeknek a 20-as P/E nagyon olcsó.
BÉTen pl. a legolcsóbb  :D
pomperj
pomperj 2021. 10. 14. 13:41
Előzmény: #5233  rice2
#5234
Egeszen ellentetes a velemenyem.
1)4IG ma 99.2m db reszveny, egyenkent  920Ft arfolyam, tehat a kapitalizacioja 91Mrd.
ehhez kepest az utolso 2 evben (2019 es 2020) a net profit 2.8Mrd es 3.4Mrd.
Ezzel a novekedesi tempoval az idei profit varhatoan 4.1MrdFt lesz.
A ceg P/E mutatoja tehat =91Mrd/4.1Mrd=22.  
Ez ketszer akkora ertekelesi szam, mint pl. OTP.
Irrealisan magas a 4IG ertekeleseben a P (arfolyam) szam benne. A fele lenne fundasan realis.
.
2)A ceg sajat toke 7.7Mrd, a merlegfoosszeg (eszkozok osszesen) 37.8Mrd.
Nyilvanvalo, hogy a ceg kb. 30Mrd hitelt hasznal, ilyen-olyan formakban. 
Tehat a Hitel/ Toke atteteli rata 30Mrd/7.7Mrd=3.9.  
A szokasos rata a vilagon 1.0 alatti szam. 
Ember nincs, aki ezt nem tartja eletveszelyesen rizikosnak, es extrem magasnak a 3.9 szorzot.
,
3)A ceg a Hitel/profit mutatoban egesz elkepeszto, 30Mrd/4.1Mrd= 7.5 (!)
Ez azt jelenti, a hasznalt hitel kifizeteshez a 7,5 eve alatt termelt osszes profit kell.
A leginkabb elvadultan eladosodott orias-cegek ezen mutatoja 3-5 kozotti szam. 
4IG ezeknel messze  el-adosodottabb. Most egesz remenytelennek tunik, hogy valaha ki tudja termelni.
.
4)Summary.
Egyszeruen nincs is olyan mutato, ami nem azt mondja:  4IG extremen tulertekelt.
Es kozben, mindossze 6 honapra van egy olyan politikai esemeny is elotte, 
ami 4IG erteket eppen ZERo-ra viszi.   Igaz, csak 50% a valoszinusege.
.
De hadd kerdezzem.
Milyen invesztor az, aki jatszik olyan penzfeldobasi jatekot, a fenti felteteleknel, 
amiben Fej eseten nyer es megmarad a tetje,  de Iras eseten az egeszet elveszti?
rice2 2021. 10. 12. 11:51
Előzmény: #5232  pomperj
#5233

Eddig nem a le az irány ma sem.
Főleg nem 600-tól,ahogy a grafikonok szerinted mutatták.
Részvények sem 300ft-on jöttek ahogy jósoltad.(606-on)
Egyébként a hangulat a 4IG fórumban azért negatív,mert már a spekik nagy része eladta és papír nélkül írogatnak ott,mert lefelé várják,hogy vehessenek.
Én persze benne vagyok kitartóan,nagy része még 40ft-os :D
és 1200 fölé várom. Majd meglátjuk.
pomperj
pomperj 2021. 10. 12. 09:57
Előzmény: #5230  Matyi_atya
#5232
4IG tema.
Megkezdodott a hangulati fordulat 4IG topikban.
Ma mar ilyenekt lehet olvasni:
,
" ... itt....  minden "most indul a rakéta" típusú beírást éljeneznek, és a negatív várakozást (is) tartalmazókat személyükben támadják "
,
" itt  néhányan vagy óvodás szinten vannak, vagy direkt csinálják, esetleg mindkettō! "
.
"  Akkor kivagom es nem sirdogalok napi szinten. "
,
" Nem mást kell baszogatni amiért kimondja, hogy szerinte (saját privát véleménye) esni fog a papír. "
,
" A 20-25% esést csökkenő tendenciában azt nem megingásnak nevezik. "
.
Ez a hangulati fordulat koveti az arfolyamot.
Summary?
Kialakuloban van az a hangulat, amikor az eses begyorsul. Nagyjbol, ahogy vartuk, ket hettel ezelott.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211012v00xbwcr2.jpeg
Blue-chip-csóka
Blue-chip-csóka 2021. 10. 11. 20:53
Előzmény: #5230  Matyi_atya
#5231
Még jó, hogy nem Ajkán van. :D
Matyi_atya
Matyi_atya 2021. 10. 11. 18:52
#5230

A Zirci Apátság archivumában találtam ezt a réges -égi fóliánst, ami valami részvényárfolyam előrejelzés.
https://kepkuldes.com/image/SIzEWN
A jelzés szerint 139-nél jön el a pokol.  Előtte több beszédes nevű helyen is keresztülvezeti a részvényeseket eme spirituális utazás. .A Hirtelen-ágon (melynek neve hirtelen és gyorsuló esésre utal) keresztül eljutnak a Kis-Verem-be, ahol úgy érzik, hogy végleg verembe zuhant az árfolyam, majd jön a Nagy-Verem, ahol már úgy érzik, hogy nem csak az árfolyam de ők maguk is a veremben vergődnek. Majd teljes reménytelenségben cidriznek a Cidri teremben, és miután az árfolyam tovább esik, 139-nél jön el a pokol.
Sajnos cégnév nem volt látható, de több ministráns is az Opusra asszociált a láttán. További tudományos vizsgálat szükségeltetik, hogy ez a bét melyik részvénye lehet.
pomperj
pomperj 2021. 10. 11. 18:26
Előzmény: #5228  Jesse_L
#5229
Igen, a 840 jo lehet 3-4 napos felpattanasra.
Nyilvan jo daytrader vagy, ideje elkezdened figyelni a 120 es 60 min chartokat es szamozd oket.
Egy kis ED alakzat lehet a vege elott. Es ha lesz idom ra, probalok segiteni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211011v01xbx7ae.jpeg
Jesse_L
Jesse_L 2021. 10. 11. 13:58
Előzmény: #5227  pomperj
#5228
Kicsit mintha begyorsulni látszana az esés ma, lehet alább is szúr majd mint amit bejelöltél de egy swingre jó lesz az szerintem.
pomperj
pomperj 2021. 10. 08. 18:44
Előzmény: #5226  Jesse_L
#5227
Erre adok egy tippet, de kello ovatossaggal es stoploss-al kezeld
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211008v02xl4cey.jpeg
Jesse_L
Jesse_L 2021. 10. 08. 17:04
Előzmény: #5225  pomperj
#5226
Hol látod benne az első jó vételi lehetőséget swing-re ?
pomperj
pomperj 2021. 10. 08. 14:09
Előzmény: #5219  Jesse_L
#5225
4IG tema.
Latom, probalkozol a meg mindig lelkes optimistakat  kijozanitani.
Idoszerunek gondolnaa mindenki, mert a kisbefektetok jo 80% resze mar bukasban van.
,
De az ilyen kijozanito mondatok, mint ez:
" Hát miért 1096-on vetted? Miért nem 650-950 között.  Balek voltál pajtás.."
.
egyelore inkabb duhot valt ki. Pedig magara duhos, de mason akarja kienegedni. 
Meeg nem szamithatsz masra, mint pimaszkodasra.  
,
Pedig ma az a helyzet, hogy (leszamitva persze a nagybefektetot), a kisbefektetok 80%-a bukasban van.
De meg mindig hisznek a  4Ig topikban a hivatasos felbeszelonek.
Nekik ajanlom, hogy nezzek meg jol az alabbi chartot. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211008v01xtasln.jpeg
pomperj
pomperj 2021. 10. 06. 11:24
Előzmény: #5223  Atletico
#5224
Eros a gyanu, hogy a COVID beszakadas ota, 
2020 marc. ota tarto egesz 18 honapos rally teljes korrekcioja kezdodott el. Mindenhol.
Es akkor bizony legalabb 6 honapig tarto BEAR piacra lehet szamitani. 
Lefele a korrekcio fibo 62% szokott lenni. 
,
A  4IG esete azonban mas. Mert az LPPL  tipusu rally volt, es azok bizony nagy araanyban vissza esnek a kiindulo szintre. Az pedig valahol 600-650 savban van.
Nezd meg jol a napos 4IG chartot. Hol latsz a felmeno szakaszban supportot? 
Talan 840 lehet az. Dehat az is egynapos support. Semmi nem latszik, ami megtamasztja az esest. 
Atletico 2021. 10. 06. 11:10
Előzmény: #5220  pomperj
#5223
Egész Európa szenved. Hol lehet a papir fordulása, az első beszálló? Köszönettel.
tomi140
tomi140 2021. 10. 06. 11:09
#5222
karácsony táján vettek bele nagyon. aztán 6 hónapra rá, idén júniusben. aztán szeptemberben volt a következő felrántás. gyorsul az ütem. valamikor októberben ha nem tör fel 280 fölé, akkor valóban megtört a TA szerint is kb másfél éve tartó gyűjtési szakasza és akkor baj van. ebbe beleszólhatnak a választási várakozások is. hát ez a papper most pengeélen táncol szerintem. még tartom a longcertiket, még hiszem hogy lesz ebből fel. de már kétkedem valahol magam is.
hallo
hallo 2021. 10. 06. 11:08
Előzmény: #5220  pomperj
#5221
opusnál is?

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek