Topiknyitó: Pluto13 2019. 03. 19. 10:43

Delta Szekta  

Ezt a fórumot azért hoztam létre hogy a régi Estmédiások tudjanak beszélgetni trollmentesen.
Nem felbeszélő fórum,de sok régi tagunk visszavonult a lebeszélő trollok miatt.
Előre szólok aki trollkodik vagy siránkozik az válasszon másik topikot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
DocJericho76
DocJericho76 2021. 11. 19. 14:33
#58540
A Fidesz felső vezetésében több ilyet is számon tartanak, és ami az elmúlt években fontos volt a politikai családnak, abból jó pár feladat már ki lett pipálva:
  • Ha a magyar emberek életére hatással vannak a sajtótermékek, akkor uralni kell a médiát.
  • Ha a magyarok el vannak adósodva, ráadásul devizában és külföldi bankoknak, akkor forintadósság kell, és több magyar bankra van szükség.
  • Ha Magyarország kiszolgáltatott az energiaimportnak, ha nincs elég nyersanyagunk, akkor legalább a szolgáltatók, a vezetékek működtetői legyenek magyarok.
Mások azonban még megvalósításra várnak:
  • Ha Magyarország kapuja a világ felé egy fővárosi reptér, akkor az legyen hazai kézben.
  • Ha a mezőgazdaság kulcsa az élelmiszer-értékesítés, akkor nem lehet minden élelmiszerlánc külföldi kézben.
  • Ha a magyarok is folyton kütyüket nyomogatnak, akkor legyen a távközlés is erősebben magyar.
  • Ha komoly ágazat a biztosítói szektor, akkor itt is erősebb hídfőállások kellenek.
  • És végül, ha minket külföldi cégek szoktak „gyarmatosítani”, akkor mi is menjünk külföldre, vásároljunk kritikus eszközöket a környező országokban.
DocJericho76
DocJericho76 2021. 11. 19. 14:31
Előzmény: #58538  DocJericho76
#58539
Híd: 
átívelünk felette, átnézünk rajta
A gazdaságban, de vélhetően a gazdaság, politikával erősebben átitatott részében is nagyon fontos fogalom a „híd”.Amikor a Covid borzalmas rövid távú gazdasági adatokat, lefagyást hozott, az okos tőzsdei befektetők már 2020 áprilisában bőszen vásároltak, mert azt mondták, hogy a rövid távú értékelés túl pesszimista, érdemes átnézni a járvány felett, gondolatban hidat építeni a nyugodt időkig, hosszabb távon ugyanis többet ér az adott szektor.De a hazai és a nemzetközi adóhatóságok is használják ezt a fogalmat, ha van egy cég, amelynek adózási szempontból mindenféle magyar vagy külföldi cégek is a tulajdonosa, az adóhatóság szeret ezek felett áttekinteni, csak a céget és a végső tulajdonos személyét (UBO) vizsgálja, a közbeiktatott struktúrán pedig átnéz, mint egy átlátszó üvegfalon.
A magyar jelenben a hídépítés, az áttekintés azt jelentheti, hogy a Fidesz a következő választások felett próbál hidat építeni.A párt szeretne a választási ciklusnál hosszabb személyi kinevezésekkel (legfőbb ügyész, médiahatóság), alapítványi kiszervezésekkel (felsőoktatás) és 35 éves koncessziókkal áttekinteni a következő kormányzáson.
DocJericho76
DocJericho76 2021. 11. 19. 14:29
Előzmény: #58537  DocJericho76
#58538
Agyaljunk inkább azon hogy ebből BÁRMI IS tud-e itt kikötni:
Sűrű 4-5 hónapunk lesz a gazdaságban, mert a kormány méretes tranzakciókat szeretne elindítani, illetve részben befejezni. Folyamatban vannak olyan nagy kiszervezések, mint a gyorsforgalmi utak építése és üzemeltetése, a hulladékgazdálkodás és a távközlés. De jelentős bevásárlások is küszöbön állnak, például a repterek vagy az energetika világában. Mi hajtja ezt a nagy tranzakciós rohamot?A kormány kritikusai mostanában hajlamosak úgy látni, hogy a Fidesz „csomagol”, mindenféle magáncéggel próbál hosszú távú szerződést kötni, autópályára, kaszinóra, hulladékra, távközlésre, reptérre. Mindezzel sok gazdasági területet kiszervez a következő kormányok alól, de mivel hozzá közeli entitásokkal igyekszik megállapodni, a kiszervezés inkább egy esetleges ellenzéki kormány hatósugarát csökkenti.A Fidesz híveinek viszont erre a nagy rohamra is van egy ellennarratívájuk: mindezt úgy fogalmazták meg számunkra, hogy a magyar gazdaság számára fontos értékeket, így a szuverenitási törekvéseket érdemes felgyorsítani, konzerválni, biztosítani.Mi várható még a gazdaságban a választásokig? Röviden tekintsük át a folyamatban levő ügyeket, majd próbáljuk meg értelmezni is a helyzetet!Mi van a csőben?Az biztos, hogy nagyon igyekszik a Fidesz akvizíciós, szerződéseket előkészítő gépezete. Közel van már 2022 áprilisa, és miközben az utóbbi időben szokatlan módon immár kétesélyes a választás, addig még sok tervük van.
  • A Liszt Ferenc repülőtér megszerzése és egy szélesebb reptéri program beindítása.
  • Egy gigantikus távközlési csomag – kritikus infrastruktúrák, műholdak, űrkutatás, vélhetően egy teljes mobilszolgáltató – állami portfóliójának (nagyrészt) magánkézbe adása.
  • A 35 éves koncessziók felgyorsítása (a kaszinók mellett az autópályák és a hulladékgazdálkodás területén).
  • Nemzetközi dealek, igaz, itt most éppen csökkennek a remények, például az MVM által kinézett szlovák SSE tekintetében.
  • A pénzügyi szektor „magyarítása” (igaz, az Aegon biztosító ügye nem csak a kormányzaton múlik, míg a Bankholding folyamatának gyorsítása is ma már inkább magánpiaci sztori).
DocJericho76
DocJericho76 2021. 11. 19. 14:28
#58537
Sampipi2
Sampipi2 2021. 11. 19. 14:19
Előzmény: #58534  Törölt felhasználó
#58536
Mindenkinek! 
Csak egyet tudok mondani nyersen parasztosan, de velőset, be kell menni a delta központba ezren, jol megku@rni a szájukat egytől egyig. Érezzék a tömeg súlyát a fattyadékok. 
Ennyi, nem felbujtasi,nincs idegallapot, csak fikcio! 😂
Sampipi2
Sampipi2 2021. 11. 19. 14:15
Előzmény: #58529  Sumarton
#58535
Alkalmi vétel szvsz! 🙂
Törölt felhasználó 2021. 11. 19. 14:14
Előzmény: #58523  DocJericho76
#58534
Jól mondod, a birka türelműeknek  is tele van már a hócipője!  
Sumarton 2021. 11. 19. 14:05
Előzmény: #58532  janika04
#58533
Áááá nincsenek csodák. Piros szőnyegen, rózsaszirmok közt fognak bemasírozni a székházba, mint aki jól végezte dolgát. És a plebs tapsol, plusz örömtüzeket gyújtanak sétálás és halk hozsanna mormolás közepette. 
janika04
janika04 2021. 11. 19. 13:59
Előzmény: #58530  ricraven
#58532
A szegedi csillagban néhány év kíséretében.
Törölt felhasználó 2021. 11. 19. 13:58
Előzmény: #58524  MANOPI
#58531
Szia Uram!
Visszatérés érdekel?
ricraven
ricraven 2021. 11. 19. 13:56
Előzmény: #58524  MANOPI
#58530
Abban azért megegyezhetünk köpködés nélkül, hogy aki kitalálta és átbaszta a befektetőket a 210-es értékkel, és mindaz aki akár a mostani vezetőségből is benne volt, azok megérdemelnének egy jó kis ungabungát. 
Sumarton 2021. 11. 19. 13:42
Előzmény: #58519  Sampipi2
#58529
Csak ha akciós Sampi ! :))))
Sumarton 2021. 11. 19. 13:38
Előzmény: #58509  Kosto769
#58528
Óvatosan azzal az újjal, még a végén beleakad valahova oszt meg van a baj....
DocJericho76
DocJericho76 2021. 11. 19. 13:33
Előzmény: #58524  MANOPI
#58527
Találkoztunk, így van. 
Valós ember vagy Te is Én is. 
Nem köpködési jelleggel írtam amit írtam. 
A tőzsde nem szeretet szolgálat, ez igaz.
De az is abnormális ami most történik ha komplexitásában nézed BÉT-et , Európát a világot. 
Hiszem azt, hogy valaminek az elején járunk, hogy nem ennyi volt DELTA sztori. 
Nyilvános fórum, elmondja mindenki a véleményét. 
Az én véleményem azon túl hogy semmi bajom nincsen veled, az hogy egy fél mondatod bántó volt sok emberre nézve. 
És ennyi!
Túlléptem. 
Várunk vissza.
Szia.
Törölt felhasználó 2021. 11. 19. 13:32
Előzmény: #58524  MANOPI
#58526
Ennek mindannyian örülni fogunk.
DocJericho76
DocJericho76 2021. 11. 19. 13:28
Előzmény: #58506  Kosto769
#58525
R: 64,5
f: 0,71 M !!!
könyv:
Legjobb 5 vételi ajánlat
MennyiségÁr
30064,6
1.06564,5
2.47064,4
4.75064
10.00063,5
Legjobb 5 eladási ajánlat
MennyiségÁr
1.00065,4
4.00065,5
1.00065,7
4.98065,8
5.02065,9
MANOPI
MANOPI 2021. 11. 19. 13:27
Előzmény: #58523  DocJericho76
#58524
  Szia !          Beszéltünk közgyűlésen, Láthattad,hogy közvetlen, barátságos, semmiképp nem  nagy arcú ( NINCS IS MIRE )  ember  vagyok.  A  lényeg .  Szerinted  a  történet  lezárult ?  Szerintem NEM. Most  kezdődik  SZVSZ.  Nem tudhatjuk,hogy ki , mit  cseszett  el  amiért  itt  tartunk.  Szóval  felesleges  itt tények nélkül bárkit  köpködni.  És igen  tartom,hogy  felesleges  néhányaknak itt kislányosan  naponta  telesírni a  fórumot. A  tőzsde  ilyen,  tapasztaltam  23  éve.  Aki  nem bírja abbahagyja.                                                      És  már  írtam.      És  már írtam.  Aki  néhány  forinton  vett az  NAGYOT  KOCKÁZTATOTT .      Benne  volt,hogy elveszítheti  az  összes  "feltett pénzét " .  Ez  volt  anno Opimusban is.   MINDENKINEK  VOLT  LEHETŐSÉGE  néhány  forintért  venni.            JA,  HOGY KOCKÁZTATNI AZT  NEM CSAK  SOKAT  KERESNI ????    EMBEREK !!!!!!!!!!!  A  Tőzsde  nem így  működik.          Néhány  napig  biztos nem írok.  Nem  hiányzik ez  nekem.          Sziasztok. 
DocJericho76
DocJericho76 2021. 11. 19. 13:13
Előzmény: #58521  MANOPI
#58523
Ki és hogyan indult neki anno, aszerint válaszolna neked valszeg. 4000 kistulaj, 4000 egyéni sors vagy történet. 3960 hallgat vagy max olvassa a fórumot. Páran valóban "kislányok", de joguk van hozzá. Ki fizették a belépő jegy árát. És vagyunk jópáran akik agyalnak és ötleteknek hogy hová és miként tud delta sztori épülni. Közben sokan kiröhögnek minket, mások szórakozni járnak ide, türelmünk végtelen de minden héten veszítünk pár kis tulajt. Érted? Más más poziból más és más az élet. Nem vagyok irigy rád, óriási gratula még 1x hogy a nyerődet betoltad ide. Qva jó döntés volt és ha vissza lehetne az idő kerekét fordítani ugyanezt tenném én is. De nagyon sokan mást toltak bele. A fórum hangulata akkor fog megváltozni ha Delta végre elindul egy úton. Elmúlt két évről a hányinger jut eszembe nekem is ha vissza gondolok. De túléltük méretes bukoban, segítettünk egymást, kinek mikor volt rá szüksége. Ki mikor esett át a holtponton. Érted? Ezért qva gáz a kislány. Qva sok embert sértettél meg vele. Én mondjuk pont tojok rá csak a többiek akiket ismerek. Mert egyre több delta tulajt ismerek meg. Qva sok egyéni sors, egyéni sztori. Érted? Mi volt a bajom?
Sok nyerőt mindenkinek. 
Egyéni vélemény volt. 
wyzard 2021. 11. 19. 13:05
Előzmény: #58520  MANOPI
#58522

Lehet átsiklottam felette, de pontosan melyik jövőképre gondoltál, ami pluszt adhatna a jelenlegi tartalomhoz képest és jelentős árfolyam növekedést várunk tőle?
Egyetértek, mocskolódni, köpködni teljesen felesleges, de tényleg úgy érzed, hogy te semmit nem tettél ezen  hozzászólások megszületése érdekében? Csak kérdezem. Én ugyan nem szoktam mocskolódni, pedig évek óta jelentős mínuszban ülök és közel a maxos árfolyam környékén szálltam be, de más minden ember vérmérséklete és bizony a hozzászólásaid stílusával és tartalmával sokaknál kicsaptad már a biztosítékot. Na de tegyük a dolgunk, én megyek dolgozni.
MANOPI
MANOPI 2021. 11. 19. 13:00
Előzmény: #58518  DocJericho76
#58521
   Szerinted  2-3  év  várakozás  egy  részvéyben  nagy  cucc ?      Nekem  2017 óta  van és  várok türelemmel.  

Topik gazda

Pluto13
Pluto13
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek