Topiknyitó: cashattack 2019. 02. 11. 00:09

Wirecard  

Akit érdekel a téma!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissbuda
kissbuda 2019. 04. 06. 10:44
Előzmény: #279  kissbuda
#280
Jah és az Aktionar péntek délben már tudta, hogy megint érkezik egy cikk rövidesen.
............................................
Der Aktionär hat heute Mittag folgende Mitteilung versandt:
"Kurzer Spoiler noch zu Wirecard: so ruhig es gerade ist, wird es nicht bleiben ? in positivem Sinne. Entweder noch heute oder am Wochenende wird es einen Pressebericht geben (nicht von Wirecard selbst!), der Wasser auf die Mühlen aller Bullen sein könnte. Zumindest ein wenig."
kissbuda
kissbuda 2019. 04. 06. 10:42
Előzmény: #278  MetalHeart
#279
Az SZ cikke előfizetés, de egy fórumba betették az egészet, így aki el akarja olvasni, annak íme:
https://www.wallstreet-online.de/diskussion/1140904-42541-42550/wirecard-top-oder-flop
MetalHeart
MetalHeart 2019. 04. 06. 09:00
Előzmény: #276  kissbuda
#278
Frankón követed a híreket, a faxom ki van már a cirkusszal, de sztem is nagyot fog szólni az idei évben...
MetalHeart
MetalHeart 2019. 04. 06. 08:55
Előzmény: #270  kosapeve
#277
Kedves kosapeve!
Létezem ugyan, de un. "elemzéseket" nem írok, az ezzel megspórolt időt a német sajtó olvasásával töltöm,  karbantartom a grafikonjaimat és természetesen folyamatosan kereskedek/befektetek is. De ha már ennyit jártál utánam 3 "kívánságodat" teljesítem !
:D
kissbuda
kissbuda 2019. 04. 05. 21:35
Előzmény: #275  kissbuda
#276
Közben a Süddeutsche Zeitung vette át a FT szerepét, lényegében az összes eddigi vádaskodást újrafogalmazta. Közben elterjedt az a pletyka is, hogy hétvégén a szingapúri nyomozásról állásárólis jönnek hírek. Ez annak fényében érdekes, hogy ugye nemrég lett nyilvánvaló, hogy a WC döntött EK sorsáról, kirúgta.
kissbuda
kissbuda 2019. 04. 05. 19:29
Előzmény: #274  kissbuda
#275
SINGAPORE - The Wirecard Asia director at the centre of a global scandal rocking the digital payments giant is believed to have been sacked in the midst of a police investigation into suspected fraud and forgery, The Straits Times has learned.Mr Edo Kurniawan, who headed the accounting department at the German fintech firm's subsidiary, has not worked at the company since April 1, Wirecard said in response to queries on Friday (April 5).
kissbuda
kissbuda 2019. 04. 05. 14:59
Előzmény: #273  kissbuda
#274
Ehssan Khazaeli:
Wirecard has no problem partners. FinancialTimes has problem reporters. #FakeNewsMedia #FinancialTimes #Wirecard

Ezt twitterezte az ügyvéd, aki jelenleg egy ügyfelét képviseli Dan McCrum és a FT elleni perben, merthogy már magánvádasban is beperelték őket.
kissbuda
kissbuda 2019. 04. 05. 14:53
Előzmény: #272  kvantitativ
#273
https://www.dgap.de/dgap/News/pvr/wirecard-release-according-article-section-the-wphg-the-german-securities-trading-act-with-the-objective-europewide-distribution/?newsID=1139887
Blackrock-hoz ismét visszakerült több mint 1%-nyi kölcsönzött részvény, így a közvetlen szavazati jogot biztosító részvények mennyisége újra 5% fölé került.
kvantitativ
kvantitativ 2019. 04. 05. 10:45
Előzmény: #270  kosapeve
#272
Küldjél neki valamilyen jó rock zenét és akkor lehet, hogy újra írni fog oda. https://www.youtube.com/watch?v=Z_4ULKpkLNc
kissbuda
kissbuda 2019. 04. 05. 08:32
Előzmény: #269  cashattack
#271
Handelsblatt nekiment a FT-nak ma reggel. Szép kis cicaharc kezd kialakulni a DB-Commerzbank komédiában. Tegnap ugye a FT megszellőztette, hogyha a DB eláll a Commerzbankkal való egyesüléstől, akkor a Unicredit szivesen beugrana a helyére. Ma a Handelsblatt konkrétan azzal vádolta meg az FT-t, hogy csak nyomást akar gyakorolni a DB vezetésére, mivel a Unicreditnek esze ágában sincs a jelenlegi helyzetében tovább terjeszkedni.
Szóval a FT tovább kavarja a szart a német pénzügyi rendszert illetően. 
kosapeve 2019. 04. 05. 02:09
Előzmény: #244  MetalHeart
#270
Kedves Metal!
Teljesen eltűntél a blue topicból. S sajnos a legendás elemzéseid is? Mikor és hol olvashatjuk őket újból?
Üdv:
cashattack
cashattack 2019. 04. 04. 21:16
Előzmény: #268  cashattack
#269
DBnál sem gondolta senki hogy lesz még valaha 7 euro a 160 után. Persze a hasonlat nagyon túlzó, úgy néz ki hogy nincs itt ekkora baj. Vagy semmi baj sincs?
Az viszont probléma lehet, ha meginog a bizalom és nagy cégek fölmondják velük a szerződést. Akkor kakukk.
cashattack
cashattack 2019. 04. 04. 21:11
Előzmény: #260  pomperj
#268
Én szorakoztam vele pár hetet. Természetesen ahogy kell... ahogy vettem rögtön esett, ahogy eladtam rögtön emelkedett. Szó szerint! Volt pár köröm és szívtam vele rendesen. Nagy talány, hogy mi lesz vele hosszabb távon. A belépési pont nagyon kérdéses, eddig 90-100 körül venni nagyon jó üzlet volt, de hogy ez e az alja? hát azt nem tudom. Benne van az is hogy nézegetjük majd az 50-60 as árakat, ha kiderül valami komolyabb gubanc. 
kissbuda
kissbuda 2019. 04. 04. 13:43
Előzmény: #266  kissbuda
#267
Nemsokára érkezik egy újabb FT cikk ha jól sejtem. Most azt fogják boncolgatni, hogy miért van szükség arra, hogy az E&Y könyvvizsgálói 3 napon keresztül az R&T ügyvédeivel egyeztessenek, ha amúgy a WDI állítása szerint minden a legnagyobb rendben van. 
Eddig ugyebár az volt a duma, hogy nincs is jelentés, sőt már az R&T se partnere a WDI-nek, most pedig az lesz a duma, hogy mit kell vizsgálni 3 napon keresztül, ha amúgy minden a legnagyobb rendben.
Tipikusan ha van sapka rajta akkor az a baj, ha nincs, akkor pedig az.
kissbuda
kissbuda 2019. 04. 04. 12:09
Előzmény: #265  kissbuda
#266
Ezt a cikket  ajánlom mindenkinek a figyelmébe, bár 2016-ban íródott az első olyan shortos támadást követően amiben az Indiai ügylet került a reflektorfénybe. Ugye itt több dologgal is vádolják a WDI-t a felvásárlás kapcsán, de ami szerintem a legfontosabb, hogy miért is fizetett akkora felárat - 49x-es EBIDTA - az Indiai piac vezető szolgáltatójáért. Ez mögött a huhogók szerint csakis valami sötét üzlet lehet. Ezért is ajánlott ez a cikk, mert nagyon jól elmagyarázza azt, hogy mi állhat ekkora felár mögött valamint kiemeli miért is nem példa nélküli az ilyen "feláras" felvásárlások sora a pénzügyi világban. Megemlíti pl. egy 2010-es VISA cégszerzést - 30x-os EBIDTA - valamint a Facebook/Whatsapp - 47,5x-es EBIDTA - tranzakciót is. Azt sejteni lehet, hogy a támadások mögött inkább az India piac WDI általi megszerzése lehet, mivel gyakorlatilag ott már senki sem fog labdába rúgni a WDI-n kívül, és ezt annak idején MB nagyon jól felismerte
..........................
https://www.finanzen.net/nachricht/aktien/geldanlagen-report-wirecard-wissen-sie-was-sie-da-kaufen-4790754
kissbuda
kissbuda 2019. 04. 04. 11:45
Előzmény: #264  kissbuda
#265
Vajon kire gondolhatott a "szerző" amikor egy európai "márkát" említett. Csak nem kap egy kis kormányzati hátszelet is a növekedéshez? Pont most, mikor az anglo-amerikaiak éppen azon ügyködnek, hogy megfékezzék?
kissbuda
kissbuda 2019. 04. 04. 11:40
Előzmény: #263  kissbuda
#264
A Bundesbank vezérigazgatója, Burkhard Balz elkötelezett a pénzügyi szektor technológiai csoportjainak szigorúbb ellenőrzése iránt. "Véleményem szerint jó lenne erősíteni a technológiai vállalatok pénzügyi tevékenységét" 
"Jelenleg nem létezik egyenlő verseny, mert léteznek olyan szolgáltatók, akik teljes banki engedéllyel rendelkeznek, míg az új versenytársak egyszerűsített szabályozási feltételek mellett működnek, vagy alig szabályozottak" - mondta Balz. "Ez minden bizonnyal új jogi keretet igényelne."
Mint európaiak, meg kell akadályoznunk egy olyan helyzetet, amelyben csak amerikai vagy kínai fizetési rendszerek közül választhatunk." Nagyon sikeres cégek vannak az USA-ból és Kínából, amelyek tömegesen léptek be az európai piacra. "Ezért kívánatos lenne, hogy egy" márka " felismerhető európai megoldásokat hozzon létre a fizetésekben," mondta 
kissbuda
kissbuda 2019. 04. 04. 11:14
Előzmény: #262  pomperj
#263
Én is normálisabb árszintet várnénk, de igy egyelőre nehéz lesz. A 100% feletti hitelezési költség gyorsan kényszerpályára állíthatja a shortosokat, ráadásul az elérhető papírok közel 40%-a ki van már kölcsönözve. A GPRO-ban ugyanez a szitu volt anno, fel is ment 100-ig, utánna viszont jött az elkerülhetetlen. 
pomperj
pomperj 2019. 04. 04. 11:04
Előzmény: #261  kissbuda
#262

 A LYFT-et en is nezegetem.
Szerintem LYFT a tipikus "piac-top utemezesu IPO" abban, hogy nincs is profitja. Abban is, hogy oriasi a tul-arazasa a bevezetesi arban.
Szoval nem csodalom, hogy az elso perctol esik.
.
Az mas kerdes, hogy idovel akar jo investment is lehet. Nem most.
Majd, 1-3 honap mulva, amikor le-er a realisztikus arfolyam szintre. Mert amugy benne van a potencial szerintem is.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190404v00prg9c9.jpeg
kissbuda
kissbuda 2019. 04. 04. 10:39
Előzmény: #260  pomperj
#261
Hogy ennyire elborult legyen a tőzsdei világ:
........
 LYFT short interest is $856 million; 12.41 million shares; 38.19% of float; 101.40% stock borrow fee

Topik gazda

cashattack
cashattack
0 0 0

aktív fórumozók


friss hírek További hírek