Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
beluga
beluga 2020. 06. 08. 10:37
Előzmény: #20438  Peti84
#20440
Ahogy nézem, nem nagyon kell "modizni", nincs vételi erő. 
 
Ja, aki türelmetlen, bizalmatlan, stb, az adja el. De ez eddig is így volt...
skl87 2020. 06. 08. 10:35
Előzmény: #20437  cashattack
#20439
Semmi új információ nem jött, csak megerősítést kapott egy korábbi. Hamarosan úgyis jönnek a hírek, akkó' majd elmozdul :)
Peti84
Peti84 2020. 06. 08. 10:34
Előzmény: #20436  beluga
#20438
Azt gondolta itt bár ki is a fórumon, hogy mert mennek a tulajdonrészek a Daytonhoz elengedik a papírt? Miért tennék, majd a végén (nem azért modizzák, már több mint egy éve, hogy most más irányítson).... aki türelmetlen adja el. 
cashattack
cashattack 2020. 06. 08. 10:31
#20437
Milyen hír kell, hogy mozduljon a papír???? 
beluga
beluga 2020. 06. 08. 10:29
Előzmény: #20435  Peti84
#20436
de nem így...
Peti84
Peti84 2020. 06. 08. 09:55
Előzmény: #20434  Zseton
#20435
Én nem akkódom. Modika, forgalom kellene mára......
Zseton 2020. 06. 08. 09:43
Előzmény: #20427  Törölt felhasználó
#20434
Nem ez a lényeg.
Persze, hogy egy illikvid részvény mint az AKKO (ha épp nem terelgetik nagyon) simán le tud feleződni egy világméretű pánikban. Az is elég nyilvánvaló, hogy egy részvényárfolyam szinte sose lesz azon a szinten, amit xy elemző kiszámolt az akármilyen szuper modelljével.
Itt arról ment a vita, baj-e, ha bejön a WING és 150 M db körüli lesz a részvényszám.Én adtam erre két igen konzervatív iránymutatást (értékalapon és profittermelő képesség alapon). A konzervatív megközelítés abszolút indokolt, mert még mindig rengeteg bizonytalanság van az ügylet létrejöttét illetően, de úgy se jöttek ki rossz számok.
Döntse el mindenki magának, hogy a meglévő infók alapján jó kockázat/hozamú befektetésnek tartja ezt a papírt vagy sem.
Na, mindenkinek további jó Akkódást!
Metis_papa
Metis_papa 2020. 06. 07. 21:12
Előzmény: #20430  xdaYnax
#20433
A 120 millió db-hoz még add hozzá a most meglevő 33 milliót, és kijön a kb. 150 millió összesített értékre. Az még nem biztos, hogy 420-on emelnek majd tőkét, ezt a témát kapirgáltuk a közelmúltban.
Törölt felhasználó 2020. 06. 07. 20:39
Előzmény: #20430  xdaYnax
#20432
csak kétnaponta linkelitek be, mindenkinek nyilvánvaló, szerintem te nem érted, amiről írnak.100X ki lett számolva.
Törölt felhasználó 2020. 06. 07. 20:38
Előzmény: #20429  xdaYnax
#20431
Talán magyarázd meg a nyilvánvalót és ki mit tegyen.Saját szememmel láttam az ajánlati könyvet: ha esik az árfolyam (felez), üres a vételi oldal (10-es könyv sincs kitöltve), de  AGY veszi piacon is, küszöböt lép felfele, lejelenti, akkor nem kvantumfizika látni, hogy a kisbüfik dobták. Nyilván vezetőség megfontolja, hogy közkezet kire bízzon a jövőben, mert könnyen ledarálhatják a tulaj részvényárazását a kisbüfik, bármennyi is az értéke. Ezért nem értem tyúkot, nem mindegy neki hány részvény van? Ha  a 34 millionak a 25%-át ilyen strongholdereknek adja el, az fájó lehet árfolyamügyileg és cégbeárazásilag.
Kelernél is ki lehet kérni a könyvet.:)
xdaYnax
xdaYnax 2020. 06. 07. 19:56
#20430
Csak, hogy tisztázzuk. Mert hiába irtam le nem világos még mindenkinek.50milliárd ~420on az ~119Millió db rv. 
De a db teljesen mindegy, mert a tőkeemelés nem történhet csak a 420on (max 180,360). 
Ahhoz meg hogy kalkulálni lehessen ,meg kell várni mit hoznak be az AKKOba. A wing mennyi részét, csak utána lehet kalkulálni.
180 napos átlagár 408,68
360 napos átlagár 419,2471
xdaYnax
xdaYnax 2020. 06. 07. 19:48
Előzmény: #20427  Törölt felhasználó
#20429
bocs, de amit irsz az egyrészt nem igaz, a másik részéréről pedig fogalmad sincs.
Honnan tudod te, hogy ki mit adott el? Vagy nem? mert kiirta a forumon?
Jobb lenne, ha elmennél Kgy-re és néznél könyvet. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 07. 18:18
Előzmény: #20423  Zseton
#20428
gondolom amiatt van egy jó adag aggódás,ha tavasszal eladtak a kisbefektetők párszázezret és ezzel lefelezték az árfolyamot, de az is csak AGY-nak volt köszönhető, hogy nem ment lejjebb(jönnek egy itallal neki az ott tartó kisbefektetők:))),mi lesz ha pár tízmillió darab kerül a hasonló remegő kezűekhez, mit művelhetnek az árfolyammal.
Jobb a Wing IT-nak erre mihamarabb rákészülni.
Törölt felhasználó 2020. 06. 07. 17:42
Előzmény: #20426  Metis_papa
#20427
 Így van, egyetértek, én ezeket a mutatószámoknak az értelmét nem nagyon látom. Aligha hiszem van olyan alap szintű tőzsdés aki ezekről ne hallott volna, de lett volna addicionális előnye ezek használatából.Sok részvény teszem azt 5-ös P/E-vel forog valami meg 50-nel. És? És igen, jól érzed: a múltbeli nettó eredményből számítani jövőbeni árfolyamértékeltséget, nettó hülyeség:). Ki tudja mennyi lesz most a recesszió miatt az eredmény a valóságban. Igen, ki lehet hozni itt nagyon szép 4-5 számjegyű érték vagy eredmény alapú értékeléseket, sőt árfolyamilag is el lehet érni, csak mennyiség nem társul esetleg. Amúgy egyébként egy cégárfolyam értékelése lényegesen bonyolultabb metódus mint egy rátát belökni (100 ilyet lehet, eredmény vs. vagyon alapon , esetleg ezek kombojából), sokkal szemléletesebb azonban a gyakorlat: 
Ahogy olvasgattam tavasszal a forumot és láttam az ajánlati könyvet tavasszal amibe bele sem mertem venni én se, csak 2 hete (ki vesz bele olyanba ahol így menekülnek a befektetők és felez az árfolyam pedig nem változott semmi), annyira brutálisan öntöttek, nos azt a következtetést vontam le, hogy pár százezer darabbal le lehetett volna kötni az árfolyamot Akkoban 1 forint alá (részvények 2%-val a 34 millionak). Ugye ahogy írtátok sok strongholder kiszállt akkor és nekik illetve mások eladásaik cirka 5-600 ezer darab rv elég lett volna ahhoz, hogy le legyen kötve nulla közelébe a hézagos, pár soros vételi oldal. 
Ebből azt a következtetést vontam le akkor, hogy  annak ellenére, hogy akkor már tudták (02.19 után vagyunk), hogy a wing tulaja Dayton vett bele az Akkoba és a februári kgy állítolag optimistán telt bizakodással, mégis kiszálltak rögtön utána febr-márc, pedig állítólag ők még a  számolni tudó közepesen éles  kések voltak a fiókban. 
Azaz, vagy ők nem ismerték ezeket az alap pénzügyi mutatókat, amiket -ismétlem- nem sokra tartok vagy megint csak kiderült, hogy a remegő kezű kisbefektetők egy nem túl nagy darabszámmal mekkora kárt tudnak tenni egy cégrészvény árfolyamával és maga a cég ázsiójában, tulajdonosainak. Emlékeim szerint az egyik "strongholder" eladása után fel is kérdezte az Akko IT-t, hogy miért nem voltak tájékoztatva, informálva bizalmas infokkal mi jön ide, mi lesz, mi a terv, vesz-e ÁGY vagy Dayton. És senki ne legyen bizakodó (kedves tőle, miután eladott). Akkor, ha tudják nem adták volna el vagy hasonló, ami ROFLMAO, de mindegy. Igen: ez biztos így van, max egy másik galaxisban.:))
Az volt a mázlija a megmaradt kisrészvényeseknek, hogy a sokat szidott Ádámosi úr beállt vételre (küszöböt is lépett fel kitettségben,jelentett) így nem ment 250 forint alá az árfolyam,nem engedte cégvagyon alá esni az árfolyamot (nagybüfi vesz vs. kisbüfi menekül, papírforma be jött a nagykönyvek szerint, hoppá). Látható, amióta ő és a Dayton növelte a kitettségét, azóta stabilan kúszik fel az akko árfolyama szépen, és az Akko vagyonérték több mint kétszeresén forog a részvényárfolyam, pedig tuti fix, hogy az amerikai zavargásokra, munkanélküliségi és a GDP adatokra is egy ugyanekkora öntés lett volna a válasz azoktól akik eladtak februártól márciusig. Most jóság van, pedig a tulajdonosi struktúra maradt (Dayton és ÁGY, mint akkor, plusz érdemi info azóta nem volt:)) Pedig a tavaszi eladók is számolgattak ilyesmiket valszeg, mégis egy pánikban nem ezek számítanak.
Tehát ha marad intézményiek és nagy befektetők kezében a papír -WINGként- ahogy most és később is, akkor esetleg esélyesen megmaradhat ez a 2-2.5X-s vagyon hányadú kapitalizáció, ahogy itt számolgatta valaki, wing esetében is. Tanulságos volt, hogy ezt a papírt sem szabad bizonytalan kisbefektetőknek eladni kevés részben sem, mert cégérték ide vagy oda, ha úgy van, akkor egy náthára, egy zavargásra még KISDARBSZÁMMAL is súlyos károkat okozhatnak a cégkapitalizációnak, érdemleges változás nélkül. Érdekes, azóta, hogy AGY átvette a pakkokat, nincs gond.
Szóval szerintem nem is csak a részvénydarabszám érdekes hanem milyen minőségű a közkéz.... 
Metis_papa
Metis_papa 2020. 06. 07. 16:37
Előzmény: #20423  Zseton
#20426
A Vaktyúk által szóba hozott téma a könyv szerinti érték alapú értékelési mód, amit említettél, profit alapú. Nincs abban semmi meglepő, hogy két különböző számítási módszerrel két különböző érték jön ki. Valóban könnyen kijöhet 1800-2000-es árfolyam 10-es P/E-vel (és bőven lehet 15-ös vagy 20-as számmal is kalkulálni). De azt is hozzá kell tenni, hogy akkor lehetne biztosabb eredményt mondani, ha legalább két egymást követő évben egy nagyságrendű profitja lenne. 2018-ban még veszteséges volt a cég. Bátran fel lehet tételezni, hogy most jelentős nyeresége lesz a Wingnek, de vajon mennyi? 10 mrd? 20 mrd? 30 mrd? 40mrd? Lehet használni a p/e mutatót, de ha az alapján számolunk, az eredmények között több száz%-os különbségek is lehetnek. 
Akkomivanmár 2020. 06. 07. 14:52
Előzmény: #20424  Akkomivanmár
#20425
*15-os P/E esetén 
Akkomivanmár 2020. 06. 07. 14:47
Előzmény: #20423  Zseton
#20424
150m rv-el számolva 10-es P/E esetén 2000 Ft körüli árfolyam lehetséges. Azonban a 10-es P/E elég pesszimista számítás a Gspark 20-as P/E a BIF 30-as P/E árfolyamon forog a tőzsdén nagyjából és bár két komoly cégről van szó azonban a Wing azért jóval értékesebb 
Zseton 2020. 06. 07. 14:14
#20423
Én még mindig nem értem miért megy itt a parázás a növekvő részvényszámtól.
Ha behozzák a teljes Winget, aminek tavaly 20 Mrd-os eredménye volt, és valószínűleg szép növekedés előtt áll továbbra is, és kiszámoljuk, hogy ebből mennyi nyereség jut egy részvényre mondjuk 150 milliós részvényszámnál és veszünk egy nagyon konzervatív 10-es P/E-t... Hát én nem fogok szomorkodni az biztos.
Ja, házi feladat Jabba-nak Vaktyúknak, és a többi témával ismerkedőnek: tessék utánanézni mi az a P/E! :)
xdaYnax
xdaYnax 2020. 06. 07. 11:57
#20422
Ez még mindig aktuális. Hogyan is jön ki a kibocsátando maximális darabszám.
https://www.vg.hu/penzugy/tozsde/gigaszi-tokeemeles-johet-az-akko-investnel-2-1797420/
50 milliárd / max (180napos:360napos)
Peti84
Peti84 2020. 06. 06. 17:11
Előzmény: #20399  Törölt felhasználó
#20421
Minek?

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek